Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#861 PostWysłany: 08 Maj 2022 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
lluukk napisał(a):
@BrunoJ - w pewnym sensie masz rację - jeśli nic się nie wydarzy to PP może być dla kogoś najistotniejszym składnikiem posiadania karty.
[...]Warunki ubezpieczenia i jego zakres oraz sprawność uzyskania wypłaty są istotne dopiero po szkodzie - której nikomu oczywiście nie życzymy, a do tego czasu faktycznie PP czy Fast Track są tym czego używamy.
Pytanie czy patrzy się na kartę głównie jako "dostarczyciela" PP czy jako zabezpieczenie podróży wraz z PP czy Fast Track.
Z jednym się pewnie obaj zgodzimy - każdy patrzy i rozpatruje, co jest dla niego ważne i na co zwróci uwagę pod swoje potrzeby.

Hmm, na kartę to ja głównie patrzę jak.... na kartę? Służy do płacenia, za zabezpieczyć transakcje, pozwolić ad-hoc zostać tydzień dłużej w hotelu czy kupić nowy bilet lotniczy. Zadziałać, gdy inną kartę odrzuci terminal lub bankomat wciągnie i nie odda. Sposób przeliczania kursu walut również ma tutaj znaczenie (bo jak się bank przyklei to omawiane 100EUR to można nawet nie zauważyć ze zniknęło w trakcie roku. Do tego dość istotna jest możliwość zniesienia rocznej opłaty, a tutaj różne karty stwarzają różne wyzwania czasem, i również tutaj są to kwoty większe od 100EUR, czasem znacznie.
W wątku o PP obstawiam, że jest to druga (dla mnie), jeśli nie pierwsza ważna funkcjonalność karty.
Ubezpieczenie też ważne, bo skoro można je mieć oprócz powyższych do dlaczego nie. I oczywiście że trzeba doczytać, czy w ogóle ubezpieczenie obejmuje dany przypadek (ale jakby nie o tym była mowa). Jak ktoś ma pecha, to i tak się okaże, że jego szczególny przypadek nie jest objęty bo xyz. Dlatego dobrze jest mieć takie rzeczy jak ubezpieczenie (ale i same karty) zduplikowane, z różnych źródeł, co najczęściej pozwoli pokryć jeszcze szerszy zakres ochrony. Dalej natomiast pozostaje się zastanowić jak często z takiego ubezpieczenia się korzysta, żeby te 100EUR miało naprawdę krytyczne znaczenie. Chyba, że chodzi o świadomość, że mam najlepsziejszą ochronę i nie oddam ani centa ze swoich, a to że nigdy nie skorzystałem to bez znaczenia. Rozumiem, chociaż powód ociera się o metafizykę, niż twardą kalkulację ;-) Ja traktuję to jak mandat. Zdarza się raz na kilka lat przez głupotę czy zapomnienie. Wliczone w koszty 'obsługi'. Gdybym płacił mandaty kilka razy w roku to zapewne bym się nad tym pochylił. W ostatnich kilku latach wypożyczałem auto więcej niż 100 razy. Dwa razy miałem jakieś szkody, oba razy wypożyczania machnęła ostatecznie ręką i mnie nie obciążyła. Kilka(naście) razy świadomie zapłaciłem (przykładowe) 100EUR więcej wykupując ubezpieczenie przy wypożyczeniu, ze względu na oferowane warunki (przy braku ubezpieczenia nie było oczywiste że dostanę szybko drugie auto jeśli pierwsze się zepsuje czy skraszuje). Jak mawiał klasyk - piniondze to nie fszystko ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#862 PostWysłany: 18 Maj 2022 12:12 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Nie mogę tego znaleźć jednoznacznie opisanego: Czy do karty dodatkowej PKO VISA Infinite też jest Priority Pass?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#863 PostWysłany: 18 Maj 2022 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
@piwili jest
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#864 PostWysłany: 18 Maj 2022 13:25 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
PP jest, ale też jest oddzielny limit obrotów do zrobienia, aby karta była darmowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili uważa post za pomocny.
 
