Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#2921 PostWysłany: 05 Lut 2023 17:12 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 80
Kurcze, musisz być złośliwy? Pytam bo miałam taką samą sytuację wcześniej i odszkodowanie dostałam. Jedyną różnicą był czas opóźnienia - ponad 5h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2922 PostWysłany: 05 Lut 2023 17:35 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
optymizm nieuzasadniony

sorki
:(


Ostatnio edytowany przez pemat, 05 Lut 2023 19:29, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2923 PostWysłany: 05 Lut 2023 18:56 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Serio? Powołujesz się na wyrok wydany przed C-74/19. Sztuka nie polega na znalezieniu orzeczenia, bo takich wyroków jest kilkanaście tysięcy, ale w oparciu o argumenty przekonać sąd do naszych argumentów. Kraków jest przychylny, ale to zawsze wiąże się z ryzykiem przegrania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2924 PostWysłany: 05 Lut 2023 19:11 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 80
@pemat a mógłbyś napisać coś więcej o sprawie sądowej? Musiałbym założyć sprawę w sądzie przeciwko liniom? Gdzieś tutaj można poczytać jak się w ogóle za to zabrać?( Jesli się w ogóle zabrać)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2925 PostWysłany: 05 Lut 2023 19:29 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
ok, może poniósł mnie zbytni optymizm, sorki
wspomniane wyżej odpowiedzi na pytania prejudycjalne pozwalają liniom powoływać się na "okoliczności nadzwyczajne" w podobnych do twojej sytuacji, pozostawiając jednak decyzje w poszczególnych sytuacjach sądom
niestety, rzeczywiście muszę przyznać, że wygrana to nie jest taka oczywista oczywistość...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2926 PostWysłany: 05 Lut 2023 19:56 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 80
-- 05 Lut 2023 19:49 --

Rozumiem :) a czy robi różnicę w takiej sytuacji fakt, ze czeka się ponad 5h? Bo wciąż myśle dlaczego wcześniej dostałam odszkodowanie a też na innym lotnisku ( z którego miał przylecieć nasz samolot) była burza.
A jeszcze przeczytałam takie coś” Należy również jasno zaznaczyć, że niesprzyjające warunki pogodowe usprawiedliwiają linie lotnicze tylko wtedy, kiedy występują lub są zapowiadane na czas startu bądź lądowania. Jeżeli zatem burza, śnieżyca czy intensywny wiatr uniemożliwiły zakończenie poprzedniego lotu w wyznaczonym czasie, przez co kolejny lot jest opóźniony przez brak dostępnego samolotu, wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych nie zwalnia linii lotniczej z odpowiedzialności.”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2927 PostWysłany: 06 Lut 2023 00:24 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Nie chciałem być złośliwy, ale po prostu nie widzę tutaj większych szans. Niemniej trzymam kciuki, żeby skończyło się jak poprzednim razem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2928 PostWysłany: 06 Lut 2023 09:21 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 80
Słucham głosu bardziej doświadczonych ode mnie i odpuszczę, ale nie daje mi spokoju fakt czemu wtedy dostałam ( zajęła się tym firma), a teraz piszą ze nie ma opcji
Ale dzięki za rady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2929 PostWysłany: 06 Lut 2023 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
Dzień Dobry! Ryanair odwołał mi lot Tuluza-Kraków DZIEŃ przed wylotem. Czy taka sytuacja pozwala na wypłatę odszkodowania?
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2930 PostWysłany: 06 Lut 2023 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
tak
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#2931 PostWysłany: 06 Lut 2023 20:29 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Maktravel napisał(a):
Dzień Dobry! Ryanair odwołał mi lot Tuluza-Kraków DZIEŃ przed wylotem. Czy taka sytuacja pozwala na wypłatę odszkodowania?

Prawdopodobnie nie, gdyż zapewne z powodu strajku kontrolerów lotów.

Ważne jest z jakiego powodu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#2932 PostWysłany: 06 Lut 2023 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
-- 06 Lut 2023 21:20 --

Tak, 7 lutego Strajk Narodowy we Francji - "pracownicy" lotniska nie pracują :-(

-- 06 Lut 2023 21:30 --

Szukam czegoś w zamian - znalazłem przez Stansted z Bordeuax, ale do UK chyba tylko z paszportem teraz? Na dowód przesiadka na lotnisku nie przejdzie?
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#2933 PostWysłany: 06 Lut 2023 21:52 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 359
KRK-MRS jest jeszcze kilka biletów od 398 PLN na jutro :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#2934 PostWysłany: 06 Lut 2023 22:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Tylko paszport via STN.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#2935 PostWysłany: 06 Lut 2023 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2327
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Maktravel napisał(a):
Dzień Dobry! Ryanair odwołał mi lot Tuluza-Kraków DZIEŃ przed wylotem. Czy taka sytuacja pozwala na wypłatę odszkodowania?
Ale pozwala na uzyskanie zwrotu kosztów noclegu / jedzenia / itd
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#2936 PostWysłany: 07 Lut 2023 09:15 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
marrak napisał(a):
KRK-MRS jest jeszcze kilka biletów od 398 PLN na jutro :)


Zapewne MRS-KRK, a i po kontakcie z Ryanair zmienią mu na ten lot za darmo. Sam, po zalogowaniu online zapewne też może zmienić.

