Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 07 Lip 2020 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 415
Kilometry: 712 547
platynowy
Ja złożyłem CB w Revo w połowie maja, ticket.no wysłał mi maila z początkiem czerwca, że zwróca kasę w ciągu 3 dni, ale jej nie dostałem. Kiedy w połowie czerwca mineło 30 dni od złożenia wniosku CB napisał do mnie konsultant czy dostałem zwrot z ticket.no, odpisałem że nie - i na tym koniec kontaktu z ich strony. Po paru dniach napisałem do nich co dalej, okazało się że mam czekac ... kolejne 50 dni :lol: więc czekam do połowy sierpnia...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#402 PostWysłany: 08 Lip 2020 20:18 

Lot zwrócił kasę po trzech miesiącach. moje odwołanie od odrzuconego chargeback jest w trakcie u mBank (Visa).
Góra
 PM off
adam.pawel lubi ten post.
 
      
#403 PostWysłany: 09 Lip 2020 09:08 

Rejestracja: 09 Sty 2020
Posty: 47
Loty: 16
Kilometry: 33 033
26.05 również złożyłam wniosek w BGŻ BNP (MasterCard), oczywiście czekaliśmy 30 dni, by otrzymać informację, że przedłużają termin o kolejne 30 dni. Powołałam się na wszystkie ustawy i okoliczności, jednak przeczuwam, że znajdą jakiś haczyk, by jeszcze to przedłużyć.
Pod koniec lipca sądny dzień, bo GoToGate (bilety kupowane 09.2019 na stoku AirMauritius - lot miał odbyć się w 03.2020) wisi nam prawie 5.000zł i nie dają żadnej możliwości zamiany vouchera na gotówkę. Według nich jest to niemożliwe... :cry: A ceny lotów są takie, że dopłacanie do tego interesu mi się nie uśmiecha...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 09 Lip 2020 21:54 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 17
@Martinuss dzięki za informację. Ja dzisiaj dostałam odpowiedź od Revoluta że chargeback nie przeszedł, jestem niepocieszona bo wysyłałam zdjęcia, że ticket.no zmienił sobie w ciągu miesiąca regulamin. Trudno, raz się oszczędzi na biletach a czasami wyskoczy taka korona i strach cokolwiek kupić taniej bo niewiadomo co ze zwrotami. Ostatecznie oddali mi 1000 koron mniej potrącając prowizję. Powodzenia wszystkim, którzy jeszcze walczą ;)

Załączniki:
E5BDA5E0-E85E-4046-87DB-C238306949DB.jpeg
E5BDA5E0-E85E-4046-87DB-C238306949DB.jpeg [ 202.24 KiB | Obejrzany 3659 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 10 Lip 2020 11:03 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
No mi też odrzucili charge back (Credit Agricole) motywujac ze powinnam sie skontaktowac z przewoźnikiem i odrzucic propozycje Vouchera (linia Condor).
Problem byl taki ze na moment skladania wniosku to na stronie linii nie bylo oczywiscie nawet kontaktowego maila, chat nie dzialal a infolinia za granicą.

żeby odwolac reklamacje chcialam zrobic screena strony "contact us" zeby to dowieźć; patrzę a tam "objawił się" e-mail.

Co bylo robic - napisałam do linii uprzejmie informując że odrzucam voucher i chce kase i proszę o odpowiedz w ciagu 14 dni, oczywiscie bez nadziei na odpowiedz, wsciekla ze moje odwolanie od charge back sie opóźni.

Wczoraj, ku mojemu zdumieniu, po 10 dniach dostałam odpowiedz od linii ze uznali moja prosbe i zwroca kase w ciagi 1 -2 tyg.