      
#865 PostWysłany: 18 Maj 2022 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ale to chyba w większości banków, bez związku z PP. Chociaż przeliczyć warto, bo może się okazać, że dodatkowe darmowe PP kosztuje okrągłą sumkę ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#866 PostWysłany: 20 Maj 2022 00:01 

Rejestracja: 21 Cze 2011
Posty: 7
BrunoJ napisał(a):
Ale to chyba w większości banków, bez związku z PP. Chociaż przeliczyć warto, bo może się okazać, że dodatkowe darmowe PP kosztuje okrągłą sumkę ;-)


Nawet bez wyrabiania limitów te 800zl w przypadku PKO to chyba nie jest jakaś mega wygórowana kwota jak na ubezpieczenia, benefoty i PP który dostajesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
#867 PostWysłany: 20 Maj 2022 01:28 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
Sam priority pass kosztuje 400 e na rok bez limitów wejść. Inna kwestia to kto może taką kartę dostać bo wymagania chyba wygórowane?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#868 PostWysłany: 20 Maj 2022 09:14 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Chyba już rozumiem tą tabelę opłat PKO BP. Tam nie jest napisane nic o karcie dodatkowej, bo wszystko jest tak samo jak dla głównej. Mam rację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#869 PostWysłany: 20 Maj 2022 09:17 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@piwili: dokładnie tak. Karta dodatkowa korzysta ze wspólnego limitu. Wszystko inne jest oddzielne tak samo oddzielnie musi być spełniony obrót aby była bez opłat.
Góra
 Profil Relacje PM off
piwili uważa post za pomocny.
 
      
#870 PostWysłany: 20 Maj 2022 20:19 

Rejestracja: 21 Cze 2011
Posty: 7
Martin79 napisał(a):
Sam priority pass kosztuje 400 e na rok bez limitów wejść. Inna kwestia to kto może taką kartę dostać bo wymagania chyba wygórowane?


W moim przypadku na infolinii dostałem odmowę niby przez niewystarczającą zdolność kredytową. Na drugi dzień poszedłem do oddziału i tam poszło bez problemu. Ale ogólnie na pewno zasady się ostatnio zaostrzyły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#871 PostWysłany: 25 Maj 2022 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 854
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
zdolność poszła w dół przez wyższe oprocentowanie. Jak ktoś był na pograniczu może braknąć...
A będzie jeszcze gorzej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#872 PostWysłany: 18 Cze 2022 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Przyszła mi do głowy myśl, aby wyrobić żonie kartę dodatkową do karty Visa Platinum w Santander. Czy taka karta będzie miała swój limit 4 wejść do saloników?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#873 PostWysłany: 18 Cze 2022 17:27 

Rejestracja: 03 Lut 2019
Posty: 49
4 wejscia sa tylko do glownej karty
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#874 PostWysłany: 27 Cze 2022 14:59 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Czy aby otrzymać PKO Infinite wymagane jest posiadanie konta platynowego (80zl/m-c)?
Pani w banku powiedziała, ze do mojego typu konta nie można wnioskować o taką kartę, i trzeba mieć konto platinium. Mam wrażenie ze próbuje mi sprzedać produkt. Nigdzie nie widzę informacji o tym. To zreszta czarna karta, a do platynowego dodawane są platynowe karty.


Drugie pytanie, bo czytając ostatnie komentarze trochę się zgubiłem. Czy karta dodatkowa ma osobna opłatę 800 zł / rok czy opłata jest tylko do karty głównej?

Oraz czy z PP może korzystać ktoś inny niż właściciel karty (są na niej dane osobowe?) czy KK należy pokazać wraz z PP przy wejściu?

Dzięki!
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#875 PostWysłany: 27 Cze 2022 15:03 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Konta nie musisz mieć w ogóle, musisz mieć wystarczającą zdolność kredytową powyżej 50000 zł.
Opłaty są na obie, mniejszy lub większy obrót roczny zwalnia.

Z PP nie może korzystać inna osoba, trzeba ją prawie zawsze okazać przy wejściu wraz z kartą pokładową na lot z.
Góra
 Profil Relacje PM off
bartek. uważa post za pomocny.
 
      
#876 PostWysłany: 27 Cze 2022 15:33 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Dzięki za szybką odpowiedź. Tak czułem, że ktoś próbuje mi wcisnąć coś więcej.

