Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 20 Mar 2018 16:23 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
Karta ta jest dostępna nie tylko dla private banking.
Jeśli rozważasz wejście w private to znaczy że dysponujesz odpowiednimi środkami ergo - umiesz liczyć, a jak dobrze policzysz, to private się nie opłaca pod względem finansowym. Mocno siedzę w inwestycjach finansowych i dokładnie analizowałem każdy aspekt.Wejście w private TYLKO dla karty WE jest nieopłacalne.

Jeśli dysponujesz odpowiednimi środkami to można również w City czy Nobel Bank a to "jeszcze" konta nie private ale już nie standardowe.
Zwróć również uwagę że każdy bank daje do tej karty inne przywileje.Część się pokrywa ale część jest zależna od banku.

Jeśli ktoś ma pytania to piszcie a chętnie podpowiem.Wole na forum bo zostanie dla potomnych ale jak coś to prv.
Góra
 Profil Relacje PM off
slashdotcom uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#162 PostWysłany: 22 Mar 2018 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 115
Dzięki, merytoryczny wkład w konwersację. Kusił jednoosobowy PP (dwuosobowy mi niepotrzebny, a Pekao podobno mnoży opłaty za korzystanie z bankowości prywatnek) i zwolnienie z 2k opłaty rocznej za kartę. Widzę Twoją rację, bo jak pytałem to nawet negocjowalne oprocenowania depozytowe przeważnie były gorsze niż oferta standardowa. Z tego co słyszałem po prostu nie ma zwolnienia z tej opłaty w żadnym innym wypadku, jeżeli ktoś miał taki przypadek, to byłbym wdzięczny za wskazówki.
Noble - znam ofertę. Kwestia City - czy chodzi Ci o konto Citigold Private Client?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 22 Mar 2018 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
Podzwoniłam dziś po konsultantach, zostawiam co zanotowałam (od razu mówię, że to nie wyczerpuje tematu, mogłam się gdzieś pomylić i pewnie większość było, ale może się komuś coś przyda)

- Platynowa Visa Raiffeisen ma ubezpieczenie NNW, podróżne, koszty leczenia, PP niestety tylko 4 razy w roku, wydanie 0 i użytkowanie 0 zł, opłata po roku 500, kryterium dochodu 7000 netto miesięcznie, można zawnioskować o dodatkową dla kogoś, też z PP (sprawdzę jeszcze to dokładnie)
- ING Karta Platynowa z PP, kryterium dochodu 12 000 netto
reszta dotyczy już World Elite Mastercard:
- WBK - kryterium dochodowe 10 000 netto miesięcznie, 500 zł opłaty, 4 wejścia rocznie
- mBank - 20 000 netto dochodu i opiekunka konta nieubłagana
-w Aliorze oczywiście morze kompetencji... pani nawet nie wiedziała ze kk taka jest, potem twierdziła ze tylko 500 zł netto dochodu miesięcznie, opłata roczna 890,wejścia bez limitów... chciałam wykorzystać sytuację i od razu złożyć wniosek, ale doczytała że ... ups, jednak 20 000 ;-) wcześniej też proponowała mi konto elitarne za 100 miesięcznie, z kartą debetową World Elite Mastercard, ale na koniec tez jej wyszło że to w private banking ;-)
-no i Citi - 30000 netto dochodu miesięcznie, 1000 zł opłaty rocznej
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
6 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#164 PostWysłany: 22 Mar 2018 14:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Jeszcze karty Diners Club Miles & More. Promocja do końca marca - wydanie karty za 175 zł. Kolejne lata opłata roczna 350 zł. Przy współpracy z Taste Away dla DC LOT pierwszy rok 0 zł. W ofercie zbieranie mil M&M, ubezpieczanie podróżne do miliona zł, "fast trak" na lotnisku Chopina, 5 wejść darmowych do saloników, a 10 razy dla kart DC Premium Vintage.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 22 Mar 2018 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
slashdotcom napisał(a):
Dzięki, merytoryczny wkład w konwersację. Kusił jednoosobowy PP (dwuosobowy mi niepotrzebny, a Pekao podobno mnoży opłaty za korzystanie z bankowości prywatnek) i zwolnienie z 2k opłaty rocznej za kartę. Widzę Twoją rację, bo jak pytałem to nawet negocjowalne oprocenowania depozytowe przeważnie były gorsze niż oferta standardowa.

