Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Obie karty z tego wątku mają Ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie -

PKO VISA INFINITE ma równowartość w zł do 2400 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -infinite/

PKO MASTERCARD PLATINUM ma równowartość w zł do 1200 EUR
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... -platinum/

w obu linkach rozwiń "W podróży zagranicznej".
-----
Do wydania karty istotna jest zdolność kredytowa w Banku PKO BP do MC 5k a Visa 50k
-----
Nie ma opłaty rocznej za posiadanie konta w przypadku zrobienia obrotu każdą kartą - to samo się tyczy kart dodatkowych
-----
Numery telefonów bezpośrednio do ludzi którzy ogarniają ubezpieczenie z tej karty to: 22 563 11 18 i 22 383 21 18


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3586 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 180  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 16 Paź 2019 14:06 

Rejestracja: 26 Gru 2012
Posty: 1163
Loty: 46
Kilometry: 151 136
srebrny
Odnośnie zwolnienia z opłaty rocznej z kartę, 1 X minął rok i naliczono mi opłatę 250zł Zgodnie z poradami z forum we wrześniu skontaktowałem się z opiekunem w celu anulowania przyszłej opłaty. Opiekun stwierdził, że można dopiero odwołać się po jej naliczeniu. Nie straszyłem ani tez nie szantażowałem nikogo w PKO. Grzecznie porosiłem o zniesienie opłaty i obiecałem, że będę bardziej sumiennie podchodził do wykonania obrotów pozwalających na zniesienie opłaty rocznej. :D Mój obrót kartą w ciągu 12 miesięcy był żenująco niski ok 6,000 zł. Dostałem wczoraj odpowiedź, że anulują mi 50 % opłaty czyli 125zł. Kasa już na koncie karty.


Anonymous napisał(a):
sranda napisał(a):
potek7 napisał(a):
Dzięki za takie informacje. Dzięki takim wpisom jest nas więcej.

I dzięki temu saloniki są bardziej zatłoczone, a docelowo będą powoli przestawały być udostępniane użytkownikom PP, co już jest opisywane w innym wątku.
Albo powstanie jakaś PP premium z warunkami i opłatami wielokrotnie wyższymi.

INFINITE póki co ma tu raptem kilku, a tylko do niej są darmowe dla właściciela PP :!:

Tak więc wyluzuj

Co do.obrotu: są dwie wersje: oficjalna trzeba wyrobić i druga wystarczy przedzwonic przed rocznicą "strasząc" :D

Szczegóły w temacie.....warto dodawać której karty dotyczy post
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#282 PostWysłany: 16 Paź 2019 14:16 

"Mój obrót kartą w ciągu 12 miesięcy był żenująco niski ok 6,000 zł" szkoda, bo te KK są GENIALNE do pozyskiwania po kursach dowolnej waluty za granicą (bankomaty z tego co widzę Z wliczeniem do obrotu rocznego) i do płacenia za cokolwiek gdzie można płacić kartą bez DCC (poza stroną Ryanair :) )

Mam i post dotyczy KK PKO BP Platinum


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 16 Paź 2019 15:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
#283 PostWysłany: 16 Paź 2019 14:54 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
W sensie że kursy niskie?
A jakie to są kursy - te z oficjalnego "kantoru" PKO BP czy jakieś inne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 16 Paź 2019 14:57 

Platinum kursy Mastercard z dnia księgowania

Bankomaty - wypłaty bezpłatne po nadpłaceniu poza przyznany limit :!:
Góra
 PM off  
      
#285 PostWysłany: 16 Paź 2019 15:14 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
W sensie, że:
- to pierwsze tylko na Platinum (a na Infinite - nie),
- to drugie - przy obydwu kartach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 16 Paź 2019 15:17 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
No Infinite - kurs Visa z dnia księgowania. Na obu możesz zrobić nadpłatę i 0zł / 0% prowizji za wypłaty z bankomatów za granicą
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#287 PostWysłany: 16 Paź 2019 15:18 

1 TAK

co do pkt 2 to Infinite to VISA :)
Góra
 PM off  
      
#288 PostWysłany: 16 Paź 2019 15:30 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
To ciekawa opcja dla par podróżujących razem (jeśli nie zależy im na darmowych salonikach do karty dodatkowej). Bo kartą dodatkową do Infinite może być MC Platinum. Ciekawe jest to, że mają wspólny limit ale inne konta i tak można za wszystko płacić VISA Infinite i na jej rachunku mieć "minus" a na MC Platinum (dodatkowej do Visy) mieć nadpłatę i darmowe wypłaty z bankomatów poza Polską za 0 zł i 0% prowizji po kursie MC :)
Oczywiście można samemu pojechać w podróż z tą dodatkową kartą (na żonę) i swoją Visę używać jako kredytówkę a dodatkową żony (choć oficjalnie tak nie wolno) jako bankomatową (z nadpłaty) :)
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 16 Paź 2019 15:36 

Po chol.rę tak komplikować .....jak wystarczy wypłatę z bankomatu wykonać na początku podróży

Osobna zamiast dodatkowej przy dobrych dochodach jest lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza w kontekście PP (tu lepsze jest VE mBanku, ING Platinum)

Post wyżej co nieco "zakręcony"
Ten post i poprzedni raczej dotyczy Infinite
Góra
 PM off  
      
#290 PostWysłany: 16 Paź 2019 15:55 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Tylko wtedy przed wyjazdem musisz mieć kartę nadpłaconą więc traci się sens kredytówki, a tak jak ja napisałem można Visą płacić wcześniej i w trakcie wyjazdu i na jej koncie być na minusie a ciągle MC używać jak debetowej. Nie trzeba wtedy na dzień dobry robić jednej wypłaty po wylądowaniu a można używać cały czas obu. Ale jak co komu pasuje rzecz jasna
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 16 Paź 2019 16:05 

Kredytówka jest do zakupów...czyli źle rozumiesz słowo sens :lol:

Nadpłata. by po kursach korzystać z DODATKOWEJ korzyści, czego nie oferują inne KK :!: ....poza tym nie chcesz, nie widzisz sensu nie korzystasz i bujasz się np. przeważnie droższymi kantorami, revolucjami z masowymi prowizjami oraz limitami itp itd
Góra
 PM off  
      
#292 PostWysłany: 16 Paź 2019 16:34 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
sranda napisał(a):
Chodzi mi bardziej o globalny trend, nie tylko w Polsce, ale również na świecie, że karty PP, DP czy DC stają się coraz bardziej dostępne i powszechne, co powoduje zatłoczenie saloników, a na mniejszych lotniskach linie nie mają dedykowanych saloników dla swoich statusowców i często dzielą taki salonik z użytkownikami PP czy innych tego typu kart.


Ale powiedz szczerze o co Ci chodzi? Masz golda i żal Ci ściska 4 litery, że musisz pić to samo piwo co posiadacz PP? Na prawdę nie rozumiem, właściciele saloników nie robią tego z dobrego serca - za każde wejście dostają odpowiednią sakiewkę z monetami. Nie wiem czy PP płaci dobrze czy słabo ale ogólny trend jest taki, że raczej saloniki powstają niż się zamykają, więc zapewne nie dokładają do interesu. Skoro każdy salonik jest bardziej oblegany, bo banki płacą za PP to oznacza, że właściciel salonika zarabia więcej, a skoro popyt przewyższa podaż to jest szansa, że tych saloników będzie więcej lub będą rozbudowywane. Wtedy co prawda Twój "gold problem" spędzania czasu obok zwykłego PP nie zostanie rozwiązany ale dostępność może się zwiększyć. Co i tak nic nie zmieni, bo czuję, że Twoim głównym problemem jest zejście saloników pod strzechy, a nie ich obłożenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 16 Paź 2019 16:38 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
@opo oczywiście masz rację...
A tak naprawdę to nic nie rozumiesz ;)
Ale mam nadzieję, że za parę lat przypomnisz sobie to co tu kiedyś pisałem i wtedy podyskutujemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 16 Paź 2019 16:54 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@gorny77 - nie chcę wchodzić w dyskusję, po prostu mamy inne podejście - Kredytówka jak sama nazwa mówi...
Moim zdaniem mój patent ma sens Kredytówką płacę za bilety, noclegi, depozyt w wypożyczalni, jedzenie itp. i spłacę za kilkadziesiąt dni te skredytowane zakupy, a w tym czasie mam kartę dodatkową z nadpłatą i używam jak debetówki. Moim zdaniem proste i nie muszę tych wszystkich wydatków spłacić przed urlopem by robić nadpłatę ani całej gotówki na wyjazd wypłacać zaraz po wyjściu z samolotu bo potem jak użyję karty do depozytu to d*upa, chyba, że mam ogromną nadpłatę. Oczywiście można mieć inną Kredytówkę na te wszystkie zakupy a tą kredytówkę - rezygnując z możliwości kredytowania na niej używać jako debetówkę. Ale najlepiej jeśli zostaniemy przy "Co komu wygodnie" i wtedy nie mamy płaszczyzny do sprzeczki. Ty robisz tak inny siak a ja jeszcze inaczej - wszyscy zadowoleni? To świetnie!
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 16 Paź 2019 17:00 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
sranda napisał(a):
@opo
Ale mam nadzieję, że za parę lat przypomnisz sobie to co tu kiedyś pisałem i wtedy podyskutujemy.

