Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174 ... 474  Następna
Autor Wiadomość
#3401 PostWysłany: 06 Gru 2016 12:29 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Dokładnie, po dwóch godzinach przysługuje prawo do adekwatnej opieki.
Pare osób daje nierzetelne rady i stąd biorą się nieporozumienia, ale juz przestałem prostować.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wojtasior uważa post za pomocny.
 
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#3402 PostWysłany: 06 Gru 2016 13:46 

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 64
Czy ktoś z tutaj obecnych mógłby poprawnie zinterpretować rozporządzenie w kwestii wypłaty odszkodowań?
Jest to trochę zawiłe, a po przeczytaniu prawie całego wątku mam mętlik w głowie czy do wypłaty odszkodowań kwalifikują się opóźnienia więcej niż 2h, czy dopiero więcej niż 3h. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3403 PostWysłany: 06 Gru 2016 13:50 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Przepraszam za wprowadzenie was w błąd.
Faktycznie sprawdziłem to „wyżej” i podpunkt – a- nawiązujący do opóźnienia dotyczy tylko prawa do bezpłatnej opieki na lotnisku.
Aby dochodzić odszkodowania musi być we wszystkich przypadkach opóźnienie min. 3h.
Byłem przekonany że w przypadku lotów krótszych wystarczy 2h.

Przy okazji zapytałem o prawo do odszkodowania w przypadku rezygnacji z opóźnionego lotu.
Aby móc dochodzić odszkodowania nie można tego zrobić w okresie do 5h do planowanym odlocie.
Jeżeli ktoś zrezygnuje wcześniej to należy mu się tylko zwrot za bilety.
Te min. 5h też może nie być do końca wiążące w przypadku wszystkich przewoźników.
Warto jest wpisać godzinę na dokumencie, który składamy z rezygnacją.


@Wojtasior
Niestety ale opóźnienie musi wynosić min. 3h.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wojtasior uważa post za pomocny.
 
      
#3404 PostWysłany: 06 Gru 2016 13:57 

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 64
walerek napisał(a):
Niestety ale opóźnienie musi wynosić min. 3h.



Tak też mi się wydawało. Nie mniej dzięki za sprostowanie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
walerek lubi ten post.
 
      
#3405 PostWysłany: 09 Gru 2016 15:51 

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 7
Witam
6 grudnia lecieliśmy, korzystając z ostatniej promocji, z Mumbaju do Paryża przez Seszele linią Air Saychelles (Etihad) . Pierwszy odcinek lotu przebiegł sprawnie i zgodnie z czasem. Przed drugim odcinkiem podróży przy odprawie poinformowano nas, że z powodu usterki technicznej podstawiony będzie inny samolot - Air Serbia, a lot będzie z przesiadką w Belgradzie. Na lotnisku w Belgradzie okazało się, że w drugim samolocie nie ma dla nas miejsca i musieliśmy czekać na następny. Ostatecznie w Paryżu wylądowaliśmy o 9.15 zamiast 6.00, czyli samolot był opóźniony 3 godziny 15 minut. o 9.55 mieliśmy kolejny lot Air France do Warszawy, na który cudem udało się zdążyć biegnąc przez pół lotniska. Czy w takiej sytuacji należy się nam jakieś odszkodowanie?

Planowo:

Wylot:
22:10, 7 gru 2016 (śr.)
Victoria, Victoria Seszele, Seszele, (SEZ)
Terminal I

Przylot:
06:00, 8 gru 2016 (czw.)
Paryż, Paryż Charles de Gaulle, Francja, (CDG)
Terminal 2A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3406 PostWysłany: 09 Gru 2016 15:55 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
Nie.
Przewoźnik spoza UE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3407 PostWysłany: 09 Gru 2016 16:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Jeśli bilet do WAW był osobno to faktycznie wystąpiło opóźnienie tylko chyba w locie międzykontynentalnym odszkodowanie przysługuje powyżej 4 godz,ale sprawdź to bo nie mam pewności.Na pewno trzeba dotrzeć do regulacji jakie ma konkretnie ten przewoźnik bo j.w nie jest z UE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3408 PostWysłany: 12 Gru 2016 19:34 

Rejestracja: 04 Paź 2016
Posty: 11
Czy wie ktoś coś więcej o sprawie Peskova and Beska przeciwko Travel Service a.s. ?
Chodzi o zderzenie ptaka z samolotem. Znalazłem tylko to :
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 15&from=EN
Sprawa ma być rozpatrywana wkrótce, tylko pozew był złożony już rok temu a dalej cisza.ULC zaleca mi poczekać na wyrok w tej sprawie i na podstawie wyroku sądu podejmie dalsze decyzje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3409 PostWysłany: 12 Gru 2016 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@‌rebrov‌
Sprawa jeszcze nie jest zakończona.

