Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 06 Sty 2017 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Mój lot Gdańsk-Malta został wczoraj (a właściwie już dzisiaj w nocy) odwołany. Wniosek o zwrot pieniędzy już złożyłem. Powrót miałem zaplanowany na 3 raty: Malta-Ciampino, Ciampino-Modlin, Chopin-Gdańsk. Czy jest sens odzywać się do Ryanaira z prośbą o jakąkolwiek refundację niewykorzystanych lotów? Voucher, przebukowanie biletów, cokolwiek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#142 PostWysłany: 06 Sty 2017 11:21 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌maciek89‌ Sens zawsze jest.Pogadaj na czacie,czasami wykazują duże zrozumienie :) Jak nie zadziałasz to się nie przekonasz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 06 Sty 2017 13:03 

maciek89 napisał(a):
Mój lot Gdańsk-Malta został wczoraj (a właściwie już dzisiaj w nocy) odwołany. Wniosek o zwrot pieniędzy już złożyłem. Powrót miałem zaplanowany na 3 raty: Malta-Ciampino, Ciampino-Modlin, Chopin-Gdańsk. Czy jest sens odzywać się do Ryanaira z prośbą o jakąkolwiek refundację niewykorzystanych lotów? Voucher, przebukowanie biletów, cokolwiek?


Jeżeli faktycznie chciałeś lecieć to głupstwo zrobiłeś: odwołano z powodu pogody, a więc po przybyciu na lotnisko Gdańsk - Malta zamienili by zapewne na Poznań lub Berlin - Malta (wyprzedane loty wskazują, że masa ludzi skorzystała)

ryanair-mozliwe-anulacje-zmiany-itp,1498,56620&p=828372&hilit=mo%C5%BCliwe+zmiany#p828372

Jak przyjmie formularz jeszcze raz to jako załącznik dołącz screen pisma z nr. rezerwacji prosząc o to co tu, o ile całość to loty FR

https://eu261claims.ryanair.com/?lg=PL
Góra
 PM off  
      
#144 PostWysłany: 06 Sty 2017 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 285
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Anonymous napisał(a):
Jeżeli faktycznie chciałeś lecieć to głupstwo zrobiłeś: odwołano z powodu pogody, a więc po przybyciu na lotnisko Gdańsk - Malta zamienili by zapewne na Poznań lub Berlin - Malta (wyprzedane loty wskazują, że masa ludzi skorzystała)

Gdybym wyjeżdżał na co najmniej tydzień, to oczywiście że skorzystałbym z przebukowania na inne miasto wylotu. Ale miał to być tylko weekendowy wypad na Maltę, w pon. lot do Rzymu, we wtorek powrót do Polski. W związku z tym poniedziałkowy Poznań, czy nawet niedzielny Wrocław mijał się z celem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 06 Sty 2017 13:43 

Dlatego masz formularz FR, załącz screen pisma z propozycją zmiany terminów lub zwrotu za wszystkie loty dopisując jakieś "czułe uzasadnienie": zaręczyny, prezent urodzinowy, że latasz tylko z FR itp itd
Inaczej raczej nic nie ugrasz, a nuż tak zgodzą się na cokolwiek
Góra
 PM off  
      
#146 PostWysłany: 25 Sty 2017 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 190
Kilometry: 367 017
niebieski
Prośba o pomoc.
Mam(tj. moi rodzice) dzisiaj planowo lot FR Lizbona - Eindhoven FR3092 i Eindhoven - Modlin FR4021
lot do EIN będzie miał duże opóźnienie (z powody mgły w LIS są przekierowane loty) i nie widzę szans, żeby zdążyć na lot do Modlina.

Czy jest szansa wobec tego na zamianę lotu np. na lot dzisiaj z Lizbony do Berlina albo bezpłatny lot z Eindhoven, jeżeli nie zdążą na przesiadkę?
jeśli tak to z kim się najlepiej teraz kontaktować (obsługa na lotnisku, telefon czy mail do FR)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 25 Sty 2017 12:43 

To się załatwia TYLKO na lotnisku, w pkt Ryanair (możliwe do załatwienia jak oba loty FR, ale trzeba trafić na kompetentnego pracownika)
Góra
 PM off
smatekk uważa post za pomocny.
 