Cytuj:
Opłaty są na obie, mniejszy lub większy obrót roczny zwalnia.


Tzn. w celu doprecyzowania - dodatkowa karta kosztuje osobno 800 zł rocznie? Czyli za kartę główną i dodatkową w PKO BP płaci się 1600 zł rocznie?
To jest dla mnie bardzo dziwne, bo co to za dodatkowa karta skoro płacę za nią tyle samo a podlega pod ten sam limit kredytowy? Przecież w takim przypadku lepiej mieć 2 karty główne?

Cytuj:
Z PP nie może korzystać inna osoba, trzeba ją prawie zawsze okazać przy wejściu wraz z kartą pokładową na lot z.


Karta pokładowa to zupełnie inna kwestia. Mało precyzyjnie się wyraziłem.
Czy korzystając z FastTrack / Saloników, oprócz pokazania PP należy pokazać KK PKO Infinitive na to samo imię i nazwisko?

Albo inaczej: czy mogę wyrobić sobie kartę dodatkową na te same dane co kartę kredytową, a samą dodatkową kartę PP przekazać innej osobie (bez przekazywania dodatkowej karty KK)?
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#877 PostWysłany: 27 Cze 2022 15:36 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Opłata jest podwyższona, wszystko jest na stronie. Lub większy obrót roczny.

Dostajesz sparowaną z KK kartę PP z imieniem i nazwiskiem, KK nie trzeba okazywać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#878 PostWysłany: 27 Cze 2022 15:43 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
dg72 napisał(a):
Opłata jest podwyższona, wszystko jest na stronie. Lub większy obrót roczny.


Masz może linka do tej strony? Szukam tej informacji od 3 godzin i szczerze mówiąc w ogóle nie mogę znaleźć informacji nt dodatkowych kart.
Przykładowo w TPIO nie ma o tym słowa: https://www.pkobp.pl/media_files/dcd938 ... 70846a.pdf

dg72 napisał(a):
Dostajesz sparowaną z KK kartę PP z imieniem i nazwiskiem, KK nie trzeba okazywać.


Ok rozumiem. Zatem dodatkową kartę należy wyrobić na docelowe nazwisko przyszłego posiadacza PP, a KK schować do szuflady ;)
Dzięki za potwierdzenie!
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#879 PostWysłany: 27 Cze 2022 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
bartek. napisał(a):
Tzn. w celu doprecyzowania - dodatkowa karta kosztuje osobno 800 zł rocznie? Czyli za kartę główną i dodatkową w PKO BP płaci się 1600 zł rocznie?
To jest dla mnie bardzo dziwne, bo co to za dodatkowa karta skoro płacę za nią tyle samo a podlega pod ten sam limit kredytowy? Przecież w takim przypadku lepiej mieć 2 karty główne?

"Lepiej" to dość subiektywna ocena. Jeśli chcesz mieć dwie karty główne to dwie osoby muszą (niezależnie) spełnić wymagania, w szczególności zdolność kredytową. A gdy już kartę dostaną, to o tyle zmnijsza się ich zdolność kredytowa. Myślę, że dla małżonków może robić róznicę, czy 'wykorzystują' 50k czy 100k, gdyby chcieli brać jakiś inny kredyt. Chyba, że są bardzo nowoczesnym, niezależnym małżeństwem, i każdy ma potencjalne potrzeby na 50k miesięcznie ;-)
W przypadku karty dodatkowej, limit jest wspólny, a zdolność badana jest tylko dla głównego posiadacza.
Inna sprawa, że w wielu bankach opłata za kartę dodatkową jest mniejsza niż za główną, odpowiednio niższe są też progi pozwalające na zniesienie takiej opłaty. Więc jeśli tutaj opłata za dodatkową jest identyczna, to oferta szału nie robi.
No i tak dla porządku informacyjnego - karta dodatkowa nie musi mieć tego samego limitu, może mieć niższy (ale nie niższy niż minimalny limit dla danego typu karty).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#880 PostWysłany: 27 Cze 2022 22:44 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
W nowoczesnym, niezależnym małżeństwie to pewnie jest intercyza ;)

OK, dzięki za wyjaśnienie. Wszystko jasne. Szkoda, bo byłem przekonany że jest jeszcze lepiej, ale ok.
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group