Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Flighttix - cheat
#1 PostWysłany: 02 Wrz 2022 22:49 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 7
Loty: 55
Kilometry: 96 260
Hej

Mamy pytanie dotyczące ewentualnych przysługujących mi praw. Otóż kupiłem dwa bilety w dosyć przestępnej cenie z Quito na Galapagos za niecałe 2300 pln gdzie średnia cena to ok. 500 dolarów za osobę. Bilet znaleziony przez Momondo, kupiony poprzez Flighttix (niestety) na linie Avianca.
Na lotnisku okazało się że jest to bilet dla obywateli Ekwadoru i musimy dopłacić po 150 USD za osobę. Oczywiście nigdzie taka informacja nie widniała, mimo że odwiedzałem stronę Avianki z rezerwacją 100 razy, odprawiałem się online itp. Teraz moje pytanie, czy oprócz napisania do Momondo, nagłośnienia sprawy na Fly4Free i innych podobnych portalach mogę coś ugrać? Napisałem już do tego nieszczęsnego pośrednika ale niestety "wypiął się"... nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi...

Pozdro, Dawid
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
 Temat postu: Re: Flighttix - cheat
#2 PostWysłany: 02 Wrz 2022 23:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Zanim kupiłeś bilety przez Flighttix na pewno sprawdziłeś, ile kosztują bezpośrednio w Avianca. A tam na stronie widać informację o konieczności uiszczenia tej dopłaty.

Przeczytaj tez regulamin Flighttix.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flighttix - cheat
#3 PostWysłany: 03 Wrz 2022 00:01 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 7
Loty: 55
Kilometry: 96 260
Tak, wiem ile kosztują bilety w Aviance, zawsze jak kupuje poprzez pośredników to jest taniej niż bezpośrednio u linii lotniczej, inaczej to by nie miało sensu raczej.

'Przeczytaj tez regulamin Flighttix."
Co masz na myśli?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flighttix - cheat
#4 PostWysłany: 03 Wrz 2022 00:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Czyli widziałeś na stronie Avianca informacje o konieczności dopłaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flighttix - cheat
#5 PostWysłany: 03 Wrz 2022 00:36 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 7
Loty: 55
Kilometry: 96 260
Na stronie Avianki pojawia się warnning który można zignorować. Ale nie o to chodzi, nie kupiłem biletu na stronie Avianki, kupiłem bilet na stronie pośrednika który ową informacje mówiąc wprost, zataił. I mam powody czuć się oszukanym gdyż pośrednik z założenia jest tańszy. Jakbym chciał kupić droższy bilet na stronie Avianki to bym to po prostu zrobił nie szukając na momondo, flipo, ect.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flighttix - cheat
#6 PostWysłany: 03 Wrz 2022 00:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Na stronie Avianki pojawia się warnning który można zignorować

Z jakiego powodu miałoby się to ignorować:
Cytuj:
The XS, S and M sizes are only available for Ecuadorian nationals or residents. Foreigners who buy these sizes will be subject to extra charges of 150 USD at the Airport.


Czy czytałeś regulamin Flighttix?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flighttix - cheat
#7 PostWysłany: 03 Wrz 2022 00:58 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 7
Loty: 55
Kilometry: 96 260
The XS, S and M sizes are only available for Ecuadorian nationals or residents. Foreigners who buy these sizes will be subject to extra charges of 150 USD at the Airport.

Tego dowiedziałem się już na lotnisku, a co do regulaminu Flightix nie studiowałem go, po prostu zaufałem że jeżeli podczas zakupu nie widzę informacji że w przyszłości nie będę obciążony dodatkowymi kosztami to tak będzie, podobnie jak w przypadku opodo, kiwi itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flighttix - cheat
#8 PostWysłany: 04 Wrz 2022 02:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Dawid Buras napisał(a):
Na stronie Avianki pojawia się warnning który można zignorować.

Muszę powiedzieć, że to bardzo lekceważące podejście do tematu :o Oczywiście, że można, ale czy nie włączyła ci się lampka ostrzegawcza?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Flighttix - cheat
#9 PostWysłany: 29 Lis 2022 13:49 

Rejestracja: 29 Lis 2022
Posty: 1
Czy komuś może udało się skontaktować telefonicznie z FlightFix? Poszukuję telefonu jaki będzie odebrany. Ten ze strony +442039666385 odbiera automat, przeprasza i rozłącza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Flighttix - cheat
#10 PostWysłany: 26 Kwi 2023 21:36 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 7
Loty: 55
Kilometry: 96 260
Kashpir napisał(a):
Dawid Buras napisał(a):
Na stronie Avianki pojawia się warnning który można zignorować.

Muszę powiedzieć, że to bardzo lekceważące podejście do tematu :o Oczywiście, że można, ale czy nie włączyła ci się lampka ostrzegawcza?


Jakbyś przeczytał wątek ze zrozumieniem to wiedziałbyś że nie kupiłem biletu na stronie avianki tylko za pomocą pośrednika który z założenia ma tańsze loty, na stronie pośrednika nie ma żadnego warningu, ostrzeżenia itp.


Ostatnio edytowany przez klapio, 28 Kwi 2023 19:00, edytowano w sumie 1 raz
ot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group