Szach mat %-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 10 Lip 2020 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@palomino infolinia za granica? a gdzie niby mialaby byc skoro kupowales przez ticket.no? Tam kazdy mowi po angielsku..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 10 Lip 2020 11:22 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
@Flyguy - bilety kupowałam bezpośrednio na stronie Condor'a (czyli przewoźnika).
Nie zrozum mnie źle - czy angielski, czy niemiecki na linii to dla mnie wsio rawno, ale 1. nie chce tracic kasy na połącznia a 2. czasu na oczekiwanie na infolinii 3. udowodnienie bankowi ze dzwonilam i co powiedzialam na infolinii jest moim zdaniem problematyczne
w zwiazku z tym napisałam do banki jak w poście poprzednim :)
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#408 PostWysłany: 11 Lip 2020 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
A ja po uznaniu chargeback widzę, że dalej mogę w easyjet wnioskować o voucher. Kusi. xD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 12 Lip 2020 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Krupier

Nie rób tego :lol:
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 12 Lip 2020 14:14 

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 14
U mnie Chargbeck odrzucony jutro idę, do banku dowiedzieć się co jest tego przyczyna i napisze odwołanie, czekałem miesiąc na rozpatrzenie wniosku. Jestem z banku santander bilety, kupowałem na Ukrain Airilines.


Ostatnio edytowany przez klapio, 13 Lip 2020 08:18, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 12 Lip 2020 19:40 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
u mnie wisi chargeback z negatywna odpowiedzią od pośrednika ale co ciekawe dzisiaj posrednik sam zwrócił kasę :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 13 Lip 2020 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lip 2014
Posty: 202
wlasnie revolut rozpatrzyl mi negatywnie decyzje o CB.... posrednik zwrocil dwa tygodnie temu ale nie calosc (potracenie za anulowanie)... wnioskowalem dalej o zwrot calosci, wysylajac screena z archive ze nie bylo w tamtym roku takiej informacji w regulaminie... widocznie to nie pomoglo ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 13 Lip 2020 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3398
Loty: 415
Kilometry: 712 547
platynowy
Finał tej historii jest taki, że kasa wpadała właśnie na konto. Pierwsze zgłoszenie było 5 maja, czyli całość trwała 2 miesiące i tydzień.

wołam: @pawfazi @wersus79

Załącznik:
ticketno.jpg
ticketno.jpg [ 18.31 KiB | Obejrzany 3320 razy ]


marcin.krakow napisał(a):
Ja złożyłem CB w Revo w połowie maja, ticket.no wysłał mi maila z początkiem czerwca, że zwróca kasę w ciągu 3 dni, ale jej nie dostałem. Kiedy w połowie czerwca mineło 30 dni od złożenia wniosku CB napisał do mnie konsultant czy dostałem zwrot z ticket.no, odpisałem że nie - i na tym koniec kontaktu z ich strony. Po paru dniach napisałem do nich co dalej, okazało się że mam czekac ... kolejne 50 dni :lol: więc czekam do połowy sierpnia...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#414 PostWysłany: 15 Lip 2020 19:55 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
palomino napisał(a):
Wczoraj, ku mojemu zdumieniu, po 10 dniach dostałam odpowiedz od linii ze uznali moja prosbe i zwroca kase w ciagi 1 -2 tyg.

Szach mat %-)


no i zwrócili dziś kasę; jestem w szoku, że tak bez walki ...(?) :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 15 Lip 2020 20:24 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 99
Loty: 88
Kilometry: 97 216
Co to za linia, że tak gładko poszło?
_________________
2019 -Ateny, Ałmaty, Astana, Taszkent, Samarkanda, Rzym, Budapeszt, Wiedeń, Lwów, Wilno, Ryga, Stambuł
2020 -Zagreb, Belgrad, Tallinn, Petersburg ... COVID ... Budapeszt, Tirana, Alicante, Malaga, Praga, Hamburg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#416 PostWysłany: 15 Lip 2020 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 271
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
teoriamoral napisał(a):
Co to za linia, że tak gładko poszło?
palomino napisał(a):
@Flyguy - bilety kupowałam bezpośrednio na stronie Condor'a (czyli przewoźnika).