      
#148 PostWysłany: 25 Kwi 2017 20:50 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Mam lot FR dopiero za kilka miesięcy, a niedawno wyznaczono mi termin planowanej operacji na kilka dni przed właśnie tym lotem.
Czy jest szansa, że jak się do nich teraz odezwę to oddadzą kasę lub przesunął loty na wcześniejszy termin?
A może dopiero po operacji (a przed lotem) do nich napisać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:00 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌jotpol‌ Jakieś potwierdzenie od lekarza by się przydało do pertraktacji ;) Musisz też wiedzieć co najbardziej ci odpowiada,zmiana terminu czy bezkosztowa anulacja np w postaci środków na konto do wykorzystania na inny lot.Opisz co i jak,załącz zaśw. lekarza i zobaczysz co da się ugrać.Możesz też skonsultować sprawę na ich czacie.Powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 25 Kwi 2017 21:06 

https://refundclaims.ryanair.com/?lg=PL
na stronie wszystko jest, wybieramy: śmierć lub poważna choroba.........
KONIECZNIE jako załącznik SCREEN skierowania na operację szpitalną, bez tego nawet nie ma sensu pisać
Góra
 PM off  
      
#151 PostWysłany: 25 Cze 2017 11:56 

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 15
Muszę pochwalić Ryanaira za podejście do problemu, jaki spotkał mnie niedawno. W czerwcu wraz z żoną i synem miałem lecieć z Wrocławia do Cork, by po 5 dniach wrócić do Wrocławia z Dublina. Niestety - na 29 dni przed wylotem zmarła moja teściowa, w związku z czym zrezygnowaliśmy z podróży. Wysłałem do Ryanaira prośbę o zwrot kosztów biletu z opisem sytuacji i dokumentami ją potwierdzającymi. Pomimo tego, że upłynęło więcej niż 28 dni pomiędzy datą śmierci członka rodziny a datą lotów, po kilku dniach otrzymałem maila o tym, że zostaną zwrócone koszty biletów ( nie tylko na trasie Wrocław - Cork ale i na trasie powrotnej ), zaś po następnych kilku dniach pieniądze były już na koncie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 26 Cze 2017 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Trzeba pochwalic Ryanaira za podejscie do sytuacji ze zrozumieniem.
Ale oczywiscie niewielu to dostrzeze, skoro zamiast tego mozna obrzucac blotem za pobieranie oplat za wybor miejsca na pokladzie (cos, co wiekszosc regularnych linii europejskich czyni juz od dawna).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 26 Cze 2017 16:22 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 118
Loty: 155
Kilometry: 329 354
Czy jest możliwość dodania niemowlęcia do rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 26 Cze 2017 16:33 

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... rezerwacji

W tej sprawie kontakt z Czat, obecnie podobno można przez nich opłacić taką rezerwację

