Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Prawa pasażera - lot odwołany lub opóźniony: lot-odwolany-lub-opozniony,15,2646
Odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair: odszkodowanie-za-opozniony-lot-ryanair,15,68109

Jeśli Wizzair, w odpowiedzi na reklamację odmówił wypłaty odszkodowania lub nie udzielił odpowiedzi w terminie 30 dni od złożenia, a my uważamy, że odszkodowanie nam przysługuje mamy następujące opcje dalszej walki:
ADR - składamy wniosek, gdy lot jest z lub do Wielkiej Brytanii UK
Pozew sądowy - można występować samodzielnie lub przez pośredników specjalizujących się w walce o odszkodowania lotnicze

ULC - już dawno się tym nie zajmuje i nic nam nie pomoże.


Temat o pośrednikach: posrednicy-w-odszkodowaniach-za-loty-ceny-opinie,1498,134286&start=260


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 184  Następna
Autor Wiadomość
#3001 PostWysłany: 05 Lut 2023 12:06 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 806
platynowy
To w sumie nie prościej było złapać IC z Centralnej do Bydgoszczy (20:22-23:53), niż jechać Warszawa > Gdańsk > Bydgoszcz?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#3002 PostWysłany: 05 Lut 2023 12:28 

Rejestracja: 19 Paź 2017
Posty: 364
Loty: 72
Kilometry: 94 842
niebieski
Kamil G napisał(a):
ostatecznie lądowanie w Warszawie o 18:15 ze względu na złe warunki pogodowe panujące na lotnisku w Gdańsku (zaśnieżony pas)

Odpowiedź zawarta jest w pytaniu - odszkodowania z tytułu eu261 nie będzie, bo zdarzenie było poza wpływem przewoźnika
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rajesh Kuthrappali uważa post za pomocny.
 
      
#3003 PostWysłany: 05 Lut 2023 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Akurat ja miałem w drugą mańkę, nie mogłem wylecieć. Samoloty zaczęły lądować dopiero ok 17
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3004 PostWysłany: 05 Lut 2023 14:23 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
Rajesh Kuthrappali napisał(a):
Kamil G napisał(a):
skończyło się na wysadzeniu ludzi z samolotu w Warszawie aby coś zjedli na lotnisku na WŁASNY KOSZT

tragedia, pisze do mediow bo przez pare godziny ktos nie mogl wytrzymac bez jedzenia.

nie jest istotne, ile ktoś wytrzyma bez jedzenia - linia lotnicza ma OBOWIĄZEK zapewnić
Cytuj:
posiłki oraz napoje w ilościach adekwatnych do czasu oczekiwania
Góra
 Profil Relacje PM off
Rajesh Kuthrappali lubi ten post.
 
      
#3005 PostWysłany: 05 Lut 2023 15:22 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
martwy przepis, tak jak w przypadku dalekopisow albo wizzair uwazal ze czas oczekiwania nie jest adekwatny zeby zaproponowac posilki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3006 PostWysłany: 05 Lut 2023 16:46 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
@Kamil G
Wciąż nie wytłumaczyłeś co stało na przeszkodzie aby złapac pociąg z Warszawy do Bydgoszczy? 😂

A tak ogólnie, to owszem - diverty / opóźnienia są bardzo irytujące, zgoda. Nagminnie przewoźnik sie wypina na pasażerów, odmawia wypłacania odszkodowań w oczywistych sytuacjach itd.
Ale twoja historia jest akurat z gatunku tych lajtowych! Masz diversion z GDN do WAW z powodu śnieżycy - bywa! "Na szczęscie" twoja dziewczyna zmierza docelowo do Bydgoszczy, łapie pociąg z Wawy i przed północą jest na miejscu! Wciąż ok! Mogło byc gorzej. Np lecąc do Warszawy, mieć div do Krakowa a zmierzać docelowo do Gdańska.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#3007 PostWysłany: 07 Lut 2023 15:49 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
Runo-88 napisał(a):
W sumie taka sytuacja zdarzyła mi się po raz pierwszy i mam pytanie do lepiej zorientowanych ;) :
Wczorajszy lot Wizzem na trasie BGY - WAW opóźniony z 20:45 na ok. 00:50, przylot na pewno powyżej 3h po planowanej godzinie.
Sytuacja była spowodowana późnym przylotem z WAW do BGY, co załoga tłumaczyła obsuwą na wcześniejszej rotacji samolotu z uwagi na warunki pogodowe i konieczność odladzania samolotu. Same przeloty na trasie WAW-BGY-WAW nie były zakłócone przez warunki pogodowe.
Dodatkowo, już po zakończeniu boardingu, siedzieliśmy przez ok. godzinę na swoich miejscach, bo ,,czekaliśmy na mapy".
Czy jest to podstawa do ubiegania się o odszkodowanie?


Reklamacja złożona tydzień temu, w sumie bez żadnej nadziei na pozytywne rozpatrzenie, a tymczasem dzisiaj dostałem decyzję o przyznaniu odszkodowania w kwocie 250 euro :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
#3008 PostWysłany: 07 Lut 2023 16:41 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 446
srebrny
Ciekawe... u mnie zgłoszenie - opóźnionego o 6 godzin lotu - sprzed 30 dni ma ciągle status"

"Roszczenie przydzielone - Twoje roszczenie zostało przydzielone do jednego z członków naszego zespołu, który starannie je przeanalizuje tak szybko, jak to będzie możliwe."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3009 PostWysłany: 08 Lut 2023 11:57 

Rejestracja: 06 Lut 2023
Posty: 4
Czolem wszystkim!

