Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Paź 2016 19:41 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
@LaVarsovienne - do samolotu wchodziliśmy przez rękaw. Walizki były zabierane w wąskim rękawie, 15 metrów za gatem w jakąś odnogę - nie zwróciłem uwagi.
@silvershark , @Don_Bartoss - nalepke macie też wtedy przyklejaną na karcie pokładowej (o ile nie korzystacie z mobilnej) i raczej cięzko ją zedrzeć.

Reasumując - jest przepis, że na żądanie trzeba oddać bagaż do luku, czy że można się na to zgodzić, ale nie ma takiego musu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel Wyspa Penang na 10 dni za 3969 PLN. Loty z 3 miast + 4* hotel
#22 PostWysłany: 23 Paź 2016 19:42 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nalepkę możesz olać - dla załogi to może być informacja, że lecisz z bagażem rejestrowanym, więc i tak nie zwrócą na to uwagi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Paź 2016 19:47 

Gaszpar napisał(a):
W życiu bym nie oddał podręcznego do luku z laptopem, aparatem itd. Ale myślę, że wielu oddaje i właśnie ciekawe co w razie zniszczenia. Bierze za to linia jakąś odpowiedzialność?

E1: ale jak ma wziąć jak linia każe mu oddać? Takie to właśnie nieścisłe i bez sensu.


Też bym nie oddała ale obawiam się, że zadziałał efekt zaskoczenia, w połączeniu z kolejką pasażerów i taki jest skutek :cry:


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Paź 2016 21:46, edytowano w sumie 1 raz
Poprawka w cytacie
Góra
 PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Paź 2016 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Intchy napisał(a):
@LaVarsovienne - do samolotu wchodziliśmy przez rękaw. Walizki były zabierane w wąskim rękawie, 15 metrów za gatem w jakąś odnogę - nie zwróciłem uwagi.
Myślę, że słowo "rękaw" może być kluczem do rozwiązania zagadki, wg mnie to musiało się stać w BCN.
Intchy napisał(a):
Reasumując - jest przepis, że na żądanie trzeba oddać bagaż do luku, czy że można się na to zgodzić, ale nie ma takiego musu?
Już jakoś od półtora roku, a może nawet 2 lat już jest ta zasada, że na pokład Ryanaira wchodzi 90 dużych bagaży podręcznych, reszta do luku. Ja to wiem, bo często z nimi latam, a czy są na to jakieś regulaminy? Może więcej będzie coś tu: https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... /bagaz#0-1

W zeszłym roku jak leciałam na Majorkę facet wziął na pokład walizkę oznaczoną do luku, była afera, interweniował kapitan, lot opóźniony. Dla mnie często zabieranie podręcznego do luku było wybawieniem, bo przecież tyle w Ryanairze możemy: duży bagaż + mały bagaż (Wizzairowcy tego nie zrozumieją ), ale nigdy bym nie przypuszczała, że może dojść do tego, co Ciebie i innych poszkodowanych spotkało. Raz mi zależało na czasie, więc poprosiłam, by nie oznaczać i nie było problemu, więc wzięłam na pokład. Po Twoim poście @‌Intchy‌ chyba zacznę stosować taktykę Washingtona - "valuable items".
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez LaVarsovienne, 23 Paź 2016 23:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 23 Paź 2016 21:54 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 504
Zbanowany
michzak napisał(a):
Nalepkę możesz olać - dla załogi to może być informacja, że lecisz z bagażem rejestrowanym, więc i tak nie zwrócą na to uwagi


nie jestem fanem bulenia za rejestrowany, więc już nie pamiętam - ale przecież nalepki na podręczny który musi do luku mają charakterystyczny jaskrawy żółty kolor? Nie sposób przeoczyć/pomylić.


//a dobra, to co mi chodzi po głowie to chyba była odwrotna sytuacja z darmowym dodatkowym podręcznym
_________________
Nadgorliwy user (na prośbę becka)
Jeśli podczas lądowania robi się ciemno - znaczy że możesz dokończyć flightdiary, nigdzie już nie polecisz!

