Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bagaz 600 Euro kary.
#1 PostWysłany: 30 Lip 2016 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
Witam

Postaram sie napisac w skrocie. Bo na moje 3 strony pisma i zazalenia KLM odpisala ze postaraja sie poprawic swoja usluge obslugi klienta.

Otoz dwa tygodnie temu lecac do HK z Londynu przez amsterdam. Mialem dosc sporo rzeczy razem z moja dziewczyna. Przy nadawaniu bagazu pracownik poinformowal mnie ze mamy za duzo podrecznego jako iz mielismy odzielnie kamere podreczny na kulkach i dwa male plecaki oraz dziewczyna miala torbe na ramie. Po dyskusji ze nie mozemy schowac kamery a w torbie sa same drogie rzeczy przepakowalismy sie i nadalismy jeden dodatkowy bagaz za 200 euro...KLM brawo. tak wiec poszlismy do gata z dwoma plecakami kemera oraz torba na ramie dziewczyny.

Przy gajcie natosmiast mialem nastepujaca sytuacje:

Po zeskanowaniu biletow idac rekawem do samolotu pracownik KLM podbiegl do mnie wyrwal mi bilet i podarl jak rowniez stwierdzil ze mamy za duzo bagazu moge miec tylko jedne i nie polecimy dalej. Wyciagnal nas z rekawa i kazal placic przy okazji obslugujac innych. Gdy juz zostalismy sami i samolot mial leciec stwierdzil ze albo placimy albo zostawiamy i oni to wywala. Zaplacilem 400 euro za nadanie dwoch plecakow ktorych mi jest nie pozwolila obwiazac aby zaoszczedzic 200euro

Skoro facet na check in zatwierdzil wszystko to jakim prawem ta pani nas tak mogla potraktowac i straszac na lotnisku. Bylismy super zmeczeni podroza autobusem i klotnie nic nie pomogla bo samolot mial leciec powiedziala ze mozemy czekac na menadzera ale zanim dojedzie samolot odleci wiec na szybko bez wyjscia zaplacilem i wskoczylem do samolotu.

Jakie mam prawa w tym wypadku i co moge zrobic? skoro nawet na check in doplacilem do dodatkowego bagazu. Tak jak wspomnialem po mojej skardze KLM odpowiedzial ze wykorzysta moja opinie do trenowania obslugi klienta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#2 PostWysłany: 30 Lip 2016 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Miałeś nadbagaz i opłaciłeś go.... co jeszcze chcesz :) płacąc zgodziłeś się na to wszystko, stwierdziłeś faktycznie ze twój podręczny nie kwalifikowal się do podręcznego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Lip 2016 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
A jakie mialem wyjscie?

Moglem tam stac i sie klocic a samolot by odlecial i nie bylbym w stanie zlapac innego samolotu z HK na nastepny dzien.


Ostatnio edytowany przez krasnal, 30 Lip 2016 15:56, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Lip 2016 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Tak szybko by nie odleciał, bo musieliby wyjąć Wasze bagaże z niego.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Lip 2016 16:04 

andachiel napisał(a):
A jakie miałem wyjście?

Moglem tam stać i się kłócić a samolot by odleciał i nie byłbym w stanie złapać innego samolotu z HK na następny dzień.


Zapewne tak by się stało, skoro mogliście posiadać po sztuce bagażu podręcznego, a mieliście kilka, nie mogąc skutecznie się przepakować przy skrupulatnym personelu KLM mieliście wybór zgodny z twoim opisem

Niestety KLM jest tu na prawie, a i za bardzo nie macie jak się skarżyć, bo i zapewne świadków zero, a i nie piszesz jak wyście się zachowywali skoro "poniosło" czy podnieśliście ciśnienie personelowi uczonemu grzeczności
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Lip 2016 16:04 

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 1
Zbanowany
@andachiel - Myślę, że ten problem powinieneś szczegółowo opisać na jakimkolwiek forum prawnym. Tam możesz liczyć na odpowiedź od fachowców.

Proponuję w dowolnej wyszukiwarce wpisać frazę "Forum prawne" i przedstaw problem tam gdzie Tobie wygodniej.

