Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 442, 443, 444, 445, 446, 447, 448 ... 474  Następna
Autor Wiadomość
#8881 PostWysłany: 04 Cze 2023 23:45 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Klucz jest prosty.
Wyciąć, jak najmniejszą ilość lotów w następstwie strajku. Możesz sobie prześledzić rotację wszystkich samolotów przelatujących przez dane lotnisko i ocenić, które mają większe szanse, a które mniejsze na anulacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
#8882 PostWysłany: 05 Cze 2023 19:43 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Udało sie komuś przepchnąc sprawę przez ADR aviation (lot z/do UK)?
Odwołałem sie do nich na początku kwietnia i przez miesiąc miałem status 'awaiting airline' z 'next action date: 5/6/23'.
Dzis dostałem jakiegos koślawego mejla o tytule "deadline extention granted" i żebym sie zalogował i odczytał wiadomosc.
Po zalogowaniu zero wiadomosci, status bez zmiany, za to 'next action date: 19/6/23" wtf?? :evil: w nieskonczonosc bedą to przesuwać?
Czy to nie powinno działać jak z chargebackiem? Sprawe wygrywam automatycznie jezeli druga strona nie przedstawi obrony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8883 PostWysłany: 05 Cze 2023 19:56 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1963
platynowy
@Jac

Bądź cierpliwy. Mają sporo spraw i powoli je ogarniają. Mi pomogli w uzyskaniu odszkodowania ale trzeba czekać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8884 PostWysłany: 05 Cze 2023 20:42 

Rejestracja: 21 Gru 2022
Posty: 7
Cześć,

Moje obawy się sprawdziły i właśnie jesteśmy w trakcie spóźniania się na nasz lot CDG - MRU :)
Lot z Warszawy do Paryża jest opóźniony o prawie 1,5 h, więc wylądujemy już po starcie kolejnego. Kobieta z Air France już powiedziała, że wątpliwe że będą czekać i jutro polecimy Emirates do Dubaju i stamtąd dopiero na Mauritius.
Pytanie jakie rachunki zbierać i o co można walczyć? Na Mauritius przepadnie nam jedna noc w hotelu, jest to do odzyskania? Jakieś dodatkowe odszkodowanie za straty moralne w kiepsko zaczynającej się podróży poślubnej? :)
Z góry dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8885 PostWysłany: 05 Cze 2023 20:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Rachunki na jedzenie, wydatki
Co do noclegu, to sprawdź OWU ubezpieczenie turystyczne (jeżeli macie)
Z odszkodowania raczej nicy, bo od dziś jest strajk kontrolerów lotniczych Francji
https://loyaltylobby.com/2023/06/05/fre ... ne-6-2023/
Ostanie, to nie ten temat...
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
Luki P. uważa post za pomocny.
 
      
#8886 PostWysłany: 06 Cze 2023 15:46 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
@jac jak wyzej, oni tam maja tysiace spraw. Ja czekalam od pazdziernika do kwietnia, sprawa zalatwiona na moja korzysc, zlego slowa o nich nie powiem, choc ta ich strona internetowa ciezka w obsludze :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8887 PostWysłany: 07 Cze 2023 06:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Lot UE-Norwegia opóźniony 5 godz. z powodu - info uzyskane na bramce - "operational reasons", jeden członek załogi się rozchorował i ściągają z tego powodu inny samolot (myślałem, że źle usłyszałem, ale tak, nie innego członka załogi, ale samolot).

Czy odszkodowanie przysługuje?
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8888 PostWysłany: 07 Cze 2023 07:52 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
@Raphael

Niedawno wstawiałem link do artykułu. Zapoznaj się z lekturą
https://dlapilota.pl/wiadomosci/wyrok-t ... iebiorstwa

Wyrok TSUE - odwołanie lotu z powodu śmierci pilota przed lotem.
Sąd uzasadniał, że "niespodziewana nieobecność, z powodu choroby lub śmierci, jednego lub większej liczby pracowników niezbędnych do wykonywania lotu, w tym na krótko przed odlotem, jest nierozerwalnie związana z kwestią planowania załogi". czyli, jak czytamy w artykule, "przy planowaniu załóg i rozkładu czasu pracy swojego personelu przewoźnik musi liczyć się z wystąpieniem takich nieprzewidzianych sytuacji".
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#8889 PostWysłany: 07 Cze 2023 11:16 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
@Raphael

Tak - moja sprawa: stewaredessa źle się poczuła i brak odpowiedniej załogi na cały samolot, odszkodowanie przyznane, ale dopiero przez sąd bo przewoźnik tlumaczył się nadzwyczajną przyczyną, Sąd podzielił argumentację jak w poście wyżej.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8890 PostWysłany: 10 Cze 2023 00:31 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
To nie było i nie jest wciąż takie pewne. Niekiedy sądy wciąż orzekają, że strajk pracowników, to nadzwyczajna okoliczność.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szpaczny lubi ten post.
 
