Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4009 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 197, 198, 199, 200, 201
Autor Wiadomość
#4001 PostWysłany: 10 Sty 2017 03:25 

Punkty statusowe: 5
Składam już do ULC bo Wizz, mimo bezpośredniego przyznania się do winy w mailu zwrotnym (przyznali iż doszło do awarii systemu ciśnieniowego w kabinie) odmawia wypłaty odszkodowania, uważając, że zapewniona pomoc (transport do hotelu, hotel + lot awaryjny na drugi dzień) jest jedyną pomocą, do której są zobligowani według prawa (cytując: "ponieważ międzylądowanie lotu spowodowane zostało nadzwyczajnymi okolicznościami przewoźnik jest zwolniony z wypłaty rekompensaty pieniężnej"). Nie zgadzam się z tego rodzaju polemiką, stąd pismo do ULC. Serdecznie dziękuję za wszystkie podpowiedzi, we wniosku zgodnie z waszymi radami wpiszę przewidywany czas lądowania.

#4002 PostWysłany: 11 Sty 2017 19:47 

Loty: 37
Kilometry: 68 190
Opiszę mój przypadek i proszę o rady co możemy zrobić? Lot byl Wizzair z Birmingham do Poznania. Z powodu mgły w Poznaniu samolot POZ-BHX nie wystartował i nasze lot został skasowany. Na lotnisku dostaliśmy vouchery na jedzenie na dziś i jutro oraz hotel. Lot miał odbyć się kolejnego dnia o 23 czyli z 24 godzinnym opóźnieniem. Założyliśmy z żoną że kolejnego dnia o tak późnej godzinie będzie znów mgła. Zmieniliśmy rezerwacje na LTN-POZ w godzinach popoludniowych licząc że dolecimy zanim w Poznaniu zrobi się mgliście. Założenie było słuszne bo ponowny lot BHX-POZ również został skasowany. Przy okazji zastanawiam się co się stało z pozostałymi pasażerami. Tymczasem nasz popołudniowy lot LTN-POZ miał ponad godzinną obsuwe oczywiście z powodu porannej mgły w Poznaniu która rozbiła całą rotację. Przez to opóźnienie nie zdążyliśmy dolecieć do Poznania przed wieczorną mgłą i wylądowaliśmy w Warszawie. Z Warszawy dotarliśmy podstawionym autokarem do Poznania. Łączne opoznienie to 24h. Pytanie pierwsze brzmi czy jest szansa na odszkodowanie? Drugie pytanie brzmi jak to traktować? Nr rezerwacji jest jeden, ale nr lotów są 2 i oba miały opóźnienie. Jeden anulacje, a drugi był spóźniony ok 5 h

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
 Profil Relacje PM off  

#4003 PostWysłany: 11 Sty 2017 20:38 

Punkty statusowe: 78
złoty
2x600€ na moje oko :D
 Profil Relacje PM off
vtec lubi ten post.

#4004 PostWysłany: 11 Sty 2017 20:41 

Loty: 30
Kilometry: 33 014
Punkty statusowe: 11
niebieski
Mgła i odszkodowanie? Przecież to nie wina Wizzair...

#4005 PostWysłany: 11 Sty 2017 20:43 

Punkty statusowe: 175
platynowy
Na poważnie to możecie nic nie ulepić z tej mgły,ale napisać wniosek zawsze można ;)
 Profil Relacje PM off  

#4006 PostWysłany: 11 Sty 2017 21:36 

Loty: 37
Kilometry: 68 190
Mgła była tylko na zachodzie Polski, ponoć było rozważane żeby lecieć do Bydgoszczy i dojechac autokarem. Jednak Wizzair nie miał wolnego samolotu.

Wysłane z mojego HUAWEI CUN-L21 przy użyciu Tapatalka
 Profil Relacje PM off  

#4007 PostWysłany: 11 Sty 2017 23:51 

Punkty statusowe: 9
Jedyne co mozna w tym momencie uzyskac, to zwrot kosztow przejazdu z Birmingham do Londynu - Luton i to raczej na drodze sadowej niz reklamacyjnej
 Profil Relacje PM off  

#4008 PostWysłany: 15 Sty 2017 13:11 

Punkty statusowe: 0
Mam trochę inne pytanie:
Lot z Lufthansy 18 grudzień z Heathrow to Zurich a z Zurich do Krakowa. Pierwszy z lotów został anulowany (bez podania powodu, ale tego dnia dużo lotów Lufthansy i Swiss było anulowanych więc zgaduję, że to działanie Heathrow, żeby wydłużyć czas pomiędzy stratami i lodowaniami samolotów - pogoda nie była super, ale nie było jakiejś wielkiej mgły, inni przewoźnicy lecieli normalnie). Zostałam przebookowana przez Lufthansę na lot następnego dnia (19 grudzień) z LOTem. Wylot po 18 do Warszawy, z Warszawy do Krakowa. W Krakowie miałam być przed północą. Lot z Heathrow był opóźniony z powodu późniejszego wylotu samolotu z wcześniejszego lotniska (ale bez podania przyczyny), przez co nie zdążyłam na połączenie w Warszawie. Zostałam przebookowana na 7:30 rano następnego dnia. Podsumowując: zamiast być w Krk o 23 17 grudnia, doleciałam tam 19 grudnia o ok 10 rano (z Wawy samolot wyleciał z godzinnym opóźnieniem).
I teraz tak: czy powinnam pisać tylko do Lufthansy czy także do LOTu? Czy jest to traktowane jako 2 różne loty? Czy jako jeden (jakby nie patrzeć oryginalnie bookowałam z Lufthansą)?

Za wszelką pomoc dziękuję
 Profil Relacje PM off  

#4009 PostWysłany: 15 Sty 2017 14:00 

Punkty statusowe: 9
@tygrusia

Ciężka sytuacja. Na 100% skargę w przypadku braku satysfakcji w postępowaniu reklamacyjnym piszesz do brytyjskiego ULC i wtedy i LH i LOT będą musiały się tłumaczyć, czy nie zaistniały czynniki wyłączające odpowiedzialność, a w połowie grudnia LH miała swoje strajki. Ja bym próbował wyciągnąć do każdego przewoźnika LH i LOT po 250EUR od osoby, ale może ktoś lepiej zorientowany w przepisach prawa podpowie, czy takie rozwiązanie jest możliwe, jakkolwiek jedynie LOT-owe opóźnienie daje realną szansę na odszkodowanie.
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4009 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 197, 198, 199, 200, 201

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości