Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9475 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 474  Następna
Autor Wiadomość
#3801 PostWysłany: 20 Maj 2017 17:10 

Rejestracja: 19 Maj 2017
Posty: 8
Zobaczymy co odpisza. Juz zszedlem z ceny na 2x 600 e :) hahaha. I napisalem do tej firmy opoznione samoloty ale srednio ufam takim firma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#3802 PostWysłany: 20 Maj 2017 17:41 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
ja korzystalem i bylem zadowolony.
dalem info co i jak,na drugi dzien zadzwonili i pytali czy zlecam im sprawe czy moze chce odsprzedac wierzytelnosc.

dali polowe ceny i po 3 dniach mialem pieniadze na koncie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3803 PostWysłany: 22 Maj 2017 15:39 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 30
Witam,

Jakiś czas temu leciałem Wizzairem na trasie WAW-BUD, opóźnienie tego lotu wyniosło niemal 6 godzin, więc skontaktowałem się z przewoźnikiem w kwestii należnego odszkodowania. Wizzair oczywiście nie zgodził się na odszkodowanie, więc sprawę skierowałem do ULC. Pod koniec stycznia ULC potwierdziło, że zajmie się sprawą i od tej pory cisza. Aż do wczoraj...

Wczoraj dostałem maila od Wizzaira, w związku z postępowaniem rozpoczętym przez ULC. Wizzair proponuje ugodę w kwocie...250 euro czyli w pełnej wysokości, którą mogę w tym przypadku otrzymać. Oczywiście Wizzair nadal utrzymuje, że nie jest odpowiedzialny za zaistniałe opóźnienie, a ugoda podyktowana jest jedynie ich gestem handlowym.

Czy jest tu jakiś haczyk? Czy Wizzairowi bardziej opłaca się wypłacić mi tę kwotę w ramach ugody i tym samym zobowiązać mnie do wycofania sprawy z ULC niż gdyby ULC wydało decyzję zobowiązująca ich do tego?

Zastanawiam się też nad formą wypłaty w postaci gestu handlowego, jak to jest z opodatkowaniem takiego typu przychodu. Pojawiały się już na forum wątpliwości, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3804 PostWysłany: 22 Maj 2017 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Haczyk jest taki, że ULC oprócz twojego odszkodowania nałoży na Wizza karę administracyjną. Więc im się kalkuluje załatwić sprawę polubownie.
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3805 PostWysłany: 26 Maj 2017 16:19 

Rejestracja: 26 Maj 2017
Posty: 4
Hej,

szukałem na forum, ale nie udało mi się znaleźć sytuacji podobnej do mojej. Razem z dwiema innymi osobami na jednej rezerwacji kupiliśmy loty Qatar WAW-DOH-BKK w obie strony. W pierwszą wszystko przebiegło pomyślnie, ale w drugą na trasie DOH-WAW wylot był opóźniony z powodu zamiany samolotu z usterką co spowodowało 4h 20min opóźnienia (w porcie docelowym wylądowaliśmy o 17:35 zamiast o 13:15). Pierwsze co to pomyślałem o EU261/2004, według którego należy mi się 600€ (opóźnienie ponad 4h i dystans powyżej 3500km) ale Qatar odpisał w następujący sposób anulując moje roszczenia:

"(...) Your reference to EC Regulation EC261/04 is well received. May we share with you that the European Regulation EC261 is not applicable, as it does not apply to Non-European Carriers' flights into the European Union nor did the flight QR-259 originate in the European Union. Regrettably, we have to decline the claim to compensation as requested."