chętnie podyskutuje tu i teraz, przedstaw swoje kontrargumenty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 16 Paź 2019 17:02 

Po czym korzysta taki llukk z Revo, gdzie by używać trzeba zrobić to co negujesz tu :shock: 8-)

Może zrozumiesz, gdy ci napiszę że gdyby nie programy lojalnościowe i korzyści z KK PKO BP Platinum tj. ubezpieczenie czy przewalutowania to bym nie miał żadnej kk bo by mi nie była do niczego potrzebna
Góra
 PM off  
      
#297 PostWysłany: 16 Paź 2019 17:21 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
opo napisał(a):
sranda napisał(a):
chętnie podyskutuje tu i teraz, przedstaw swoje kontrargumenty.


Już przedstawiłem - coraz większe zapełnienie saloników wg mnie nie spowoduje gwałtownego powstawania nowych tylko raczej ograniczenie dostępu do już istniejących.
Co zresztą się powoli dzieje na świecie, saloniki przestają honorować PP lub ograniczają ilość osób mogących w nich przebywać przy uprawnieniu do wejścia wynikającym z PP (np. w UK)

Za kilka lat przekonamy się, kto miał rację - czy upowszechnienie nielimitowanych wstępów do saloników przyczyniło się do powstawania nowych oraz ich rozwoju, czy raczej pogorszenia i ograniczenia oferty dla posiadaczy kart PP, DP, DC.

Tyle z mojej strony - zresztą dyskusja bardziej powinna być przeniesiona do innego wątku, żeby nie zaśmiecać tego.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#298 PostWysłany: 16 Paź 2019 18:12 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Odnośnie karty Visa Infinite ja to widzę tak (jeżeli się mylę to proszę o uwagi):
- KK Infinite do płacenia za granicą (i w Polsce),
- do tego karta debetowa (do konta aurum),
- konto walutowe (jest kilka walut - chyba 6).
Z bankomatów wypłacać debetówką sparowaną z kontem walutowym (oczywiście wcześniej zasilam sobie konto walutowe). Nie ma żadnych przewalutowań do momentu wyczerpania środków na koncie walutowym (powyżej stanu środków na koncie walutowym ta opcja jest nieopłacalna).

Dodatkowo można aktywować kantor w ramach konta - kursu bardzo przyzwoite (wg mnie lepsze niż w kantor Alior).
Oczywiście w ramach konta aurum w PKO BP wszystkie opisane wyżej instrumenty są za free.
Proszę o Wasze uwagi.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 16 Paź 2019 18:31 

Co jeszcze.....konto Aurum bezpłatne: wplyw 9000 zł lub oszczędności 150000 zł

Wróżę duże zainteresowanie ;) choć akurat nie wymogi dla mnie stanowią problem tylko sam sens posiadania (no chyba, że zwiekszy komuś zdolność kredytową do Infinite)
Góra
 PM off  
      
#300 PostWysłany: 16 Paź 2019 18:38 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
To są wpływy na rachunek. Jak masz wspólny rachunek to jest znacznie łatwiej, bo wpływają dochody dwóch osób.
Do KK Infinite takie wpływy (albo nieco wyższe) są niezbędne do wymaganej zdolności kredytowej wnioskodawcy (a nie dwóch osób).
Niższe dochody skierują Was do karty kredytowej PKO Mastercard Platinum, a o tej się nie wypowiadam - brak dostatecznej wiedzy.
Jak się ma zdolność do Infinity to rozsądnym jest posiadanie darmowego konta z funkcjami, które wyżej opisałem.
Wg mnie posiadanie tego konta, historia, posiadanie innych instrumentów w ramach rachunku aurum ma wpływ na badanie zdolności kredytowej (50k PLN) i przyznanie KK.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3586 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 180  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group