Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 04 Lip 2020 17:39 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
chester0 napisał(a):
Aby użyć PP dla karty dodatkowej niezbędna jest jej aktywacja czy może sobie leżeć w szufladzie? Obrót mam zamiar robić kartą podstawową

Z tego co pamiętam, to ja ją aktywowałem, bo nie byłem pewien, czy PP będzie aktywny bez aktywacji samej karty.
Ale nigdy jej nie używaliśmy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
chester0 uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#302 PostWysłany: 04 Lip 2020 17:56 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Tym bardziej, że po chwili od aktywacji w Moje Ing można kliknąć zablokuj czasowo kk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 27 Sie 2020 13:22 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Z warunków Ubezpieczenia dla KK ING VISA Infinite

Rezygnacja z podróży

zwrot kosztów imprezy turystycznej, biletu za przewóz, noclegu w przypadku odwołania podróży przez Ubezpieczonego z powodu:
1)nieszczęśliwego wypadku, nagłego zachorowania, zgonu Ubezpieczonego
2)zgonu, nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania osoby bliskiej dla Ubezpieczonego
3)przymusowej kwarantanny Ubezpieczonego
4)wezwania Ubezpieczonego do sądu w charakterze świadka
5)odwołania Ubezpieczonego z urlopu w przypadku funkcjonariuszy sił zbrojnych, policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, pielęgniarek albo pracowników władz państwowych;
6)zdarzenia losowego w miejscu zamieszkania Ubezpieczonego
7)utraty zatrudnienia przez Ubezpieczonego

suma ubezpieczenia wynosi 5.000 Euro dla wszystkich Ubezpieczonych podróżujących razem

zapewne dodali
przymusowej kwarantanny Ubezpieczonego
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#304 PostWysłany: 27 Sie 2020 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
W OWU które dostałem w marcu ta kwarantanna już była jako zdarzenie uprawniające do zwrotu kosztów za odwołaną podróż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 27 Sie 2020 14:46 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
I dobrze, choć w warunkach jest wyłączenie w przypadku epidemii....a 20.03.2020r. w Polsce "W piątek 20 marca wprowadzono stan epidemii" :roll: przed wyjazdem trzeba będzie sprawdzać jak w kraju docelowym

Osobiście nurtuje mnie inny problem zakończony zapytaniem przez Moje ING Bankowość Prywatna, a mianowicie: często podrózuję z rodzicami, teściami mieszkającymi OSOBNO, a warunkach ubezpieczenia PZU do KK ING VISA INFINITE mamy zapis

"Osoba bliska – osoba pozostająca z Ubezpieczonym w dniu wystąpienia Zdarzenia ubezpieczeniowego we wspólnym gospodarstwie domowym, która nie jest jednocześnie Współubezpieczonym, będąca dla Ubezpieczonego:1) małżonkiem lub partnerem życiowym;2) dzieckiem, pasierbem, dzieckiem przysposobionym lub przyjętym na wychowanie;3) rodzicem, przysposabiającym, teściem, teściową, ojczymem, macochą;4) dziadkiem, babcią, wnukiem, rodzeństwem, zięciem, synową"

zapewne czeka mnie wykupienie dla nich osobnego ubezpieczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 27 Sie 2020 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Żona wyrabia kartę główną, i wtedy masz dwie dodatkowe - dla rodzica i teścia.
Więc każde "gospodarstwo domowe" ma ubezpieczenie.

Edytka:
Chociaż trzeba by się zastawowić czy właściciel karty dodatkowej wpada w definicę posiadacza karty, bo dla karty dodatkowej jej właściciel nie podpisuje umowy
25. Posiadacz karty – osoba fizyczna, która zawarła z Ubezpieczającym umowę o Kartę i która dysponuje ważną Kartą.
26. Ubezpieczony – Posiadacz karty oraz Współubezpieczony, którzy są objęci ochroną ubezpieczeniową w ramach umowy ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 27 Sie 2020 14:59 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Z racji, że jest to karta jednak mega prestiżowa (jeśli chodzi o warunki przyznania, patrz liczba osób np. stąd ją posiadającą) to ot takie proste ich przyznanie teściom czy rodzicom z takimi sobie emeryturami nie będzie raczej mega łatwe :)