Moje najciekawsze posty rowniez znajdziesz w koszu. Lub u maschacry w domu. Trzyma je w piwnicy żeby nikt nie przeczytał. "Porządkuje forum"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Paź 2016 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
Kilka dni temu ATH-WMI dostaliśmy na papierowe karty pokładowe takie naklejki.Rzeczywiście nie da się ładnie ich odkleić.Przed nami kilka osób grzecznie odmówiło i nie było problemów.My byliśmy w 4 osoby i oddaliśmy 3 walizki, a elektronikę i wartościowe rzeczy miałem w plecaku.Co ciekawe sprawdzanie dokumentów i BP zaczęło się 90 min przed odlotem,tam naklejano naklejki na bagaźe do luku,potem przechodziło się do ogrodzonej taśmami strefy z ławkami.A na 30 min do odlotu drugi raz wychodząc z terminala do autobusu sprawdzano BP i dokument.Myślę że było to dobrze zorganizowane.Ktoś musi się zgodzić oddać bagaż bo wszystkie się nie zmieszczą na pokład.Jeśli się Wam nie śpieszy i nie macie wartościowych rzeczy, to oddawajcie.Ledwo weszliśmy na terminal WMI ,a walizki już wyjeżdżały na taśmie.Na pokładzie widziałem 2 walizki z naklejkami.

Załączniki:
FR.png
FR.png [ 522.55 KiB | Obejrzany 5463 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 23 Paź 2016 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
ZENNNEK napisał(a):
Ledwo weszliśmy na terminal WMI ,a walizki już wyjeżdżały na taśmie.
Dokładnie zawsze tak mam w WMI.
I tak jak Ty, dzisiaj zamiast charakterystycznej żółtej naklejki dostałam tę biało-zieloną.
Załącznik:
_20161023_222639.jpg
_20161023_222639.jpg [ 19.54 KiB | Obejrzany 5426 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Lis 2016 14:59 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Niestety Ryanair oczywiście nie uznał reklamacji, powołując się na punkt 8.3.2 Ogólnych Warunków Przewozu, w którym jest mowa o usunięciu z bagażu:

"pieniędzy, biżuterii, metali szlachetnych, kluczy, aparatów fotograficznych, komputerów, lekarstw, okularów, okularów przeciwsłonecznych, soczewek kontaktowych, zegarków, telefonów komórkowych, osobistych urządzeń elektronicznych, zbywalne papiery, papiery wartościowe, papierosy, tytoń i wyroby tytoniowe lub inne przedmioty wartościowe, dokumenty handlowe, paszporty i inne dokumenty tożsamości lub próbki."

Dupa... :/
Góra
 Profil Relacje PM off
LaVarsovienne uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 02 Lis 2016 19:45 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2353
Loty: 237
Kilometry: 321 205
złoty
lukasz354 napisał(a):
Ja w Berlinie, mimo posiadanego Priority(gdzie jest napisane że pewność wniesienia bagażu podręcznego na pokład) posiadania w środku "valuable things" gość z obsługi nie odpuścił i już groził że nie polecę, najciekawsze że był taki służbista, że stał przy wyjściu i sprawdzał czy ktoś przypadkiem nie urwał taśmy. Miałem pisać skargę do Ryanaira ale wyszło jak wyszło.


No proszę, a Ryanair, że wykupienie priority daje gwarancję bagażu podręcznego na pokładzie.

Razem napisał(a):
Zacznimy od tego że nie ma czegoś takiego jak przymusowe oddanie bagażu podręcznego do luku..
Mogą co najwyżej o to poprosić ale nie zmusić..Wystarczy grzecznie odmówić a jeśli nalegają dalej to np powiedzieć że ma się krótką przesiadkę i brak czasu na oczekiwanie bagażu nadawanego...


Obsługi w KRK ostatnio nie przekonał argument krótkiej przesiadki i dowiedziałem się, że oddaje, albo nie lecę. Zawieszkę oczywiście sam sobie zerwałem, jak przedmówcy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group