P.S. Patrząc na to jakiego Ty używasz stylu wypowiedzi w języku pisanym, obawiam się, że pracownicy zachowali się adekwatnie do sytuacji i Twojego zachowania. Sorry za szczerość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Lip 2016 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
Zastanawiam mnie po prostu fakt czy personal ma prawo kazac mi doplacac do bagazu jesli zostal on zatwierdzony i otagowany przez pracownika na check in plus zeskanowany przed gatem.

Ciezko jest byc spokojnym o 6:00am wsiadajac do samolotu i stykajac sie z taka obsluga klienta.

Latam dosc sporo i nigdy nie mialem takiej sytuacji dlatego sie we mnie gotuje jak o tym mysle. Do tego samolotu wsiadlo kilkoro innych osob z podobnym obladowaniem i bez tagow ale to akurat nie jest zaden argument.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Lip 2016 16:42 

andachiel napisał(a):
Przy nadawaniu bagazu pracownik poinformowal mnie ze mamy za duzo podrecznego jako iz mielismy odzielnie kamere podreczny na kulkach i dwa male plecaki oraz dziewczyna miala torbe na ramie. Po dyskusji ze nie mozemy schowac kamery a w torbie sa same drogie rzeczy przepakowalismy sie i nadalismy jeden dodatkowy bagaz za 200 euro...KLM brawo. tak wiec poszlismy do gata z dwoma plecakami kemera oraz torba na ramie dziewczyny.



Jak dla mnie gdzieś tu nie piszesz prawdy, w przypadku gdy plecaki Kemera nie miały maksymalnej wielkości nie ma opcji, by względem was tak się zachowano jak opisujesz

Faktycznie jakieś forum prawne, najlepiej kraju wylotu, a jeśli dalej tu to zacznij od początku: lotnisko zdarzenia, taryfa biletu/ów, plecaki objętość (na tą chwilę mało wiarygodnie brzmi to co tu piszesz, przynajmniej dla mnie)
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Lip 2016 16:44 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Skoro latasz dużo to powinieneś wiedzieć jakie w danych liniach są zasady przewozu bagażu.

W jaki sposób otagowano Ci bagaż przy check-in? To wg. mojej wiedzy nic nie znaczy. Bo wiele osób tak kombinuje, że nie pokazują wszystkiego. Zatem linie też już sprawdzają przy gate. Tak samo jak osoby odprawiające się on-line. Im nikt przed gatem bagażu nie sprawdzi. Zatem wg. mnie to w 100% legalne.

Poza tym jak skanowano Ci bagaż przed gate? Nie znam tej procedury.

Niestety albo z premedytacją chciałeś złamać regulamin linii mając za dużo (i to sporo za dużo bo naliczyłem 6 sztuk :shock: ) albo nie sprawdziłeś. A nieznajomość przepisów nie zwalnia z ich przestrzegania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Zastawny uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 30 Lip 2016 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
kumkwat_kwiat napisał(a):
...
Poza tym jak skanowano Ci bagaż przed gate? Nie znam tej procedury.
....

Bilety a nie bagaże...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Lip 2016 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
A nie dało się czegoś zmieścić w rejeatrowanym? Jak sprzęt jest delikatny to można poprosić obsługę żeby tylko bagaż ometkowała i samemu zanieść do stanowiska gdzie się nadaje delikatne i/lub ponadgabarytowe bagaże.
Nawiasem mówiąc te małe plecaki musiały być nie takie małe. Kamera również.

Moim zdaniem nie można mieć pretensji do obsługi bo gdzie indziej przeszło. Obsługa zazwyczaj zwraca uwagę na za dużo albo za duży bagaż podręczny. Trzeba uważać.

OT. Jednym razem w LTN koleś oparł się, że jego dwa worki w sumie zmieszczą się w koszu małego podręcznego w W6. Upchał je prawie tylkiem. Kosz wyglądał jak baleron. Facio nie mógł tego wyciągnąć i zrobił dziurę przez którą wyciągał swoje fanty. Obsługa sikała że śmiechu. Gość nie musiał dopłacać. Czyli dobre zakończenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Zastawny uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 30 Lip 2016 17:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 446
Kilometry: 724 949
andachiel napisał(a):

tak wiec poszlismy do gata z dwoma plecakami kemera oraz torba na ramie dziewczyny.


Skoro na stronie KLM można przeczytać, że można mieć dwie sztuki bagażu podręcznego to jakim cudem się do Was doczepili??