W lipcu br. Rzecznik Generalny wydał opinię w konkluzji której napisano:
Cytuj:
(...) zderzenie ptaka z samolotem, które skutkowało ponad trzygodzinnym opóźnieniem w stosunku do czasu przylotu pierwotnie zaplanowanego, nie stanowi „nadzwyczajnej okoliczności” w rozumieniu tego przepisu i nie może w związku z tym zwalniać obsługującego przewoźnika lotniczego z ciążącego na nim obowiązku zapłaty odszkodowania.
Szczegóły: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:62015CC0315&from=PL
O roli Rzecznika Generalnego: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzecznik_generalny_(Unia_Europejska)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rebrov uważa post za pomocny.
 
      
#3410 PostWysłany: 12 Gru 2016 21:53 

Rejestracja: 04 Paź 2016
Posty: 11
Dzięki @‌scomin‌
Czyli jakaś nadzieja jest skoro Rzecznik Generalny wydał korzystną opinie.Pozostaje czekać, ciekawe tylko jak długo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3411 PostWysłany: 12 Gru 2016 23:28 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Proszę o opinie. Jeśli small planet w odpowiedzi na wniosek o odszkodowanie pisze ze daje gestem handlowym 300 euro za 3 osoby ( w sumie) i dodaje ze opóźnienie wyniosło 2h55 min a ja dokładnie póki co nie mogę ustalić czasu wylotu z Warny, to brać ten fakt ,ze mimo braku przesłanek do odszkodowania oni oferują kasę, jako potencjalne uniknięcie winy??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3412 PostWysłany: 13 Gru 2016 00:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
jesion83 napisał(a):
... opóźnienie wyniosło 2h55 min a ja dokładnie póki co nie mogę ustalić czasu wylotu z Warny, to brać ten fakt ,ze mimo braku przesłanek do odszkodowania oni oferują kasę, jako potencjalne uniknięcie winy??

Po co ci czas wylotu :?: Liczy się czas otwarcia drzwi po wylądowaniu, w stosunku do podanego rozkładowo czasu lądowania samolotu.Z reguły jeśli coś w ogóle oferują to raczej wtedy gdy odszkodowanie i tak przysługuje.Tyle,że wywalczenie go wymaga czasem sporo pisaniny i cierpliwości.Sam musisz rozstrzygnąć co dla ciebie lepsze.Możesz też w odpowiedzi na ich "gest handlowy" podać jakąś swoją stawkę i zobaczyć co odpiszą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3413 PostWysłany: 13 Gru 2016 08:57 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Nie znam dokładnej godziny wylotu. Znam po ustaleniu z lotniskiem godzinę przylotu 18.17. Nie wiem teraz czy to godzina zetknięcia kołami z pasem startowym czy może już otwarcie drzwi. No i z racji braku wiedzy na temat godziny odlotu nie wiem czy podejmować szerszą dyskusje z nimi bo a nóż faktycznie nie ma 3h opóźnienia. Lotnisko w warnie niestety nie odpowiada a flightstats nie pokazuje tego lotu żeby sprawdzić samemu.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3414 PostWysłany: 13 Gru 2016 09:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@‌jesion83‌ A czy i jaki miałeś podany planowy czas przylotu?(lądowania) na lotnisku docelowym?Zrozum,że czas startu nie jest tak istotny z racji,że samolot czasami startuje opóźniony ale w trakcie lotu opóźnienie może częściowo nadrobić lub jeszcze zwiększyć .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3415 PostWysłany: 13 Gru 2016 10:30 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
miriam napisał(a):
@‌jesion83‌ A czy i jaki miałeś podany planowy czas przylotu?(lądowania) na lotnisku docelowym?Zrozum,że czas startu nie jest tak istotny z racji,że samolot czasami startuje opóźniony ale w trakcie lotu opóźnienie może częściowo nadrobić lub jeszcze zwiększyć .

Planowane lądowanie 15.25. Faktyczne według lotniska 18.17. Wedle wyliczeń small planet 18.20.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3416 PostWysłany: 13 Gru 2016 10:34 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
No to masz odpowiedź.Chyba ten gest handlowy warty w tych okolicznościach rozpatrzenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tunczaj uważa post za pomocny.
 
