Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3587 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#2261 PostWysłany: 31 Sty 2023 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
Moja żona też w ipko nie widzi swojej dodatkowej :/
Doradca niewiele pomógł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2262 PostWysłany: 31 Sty 2023 23:10 

Rejestracja: 23 Sty 2020
Posty: 219
Loty: 75
Kilometry: 202 607
niebieski
U mnie po dołożeniu konta ROR do apki z KK, Blik zadziałał po ponownym sparowaniu aplikacji. Może tak spróbujcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#2263 PostWysłany: 01 Lut 2023 02:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
Mam KK Aliora na 15k, Santander na 30k, ale chętnie bym zamiast nich przytulił Vise Infinite z PKO BP.
Jakie w sumie trzeba spełnić warunki, aby ją dostać? Zarobki 5, 15, 50k? A może trzeba trzymać 100 000 PLN na koncie?
Myślę czy nie założyć konta i wzorem z forum przelewać na to konto "wynagrodzenie" z firmowego tylko pytanie ile? 15? 20?
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2264 PostWysłany: 01 Lut 2023 05:53 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Może warto parę kart dyskusji na ten temat przeczytać, przed zadaniem pytania. Odsyłam również do stron internetowych PKO BP.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#2265 PostWysłany: 01 Lut 2023 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 131
Loty: 14
Kilometry: 27 931
@potek7 serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Dziękuję też klakierom za polubienie Twojego postu :)
Gdyby cokolwiek było na tych stronach, to bym nie pytał. Każdy pisze coś innego. Jeden o zbyt dużym dochodzie, inny o wzroście pensji o X%, ale szczegółów zero. Wymóg to niby 50k zdolności.
_________________
Image Ibiza 2013
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2266 PostWysłany: 01 Lut 2023 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 564
platynowy
Kri$ napisał(a):
Wymóg to niby 50k zdolności.


No i brawo! Dołączam do "klakierów" @potek7
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#2267 PostWysłany: 01 Lut 2023 11:15 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 10
Washington napisał(a):
To kontynuując temat kart dodatkowych sprzed paru stron ;)
Rzeczywiście nie obyło się bez wizyty w placówce, ta przebiegła sprawnie, karta przyszła w 2 dni, ale teraz pojawia się kolejny problem ;)
Czy właściciel karty dodatkowej powinien tą kartę widzieć w swoim IKO? Bo ja kartę widzę u siebie, ale żona nie. To jakiś błąd czy celowo? Tylko jeśli celowo to w jaki sposób ma właściciel karty dodatkowej płacić ją przez Internet (autoryzować transakcje)?


Miałem podobną zagwozdkę, kiedy wziąłem dodatkową kartę dla żony -> chciałem, żeby mogła sobie ją użyć w ApplePay itd, ale nie wiedziałem jak na to poradzić. Po kilku miesiącach z dodatkowej karty zrezygnowaliśmy i zacząłem w momencie wypowiedzenia przeglądać opcje w iPKO na moim koncie. Z tego, co pamiętam to na tej karcie dodatkowej (na koncie właściciela) była gdzieś opcja, żeby udostępnić tę kartę również osobie korzystającej do jej/jego iPKO.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#2268 PostWysłany: 01 Lut 2023 12:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 249
Kri$ napisał(a):
@potek7 serdecznie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Dziękuję też klakierom za polubienie Twojego postu :)
Gdyby cokolwiek było na tych stronach, to bym nie pytał. Każdy pisze coś innego. Jeden o zbyt dużym dochodzie, inny o wzroście pensji o X%, ale szczegółów zero. Wymóg to niby 50k zdolności.

Bo nikt poza bankiem (a zwłaszcza ludzie na forum) ci tej zdolności nie policzy. Jeden z zarobkami 10k dostanie, a inny nie dostanie chociaż ma 30k.
Idź do oddziału to wszystkiego sie dowiesz na miejscu.
To nie jest "niby 50k zdolności kredytowej" - taką minimalnie musisz mieć żeby dostać kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#2269 PostWysłany: 01 Lut 2023 19:33 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Otóż to!
Bo banki (wszystkie) to jest państwo w państwie i nawet miałem przypadki (nie znowu rzadkie), że syndyk, prokurator, sąd polegli (bo tak, bo "mogą", bo "nie odpowiedzą" itd. itp.) - więc jeśli chodzi o zdolność, to jak w sądach: w tej samej sprawie różny sąd wyda skrajnie różne wyroki/postanowienia. Również dlatego, że w PL nie ma instytucji precedensu - wolna amerykanka. Wszędzie. To dobrze i niedobrze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2270 PostWysłany: 01 Lut 2023 19:58 

Co ty gadasz? Bank to prywatna (ew. państwowa) firma. Idziesz po produkt i to jej decyzja czy ci go sprzeda czy nie. A Ty o jakimś państwie w państwie jakby Twoim prawem było prawo do posiadania karty kredytowej wedle życzenia a obowiązkiem banku wykonanie tego prawa.

