Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3587 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#1761 PostWysłany: 18 Wrz 2022 19:29 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Mi się zdarzyły dwie blokady i obie były w sytuacji kiedy najpierw zmieniałem (podnosiłem) limit dla transakcji internetowych a po kilku minutach dokonywałem zakupu. Pani na infolinii powiedziała, że algorytm blokujący zwraca szczególną uwagę na tego typu combo.
Co do płatności za wynajem samochodów, to za te prawie trzy lata posiadania Infinite, wynajmowałem auta ponad 50 razy i zero problemów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1762 PostWysłany: 21 Wrz 2022 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
czy komuś zwrócili za udział wkładu własnego za wynajem auta w ... polsce?
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1763 PostWysłany: 21 Wrz 2022 12:46 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
To ubezpieczenie nie działa w Polsce tylko w podróży zagranicznej.
Swoją drogą ciekawe jak by działało jeśli auto byśmy wypożyczyli w PL i wyjechali nim za granicę i tam doszło do szkody - w końcu to podróż zagraniczna.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#1764 PostWysłany: 21 Wrz 2022 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
kot_feliks napisał(a):
Obsługa tej karty w PKO BP oraz sposób korzystania z niej to jest tragedia i szczerze odradzam wszystkim sięganie po ten produkt akurat w tym banku.

Pobyt w USA od 12.09, od tej pory przez algorytmy banku zablokowane ok.... 50% transakcji. W tym praktycznie wszystkie w hotelach, gdyż zdaniem PKO hotele marki Hilton (Hilton, Hampton itd.) to fraud i mają... "urządzenia kopiujące dane klientów na terminalach, aby ich okraść" :mrgreen:

Być może byłoby to trochę śmieszne, gdyby nie fakt, jak działa sam bank, konsultanci oraz ich system rzekomo "antyfraudowy".

Jeśli ktoś podróżuje poza UE, to szczerze odradzam ten produkt. Karty z mBanku oraz Millenium działają bez najmniejszego problemu.

Kilka przykładów jak działa PKO BP i dlaczego przy podróżach zagranicznych NIE korzystać z ich usług (dla mnie to jest jakaś totalna patologia i olewanie klienta level hard - przez kilkanaście lat korzystania z usług różnych banków autentycznie NIGDZIE nie spotkałem się z takim poziomie olania drugiej strony, w tym również w okresie wielu perypetii podczas łączenia się Raiffeisena z BNP):

(1) Zgłaszasz do banku zablokowanie transakcji w hotelu A, konsultant mówi, że "terminal zgłasza kod, że hotel próbuje wyłudzić pieniądze". Wprowadza zgłoszenie, że jesteś w USA, "nie powinno być dalej problemu". Kolejnego dnia próbujesz zapłacić dokładnie w tym samym miejscu, w tym samym terminalu - znowu odmowa. Kolejny konsultant informuje, że "to dlatego, że podał Pan, że jest Pan w USA, a przecież nie podawał Pan, że jest Pan w USA w hotelu" :mrgreen:

(2) Zgłaszasz zablokowanie transakcji w hotelu B, konsultant przyjmuje reklamację i mówi, żebyś kolejnym razem zadzwonił w takiej sytuacji na infolinię. Kolejnego dnia kolejna blokada i inny konsultant mówi, że to kłamstwo, że można w takiej sytuacji dzwonić na infolinię i w sumie to nie wie, skąd takie info, ale "w takich sytuacjach nigdy nie było to możliwe".

(3) Moim zdaniem hit odnośnie poziomu tego banku:

Jesteś w hotelu C, masz za sobą 4 zgłoszenia o fakcie przebywania w USA, i tradycyjnie kolejna blokada przy płatności. Dzwonisz na infolinię, zgłaszasz dokładne miejsce gdzie jesteś, konsultant znajduje zablokowaną transakcję, wraca po 15 min z info, że "już wszystko ok, proszę poczekać 10-15 min i transakcja przejdzie".

Ok... czekasz, czekasz, próbujesz ponownie zapłacić... kolejna odmowa. Dzwonisz do banku, jaki jest powód... "Powodem odmowy jest dokonanie transakcji za granicą" xd
Poza tym, cyt.: "to nie nasza wina, tylko Mastercard."