      
#3417 PostWysłany: 13 Gru 2016 10:46 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Dzięki. Najzwyczajniej w świecie rozrzutnosc linii mnie tu zaskoczyła i zacząłem się zastanawiać czy aby coś mi nie umknęło.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3418 PostWysłany: 13 Gru 2016 12:27 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Nic Wam się nie należy i SM powinniście pięknie podziękować, za miły i nienależny gest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3419 PostWysłany: 13 Gru 2016 23:11 

Rejestracja: 13 Gru 2016
Posty: 1
Witam!
Postaram się opisać zaistniałą sytuację jak najdokładniej.
W sierpniu zakupiłem bilet na lot z NYC do Warszawy z przesiadką w Oslo.(JEDEN NUMER REZERWACJI NA CAŁY LOT z NYC DO PL)
Lot planowo miał się rozpocząć 28.08.2016 o 23.00 czasu Nowojorskiego.
W Polsce miałem być 29.08.2016 o 19.20 czasu Polskiego.
Dostałem taką informację:
Cytuj:
Norwegian regrets to inform that DY 7002 New York (JFK)-Oslo (OSL) 28th August 2016 is delayed. Due to operational restrictions your flight has a new flight number DY7902 New York (JFK)-Oslo (OSL) with a new estimated departure 29th August at 13:50 local time and will be operated by EuroAtlantic Airways, Boeing 767-300ER. Check-in closes at 12:50 local time. Please contact our representatives at the airport for meal vouchers or if you need of accommodation arrangements. You may also make your own accommodation arrangements and be reimbursed by Norwegian if the original receipt can be provided. Tickets can be rebooked free of charge or refunded on our homepage, here you can also read about your rights. Please visit Passenger rights | Norwegian . If you are in need of support please call us on 1-800-357-4159. We apologize for any inconvenience this may cause.

następnie kolejna:
Cytuj:
Norwegian regrets to inform that DY7902 New York (JFK) - Oslo (OSL) departure at 29.08.2016 13:50 is further delayed. Your new estimated departure time is 16:20 (4:20pm). Please contact our representatives at the airport for meal vouchers. We apologise for any inconvenience this may cause.

i kolejna
Cytuj:
Norwegian regrets to inform that DY7902 New York (JFK) - Oslo (OSL) departure at 29.08.2016 13:50 is further delayed. Your new estimated departure time is 21:00 (9:00pm). Please contact our representatives at the airport for meal vouchers. We apologise for any inconvenience this may cause.

finalnie wystartowaliśmy z NYC 29.08 coś koło godziny 23(na lotnisku informowali nas o kolejnych opoznieniach) czyli 24h od planowanej pierwotnie daty wylotu.
Mimo że rezerwowałem przelot z NYC do WAW jako całość, zapomnieli mi przebookować lotu z OSLO DO WAW na dzień następny. I po przylocie tym opóźnionym lotem z NYC do OSLO(przyleciałem 30.08 do oslo) mój samolot do Warszawy już dawno odleciał(jego wylot byl planowany na 29.08 na 17.20.
Pomimo tego, że był jeden numer rezerwacji na cały lot i bagaż powinienem mieć przetransferowany. Musiałem go na lotnisku w OSLO odebrać, iść do biura obsługi, wytłumaczyć całą sytuację i pani w okienku wpisała mnie na lot do PL na 30.08 o godzinie 17.20, finalnie w Warszawie byłem 30.08 o godzinie 19.30.

I tutaj moje pytanie. Wiem ze moge ubiegać się o odszkodowanie w wysokości 600euro(dotarłem później niż 5h od planowanej pierwotnie daty przylotu do PL).
Ale czy należy mi się również odszkodowanie za nieodbyty lot z NYC do OSLO(zmienił się numer tego lotu z DY 7002 na DY 7902.
Ogólnie czy w państwa ocenie mogę starać się tu o coś więcej niż tylko odszkodowaie za opóźnienie względem pierwotnej daty przylotu?
Podkreślam, że bilet był kupiony na podróż z NYC do WAW na jednym numerze rezerwacji. Więc błąd też był po stronie przewoznika ze nie przerezerwowal mi lotu z OSLO do WAW.
Proszę o pomoc w tej sprawie, bo trochę gubię się w tym.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3420 PostWysłany: 14 Gru 2016 00:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@mosiold Niedopatrzenie w postaci nie zarezerwowania drugiego odcinka zostało naprawione choć z twoim udziałem.Trudno tu dopatrzeć się możliwości dalszych roszczeń.Chyba,że z powodu opóźnienia poniosłeś jakieś wymierne szkody finansowe- nie podpisałeś intratnego kontraktu,zwolniono cię z pracy itp. i potrafisz to udokumentować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174 ... 474  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Runo-88 oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group