Podobno... to również bardzo merytoryczny wkład w konwersację... ;-P A z negocjowalnym oprocentowaniem, to jak nazwa wskazuje - trzeba negocjować. Negocjacje mają przynieśc dwustonne korzyści. Bank bardzo chętnie da Tobie niższe oprocentowanie, jesli np będą wiedzieli, że będziesz przerzucał odpowiednie wolumeny.
A kolega @beniamin napisał dokładnie to co było juz napisane wcześniej. Czym innym jest korzystanie z bankowości prywatnej a czym innym posiadanie karty WE i PP. Wchodzenie w bankowości prywatną (pomijając że raczej trzeba zostać zaproszonym) tylko dla karty PP nie ma najmniejszego sensu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 23 Mar 2018 15:28 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 85
slashdotcom chodzi o zwykłe city gold -wystarczy "tylko" 300 tyś na koncie .

BrunoJ masz racje, do prawdziwego private trzeba zostać zaproszonym, bo jest private i hmmm.. pół-private :)
W ING np. masz najniższy próg tj 200 tyś zł w ich produktach a to właśnie jest pół-private.Wszystko zależy czego oczekujesz.Dobrego produktu czy kawy, marmuru i Pana który otworzy drzwi od samochodu i odprowadzi auto na parking.

Moim zdaniem prawdziwy private zaczyna się od miliona zł.Wtedy asset management, doradztwo podatkowe etc. Pytanie czy warto??Każdy sam musi to sprawdzić i policzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 25 Mar 2018 22:48 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Japonka76 napisał(a):
Jeszcze karty Diners Club Miles & More. Promocja do końca marca - wydanie karty za 175 zł. Kolejne lata opłata roczna 350 zł. Przy współpracy z Taste Away dla DC LOT pierwszy rok 0 zł. W ofercie zbieranie mil M&M, ubezpieczanie podróżne do miliona zł, "fast trak" na lotnisku Chopina, 5 wejść darmowych do saloników, a 10 razy dla kart DC Premium Vintage.
Warto dodać, że darmowych pod warunkiem wykonania wspomnianymi kartami operacji na min. kwotę 1000 zł w ciągu 30 dni liczonych wstecz od daty wizyty w saloniku. W przeciwnym wypadku naliczona będzie opłata za wstęp w wysokości 100 zł. https://www.dinersclub.pl/images/Dokume ... lonikw.pdf

Trochę luźniejsze warunki uzyskania bezpłatnych wejść w ramach kart DC, ale kosztem m. in. warunków ubezpieczenia i Fast Tracka ma karta DC PKO BP Diners Club. 5 bezpłatnych wizyt w saloniku pod warunkiem dokonania 3 transakcji na dowolną kwotę w ciągu 30 dni przed datą wizyty w saloniku. W przeciwnym razie wstęp za 90 zł. Ubezpieczenie KL do 300 tys zł., OC w życiu prywatnym - do 1 000 000 zł, NNW - do 100 000 zł, bagaż – 6 000 zł.
Jednym z warunków jest posiadanie rachunku w PKO BP przez min. 6 miesięcy oraz środki do ustalenia minimalnego limitu na kartę, bo to karta obciążeniowa, a nie kredytowa.
https://www.pkobp.pl/klienci-indywidual ... ners-club/
Góra
 Profil Relacje PM off
iwcok lubi ten post.
iwcok uważa post za pomocny.
 