I ch..., że 20 min wcześniej zgłaszałeś konkretny terminal i konkretną transakcję, że było to już Twoje 5-te zgłoszenie faktu przebywania w USA, że podałeś dokładne miejsce transakcji i konsultant zlokalizował konkretną transakcję itd. Bank blokuje kolejną próbę, bo przecież "nie wie, że jesteś za granicą" xd

Tam jest tak niesamowity burd..... i olanie wszystkiego, że to jest NIE DO UWIERZENIA.
Mi po któreś płatności zablokowali. Zadzwoniłem i po długiej rozmowie ustawili tak, ze do końca wyjazdu miałem już spokój. Ale pewnie tutaj nie ma reguły i zawsze trzeba mieć karty kilku banków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1765 PostWysłany: 23 Wrz 2022 16:37 

Rejestracja: 22 Gru 2014
Posty: 18
potek7 napisał(a):
Szanowni Państwo.
Korzystałem z karty PKO BP Visa Infinite w wielu krajach (np. Włochy, Turcja, Gruzja, Francja, Indonezja, Ukraina, Holandia, Hiszpania, Grecja, Zjednoczone Emiraty Arabskie) i nigdzie nie spotkałem z blokadą karty, czy odmową realizacji transakcji. Oby jak najdłużej. Tak, że opisane przez Was sytuacje nie są regułą i kategoryczne odradzanie karty nie powinno mieć miejsca. Według mnie są to odstępstwa od reguły, ale faktycznie są. Oby jak najrzadziej.

Ale ja piszę o MC Platinum, a nie Visa Infinite ;)

Ponownie: zdecydowanie odradzam MC Platinum w PKO BP. NIE odraczam Visa Infinite (bo nie wiem, jak działa), jak również NIE odradzam MC w innych bankach (bo działają).

Odradzam po prostu MC Platinum w PKO, gdzie bank po prawie 2 tygodniach nadal twierdzi (już przyszedł pdf z odpowiedzią), że systemowe blokowanie transakcji w hotelach to działanie dla dobra klienta, bo:
- "blokują transakcje w miejscach, gdzie jest dużo wyłudzeń";
- sami przyznali, że to wina ustawień ich systemu;
- nie zamierzają tego odblokować;
- do tego mają tak niesamowity bu..., że nawet w odpowiedzi na wcześniejsze pismo potrafią pisać dokładnie... coś odwrotnego xd

Robaku napisał(a):
to właśnie moja teza, że jeśli tej karty używa się codziennie, w PL, za granicą to nie powinno być problemu, a jeśli robi sie to defacto adhoc, nie uzywajac miesiace i nagle podroz do USA to nawet zachowanie banku blokujace transakacje wydaje się być zasadne.
Ale to tylko teza. Domniemanie obalalne.

Używałem tej karty codziennie w PL jako głównej karty do transakcji płatniczych. Używałem też podczas wyjazdów poza PL. W USA pierwsze transakcje również przeszły bez problemów (wypożyczalnia samochodów, sklepy bez PINu... itd.), karta jest natomiast systemowo blokowana w hotelach.

I napiszę to jeszcze raz:
- rozumiem, że system może zablokować kartę z powodów bezpieczeństwa - to jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe i pewnie jak każda osoba cieszę się, że transakcje są w jakiś sposób monitorowane;
- zdaję sobie sprawę, że dla banku może być dziwne, że ktoś jest nagle na drugim końcu świata, więc jest to kilkukrotnie zgłoszone do banku;
- karta z PKO BP nie jest z "łapanki", jest używana od wielu miesięcy jako główna karta do płatności;
- mam ze sobą zarówno MC, jak i Visę i karty innych banków;

CZEGO NIE ROZUMIEM:
- czemu mimo wielokrotnych zgłoszeń bank systemowo blokuje transakcje w hotelach;
- czemu konsultanci kłamią na infolinii i każdy mówi co innego;
- czemu w odpowiedziach z banku również każde pismo to zupełnie inne rzekome procedury itd.

Ot, przykład - dotyczy innej transakcji niż hotelowa:
- dwóch różnych konsultantów na infolinii zarzeka się, że transakcje "paskiem" są zablokowane na kartach wydawanych w Europie (w tym po konsultacji z kierownikiem);
- w piśmie z banku przychodzi odpowiedź, że jednak nie są, ale każdorazowo obligatoryjnie wymagają PINu;
- w odpowiedz na skargę dot. wprowadzania w błąd przez konsultantów dot. transakcji w USA.... PKO zamyka zgłoszenie bez odpowiedzi, wysyłając notkę o tym, że... transakcja z sierpnia z... Wiednia będzie wyjaśniona do końca września :lol:

Tam jest albo niesamowicie i naprawdę dobre zioło albo oni nawet nie czytają tego, co piszą.

