Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 14 Lis 2019 14:48 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 34
Ja również celuję w Platinum (najlepiej za free :). Wiem że może być ciężko za free, może będzie jakaś promocja na BF (nie liczę tej z punktami). Aktualnie co udało mi się wynegocjować to 50% opłaty rocznej z racji pracy w instytucji finansowej bo obrotów kartą do zwolnienia raczej nie zrobię.
Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#342 PostWysłany: 17 Lis 2019 10:18 

Rejestracja: 01 Maj 2018
Posty: 218
płacąc za zakupy w sklepie internetowym polskim w systemie przelewu DotPay , KK PKOBP Platinium . czy będzie to traktowany jako przelew z karty który jest oprocentowany ? oraz co mam wybrać jako metoda płatności : ikonka banku IPKO czy płatność kartą Visa/Mastercard ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#343 PostWysłany: 17 Lis 2019 10:41 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2339
srebrny
Ja wybieram ikonę karty i jest to płatność jak w osiedlowym sklepiku ;) więc bez obaw (nie jest to przelew z karty)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
George1 lubi ten post.
George1 uważa post za pomocny.
 
      
#344 PostWysłany: 17 Lis 2019 13:28 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
Czyli nie działa to tak jak w mbanku gdzie nie trzeba podawać danych karty tylko płaci się w ramach kredytu z karty przez mtransfer?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 17 Lis 2019 13:47 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2339
srebrny
W sumie tak też można, wtedy trzeba wybrać ikonkę Płacę z iPKO (jeśli dobrze pamiętam) i też będzie to jak płatność w spożywczaku przy Infinite, nie wiem jak przy Platinium - prawdopodobnie tak samo ale polecam sprawdzić. Robić tak jak Komu wygodniej :)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 17 Lis 2019 14:25 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 15
Z Platinum to samo, można też blikiem i też idzie jako transakcja bezgotówkowe. Osobiście jednak polecam wybór Mastercard i przepisać dane karty, wtedy łatwiej o chargeback.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 30 Lis 2019 14:05 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2339
srebrny
Pytanie do posiadaczy obu kart (MC i Visa).
Czy ktoś musiał korzystać z ubezpieczenia dołączonego do kart?
Interesuje mnie w szczególności "rezygnacja z podróży" i "ubezpieczenie wkładu własnego przy szkodzie odnośnie auta z wypożyczalni".
Chodzi mi o to czy PKO sprawnie obsługuje ewentualne roszczenia.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 30 Lis 2019 23:42 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2187
złoty
@lluukk
Nie osobiście, ale kolega miał jakiś problem urologiczny (kolka nerkowa czy cośs podobnego). Dostał zaświadczenie od lekarza - urologa, że nie może jechać i odzyskał rzekomo całą kwotę za hotel i bilet lotniczy - około 2500 zł (nie wiem czy był jakiś udział własny). Było to ubezpieczenie z MC Platinum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
lluukk uważa post za pomocny.
 
      
#349 PostWysłany: 01 Gru 2019 00:25 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2339
srebrny
@tasma dzięki za informację. Czyli ubezpieczenie działa. Dobrze wiedzieć. Nie ma w kartach PKO udziału własnego.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 01 Gru 2019 11:45 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 768
Loty: 145
Kilometry: 308 365
srebrny
Jak wnioskowałem o kartę, to Pani w banku mówiła, że jeden z klientów właścicieli karty Infinite kilkanaście dni wcześniej odebrał odszkodowanie w kwocie 45k (nie mówiła za co) i że bank nie robi żadnych problemów, "bo to jest prestiżowa karta".
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 01 Gru 2019 11:54 

Jak się dowiesz, wtedy napisz bo wtedy to ma sens

Platinum jako taka też jak inna traci swe zalety: nadplacajac możemy po kursie Mastercard wyplacać dowolne waluty za granicą, ale i tu bank bankomatu może chcieć naliczyć prowizję czy często chcieć przeliczyć po swoim kursie na zł

Tak, że ostatnio na Kanarach nie udało się już skorzystać z tej właściwości, gdy w lipcu br nie było z tym problemów
Góra
 PM off  
      
#352 PostWysłany: 08 Gru 2019 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Cześć.

Od września tego roku posiadam KK Platinum do konta Aurum.
Konto darmowe = wpływ 9k/mies, doradca poinformował, że chodzi o wpływy na konto. Wszystko ok.
Pierwszy okres rozliczeniowy zgodnie z planem. Uznania na koncie pow. 30k. Brak opłaty.
Natomiast za drugi okres rozliczeniowy policzyli mi 40zł pomimo tego, że uznania były na kwotę pow 20k.

Czy ktoś z Was miał taką sytuację? Może zmienili zasady i teraz musi być to wpływ wynagrodzenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 08 Gru 2019 11:01 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
A nie prościej Doradcę zapytać? Nie wiem czy to jest regułą, ale jeśli wszyscy Doradcy są tacy jak mój, to obsługa tam jest bardzo dobra. Zależy Doradcom i samemu bankowi również na takim kliencie.
Wg mojej wiedzy mają być wpływy, nie ma znaczenia skąd. Może być nawet wpłatomat.
Co innego do wyliczania zdolności kredytowej - ale to inna para kaloszy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
almukantarant lubi ten post.
 
      
#354 PostWysłany: 08 Gru 2019 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Wysłałem maila do doradcy, ale odpowiedź otrzymam najwcześniej w poniedziałek, a forum działa w trybie 24/7/365 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 10 Gru 2019 20:49 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 772
niebieski
w przypadku karty do konta liczy się miesiąc rozliczeniowy ( start w momencie wydania ) a nie kalendarzowy
może w tym problem ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 10 Gru 2019 20:54 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2339
srebrny
almukantarant napisał(a):
Wysłałem maila do doradcy, ale odpowiedź otrzymam najwcześniej w poniedziałek, a forum działa w trybie 24/7/365 ;)

I jakie wyjaśnienie tej sytuacji?
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 11 Gru 2019 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 522
niebieski
Już wyjaśniam.

Opłata została naliczona ponieważ brałem pod uwagę okresy rozliczeniowe (w moim przypadku liczone od 19 dnia miesiąca).
Natomiast wpływy na konto, które póżniej są brane pod uwagę przy naliczeniu opłaty, liczymy za miesiąc kalendarzowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 11 Gru 2019 11:11 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ależ to oczywista oczywistość, że opłata za konto dotyczy okresu rozliczeniowego konta, a nie karty. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 20 Gru 2019 00:23 

Rejestracja: 06 Lip 2012
Posty: 17
Do karty Infinite można wnioskować o wydanie karty dodatkowej - np. Platinum. Jaka jest wtedy opłata za tą kartę dodatkową? Taka sama, jakby była kartą główną (w tym przypadku Platinum), czy za friko? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#360 PostWysłany: 20 Gru 2019 08:26 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2339
srebrny
@borysb PKO w Taryfie opłat nie rozróżnia kart na główną i dodatkową podając opłatę za kartę (więc każda karta płatna "jak główna").
A jak zastanawiasz się nad kartą to polecam jednak zapoznać się na stronie banku z opłatami, ubezpieczeniami itp.
I jakąkolwiek kartę do Visa Infinite weźmiesz jako dodatkową to opłata za nią jest taka jak w Taryfie Opłat za dany rodzaj karty. Możesz mieć Infinite a do niej 3 dodatkowe i te dodatkowe mogą być "każda inna".
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 20 Gru 2019 10:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group