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... -z-Ryanair
Góra
 PM off  
      
#155 PostWysłany: 27 Cze 2017 23:00 

Rejestracja: 16 Cze 2017
Posty: 18
Loty: 31
Kilometry: 91 771
Witam serdecznie! Parę dni temu dostałem wiadomość e-mail dot. zmiany terminu wylotu na trasie Bukareszt-Berlin Schoenefeld z godziny 20:15 na godzinę 21:50, spowodowało to zarazem zmianę terminu przylotu na lotnisko w Berlinie o godzinie 23:15 zamiast 21:25. Mieszkam w Szczecinie i wybrałem Ryanair właśnie z tego powodu, aby zdążyć na spokojnie tego dnia wrócić do Szczecina ostatnim busem PKS Szczecin o godzinie 23:25, co zapewniało mi lądowanie o godzinie 21:25, dwie godziny na przemieszczenie się 300m z samolotu do busa z ewentualną odprawą paszportową to nie problem w tak długim czasie. Teraz pomiędzy godziną wyjazdu busa a terminem planowanego lądowania mamy 10minut, jeżeli nie zdążymy to niestety zostajemy całą noc na lotnisku i nie zdążymy do pracy we wtorek na godzinę 7:00. Tego typu sytuacji właśnie chciałem uniknąć. Stąd pytanie do Was czy da radę coś z tym problemem zrobić? Na czacie zaproponowano mi zmianę dnia powrotu na +20dni lub -10dni nawet albo zmianę godziny wylotu na 11:00, co jest jednoznaczne z utratą jednego dnia wakacji. Jak uważacie: co mogę zaproponować? Może: 1.jakieś miejsce przy drzwiach aby szybko opuścić samolot i lecieć na busa(możliwe, że 10-15min poczeka, jeżeli przekażę jak wygląda sytuacja wcześniej) wraz z jakimś voucherem do wykorzystania na dalsze loty? 2. Jakiś zwrot kosztów dojazdu droższym busem, który pojawić się może później na dworcu? 3. Może zmianę lotu na lot z przesiadką, aby być wcześniej w Berlinie(liniami Ryanair albo innymi)? Jak Wasze doświadczenie w takich sprawach? : ) Jestem po rozmowie z konsultantem, który zaproponował mi właśnie zmianę dnia poworotu(wycieczka trwa słownie 4 dni) albo zmianę godziny na tej samej trasie na 11:00.
Pozdrawiam! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 27 Cze 2017 23:14 

tomekx11 napisał(a):
.....dostałem wiadomość e-mail dot. zmiany terminu wylotu na trasie Bukareszt-Berlin Schoenefeld z godziny 20:15 na godzinę 21:50, spowodowało to zarazem zmianę terminu przylotu na lotnisko w Berlinie o godzinie 23:15 zamiast 21:25. .
.............Na czacie zaproponowano mi zmianę dnia powrotu na +20dni lub -10dni nawet albo zmianę godziny wylotu na 11:00, co jest jednoznaczne z utratą jednego dnia wakacji. Jak uważacie: co mogę zaproponować? ................



Nie wiem kiedy lot, ale możesz zmienić oprócz w/w propozycji ZA DARMO trasę na podobną czyli Timisoara - Berlin

To czy zdążysz ewentualnie na autobus to czysta loteria czyli może przylecieć wcześniej czy też po wskazanej godzinie
Góra
 PM off  
      
#157 PostWysłany: 27 Cze 2017 23:58 

Rejestracja: 16 Cze 2017
Posty: 18
Loty: 31
Kilometry: 91 771
@gorny77 Tak, na autobus mogę zdążyć, ale nie muszę, to prawda, jest to loteria :/
Lot jest 17.07, będę spędzał czas w Konstanci, więc podróż busem do Timisoary to podróż przez całą długość kraju, więc średnio mnie urządza, natomiast czy lot Bucharest Otopeni-STN(Londyn)-SXF mogę zaproponować z przesiadką w Londynie Ryanairem albo jakaś alternatywna innymi liniami?
Jakie macie jeszcze pomysły? :) Jutro spróbuję znowu się porozumieć na czacie Ryanaira, zobaczymy czy się coś da ugrać, ktoś z Was dostał kiedyś jakiś voucher do wykorzystania na połączenia w przyszłości?
Pozdrawiam i dziękuję za Pańską odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 28 Cze 2017 01:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@tomekx11 Na voucher czy lot z przesiadką raczej nie licz,inne linie też nie wchodzą w grę.Powiadomienie dostałeś na więcej niż 14 dni przed lotem więc musisz wybrać z tego co ci już zaproponowano,lub zaakceptować zmianę i liczyć,że przy odrobinie szczęścia zdążysz na ten autobus ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 28 Cze 2017 07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Dużo kosztował bilet? W sensie jakbyś otrzymał zwrot można rozważyć alternatywne połączenie, np. 17:30 Wizzair do WAW i dalej FR do Szczecina.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 28 Cze 2017 12:02 

Rejestracja: 16 Cze 2017
Posty: 18
Loty: 31
Kilometry: 91 771
Bilet powrotny kosztował jakoś 110zł dla jednej osoby , lecimy w dwójkę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group