Realizacja transakcji:
- zablokowane wszystkie transakcje hotelowe, ponieważ "to wina MC", a w tych terminalach dokonują wyłudzeń (tak, hotel Hiltona z normalnymi cenami 400-1000 usd/dzień dokonuje masowo wyłudzeń, prawda?);
- w piśmie nagle okazuje się, że to owszem, "wina MC" ALE uwaga.... "karty innych banków przechodzą, bo banki mają nie ustawienia wewnętrznego systemu" . Tak więc zdaniem PKO systemowe blokowanie transakcji to wina MC wynikająca z... wewnętrznych ustawień systemu PKO xd
- na pytanie, co takiego bank zrobił, aby jednak te transakcje akceptować przychodzi odpowiedź, że w sumie nic, bo to z troski o klienta;
- w tym samym czasie, blokując transakcje w hotelach, dokonywane chipem i z podaniem PINu, bank przepuszcza bez najmniejszych problemów transakcję paskiem w jakiejś knajpie (był taki stary malutki czynnik wielkości pendrive), BEZ PINu, gdzie dzień wcześniej dwóch konsultantów zarzekało się, że pasek jest nieaktywny, a z pisma wynika, że bez PINu transakcja nie przejdzie (a przeszła);

Przecież tam jest zwyczajnie strach posiadać ich produkty...

Tak więc podsumowując działanie systemu antyfraudowego z PKO BP:
- są blokowane transakcje w hotelach, realizowane chipem, z podaniem PINu;
- NIE są blokowane pierwsze transakcje na drugim końcu świata;
- NIE są blokowane transakcje chipem bez PINu;
- NIE są blokowane transakcje... paskiem bez PINu (zgroza);

TO wszystko. trosce o bezpieczeństwo klienta :mrgreen:

:lol: :lol: :lol:


Ostatnio edytowany przez kot_feliks, 23 Wrz 2022 16:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1766 PostWysłany: 23 Wrz 2022 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Mi w USA zablokowali obie karty, Visę Infinite i MC Platinum. Takze akurat karta nie ma tutaj znaczenia a podejscie banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1767 PostWysłany: 25 Wrz 2022 11:29 

Rejestracja: 20 Maj 2016
Posty: 55
Loty: 167
Kilometry: 419 361
Robaku napisał(a):
to właśnie moja teza, że jeśli tej karty używa się codziennie, w PL, za granicą to nie powinno być problemu, a jeśli robi sie to defacto adhoc, nie uzywajac miesiace i nagle podroz do USA to nawet zachowanie banku blokujace transakacje wydaje się być zasadne.
Ale to tylko teza. Domniemanie obalalne.

Tia…. Ja w Polsce robię tyle transakcji (płacę wszędzie i za wszystko), że odkryłem pewną „funkcjonalność” aplikacji IKO. Mianowicie w aplikacji wyświetla się maksymalnie 300 transakcji z ostatnich 2 miesięcy z tym, że widać je od najstarszych. Więc ja w aplikacji nie widzę historii transakcji z ostatnich około dwóch tygodni. Mimo tego dwa razy zablokowali mi kartę w Kanadzie przy wynajmie auta, mimo, że po pierwszym razie poinformowali mnie, że więcej takich blokad być nie powinno. Z innych koszmarków „najlepszej aplikacji na rynku” - brak jakiejkolwiek możliwości wyszukiwania w historii - po dacie, kwocie, adresacie, mieście - NIC. A w Mbanku - wszystko.
Ja mam tę kartę głównie ze względu na ubezpieczenie, PP, i świetnego doradcę - tutaj nie mogę się dołączyć do głosów dotyczących niekompetencji pracowników. Może miałem szczęście. Natomiast w mojej opinii do używania zagranicą - tragedia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1768 PostWysłany: 25 Wrz 2022 15:20 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Od trzech lat używam kartę Visa Infinite w Polsce i za granicą i bardzo sobie chwalę jej funkcjonalność. Co prawda nie używałem jej w Ameryce Północnej, a widzę z Waszych opisów, że tam jest główny problem, ale np. w Meksyku, Indonezji, ZEA, Turcji, Gruzji nie było problemu.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1769 PostWysłany: 26 Wrz 2022 19:56 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Prośba o pomoc. Lecę do USA. Zazwyczaj płaciłem tam revo lub zwyczajnie dolarami zakupionymi w kantorze. Od niedawna mam z narzeczoną MC Platinum i Visa Infinite z PKO. Pytanie czy faktycznie wychodzi na to że najkorzystniej będzie nam płacić MC, czy może są jakieś dodatkowe opłaty których nie uwzględniłem?