Przeczytałem EU261 i rzeczywiście jest tam wzmianka o tym, że przewoźnik musi być europejski. Mam pewne wątpliwości co do tego zapisu, ponieważ co dokładnie oznacza, że przewoźnik musi być "europejski"? - czy chodzi tylko o narodowość czy o spełnianie jakiś wymogów dotyczących możliwości wykonywania lotów komercyjnych na terenie UE? Jeżeli Qatar Airways ląduje i startuje na terenie Unii Europejskiej a nie jest narodowości europejskiej to już zwalnia go z egzekwowania wobec niego EU261/2004? Poza tym częściowo lot był realizowany na terenie UE, port docelowy był w UE i opóźnienie było konsekwencją "odczuwalną" głównie w porcie docelowym. Czy ktoś mógłby mi doradzić czy jestem w stanie cokolwiek z tym dalej zrobić? Nie dociera do mnie fakt, że jestem bezradny w tej sytuacji. Myślałem o Konwencji Montrealskiej, ale zapis o opóźnieniu jest według mnie bardziej korzystnie napisany dla linii aniżeli dla pasażera...

Z góry dziękuję za wypowiedzi i poświęcony czas
Pozdro! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3806 PostWysłany: 26 Maj 2017 17:05 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Jeff23 napisał(a):
Hej,

Poza tym częściowo lot był realizowany na terenie UE, port docelowy był w UE i opóźnienie było konsekwencją "odczuwalną" głównie w porcie docelowym. Czy ktoś mógłby mi doradzić czy jestem w stanie cokolwiek z tym dalej zrobić? Nie dociera do mnie fakt, że jestem bezradny w tej sytuacji. Myślałem o Konwencji Montrealskiej, ale zapis o opóźnieniu jest według mnie bardziej korzystnie napisany dla linii aniżeli dla pasażera...

Z góry dziękuję za wypowiedzi i poświęcony czas
Pozdro! :)

Aby przewoźnik był Europejski jego siedziba główna i zarejestrowana działalność powinny być w jakimś europejskim kraju.Niestety na EU261/2004 w tym przypadku się nie łapiesz .Oczywiście możesz nadal napisać do linii o rekompensatę za utrudnienia,ale nie możesz oprzeć się o EU261/2004 i czy coś wywalczysz,trudno wyrokować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3807 PostWysłany: 26 Maj 2017 17:21 

Rejestracja: 26 Maj 2017
Posty: 4
miriam napisał(a):
Aby przewoźnik był Europejski jego siedziba główna i zarejestrowana działalność powinny być w jakimś europejskim kraju.Niestety na EU261/2004 w tym przypadku się nie łapiesz .Oczywiście możesz nadal napisać do linii o rekompensatę za utrudnienia,ale nie możesz oprzeć się o EU261/2004 i czy coś wywalczysz,trudno wyrokować.


:( hmm... czyli teraz nic nie pozostaje poza ewentualną batalią na maile z Qatar Airways. Trochę frustrujące jest to, że w takich przypadkach pasażer jest tak naprawdę zdany sam na siebie i wszystko zależy od uprzejmości linii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3808 PostWysłany: 26 Maj 2017 17:25 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Takie są przepisy i tam brzmi rozporządzenie.
Byłbyś na wygranej pozycji jak by się to wydarzyło w drodze tam.

Teraz możesz walczyć już tylko o jakieś zadośćuczynienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3809 PostWysłany: 26 Maj 2017 17:43 

Rejestracja: 26 Maj 2017
Posty: 4
walerek napisał(a):
Takie są przepisy i tam brzmi rozporządzenie.
Byłbyś na wygranej pozycji jak by się to wydarzyło w drodze tam.

Teraz możesz walczyć już tylko o jakieś zadośćuczynienie.


Dlaczego tylko w drodze tam? Przecież to samo pewnie odpisaliby mi gdybym leciał z Warszawy do Doha. Poza tym tak na marginesie gdyby Qatar Airways był przewoźnikiem wspólnotowym to w artykule 3 punkt 1. EU261/2004 jest zapis, który mówi "Niniejsze rozporządzenie ma zastosowanie: (...) b) do pasażerów odlatujących z lotniska znajdującego się w kraju trzecim i lądujących na lotnisku w Państwie Członkowskim, do którego ma zastosowanie Traktat, chyba że otrzymali oni korzyści lub odszkodowanie oraz udzielono im opieki w tym kraju trzecim, jeżeli przewoźnik lotniczy obsługujący dany lot jest przewoźnikiem wspólnotowym."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3810 PostWysłany: 26 Maj 2017 17:52 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Przewoźnik w tym wypadku QR podlega pod to rozporządzenie tylko w przypadku jak wylatuje z UE.