      
#168 PostWysłany: 26 Mar 2018 14:23 

Rejestracja: 15 Gru 2017
Posty: 17
Ancyna napisał(a):
Podzwoniłam dziś po konsultantach, zostawiam co zanotowałam (od razu mówię, że to nie wyczerpuje tematu, mogłam się gdzieś pomylić i pewnie większość było, ale może się komuś coś przyda)

- Platynowa Visa Raiffeisen ma ubezpieczenie NNW, podróżne, koszty leczenia, PP niestety tylko 4 razy w roku, wydanie 0 i użytkowanie 0 zł, opłata po roku 500, kryterium dochodu 7000 netto miesięcznie, można zawnioskować o dodatkową dla kogoś, też z PP (sprawdzę jeszcze to dokładnie)
- ING Karta Platynowa z PP, kryterium dochodu 12 000 netto
reszta dotyczy już World Elite Mastercard:
- WBK - kryterium dochodowe 10 000 netto miesięcznie, 500 zł opłaty, 4 wejścia rocznie
- mBank - 20 000 netto dochodu i opiekunka konta nieubłagana
-w Aliorze oczywiście morze kompetencji... pani nawet nie wiedziała ze kk taka jest, potem twierdziła ze tylko 500 zł netto dochodu miesięcznie, opłata roczna 890,wejścia bez limitów... chciałam wykorzystać sytuację i od razu złożyć wniosek, ale doczytała że ... ups, jednak 20 000 ;-) wcześniej też proponowała mi konto elitarne za 100 miesięcznie, z kartą debetową World Elite Mastercard, ale na koniec tez jej wyszło że to w private banking ;-)
-no i Citi - 30000 netto dochodu miesięcznie, 1000 zł opłaty rocznej



Takie wykorzystywanie sytuacji, to na granicy z dobrym smakiem. Tam siedzi człowiek, który potem poniesie konsekwencje tego „wykorzystania sytuacji”. Każdy czasem się myli, a uczciwość się ceni :)
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#169 PostWysłany: 26 Mar 2018 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
To był sarkazm Sheldon ;-)
To raczej oczywiste, że system by nie przepuścił.
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#170 PostWysłany: 26 Mar 2018 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Dokładnie. Pani w banku tylko przyjmuje wniosek o kartę, czy konto, i jest on akceptowany gdzieś dalej, gdzie raczej na pewno błąd zostałby wychwycony. A pewnie na koniec by sie namieszało, bo kartę by przysłali, ale zwykłą (bo na tę lepszą limity niespełnione) i byłby problem z odkrecaniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
 
      
#171 PostWysłany: 27 Mar 2018 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
A tak przy okazji to nie była pomyłka tylko totalna niewiedza. Jak można pracować w dziale kk i nie mieć pojęcia co się ma w ofercie. Zresztą to nie pierwsza taka sytuacja z Aliorem, kilka ich produktów już mnie w przeszłości zainteresowało i zawsze wiedziałam o nich więcej niż konsultant, nawet w placówce. Żenada.
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604


Ostatnio edytowany przez Ancyna, 27 Mar 2018 13:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#172 PostWysłany: 27 Mar 2018 11:09 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
ale w citybanku to samo.
Pani nawet nie wiedziala ze maja taka karte. Wydrukowala mi prezentacje i kazala przeczytac bo ona nie wie :lol:

w mBank zamrozone ponad 0.5 mln troche ruchu miedzy kontami po 1 miesiacu mozliwosc zlozenia wniosku o karte. Szybko i bezproblemowo, chociaz wiedza pracownikow tez niezbyt wysoka ale chociaz sie staraja...
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 27 Mar 2018 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Pracownicy są wyszkoleni w produktach "dla mas". Ja jeszcze w żadnym banku nie spotkałem się z kompetentnym pracownikiem infolinii na temat produktów premium.