Chcialbym sie zapytac jakie sa dalsze sciezki dochodzenia odszkodowania, jezeli wizzair odrzucil moj wniosek w zwiazku z opoznionym lotem, argumentujac to warunkami pogodowymi.
Czytalem ze jest rzecznik praw pasazera, czy to jest kolejna sciezka dochodzenia swoich praw?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3010 PostWysłany: 08 Lut 2023 12:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Albo do prywaciarzy albo pozew.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rajesh Kuthrappali lubi ten post.
 
      
#3011 PostWysłany: 09 Lut 2023 18:07 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 33
Nigdzie nie umiałem znaleźć w tym temacie - czy ktoś Was korzystał z tego rozwiązania:

Jeśli nie satysfakcjonuje Cię rozwiązanie, możesz przesłać skargę na platformę Online Dispute Resolution (ODR). Więcej informacji znajduje się nat\ http://ec.europa.eu/consumers/.

Sprawa ewidentna, ordynarny overbooking, samolot normalnie leciał, nam parę godzin przed lotem wysłali typowego maila:

Apology for Denied Boarding! (...) We would like to inform you that we are unable to take you onboard in your flight (...) due to an aircraft downgrade applied as a result of unpredictable maintenance requirements. (...)

na wniosek o odszkodowanie oczywiście Wizzair odmówił powołując się na nadzwyczajne okoliczności, nie wyjaśniając jakie.

Nie mam czasu ani siły składać sam pozwu, czy ktoś próbował czegoś innego czy tylko pośrednik?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3012 PostWysłany: 09 Lut 2023 18:24 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Raczej pośrednik będzie bardziej skuteczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3013 PostWysłany: 09 Lut 2023 21:08 

Rejestracja: 14 Sty 2023
Posty: 10
Ves123 napisał(a):
Sprawa u pośrednika. Wszystko wyjaśni się wkrótce


Podziel się koniecznie rezultatem jak już będzie wiadomo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3014 PostWysłany: 11 Lut 2023 13:39 

Rejestracja: 11 Lut 2023
Posty: 2
witam, mam problem z wizzairem - kupiłem zewnętrzne ubezpieczenie w przypadku niestawienia sie na lot otrzymuje zwrot środków.
Potrzebuje NO SHOW LETTER (ryanair wystawił taki w ciągu paru godzin) w wizzairze jest aktywne roszczenie juz ponad 70 dni zlozylem kolejne 30 dni bez odpowiedzi. Agent na czacie mówi ze papier jest w trakcie wystawiania. jest jakis inny sposób na załatwienie tego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3015 PostWysłany: 12 Lut 2023 19:41 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 80
Runo-88 napisał(a):
Runo-88 napisał(a):
W sumie taka sytuacja zdarzyła mi się po raz pierwszy i mam pytanie do lepiej zorientowanych ;) :
Wczorajszy lot Wizzem na trasie BGY - WAW opóźniony z 20:45 na ok. 00:50, przylot na pewno powyżej 3h po planowanej godzinie.
Sytuacja była spowodowana późnym przylotem z WAW do BGY, co załoga tłumaczyła obsuwą na wcześniejszej rotacji samolotu z uwagi na warunki pogodowe i konieczność odladzania samolotu. Same przeloty na trasie WAW-BGY-WAW nie były zakłócone przez warunki pogodowe.
Dodatkowo, już po zakończeniu boardingu, siedzieliśmy przez ok. godzinę na swoich miejscach, bo ,,czekaliśmy na mapy".
Czy jest to podstawa do ubiegania się o odszkodowanie?


Reklamacja złożona tydzień temu, w sumie bez żadnej nadziei na pozytywne rozpatrzenie, a tymczasem dzisiaj dostałem decyzję o przyznaniu odszkodowania w kwocie 250 euro :)

mam do ciebie pytanie. Mogę iść na priv?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3016 PostWysłany: 13 Lut 2023 17:57 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 429
niebieski
Czy jest może tutaj ktoś z lotu AUH-KTW, który miał się odbyć 3.02.2023 i został przesunięty na następny dzień? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3017 PostWysłany: 25 Lut 2023 19:38 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 35
Wojtyn napisał(a):
Wojtyn napisał(a):
Jestem w szoku.

58 dnia, po dwóch mailowych ponagleniach status mojego claimu zmienił się z "registered" na "allocated".

"Your claim has now been allocated to one of our team members who will carefully review it as soon as possible".

:D


Dostałem maila z informacją, że przyznano mi odszkodowanie :).

Pytanie do osób, które wybrały wypłatę środków na konto Wizz. Jak długo można z nich korzystać? Czy można je wydatkować na wszystkie produkty/usługi, a więc bilety i bagaż, czy są jakieś ograniczenia (np. tylko bilety)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Jakiś tydzień temu dostałem wypłatę na konto Wizz, ale żeby nie było tak kolorowo przelali... tylko za jedną osobę, choć w rezerwacji są dwie. Załączyłem zgodnie z instrukcją pełnomocnictwo, a następnie kolejne do wypłaty. Eh... trzeba walczyć dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3018 PostWysłany: 27 Lut 2023 14:07 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 1
Hej, spodziewam się overbookingu na moim locie, W6- WAW FCO wylot jest rano, czy jest szansa aby przebukowali mnie na Lufthansę albo Swiss byle dolecieć tego samego dnia, czy będą naciskać na hotel i lot Wizzairem dnia następnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3019 PostWysłany: 27 Lut 2023 14:10 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Na pierwszą opcję nie ma szans,druga ew.tak jak będą miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3020 PostWysłany: 27 Lut 2023 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Nie ma żadnej szansy na Lufę albo Swiss.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3666 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 184  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group