Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3587 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#1681 PostWysłany: 19 Sie 2022 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Pytanie do osób zmieniających MC na Visa - z 1h temu zmieniłem limit na karcie MC do 50k (taki jest wymagany do Visa) - po jakim czasie pokazała się propozycja karty Visa?

U mnie proces zwiększenie limitu wyglądał tak:
1. W PKO nie posiadam konta (mam tylko kartę MC), zatem przy składaniu wniosku o zmianę limitu poproszono mnie o podłączenie rachunku z banku, do którego wpływa wynagrodzenie.
2. W moim przypadku to mBank, podłączyłem główny rachunek z mBank (ten z wynagrodzeniem) + rachunek gdzie mam lokatę (jak się finalnie okazało podłączyłem błędny rachunek, na którym mam tylko kilka PLN) . Możliwość była podłączenia wszystkich rachunków (PLN, walutowe, etc) oraz kart płatniczych (w mBank mam m.in. MC World Elite, z której zawsze korzystam, jednakże jej nie podłączyłem).
3. Po akceptacji w mBank podłączenia rachunku do PKO, w PKO aktywowano proces akceptacyjny.
4. Pokazało sie okno, gdzie procentowo pokazywano etap akceptacyjny.
5. Odpytanie BIK.
6. Proces akceptacyjny osiagnął 100 - na mailu i sms info o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.

Całość procesu od punktu 1 do 6 zajęła ok 5 min.
Góra
 Profil Relacje PM off
bonifacy lubi ten post.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#1682 PostWysłany: 19 Sie 2022 11:25 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@Kalispell - jeśli dobrze pamiętam z wpisów na Forum to powinno być od razu. Jak w aplikacji klikniesz w trzy niebieskie kropki przy karcie to na samym dole listy zobaczysz "wymień kartę kredytową" - sprawdź tam.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
Kalispell uważa post za pomocny.
 
      
#1683 PostWysłany: 19 Sie 2022 11:28 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
A od kiedy masz MC i ile przez nią przepuściłeś? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1684 PostWysłany: 19 Sie 2022 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@KondzikS MC we wrześniu minie 2 lata, ale w sumie niewiele nią płaciłem - w pierwszym roku z 15k, w obecnym może z 15k.
Mam MC World Elite i tej karty wszędzie używam, natomiast postanowiłem ją zmienić na Vise Infinite ponieważ w mojej ocenie ma lepsze ubezpieczenie, kurs walut jest rozliczany wg organizacji, ale najbledziej mnie wkurza konieczności dokonania opłaty za podróż, aby aktywować ubezpieczenie turystyczne.

Edit:
@lluukk faktycznie jest taka opcja, niestety po kliknieciu "Wymień kartę kredytową" pokazuje się komunikat: "Aby korzystać z tej funkcji, otwórz konto" - no nic, odział mam z 200 metrów od domu.
Góra
 Profil Relacje PM off
KondzikS lubi ten post.
 
      
#1685 PostWysłany: 19 Sie 2022 14:58 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Mozesz przez internet
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1686 PostWysłany: 20 Sie 2022 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Hej,
Czy opłata za wejście osoby towarzyszącej na PP jest zawsze pobierana z karty Infinite czy można to jakoś zmienić?

Kalispell napisał(a):
ale najbledziej mnie wkurza konieczności dokonania opłaty za podróż, aby aktywować ubezpieczenie turystyczne.

Rozumiem, że tu mowa o karcie z mBanku, a nie Inifinite?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1687 PostWysłany: 20 Sie 2022 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 615
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Osoba towarzysząca tylko jako obciążenie na kk. Przychodzi dość późno, do dwóch miesięcy od wizyty.

Do Visy Infinite nie trzeba aktywować ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
majek89 uważa post za pomocny.
 
      
#1688 PostWysłany: 21 Sie 2022 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
majek89 napisał(a):
Rozumiem, że tu mowa o karcie z mBanku, a nie Inifinite?

Tak, mowa o MC World Elite z mBanku. Ubezpieczenie główne, to "zdrowotne" działa zawsze, natomiast ubezpieczenie podróżne, tylko w przypadku zapłaty za podróż kartą MCWE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1689 PostWysłany: 21 Sie 2022 11:15 

Rejestracja: 04 Sie 2022
Posty: 5
Karta PKO VISIA INFNITY już jest teraz pytanie, jak zapłacić za tradycyjny przelew karta płatniczą, ktoś zna lub poleca jakieś sprawdzone sposoby, lub bramki płatnicze, aby skonwertować tradycyjny przelew na płatność karta online ? Ewentulanie jak wypłacać pieniądze z limitu kredytowego ww,. karty bez dodatkowych opłat ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1690 PostWysłany: 21 Sie 2022 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Z limitu kredytowego bez opłat się nie da, natomiast jak nadplacisz KK to nadpłatę możesz wypłacić w bankomacie bez dodatkowych opłat (warto mieć jakiś zapas).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1691 PostWysłany: 22 Sie 2022 15:56 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
W Citi też można płacić Blikiem z karty kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mobilek lubi ten post.
 