Dla rozjaśnienia sytuacji. Liczenie zdolności kredytowej to trochę trudniejsze zadanie niż 2+2. Ty i Twój kolega możecie mieć po 10 000 zł netto dochodu, ale różną zdolność.kredytową. Dlaczego? Bo generujecie inne ryzyko. A na to mają wpływ dziesiątki a czasem setki czynników. Mogą to być takie oczywistości jak wiek, staż pracy, dochody, zadłużenie. Może być to też branża w której pracujesz oraz rodzaj umowy na podstawie której jesteś zatrudniony. Ale nawet bank może badać również perspektywy pracodawcy czy Twoje. Przykładowo jeśli wypadniesz podobnie do osób, którym statystycznie wkrótce rodzi się dziecko, to ta zdolność zostanie obniżona. Bo co z tego, że ją dziś masz skoro za 6 miesięcy możesz mieć problem ze spłatą.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2271 PostWysłany: 01 Lut 2023 20:27 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
@Spartakus albo po prostu ktoś zaznaczy ptaszka nie w tym miejscu co trzeba :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2272 PostWysłany: 01 Lut 2023 23:39 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
Washington napisał(a):
To kontynuując temat kart dodatkowych sprzed paru stron ;)
Rzeczywiście nie obyło się bez wizyty w placówce, ta przebiegła sprawnie, karta przyszła w 2 dni, ale teraz pojawia się kolejny problem ;)
Czy właściciel karty dodatkowej powinien tą kartę widzieć w swoim IKO? Bo ja kartę widzę u siebie, ale żona nie. To jakiś błąd czy celowo? Tylko jeśli celowo to w jaki sposób ma właściciel karty dodatkowej płacić ją przez Internet (autoryzować transakcje)?


Wchodzisz na swoim koncie w kartę żony, wybierasz "szczegóły i zarządzanie kartą", .asz tam opcję "Obsługa karty w iPKO przez użytkownika" aktywujesz i karta pojawi się w iPKO żony.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#2273 PostWysłany: 02 Lut 2023 12:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Było jeszcze inaczej :P Karta pojawiła się jak żona założyła konto ;) mimo że panie w banku twierdziły że nie ma takiej potrzeby i to na pewno nie z tego powodu :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Jacek_Wo lubi ten post.
Jacek_Wo uważa post za pomocny.
 
      
#2274 PostWysłany: 02 Lut 2023 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Mam konto w PKO, ale korzystałem z niego sporadycznie do jakiś chwilowo atrakcyjnych lokat - aktualnie stan konta 0 PLN.

Czy wniosek o kartę Infinite jest możliwy tylko dla bardziej aktywnych klientów ?
Po wejściu we "wniosek o kartę kredytową" mam tylko Przejrzystą Visę lub Mastercard i Platinum Mastercard.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2275 PostWysłany: 02 Lut 2023 13:58 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Jak zwiększysz wnioskowany limit do 50 tysięcy złotych, pojawi się Infinite
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2276 PostWysłany: 02 Lut 2023 14:05 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Nie jest wymagana aktywność na koncie, nawet nie trzeba posiadać konta. Jedynie liczy się zdolność kredytowa na min. 50k.
Szczegóły komu, w jaki sposób, z jakim mykiem itd. itp. znajdziesz w historii wątku - nie ma jednego uniwersalnego sposobu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2277 PostWysłany: 02 Lut 2023 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Dzięki za podpowiedź - nie zauważyłem suwaka.

Przy okazji wypełniania wniosku są różne źródła generowania dochodów, ale nie znalazłem możliwości dodania przychodów z tytułu wynajmu.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2278 PostWysłany: 02 Lut 2023 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2013
Posty: 101
Loty: 29
Kilometry: 29 013
niebieski
Tutaj jest takie oświadczenie "Oświadczenie o dochodach dot. najmu"
https://www.pkobp.pl/dokumenty-potwierd ... edytowych/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2279 PostWysłany: 02 Lut 2023 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Wypełniałem w aplikacji w telefonie i albo nie było, albo ja może nie znalazłem.

Zadzwoniłem na infolinię PKO BP i pani widziała mój wniosek, co ciekawe widziała wyliczenie zdolności kredytowej na 47 kPLN (czyli nie łapię się bo <50 kPLN).
Jakieś 20 minut później dostałem odmowę, ale pani z infolinii umówiła mnie z kimś kto ma zadzwonić, więc będzie okazja pogadać o szczegółach.

Nie ukrywam, że inspiracją do zainteresowania się benefitami z karty (bo sama karta kredytowa do płacenia jest mi zbędna) skłonił mnie wątek o wypadku w Kenii.
Do tej pory latałem beztrosko bez żadnych ubezpieczeń - niby w UE przed podstawowymi rzeczami chroni EKUZ.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2280 PostWysłany: 03 Lut 2023 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@Tomo14 mozesz podlinkowac post o wypadku w Kenii? dzieki
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3587 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group