Raczej nie będą to duże kwoty (pare stówek), ale chciałbym tez wiedzieć na przyszłość. Wiem że dla większości to banał, proszę o dodatkową dozę empatii :)

ImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1770 PostWysłany: 26 Wrz 2022 21:11 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
Transakcje są często rozliczane po kursie z dnia poprzedniego stąd te różnice. Poza tym kursy MC i Visy się w ostatnim roku mocno popsuły.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#1771 PostWysłany: 26 Wrz 2022 21:15 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Kothson: na dziś jeśli chodzi o kursy to na zdeycowanym prowadzeniu jest Aion, Revolut też będzie korzystniejszy od kursów Visa/MC chyba że kurs się mocno w ciągu dnia zmienia bo w visa/mc jest nie jest aktualizowany w ciągu dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#1772 PostWysłany: 26 Wrz 2022 21:43 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Revolut w weekend dolicza sobie % za zakup waluty więc nie jest już tak tanio....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1773 PostWysłany: 26 Wrz 2022 21:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie trzeba kupować w weekend.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#1774 PostWysłany: 26 Wrz 2022 23:09 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Aion i dlugo nic. Kursy, brak haraczu weekendowego, niezawodność.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#1775 PostWysłany: 26 Wrz 2022 23:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Do USA to karta rewolucyjna do konta przekorzystnego PEKAO
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#1776 PostWysłany: 27 Wrz 2022 06:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Podczas ostatniego wyjazdu do USA revolut wychodził 2-3gr taniej niż Visa Infinite, natomiast nie dotyczy to weekendu. Jeśli zapomnieliśmy wymienić waluty na revolucie przed weekendem, wtedy Visa wychodziła ciut korzystniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1777 PostWysłany: 27 Wrz 2022 10:05 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
[aktywacja]
czy ubezpieczenie w MC trzeba w jakiś sposób aktywować przed podróżą zagraniczną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1778 PostWysłany: 27 Wrz 2022 10:20 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
@Złoty
Nie trzeba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
Złoty uważa post za pomocny.
 
      
#1779 PostWysłany: 27 Wrz 2022 14:27 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Ubezpieczenie MC Platinum i Visa Infinite obejmuje partnera (konkubenta) posiadacza karty. Pytanie czy ktoś miał okazję przetestować?

Jak rozumiem przed wyjazdem nie muszę nic nikomu zgłaszać ani opłacać hoteli/przelotów ww. kartami. Jak faktycznie wygląda proces realizacji szkody w przypadku wystąpienia nieszczęśliwego wypadku? Wystarczy że 'wskażę palcem', że ta konkretna osoba jest moim partnerem i nic nikomu nie muszę udowadniać?

Czy taka sytuacja nie stwarza pola do manewru dla kombinatorów? Załóżmy że ktoś chce oszczędzić, nie wykupuje ubezpieczenia. Dochodzi do wypadku. Poszkodowana osoba znajduje wśród swoich znajomych posiadacza Visy/MC i zgłasza szkodę?

Z góry napiszę że nie zamierzam kombinowować, bardziej chciałbym się upewnić że w przypadku wystąpienia szkody ubezpieczalnia nie będzie kręciła nosem? Wszyscy wiemy że w przypadku szkody o wartości 500 zł. ubezpieczyciel bez problemu zrobi przelew, ale czy zachowa się podobnie w przypadku szkody na kwotę 200 000?
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
#1780 PostWysłany: 27 Wrz 2022 14:40 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@Kothson za pewnik uznałbym, że w razie większej szkody "na konkubenta" będzie to weryfikowane - chyba nie wyobrażam sobie, żeby nie było.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3587 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group