Zwrócą też zapewne za dojazd np pociągiem itp udokumentowane koszty
Też jest formularz na stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#2937 PostWysłany: 07 Lut 2023 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 527
Loty: 239
Kilometry: 272 276
niebieski
A czy mogą zwrócić mi za dolot do Rzymu by Rya (po przesiadce na zamieniony lot anulowany)?
_________________
I have a dream: Poland free people's country!
Andora*Austria*Białoruś*Bułgaria*Chorwacja*Czechy*Dania*Estonia*Francja*Irlandia*Niemcy*Grecja*Gruzja*Hiszpania*Holandia*Mołdawia*Norwegia*Litwa*Łotwa*Portugalia*Rosja*Rumunia*Słowacja*Szwajcaria*Szwecja*Ukraina*Węgry*Wielka Brytania*Włochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2938 PostWysłany: 07 Lut 2023 09:33 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Trzeba się z nimi skontaktować i uzgodnić. Jak ich stawiasz przed faktem dokonanym, do tego zamiast z Tuluzy masz lot z Rzymu....
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
Maktravel uważa post za pomocny.
 
      
#2939 PostWysłany: 07 Lut 2023 10:27 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 359
dg72 napisał(a):
marrak napisał(a):
KRK-MRS jest jeszcze kilka biletów od 398 PLN na jutro :)

Zapewne MRS-KRK, a i po kontakcie z Ryanair zmienią mu na ten lot za darmo. Sam, po zalogowaniu online zapewne też może zmienić.

Tak, sry mój błąd. Nie zauważyłem że to chodzi o powrót :(
na MRS- KRK
2023-02-06 00:21:14 było dostępne 11 biletów
2023-02-07 00:19:36 był dostępny już tylko 1 bilet
@Maktravel daj znać jak udało Ci się zorganizować ostatecznie ten powrót, jak już będziesz na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2940 PostWysłany: 08 Lut 2023 02:20 

Rejestracja: 08 Lut 2023
Posty: 1
Cześć,

Widzę, że jest tu specjalista od odszkodowań na forum, a jednak nie mam mozliwości (jeszcze) wysłania PW jako że to mój pierwszy post tutaj :)

Zadam zatem pytanie publicznie: Ciągnąć temat czy odpuścić?

- Odwołany lot KRK-CAG w dniu 1.01. Ryanair.
- Informacja o odwołaniu przyszła do mnie mailem gdy już byłem po odprawie bezpieczeństwa w KRK
- W mailu wpisana przyczyna "niekorzystne w-ki pogodowe", które dotyczyły (choć mail od RYR tego nie precyzował) lotniska w Cagliari, z którego rano nie mógł wylecieć samolot do Krakowa.
- lot CAG-KRK był wielokrotnie przekładany w czasie, opóźnienie rosło również dla mojego lotu, po czym po ok 6h od godziny planowego odlotu z KRK, przyszła informacja o odwołaniu
- mimo początkowo niekorzystnych w-ków pogodowych inne samoloty z Cagliari, mimo opóźnień, startowały (mam je wypisane, n'ry lotów, godziny odlotu etc), a więc starty były możliwe już ok 90 min po terminie planowego odlotu "mojego" samolotu, a mimo to rzeczony samolot nie wyleciał do KRK
- wg informacji, które nieoficjalnie uzyskałem, Ryanair nie był w stanie zapewnić załogi na lot z CAG, opóźniony o 2h i więcej, dlatego też przewoźnik odwołał lot do Krakowa, a samolot ten ok 6-7h później wyleciał stamtąd do destynacji zgodnej z planem lotów tej jednostki - tutaj jednak oczywiście nie jestem w stanie uzyskać jakiegokolwiek "zaświadczenia" iż tak faktycznie było.. natomiast skoro inne samoloty startowały a ten cały czas czekał na pasie, to coś jednak musiało być na rzeczy - innego niż pogoda

Czy w takim razie tłumaczenie Ryanaira o rzekomo niekorzystnych w-kach pogodowych jako przyczynie odwołania lotu, powinienem traktować jako realną przyczynę odwołania lotu, skoro przynajmniej 4 inne samoloty wyleciały z Cagliari już niecałe 2 godziny później?
RYR roszczenie odrzucił powtarzając tę samą przyczynę.

Doradźcie proszę i z góry pięknie dziękuję! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group