Jeżeli uważasz inaczej to walcz dalej.
Podziel się później co ugrałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3811 PostWysłany: 26 Maj 2017 18:09 

Rejestracja: 26 Maj 2017
Posty: 4
walerek napisał(a):
Przewoźnik w tym wypadku QR podlega pod to rozporządzenie tylko w przypadku jak wylatuje z UE.

Jeżeli uważasz inaczej to walcz dalej.
Podziel się później co ugrałeś.


To akurat cenna infromacja. Nie uważam, że jest inaczej, ale uważam, że lepiej by było gdyby działało to w przypadku wylotu jak i przylotu do UE. Niemniej jednak napiszę do Qatar Airways o jakąś rekompensatę. Nie spodziewam się czegokolwiek, ale zawsze będzie myśl, że wykorzystałem "całą amunicję" :)

Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3812 PostWysłany: 28 Maj 2017 17:36 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Dziś odwołano rejs LO309 do Wenecji. O tym dowiedziałem się na lotnisku w Rzeszowie, jak zobaczyłem, że na odcinku bagażowym tylko rejs krajowy do Warszawy. Szybko wycofano bagaż, zaproponowano rejs LH przez Monachium z przylotem na miejsce po 11 godzinach od planowanej godziny przylotu. Zatelefonowałem do LOTu na infolinię. Powiedziano mi, że rejs odwołano z powodu strajku w Wenecji. Sprawdziłem odloty i przyloty w Wenecji. Wszystko ląduje i startuje oprócz LOTu i AZ. Kłamstwo na dobry początek. Do wniosku o odszkodowanie dołączę zrzuty z ekranu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3813 PostWysłany: 28 Maj 2017 17:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Strajk z zasady wyłącza odpowiedzialność przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3814 PostWysłany: 28 Maj 2017 17:44 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
Zadne kłamstwo. Był strajk dziś o 10 do 18

Może LO ma handling od AZ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3815 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:11 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Aviapartner. Powtarzam. Odwołany tylko jeden rejs w ciągu dnia innych linii niż Alitalia. Aviapartner obsługuje większość przewoźników na tym lotnisku. Strajk dotyczył Alitalii a nie obsługi naziemnej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3816 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:14 

To po co tu nas przekonujesz: dolecisz na miejsce i się wtedy dowiesz z jakim opóźnieniem, zgodnie z wolą i przekonaniem składasz reklamację do linii lotniczej i następnie zapewne do ULC

Powagi trochę czy sensu pisania

Jak coś wywalczysz KONIECZNIE napisz ;)
Góra
 PM off
mechiko uważa post za pomocny.
 
      
#3817 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Lista dzisiejszych strajków ze strony włoskiego Ministerstwa Transportu:
http://scioperi.mit.gov.it/mit2/public/scioperi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3818 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:27 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Anonymous napisał(a):
To po co tu nas przekonujesz: dolecisz na miejsce i się wtedy dowiesz z jakim opóźnieniem, zgodnie z wolą i przekonaniem składasz reklamację do linii lotniczej i następnie zapewne do ULC

Powagi trochę czy sensu pisania

Jak coś wywalczysz KONIECZNIE napisz ;)

Nie przekonuję, a komentuję argumenty i odpowiedzi czytelników.
Oczywiście napiszę. koniecznie nie czytaj.
Odrobina grzeczności i wyłączenia protekcjonalnego tonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3819 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
Ale @‌gorny77‌ niczego złego nie napisał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3820 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
właściwie po co tu piszesz?
sam wiesz najlepiej co masz robic
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9475 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194 ... 474  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group