Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
- nie zgłoszenie się na któryś z wykupionych lotów / nie anulowanie lotu na który nie zamierzasz się stawić nie skutkuje żadną karą, opłatą itp oraz nie skutkuje w przypadku lotu/ów linią lotniczą WIzzair anulowaniem lotu powrotnego zakupionego w ramach jednej rezerwacji
- anulowanie poza bardzo drogimi biletami w Wizzair jest nieopłacalne tj. opłaty związane z anulowaniem przewyższają cenę kupionego biletu/ów lotniczych linii lotniczej Wizzair Hungary https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... odowania#/
* Do 14 dni przed lotem - opłata za anulowanie w wysokości 261 ​zł​, następnie otrzymasz zwrot środków
* W ciągu 14 dni przed odlotem - otrzymasz pełen zwrot po opłaceniu usług dodatkowych i 348 ​zł​ opłaty za niewykorzystane miejsce
- Jest kilka sposobów anulowania rezerwacji: telefonicznie przez telecentrum Wizz Air i przesyłając roszczenie— rozpatrzenie może potrwać 30 dni
- rozwiązaniem jest zakup biletów podczas nowej rezerwacji wraz z usługą Wizz Flex: cena 43 zł/osoba/lot
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... izz-flex#/

[ 291 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 15 Mar 2019 14:16 

HON fly4free
@zico232 Jeśli lecisz sam,nie ma żadnych konsekwencji za to ,że reszta pasażerów zrezygnowała.Ze śmiercią prababci raczej nic nie ugrasz,tym bardziej,że to twoja prababcia a ty lecisz.Zadzwoń ew. w tej sprawie ale raczej pod kątem zwrotu za wszystkich i potem kupienia biletu dla ciebie ,tylko chyba zbyt mało już czasu na takie kombinacje.Pisać i próbować zawsze można tylko skutek niepewny.
 Relacje PM off
zico232 lubi ten post.

#282 PostWysłany: 27 Kwi 2019 12:48 

kowalskii napisał(a):
Witam!

Image

.

66zł to cena za anulowanie czy tyle właśnie zwrócą?

Ja mam rezerwację dwóch biletów na łączną kwotę 1192zł i wyskakuje mi 164zł

dzięki
 Relacje PM off  

#283 PostWysłany: 27 Kwi 2019 13:01 
Awatar użytkownika

Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Zwrócą tylko 66 zł.

#284 PostWysłany: 13 Maj 2019 10:21 

Taka sytuacja:
31.05 mieliśmy lecieć z Katowic do Eindhoven (powrót kilka dni później). Nie lecimy - nie jest to zdarzenie losowe typu choroba, śmierć czy jakiś inny kataklizm. Do lotu zostało więcej niż 14 dni, więc przysługiwałby mi zwrot 173zł za część usług dodatkowych, ale środki miałyby być ważne tylko przez 90 dni. W najbliższym czasie nigdzie się nie wybieramy, więc teoretycznie i tak stracimy całą kasę z rezerwacji. I tutaj mam parę pytań:
- słyszałam, że zdarzają się sytuacje zmiany terminu lub odwołania lotu i wtedy można anulować rezerwację za darmo (do lotu zostało niewiele czasu, więc szanse są niewielkie, ale lepsze neiwielkie szanse na odzyskanie kasy niż pewna strata). Jeżeli jednak nic się nie stanie i lot odbędzie się o czasie, to czy za niestawienie się na lot Wizz może pociągnąć mi z karty dodatkowe środki, czy w takim układzie po prostu stracę to, co już wpłaciłam?
- mam wykupione ubezpieczenie pordóżne - teoretycznie zostało mi jeszcze parę dni na jego anulowanie. Czy potrzebuję te wizzairowe ubezpieczenie podróżne, żeby odzyskać środki, jeżeli lot nie odbędzie się lub zostanie przesunięty z winy WizzAira?
 Relacje PM off  

#285 PostWysłany: 13 Maj 2019 20:24 

HON fly4free
naceroth napisał(a):
to czy za niestawienie się na lot Wizz może pociągnąć mi z karty dodatkowe środki, czy w takim układzie po prostu stracę to, co już wpłaciłam?
- mam wykupione ubezpieczenie pordóżne - teoretycznie zostało mi jeszcze parę dni na jego anulowanie. Czy potrzebuję te wizzairowe ubezpieczenie podróżne, żeby odzyskać środki, jeżeli lot nie odbędzie się lub zostanie przesunięty z winy WizzAira?