      
#1692 PostWysłany: 27 Sie 2022 11:10 

Rejestracja: 27 Sie 2022
Posty: 8
Potwierdzam to co mówili poprzednicy, że obecnie kartę VISA Infinite nie jest tak prosto dostać.
Nie jestem już od dawna klientem banku, ale założyłem znowu konto i złożyłem wniosek - został szybko rozpatrzony pozytywnie, poproszono o dostarczenie masy dokumentacji i potwierdzeń z ZUS/US - do których zresztą ciągle mieli jakieś ale albo nie umie odczytać z nich podpisów kwalifikowanych.
Moje dochody netto 5k z UoP i 13k z JDG (ryczałt).
Po dostarczeniu dokumentów stwierdzono jednak, że oni sobie chcą wszystko przeliczyć sami jeszcze raz bo ten ryczałt im się nie podoba, więc anulowano mój pozytywnie rozpatrzony wniosek i złożono go od nowa. 13k netto z JDG na ryczałcie ich analityk wyliczył jako 5.4k netto. LOL. Niestety, więc moje dochody pozwoliły tylko na platinium i 31.5k limitu.
Założyłem konto Aurum, od tego miesiąca mam podwyżkę i nie wiem, czy założenie konta Platinum II coś zmieni? Mam zamiar przekierować wpływy na to konto, natomiast póki co ciężko mi nie być rozczarowanym ;) Bo wniosek został zaakceptowany, a potem się okazuje, że to tylko takie żarty i ich analityk oszacował zdolność na conajmniej 40% mniej...
Mam nadzieję, że szybko idzie wyrobić wyższy limit metodami opisywanymi tutaj. Do tej pory miałem tylko revolut metal, ale przy 1 roszczeniu już wiem że ich ubezpieczenie jest dosyć teoretyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1693 PostWysłany: 27 Sie 2022 11:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Z JDG na ryczałcie to możesz udokumentować jedynie przychód, a nie dochód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1694 PostWysłany: 27 Sie 2022 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Gru 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 630
Tak, ale czy kolega nie miałby możliwości użycia ewidencji VAT jako częściowe przynajmniej udokumentowanie swoich kosztów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1695 PostWysłany: 27 Sie 2022 11:57 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie, bo nie ma obowiązku ewidencji kosztów.
Dochód ryczałtowca na potrzeby zdolności kredytowej wyliczają algorytmy banku - w każdym mogą być inne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1696 PostWysłany: 27 Sie 2022 11:59 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie, nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1697 PostWysłany: 27 Sie 2022 13:01 

Rejestracja: 27 Sie 2022
Posty: 8
Tak, w sensie zgadza się, ogólnie ryczałt mam tylko od 1.01.2022, jak wielu przedsiębiorców zoptymalizowałem podatki z powodu nowego ładu.
Takie dochody dla banku są niewiele warte. I jakby szanuje to jak bank sobie je oblicza, ma prawo używać algorytmów jakie mu się zamarzą :) Jak mi nie pasuje to ide gdzie indziej. Ale w momencie wprowadzania moich dochodów (i przychodów z jdg, dla purystów ;)) zaznaczyłem formę opodatkowania i bank wiedział, że to jest ryczałt. Po 24h wysłał akceptację wniosku. Wyliczył zdolność >50k. Więc stąd mój niesmak.
Teraz znowu mam na koncie opcję zwiększenia limitu karty do 60k, znowu prosi o te informacje, wprowadzam je i znowu wysyla akceptacje i zaprasza z dokumentami do placowki. I przecież wiem, że nie dadzą...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1698 PostWysłany: 28 Sie 2022 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Niesmak to jest zawsze po kontakcie z analitykiem banku

Ostatnio miałem taką wątpliwą przyjemność w BNP Paribas. Tam to w ogóle odjechany, bo prosili o dokumenty, które już im wysłałem. Później odpowiedź, rzeczywiście, przepraszamy i dalej coś chcieli, żeby dosyłać. Wręcz musiałem tłumaczyć, skąd wynika dochód ze spółki i że nie mam dokumentów, jakie oni żądają. W końcu przepuścili. Co ciekawe to brałem kartę na min. limit 10k.

Kilka miesięcy musisz dać bankowi na propozycję podwyższeia limitu. W tym czasie wpływy robić na konto w PKO BP i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1699 PostWysłany: 28 Sie 2022 19:43 

Rejestracja: 06 Maj 2022
Posty: 14
@etoospl Miałem podobne wrażenia z PKO kilka miesięcy temu (opis w wątku; nie policzyli mi aż tak ekstremalnie, ale zabrakło). Za jakiś czas planuję spróbować ponownie, a jak nie przejdzie to na początku następnego roku wezmę platynę od ing (co prawda bez ubezpieczenia, ale karta solidna) - akurat mijają mi 2 lata jdg, a było to jedyne wymaganie które przekreśliło możliwość wzięcia jej w 2021. Liczę też że nowy prezes PKO rozrusza trochę ofertę kart premium.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1700 PostWysłany: 29 Sie 2022 08:43 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Darek M. napisał(a):
Kilka miesięcy musisz dać bankowi na propozycję podwyższeia limitu. W tym czasie wpływy robić na konto w PKO BP i tyle.


Wiadomo na co algorytm patrzy? Bardziej zależy mu na wpływach na konto czy na obrocie na karcie?
Udało się komuś przykładowo w jeden miesiąc w przypadku przepuszczenia przez konto / kartę dużej ilości pieniędzy?

Od razu po założeniu karty mam opcję podniesienia limitu do 60 000 zł, ale "gdy podasz dodatkowe dane". Jeśli będą chcieli podnieść z automatu to ten napis zniknie tak? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3587 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group