Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Prawa pasażera - lot odwołany lub opóźniony: lot-odwolany-lub-opozniony,15,2646
Odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair: odszkodowanie-za-opozniony-lot-ryanair,15,68109

[ 2596 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130  Następna
Autor Wiadomość
#2521 PostWysłany: 01 Lip 2022 23:13 

Tomas0404 napisał(a):
A ile się czeka na przelew odszkodowania od Wizzair po przyznaniu odszkodowania od nich? Po jakimś czasie od decyzji otrzymaliście przelew?

Ja dostałem w ciągu 5 dni ale miałem decyzje z ULC. Napisałem im, że niewypłacenie w obiecanym terminie 14 dni będzie skutkować nadaniem klauzuli wykonalności i natychmiast oddaje sprawę do komornika.
 Relacje PM off  

#2522 PostWysłany: 01 Lip 2022 23:23 

srebrny
Piszesz o jakiejś prehistorycznej sprawie ...
 Relacje PM off
tartal lubi ten post.

#2523 PostWysłany: 02 Lip 2022 15:14 

Prześledziłam kilka stron wątku i nadal nie wszystko wiem :) Nie latamy zbyt często, w tym roku pod koniec lipca lecimy do Bolonii. Tyle ostatnio mówi się o odwołanych lotach, że trochę mnie to stresuje. Bilety mamy kupione najbardziej podstawowej opcji, rozumiem, że nawet w takiej sytuacji w przypadku odwołania lotu mogę ubiegać się o odszkodowanie? Nocleg mam przez booking z możliwością anulacji do 7 dni przed wyjazdem, później pobierają 100% kosztów całego pobytu. Czy w razie odwołania lotu tuż przed nim mogę się ubiegać tez o zwrot tych kosztów? Czy jakieś ubezpieczenie warto wykupić?
 Relacje PM off  

#2524 PostWysłany: 02 Lip 2022 17:34 

platynowy
Dobre ubezpieczenie zawsze warto wykupić.Jeśli lot zostanie odwołany na mniej niż 14 dni z przyczyn zależnych od przewoźnika to można wystąpić o odszkodowanie choć z reguły nie tak prosto je uzyskać.
 Relacje PM off
AguSS lubi ten post.
AguSS uważa post za pomocny.

#2525 PostWysłany: 02 Lip 2022 18:56 

Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Adventure95 napisał(a):
Tomas0404 napisał(a):
A ile się czeka na przelew odszkodowania od Wizzair po przyznaniu odszkodowania od nich? Po jakimś czasie od decyzji otrzymaliście przelew?

Ja dostałem w ciągu 5 dni ale miałem decyzje z ULC. Napisałem im, że niewypłacenie w obiecanym terminie 14 dni będzie skutkować nadaniem klauzuli wykonalności i natychmiast oddaje sprawę do komornika.

O święta naiwności.

Jeśli myślisz, że ktokolwiek się tym przejmie, to się mylisz. Wizzair odwołuje dziesiątki lotów, a ludzi rozpatrujących wniosków ostatnio automatycznie jest nie wiele co powoduje opóźnienia. Grozenie sądem, wysyłanie ostatecznych wezwań do zapłaty to nie robi wrażenia, a wiem co mówię.

Opcja 1: Wizzair wypłaci prędzej czy później.
Opcją 2: Wizzair nie wypłaci, a Ty czekając w nieskończoność doprowadzisz do przedawnienia.
SPLDER lubi ten post.

#2526 PostWysłany: 04 Lip 2022 11:56 
Awatar użytkownika

srebrny
Ktos zna przyczyny odwołania dzisiejszych lotów Wizza z Chopina na wyspy greckie?
E: widzę,że i Skandynawię skasowali.
 Relacje PM off  

#2527 PostWysłany: 04 Lip 2022 12:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty są o innych godzinach, słynne wizzowe zmiany rozkładu. Z jakiś przyczyn Okęcie trzyma stare godziny i daje "odwołane" podczas gdy loty są w nowych godzinach bez większych problemów
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#2528 PostWysłany: 04 Lip 2022 12:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 356
Kilometry: 599 596
Zgodnie z kalendarzem dzisiaj chyba tylko Santorini i z tego, co widzę, to wciąż się dobrze trzyma. Obecność na stronie lotniska połączenia np. do Prewezy (Wizz usunął trasę z Warszawy już jakiś czas temu) ze statusem "odwołane" tylko potwierdza wyjaśnienie @dmirstek

#2529 PostWysłany: 04 Lip 2022 19:00 

Cześć mam pytanie do znawców tematu. Dzisiaj Wizzair odwołał mi lot z Gran Canarii do Londynu Luton - lot 19 lipca. Problem w tym że potem miałem wykupiony kolejny lot z Luton do Krakowa. Czy jest szansa żeby go też anulować lub zmienić bez ponoszenia kosztów? Jesli tak jak to zrobić. Będę wdzięczny za wszelką pomoc i informacje.
 Relacje PM off  

#2530 PostWysłany: 04 Lip 2022 19:49 
Awatar użytkownika

srebrny
@poszukiwacz75 Nie ma szans.

#2531 PostWysłany: 04 Lip 2022 20:15 

platynowy
Bywały przypadki, że podchodzili ze zrozumieniem do takiej sytuacji choć oczywiście nie musieli. Zawsze warto spróbować na taniej infolinii ,tym bardziej jak nie można stracić a jedynie zyskać ;)
 Relacje PM off  

#2532 PostWysłany: 05 Lip 2022 13:04 

Dzień dobry!