Economy Class on European and intercontinental flights

1 x hand baggage max. 55 x 35 x 25 cm (21,5 x 13,5 x 10 inch)
1 accessory, e.g. a handbag, briefcase or laptop, max. 40 x 30 x 15 cm (16 x 12 x 6 inch)
Total weight max. 12 kg (26 lbs).
https://www.klm.com/travel/ie_en/images ... 671506.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Lip 2016 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
andachiel napisał(a):
Witam

...KLM brawo.

100% zgoda , bravo KLM
juz teraz wiesz ze torba +dwa plecaki+torba na kółkach nie kwalifikuje się do podręcznego
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 30 Lip 2016 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
czytaj ze zrozumieniem


Ostatnio edytowany przez Roku, 30 Lip 2016 17:40, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Lip 2016 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja czytam, dlatego 600E to mni płacą ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 30 Lip 2016 17:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
hudyts napisał(a):
andachiel napisał(a):

tak wiec poszlismy do gata z dwoma plecakami kemera oraz torba na ramie dziewczyny.


Skoro na stronie KLM można przeczytać, że można mieć dwie sztuki bagażu podręcznego to jakim cudem się do Was doczepili??


Economy Class on European and intercontinental flights

1 x hand baggage max. 55 x 35 x 25 cm (21,5 x 13,5 x 10 inch)
1 accessory, e.g. a handbag, briefcase or laptop, max. 40 x 30 x 15 cm (16 x 12 x 6 inch)
Total weight max. 12 kg (26 lbs).
https://www.klm.com/travel/ie_en/images ... 671506.jpg



W tym wlasnie jest problem ze tez tego nie moge pojac. W kazdym badz razie dalej walcze i czekam na odpowiedz.
Mamy swiadka na lotnisku faceta ktory nam chcial pomoc ale obsluga kazala mu wejsc do samolotu no i moga zawsze sprawdzic monitoring.

Nie po to doplacalem przy check in i pytalem sie czy jest juz w porzadku aby ktos mi kazal nadawac plecak bo moja lustrzanka jest duza.

I tak to prawda moge sie zgodzic ze mozna podciagnac pod "za wiele tego pan ma" ale pytalismy sie dwa razy i prosilismy o nalepki po tym jak zaplacilem 200euro za extra torbe na kulkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Lip 2016 17:46 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Jeśli faktycznie miałeś pewność, że mieścisz się w limicie bagażu to trzeba było czekać na przełożonego pracownika z gate'u. Za odmowę wejścia na pokład to KLM wisiałby Wam teraz 2x 600€.
Wydaje mi się, że skoro tak nie zrobiliście, to oznacza, że przepisy stały jednak po stronie pracownika i z jakiegoś powodu zdecydował się skrupulatnie je egzekwować.

Teraz to trochę musztarda po obiedzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 01 Sie 2016 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
Tak się zawsze zastanawiam, co wy w tych wielkich torbach wozicie? I czy naprawdę chce wam się takie ciężary po świecie dźwigać? Ja rozumiem, że duża lustrzanka z kompletem obiektywów zajmuje cały podręczny. I że jak się leci Wizzairem z takim aparatem (mały podręczny) to może być ciężko. Ale w przypadku KLM, gdzie możesz zabrać pół życiowego dobytku ze sobą, to mogę stwierdzić jedno. Nie potraficie się pakować;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 01 Sie 2016 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Może pomogę na przyszłość autorowi tematu w pakowaniu się :D

co-spakowac-lista-tajlandia-wietnam-kambodza,1115,57982&p=717643&hilit=bagaż+miesięczną+azji#p717643
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Sie 2016 12:37 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
Wow, pierwszy raz słyszę o kimś kto zapłacił za 3 sztuki nadbagaży :shock: Nieźle! A poważnie to nie bardzo chyba możemy Ci pomóc w walce ... o to że zapłaciłeś za usługę zgodnie z cennikim...

Z mojej strony taka mała rada: gdy wiem, że trochę przegiąłem z bagażami podręcznymi (a zdarza mi się latając z dwójką maluchów) staram się być milutki i stosować się do zaleceń obsługi (np. schowanie kamery itp.). Kłótnie, gdy nie masz racji (a nie miałeś mając 6 sztuk bagażu podręcznego) zdecydowanie obniżają poziom empatii pracowników. Z mojego doświadczenia KLM nie należy do linii najbardziej rygorystycznie przestrzegających limitów, a leciałem nimi kilkanaście razy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group