      
#8891 PostWysłany: 13 Cze 2023 19:13 

Rejestracja: 15 Lip 2015
Posty: 13
Loty: 97
Kilometry: 141 077
ansbach1 napisał(a):
"(jak się okazało - ten lot jest codziennie opóźniony co godzinę więc to nie są nadzwyczajne okoliczności)."

Jeśli tak uważasz, to jest na prostej drodze do problemów. O tym czy coś jest nadzwyczajną okolicznością nie decyduje częstotliwość zdarzenia np. każdy samolot może się zderzyć z ptakiem, a i tak będzie to nadzwyczajna okoliczność.

Lufthansa była obsługującym przewoźnikiem bo wykonała lot.


No właśnie nie do końca, zgodnie z unijnym prawem odpowiedzialny jest ten przewoźnik, który spowodował opóźnienie. Czekam od 2 tygodni na odpowiedź od Air Dolomiti, na razie cisza. Oczywiście na powrocie podobna sytuacja - 2h opóźnienie przy wylocie z SFO z powodów technicznych (awaria silnika), przez co nie zdążyłam na przesiadkę w MUC. 6h czekania na kolejny lot do Polski i w gratisie opóźniony bagaż :evil: Lufa tym razem odsyła do United który obsługiwał opóźniony lot, a że UA jest przewoźnikiem spoza EU to ciężko będzie coś wywalczyć... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8892 PostWysłany: 13 Cze 2023 23:39 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Bzdura i to do kwadratu. Każdy obsługujący przewoźnik, który wykonał choć jeden lot w ramach lotu łączonego jest obsługującym przewoźnikiem. Zgodnie z 261/2004 to za opóźniony lot nie przysługuje odszkodowanie.

„Trybunał wyjaśnił, że każdy obsługujący przewoźnik lotniczy, który uczestniczy w wykonaniu co najmniej jednego segmentu lotu łączonego, jest zobowiązany do zapłaty tego odszkodowania niezależnie od tego, czy zrealizowany przez niego lot jest przyczyną dużego opóźnienia pasażera w chwili przybycia do miejsca docelowego – por. postanowienie z dnia 12 listopada 2020 r. Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawie C-367/20.

Powyższe potwierdził również Sąd Okręgowy w Warszawie w wyroku z dnia 5 maja 2021 r. o sygn. akt V Ca 1781/20 stwierdzając, że „w sprawie niniejszej przewoźnik nie argumentował, iż odwołanie pierwszego z łączonych lotów wywołane było jakimikolwiek nadzwyczajnymi okolicznościami, wskazywał jedynie, iż w jego ocenie, z uwagi na fakt, iż to nie on realizował przedmiotowe połączenie, to również nie on winien ponosić odpowiedzialność za wypłatę dochodzonego odszkodowania. W tym to jednak zakresie Sąd Okręgowy w całości podzielił rozważania Sądu Rejowego zmierzające do ustalenia łącznej odpowiedzialności przewoźników, w sytuacji organizacji lotu łączonego”.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8893 PostWysłany: 14 Cze 2023 00:46 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
@ansbach1

Czy w takim przypadku pasażer może wystąpić z żądaniem wypłaty odszkodowania do dowolnego wybranego przez siebie przewoźnika ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8894 PostWysłany: 14 Cze 2023 15:45 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Tak, a przewoźnicy powinni między sobą się rozliczyć. Oczywiście nikt nie chce wypłacać odszkodowania za innych, ale tych wyroków było zbyt wiele.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8895 PostWysłany: 14 Cze 2023 20:13 

Rejestracja: 14 Cze 2023
Posty: 6
Moja sytuacja :

Lot DUB-WRO 1 czerwca , wylot planowy o 9.10 ale nastąpiło opóźnienie lotu DUB- FRA:
Załącznik:
Zrzut ekranu 2023-06-14 200633.jpg
Zrzut ekranu 2023-06-14 200633.jpg [ 28.65 KiB | Obejrzany 715 razy ]


Planowo lądowanie we WRO miało nastąpić o 14.10, Lufthansa przebukowała nam lot na 19.50 , po wylądowaniu udało nam się zmienić na wcześniejszy o 16.50 , ostatecznie wylądowaliśmy we WRO o 18.25.