Gładko?

Dzisiaj to łatwiej się oddaje niż 2 miesiące temu. Wczoraj z hotelu dostałem maila, że zwrócili mi kasę za rezerwację z marca i trochę tam sorry że musiałem tyle czekać. Tylko w mailu nie było, że kasę sami z siebie nie zwrócili, tylko MC zaciągnął po CB :) Eh, ten marketing.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 15 Lip 2020 21:02 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
@jimi ma rację, historia zaczela sie od chargeback bo w czerwcu na moment odwolania rezerwacji condor usunal dane kontaktowe /e-mail/ ze strony.
Ludzie wtedy pisali na FB i forach ze w zaden sposob nie da sie skontaktowac z linia a jesli sie da to są zbywani. Dlatego nie tracąc sil rozpoczelam charge back.
I szczerze mowiac liczylam sie z długa batalia a maila do condor wyslalam tylko w celach dowodowych (bo sie objawil) zeby odwolac sie od charge back.

czasami jednak milo się zaskoczyc. w koncu to nie byl jeden bilet i ponad 1000EUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#418 PostWysłany: 16 Lip 2020 16:27 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 38
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów ma pozytywne doświadczenia z Bankiem jeżeli chodzi przeprowadzenie procedury charge back? Mnie bank PeKaO SA odmówił uznania reklamacji i przeprowadzenia procedury charge back za wszystkie anulowane loty. Łącznie na grubo ponad 20 tys. PLN.
Aktualnie składam wnioski do Rzecznika Finansowego o podjęcie interwencji. Wcześniej z tym bankiem nie miałem najmniejszych problemów kiedy "umoczyłem" kasę w biletach Malevu i Tripsty.
Ponieważ planuję "przepisać" się do innego banku to dajcie proszę znać czy jest jeszcze jakiś uczciwy bank który sprawie robi charge back?
Chciałbym uniknąć podobnych problemów w przyszłości.
Arek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#419 PostWysłany: 16 Lip 2020 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
Ja robiłem w Getinie dwa razy chyba w tym raz za loty. Po odwołaniu oddali kasę za loty. Sam bank polecam - konto za friczko (jedna transakcja kartą, tak jak w Pekao), wypłaty ze wszystkich bankomatów za friczko (a nie tak jak w Pekao), karta debetowa Visa z bezpośrednim przewalutowaniem (tak jak w Pekao), przystępna aplikacja, czytelny system transakcyjny. Ogółem nie narzekam.

A Pekao to jest dramat. XD Ten bank jest sto lat za Murzynami i jeszcze długo ich nie dogoni. Ilość absurdów jakie są w tym banku to jest jakiś kosmos. Serio, miałem konta już niemal w każdym banku w Polsce i tylko z Pekao mam aż tak negatywne doświadczenia.

Najlepsza w Pekao jest płatność kartą przez internet. Żeby zapłacić to po podaniu numeru karty trzeba... zalogować się do systemu transakcyjnego, a potem jeszcze potwierdzić kupno w aplikacji. XD Mózg mi eksplodował jak to zobaczyłem, zadzwoniłem na infolinię by mi włączyli weryfikację smsowo. Odpowiedź? Nie da się. XDD

Uciekaj stamtąd czym prędzej.

BTW czym argumentowali odmowę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#420 PostWysłany: 16 Lip 2020 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Ja mam z Getinem/Noble podobne doświadczenia, tj. mają bardzo fajne produkty i wiele razy udało mi się odzyskać pieniądze przez chargeback. Niestety często wymagało to kilku odwołań i sprawa przeciągała się na kilka miesięcy, ale koniec końców pieniądze wracały na konto.

Sprawny chargeback na pewno jest (był?) w mBank - żona raz zgłaszała, to najpierw oddawali pieniądze, a później procesowali wniosek i < 30 dni wszystko było zamknięte.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez xionc, 16 Lip 2020 17:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 506 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: czlapka oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group