Mi w momencie przyznawania opiekun z bankowości prywatnej przekazała, że osobie do karty kredytowej dodatkowej badana jest również zdolność kredytowa minimum 50000 zł....ale póki co tego dogłębnie nie precyzowałem czy też nie sprawdzałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 27 Sie 2020 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Teść czy rodzic dostałby kartę dodatkową - wtedy jego zdolność kredytowa jest nieistotna. Kartę dodatkową można wyrobić dziecku 13-18 lat - bez jakiejkolwiek zdolności kredytowej.
To żona musiałaby się wykazać zdolnością kredytową na 50k żeby mieć własną kartę główną. Co już jest łatwiejsze do uzyskania, jeśli pracuje i zarabia.
Tylko trzeba by ustalić czy właściciel karty dodatkowej jest "Posiadaczem karty" w świetle OWU. I to jest dobre pytanie do zadania przez moje ING.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#309 PostWysłany: 27 Sie 2020 15:13 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Zalogowanie w Moje ING i zadania pisemnego pytania tak lakonicznego potrwa jakieś....2 minuty :) ....powodzenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 27 Sie 2020 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Pewnie to zrobię, jak już to mi będzie do czegoś potrzebne :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 09 Wrz 2020 14:34 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Takie info z dzisiaj od pracownika ING



A..........
Starszy specjalista Premium

Panie ....

jest Pan obecnie obsługiwany jako Klient Private i to powoduje, że nie ma Pan opłaty rocznej za Kartę Visa Infinite.

W przyszłym roku  będzie podwyższony próg minimalny  przy inwestycjach i będzie wynosił 500 tys, zł. W celu uzyskania szczegółowych informacji , proszę aby Pan zadzwonił do opiekuna Pani.....

Zdolność kredytowa przy tym progu to pikuś :)

Nie pytałem co z obecnymi klientami Private, czy dostaną jakiś czas na "uzupełnienie inwestycji" 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 09 Wrz 2020 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
dg72 napisał(a):
Z racji, że jest to karta jednak mega prestiżowa

Wykrakałeś ;)
Coś jeszcze zdradzili, co ma się zmienić? Bo to chyba nie wszystko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 09 Wrz 2020 15:07 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Po zalogowaniu się w Moje ING masz dane swojego opiekuna.... Zadaj to lakonicznie pytanie :)

Ja swoje zadałem i czekam...

Ps. Jego e-mail to imie.nazwisko@ingbank.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 09 Wrz 2020 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 250
Jakieś 2-3 tygodnie temu rozmawialiśmy, ale nie znał detali (albo nie chciał zdradzić).
Podobno ma być lepsza obsługa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 09 Wrz 2020 15:19 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Mi tam żadna lepsza obsługa nie jest do niczego potrzebna, bo to głównie marketing i namowy na "mega okazję"
Ps. Pieniądze lubią ciszę... przynajmniej ja hołduję tej zasadzie ;)

Jak coś mi odpiszą co z nami - dam znać
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#316 PostWysłany: 11 Wrz 2020 12:37 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
I osobisty doradca odpisał:
- od kwietnia 2021r Private Banking ING dla osób z inwestycjami od 500000 zł słownie: pięćset tysięcy
- jak zdecydują co z opłatą roczną za Infinite dla osób nie spełniających w/w warunku z każdym osobiście patrz telefonicznie skontaktuje się jego doradca czy "opiekun"

Ale jest sporo czasu, by zawnioskować na obecnych warunkach czy uzupełnić inwestycje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#317 PostWysłany: 08 Paź 2020 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Od grudnia ING zmienia cennik.
Wprowadzi m.in. 3-proc. prowizję od tzw. transakcji quasi cash. Nie wiem, jak jest w ING, ale w niektórych bankach transakcją quasi cash jest np. doładowanie Revoluta lub innych "elektronicznych portfeli"

https://www.cashless.pl/8660-ing-podwyz ... ien-2020-r
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 08 Paź 2020 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2010
Posty: 1551
Loty: 98
Kilometry: 116 206
srebrny
Otrzymałem w bankowości internetowej informację o zmianie tabeli opłat i prowizji w ING i wynika z niej że chodzi o realizację transakcji bezgotówkowych "u podmiotów świadczących usługi jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 08 Paź 2020 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
@epikie Niestety niektóre banki podciągają pod tę definicję każdą możliwość "zamiany" transakcji na gotówkę, także doładowanie np. Revoluta. Tak zrobił Citi czy mBank.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 08 Paź 2020 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
mBank też?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group