Napisałem do Lufthansy zgłoszenie za pierwszym razem odrzucili, tłumacząc:
"Bezproblemowy, wydajny ruch lotniczy leży również w naszym najlepszym interesie i stale pracujemy nad optymalizacją operacji lotniczych. Jednocześnie ściśle przestrzegane są zasady i przepisy kontroli ruchu lotniczego oraz lotniska. Chociaż Lufthansa nie ma wpływu na te procesy, nadal jesteśmy zobowiązani do ich przestrzegania, co ostatecznie doprowadziło do opóźnienia Twojego lotu"

Napisałem odwołanie wskazywałem oczywiście 261/2004 ale ponownie otrzymałem odpowiedź, że po ponownym przeanalizowaniu podtrzymują decyzję i że z chęcią powitają mnie na pokładzie lotu który spełnią moje oczekiwania i że zamykają korenspodencje.

Czy opłaca się pisać do ADR ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8896 PostWysłany: 14 Cze 2023 20:18 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Jak w temacie... Czy ktoś coś może w jakiś magiczny sposób sprawdzić co się dzieje? Latorośl utknęła w Leeds.Nr lotu W61016. Niby ma wylecieć o 21 ichniego czasu, ale ten samolot wg.Flightradar24 jeszcze nie wyleciał z Katowic, a z kolei do KTW miał lecieć z Londynu ale tam był odwołany... czy jest szansa, że Dziecię utknie w Leeds? Ktoś coś potrafi wyczytać ze szklanej kuli ;)
Z góry dziękuję

edit:lot odwołany
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8897 PostWysłany: 14 Cze 2023 20:35 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Na stronie Pyrzowice Airport lot W6 1015 jest odwołany, to samo przy W6 1016.
Ktoś coś pisał o strajkach czy itp dzisiaj w UK.
Góra
 Profil Relacje PM off
justysia75 uważa post za pomocny.
 
      
#8898 PostWysłany: 14 Cze 2023 21:06 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
A jak to sprawdzić, żeby ubiegać się o odszkodowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8899 PostWysłany: 14 Cze 2023 21:46 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
A co bylo przyczyna opoznienia?
Wrzucenie skargi do ADR nic cie nie kosztuje, wiec warto sprobowac, wez pod uwage ze na ewentualne odszkodowanie bedziesz czekac kilka miesiecy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8900 PostWysłany: 14 Cze 2023 21:58 

Rejestracja: 14 Cze 2023
Posty: 6
Dokładnej przyczyny nie podali :

"Szczerze żałujemy opóźnionego przyjazdu i rozumiemy Twoją frustrację. Oczywiście chcielibyśmy, abyś za każdym razem dotarł do celu na czas. Bezproblemowy, wydajny ruch lotniczy leży również w naszym najlepszym interesie i stale pracujemy nad optymalizacją operacji lotniczych. Jednocześnie ściśle przestrzegane są zasady i przepisy kontroli ruchu lotniczego oraz lotniska. Chociaż Lufthansa nie ma wpływu na te procesy, nadal jesteśmy zobowiązani do ich przestrzegania, co ostatecznie doprowadziło do opóźnienia Twojego lotu.


O ile rozumiemy, że chcesz otrzymać rekompensatę za to frustrujące doświadczenie, prosimy o zrozumienie, że Lufthansa nie ponosi odpowiedzialności w tym przypadku i dlatego nie możemy spełnić Twojej prośby."

Czy pisać jeszcze do nich ? opłaca się ? Ewentualny zwrot że proszę o wskazanie przyczyny gdyż ich tłumaczenie było lakoniczne i ogólnikowe i nie wskazali bezpośredniej przyczyny?
I napisać że w takim razie sprawę kieruję do ADR ? Czy lepiej nie grozić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9471 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 442, 443, 444, 445, 446, 447, 448 ... 474  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group