Czy ktoś ma doświadczenie, ile trwa zwrot za bilety za odwołany lot? Na infolinii powiedzieli, że do 7 dni, ale 7 dni minęło, a kasy jak nie było tak nie ma...
 Relacje PM off  

#2533 PostWysłany: 05 Lip 2022 13:26 
Awatar użytkownika

srebrny
Taka sytuacja:Znajomy w zeszłym roku trochę narozrabiał na pokładzie Wizza..Dostal bana na loty na rok.Rok minął.Wczoraj poleciał na kilka dni.Wylot bez problemów.Przy próbie odprawy na powrót "checkin denied" .Na czacie dowiedziałem się że nadal jest na czarnej liście.Ale przy próbie tłumaczenia i prośbie o usuniecie go z listy już 3 konsultantów left the chat.Na zwykłej infolinii nie chcą się zająć ,twierdzą że nie mają dostępu..zalecają 0700.Nr maltański już nie działa?Poza 0700 nie ma innej możliwości?No i czy jeśli nie uda się odkręcić sprawy, to czy przysługuje mu odszkodowanie? Tego samego dnia ma też powrót Ryanairem..Pewnie łatwo zwrotu za Ryanaira nie dostan

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#2534 PostWysłany: 05 Lip 2022 13:49 

niebieski
Dobry pomysl na kase z oszkodowania,trzeba tylko dostac bana na rok i zaczac kupowac bilety...

niech zmieni z dwa litery w imieniu i nazwisku i kupi nowy bilet, watpie zeby na czacie szybko ktos pomogl
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.

#2535 PostWysłany: 05 Lip 2022 14:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 356
Kilometry: 599 596
Myślę, że ostatnie zdanie komunikatu jest kluczowe i szanse na odszkodowanie w takim przypadku raczej nikłe. A z kolei kupowanie biletu z dnia na dzień w te wakacje to raczej droga sprawa.
2 ludzi lubi ten post.

#2536 PostWysłany: 05 Lip 2022 14:33 

poszukiwacz75 napisał(a):
Cześć mam pytanie do znawców tematu. Dzisiaj Wizzair odwołał mi lot z Gran Canarii do Londynu Luton - lot 19 lipca. Problem w tym że potem miałem wykupiony kolejny lot z Luton do Krakowa. Czy jest szansa żeby go też anulować lub zmienić bez ponoszenia kosztów? Jesli tak jak to zrobić. Będę wdzięczny za wszelką pomoc i informacje.

Mi się kiedyś udało, ale to było ponad 5 lat temu i może mniej zasadniczo podchodzili do tematu. Ale najpierw musiałem mocno się wykłócić telefonicznie i chyba tez mailowo w temacie odwołanych lotów itp. i braku alternatyw. Ostatecznie za lot, który się nie odbył zwrócili mi pieniądze, natomiast za lot, który nie został skasowany, ale był dla mnie już bezcelowy (dolot na przesiadkę) zwrócili mi środki na konto Wizzair
 Relacje PM off  

#2537 PostWysłany: 05 Lip 2022 14:47 
Awatar użytkownika

srebrny
miriam napisał(a):
Bywały przypadki, że podchodzili ze zrozumieniem do takiej sytuacji choć oczywiście nie musieli.

Miełem w listopadzie podobną sytuację, zadzwoniłem i nie dało rady, ale próbować można.

#2538 PostWysłany: 05 Lip 2022 19:58 

24 czerwca został anulowany nasz lot WizzAir prawie 1h po oryginalnym planowym czasie odlotu (najpierw został opóźniony o 2h).
25 czerwca rozmawiałem z anglojęzyczną infolinią. Obiecali zwrot 100% kosztów biletów w obie strony na "original payment method" (proponowali też 120% kredytów WizzAir, ale odmówiłem).
Do dzisiaj kasy dalej nie ma, więc dzwonię ponownie na infolinią. Tym razem trafiłem na panią, która ledwie mówi po angielsku. Udało mi się zrozumieć, że z tamtym zgłoszeniem jest coś nie tak i ona może teraz złożyć dyspozycję zwrotu tylko na konto WizzAir. Odmówiłem i zażądałem zwrotu tak, jak było obiecane w trakcie pierwszej rozmowy. Pani powiedziała, że mogę co najwyżej złożyć "complaint" i kiedy protestowałem, rozłączyła się! Tak wyglądają obecnie zwroty przez WizzAir za niewykonane loty. Odszkodowania oczywiście odmówili, powołując się na nadzwyczajne okoliczności...
 Relacje PM off  

#2539 PostWysłany: 05 Lip 2022 20:01 

HON fly4free
Ale tak to od kilku miesięcy co najmniej jest procedowane
Zwrot w pkt, dopiero później wniosek o kasę

https://wizzair.com/pl-pl/wniosek-o-prz ... edytu-wizz
 Relacje PM off  

#2540 PostWysłany: 05 Lip 2022 23:33 

Cześć,
Dzisiaj wizzair anulował mi lot przewidziany na sobotę.

Według rozporządzenia nr 261 należy mi się odszkodowanie. (dostałem standardowe info dot. możliwości zmiany terminu wylotu -14/+30 oraz informacje dot zwrotów).

Mam pytanie natury technicznej. Co się stanie jeśli zażądam zwrotu środków, bądź zmienię termin wylotu na lotnisko z innego miasta (wylot w tym samym dniu)?
Nie będę mógł wtedy rościć praw do odszkodowania ?

PS: Anulowano mi lot ktw-bgy i myślę nad zmianą na ktw-mxp.
 Relacje PM off  

[ 2596 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 9 gości