Zazwyczaj jak pytałem o kartę World Elite to myśleli, że chodzi mi o MasterCard World :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#174 PostWysłany: 29 Mar 2018 12:03 

Rejestracja: 15 Gru 2017
Posty: 17
Ancyna napisał(a):
Podzwoniłam dziś po konsultantach, zostawiam co zanotowałam (od razu mówię, że to nie wyczerpuje tematu, mogłam się gdzieś pomylić i pewnie większość było, ale może się komuś coś przyda)

- Platynowa Visa Raiffeisen ma ubezpieczenie NNW, podróżne, koszty leczenia, PP niestety tylko 4 razy w roku, wydanie 0 i użytkowanie 0 zł, opłata po roku 500, kryterium dochodu 7000 netto miesięcznie, można zawnioskować o dodatkową dla kogoś, też z PP (sprawdzę jeszcze to dokładnie)
- ING Karta Platynowa z PP, kryterium dochodu 12 000 netto
reszta dotyczy już World Elite Mastercard:
- WBK - kryterium dochodowe 10 000 netto miesięcznie, 500 zł opłaty, 4 wejścia rocznie
- mBank - 20 000 netto dochodu i opiekunka konta nieubłagana
-w Aliorze oczywiście morze kompetencji... pani nawet nie wiedziała ze kk taka jest, potem twierdziła ze tylko 500 zł netto dochodu miesięcznie, opłata roczna 890,wejścia bez limitów... chciałam wykorzystać sytuację i od razu złożyć wniosek, ale doczytała że ... ups, jednak 20 000 ;-) wcześniej też proponowała mi konto elitarne za 100 miesięcznie, z kartą debetową World Elite Mastercard, ale na koniec tez jej wyszło że to w private banking ;-)
-no i Citi - 30000 netto dochodu miesięcznie, 1000 zł opłaty rocznej


Wszędzie można trafić na kogoś takiego, ale nie znaczy to, że można tak generalizować. Może np. ta osoba dopiero się uczyła. Też jestem klientem Aliora i nigdy nie miałem z nimi problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 06 Kwi 2018 13:48 

Rejestracja: 28 Mar 2018
Posty: 20
Czy ktoś z Was miał doświadczenia z Priority Pass dodawanym do karty debetowej w Lion's Bank? (Standard, tzn. bez wliczonych wejść)
Jak długo trzeba czekać na kartę PP? Bank dostarczył kartę debetowa w ok. 10 dni, ale jak na razie nie przesłali PP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 06 Kwi 2018 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
A po co komu taka karta? To już lepiej te 4 wejście w WBK i jeszcze chyba w Raiffeisen lub ING. Kartę łatwo dostać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 06 Kwi 2018 15:01 

Rejestracja: 28 Mar 2018
Posty: 20
Próbowałem WBK, ale nie udało mi się obejść wymogu wpływu wynagrodzenia na rachunek w polskim banku.
Pracuje w Szwajcarii i moje wynagrodzenie wpływa na rachunek tutaj - a niestety lokalna oferta kart z Priority Pass jest bardzo marna: 250 CHF/rok za kartę kred. z 2 wliczonymi wejściami (PP).

Jeszcze pertraktuję z mBankiem - zamiana Miles&More na World Elite ale po prześledzeniu tego wątku, szanse mam raczej niewielkie.
Przy wniosku o nowa kartę w mBanku - tez wymagali wpływu wynagrodzenia na rachunek w polskim banku - mimo historii z mBankiem od jego początku.

Jeżeli macie jakieś sugestie - co jeszcze warto spróbować bez wpływów wynagrodzenia na rachunek w Polsce, ale z przyzwoitym obrotem na rachunku - będę wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 06 Kwi 2018 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Zawsze możesz kupić PP na 15 miesięcy

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 06 Kwi 2018 16:50 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Lexx napisał(a):
...Jeszcze pertraktuję z mBankiem - zamiana Miles&More na World Elite...


Pamietaj zeby dac znac jak Ci poszly pertraktacje bo to dosyc ciekawa kwestia.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 07 Kwi 2018 16:51 

Rejestracja: 26 Paź 2016
Posty: 114
Loty: 52
Kilometry: 76 773
Ancyna napisał(a):
reszta dotyczy już World Elite Mastercard:
- WBK - kryterium dochodowe 10 000 netto miesięcznie, 500 zł opłaty, 4 wejścia rocznie

BZWBK nie ma world elite, to są warunki dla platinum, poza tym było sporo promocji, np. dawali ją za darmo na zawsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Kalispell oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group