Nie ma dodatkowej kary finansowej za nie odbycie lotu.Ubezpieczenie podróżne nie jest wymagane do zwrotu kosztów jeśli przewoźnik wprowadzi zmiany lub anuluje lot(tu minimalna szansa ,ale...)Jeśli z twojej rezerwacji po jej anulowaniu wynika jednak jakiś zwrot na konto wizz, to może jednak warto się pokusić i potem przed wygaśnięciem środków zarezerwować za nie jakiś lot w bardzo odległym terminie, wtedy jest spora szansa na korektę rozkładu i odzyskanie tych środków w gotówce lub do wykorzystania bezterminowo.Skoro i tak mają przepaść to właściwie nic nie ryzykujesz ;)
 Relacje PM off
naceroth lubi ten post.
naceroth uważa post za pomocny.

#286 PostWysłany: 06 Cze 2019 17:40 

Witajcie.

Z góry mówię, że naprawę starałem się znaleźć odpowiedź na moje pytanie w wyszukiwarce, niestety bezskutecznie.
Okazało się, że moja małżonka jest w ciąży i ze względów medycznych nie może podróżować samolotem. Mamy wykupione ubezpieczenie Wizz, które teoretycznie obejmuje takie przypadki.
W jaki sposób mogę dokonać anulowania rezerwacji powołując się przy tym na ubezpieczenie? Na stronie jedyna opcja to "normalna" animacja.

Z góry dziękuję za pomoc,
Damian
 Relacje PM off  

#287 PostWysłany: 06 Cze 2019 18:02 

HON fly4free
Ubezpiecza firma zewnętrzna i sam Wizz niewiele ma do tego.Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji poczytaj warunki i zwracaj się bezpośrednio do firmy ubezpieczeniowej.W takiej sytuacji możesz też najpierw zwrócić się na formularzu kontaktowym do Wizza i spróbować czy po przesłaniu scanu zaświadczenia lekarskiego o przeciwwskazaniach do lotu nie zgodzą się na anulacje za zwrotem kosztów,jeśli nie to wtedy uruchomisz ubezpieczenie.Zależy kiedy ten lot , bo czasem na odpowiedź trochę się czeka.
DamianSl napisał(a):
jedyna opcja to "normalna" animacja.

To dopiero przed Wami ;)
 Relacje PM off  

#288 PostWysłany: 02 Lip 2019 21:44 

kowalskii napisał(a):
@Kashpir, po kliknięciu w "tutaj" wyrzuca do PDFa z ogólnymi warunkami przelotu: https://wizzair.com/static/docs/default ... 18fc38.pdf

@miriam, za loty dałem na początku stycznia 1030 zł łącznie ze wszystkim, bez bagażu, za to z dodatkowym bagażem podręcznym (mała walizka). Nie korzystałem z żadnych zniżek.

Czyli nikt nie wie o co chodzi z tą ceną 66 zł?

Witam, mam nieco zblizony problem i nie wiem czy dobrze rozumiem. Jesli mamy wykupiony w Wizzair lot dla 2 osób w obie strony (tam i z powrotem) to za anulowanie płacę za jedną osobę (anulowanie do 14 dni) 264 zł x 2 loty= 528 zł? wiec za dwie osoby wychodzi łacznie 1. 056 zl.
 Relacje PM off  

#289 PostWysłany: 02 Lip 2019 22:12 

HON fly4free
Tak,więc zazwyczaj nikt nie anuluje mimo tego,że nie leci ;)
 Relacje PM off
agravvka uważa post za pomocny.

#290 PostWysłany: 17 Sie 2019 14:44 

Cześć. Czy dobrze rozumiem, że w przypadku rezygnacji jednej osoby lotów w obie strony (rezerwacja na 6 osób) reszcie nic nie grozi? Nie chciałbym być zaskoczony próbując wrócić do domu :D Biorąc pod uwagę fakt, że bilety w momencie kupowania były możliwie najtańsze, to jakakolwiek anulacja mija się z celem ze względu na opłatę, prawda? Mimo wszystko będzie trzeba/powinno się odprawić tę osobę na lot, czy nic nie ruszać i zostawić jak jest?
 Relacje PM off  

#291 PostWysłany: 17 Sie 2019 14:49 

HON fly4free
@krzychugda Reszcie włos z głowy nie spadnie ,chyba,że przy ew. turbulencjach ;) Odprawić się osoba nie lecąca może(dodatkowe wolne miejsce),choć nie musi.Oczywiście anulacja nie ma tu sensu.
 Relacje PM off  

[ 291 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 12 gości