Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Prawa pasażera - lot odwołany lub opóźniony: lot-odwolany-lub-opozniony,15,2646
Odszkodowanie za opóźniony lot Ryanair: odszkodowanie-za-opozniony-lot-ryanair,15,68109

Jeśli Wizzair, w odpowiedzi na reklamację odmówił wypłaty odszkodowania lub nie udzielił odpowiedzi w terminie 30 dni od złożenia, a my uważamy, że odszkodowanie nam przysługuje mamy następujące opcje dalszej walki:
ADR - składamy wniosek, gdy lot jest z lub do Wielkiej Brytanii UK
Pozew sądowy - można występować samodzielnie lub przez pośredników specjalizujących się w walce o odszkodowania lotnicze

ULC - już dawno się tym nie zajmuje i nic nam nie pomoże.


Temat o pośrednikach: posrednicy-w-odszkodowaniach-za-loty-ceny-opinie,1498,134286&start=260


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 184  Następna
Autor Wiadomość
#1661 PostWysłany: 22 Wrz 2019 17:01 

ansbach1 napisał(a):
-


Pozwie niewłaściwą spółkę takie Smartwings sp. z o.o.

Nie mam, bo po wezwaniu zawsze płacą...


Super jesteś : składać pozew, a póki co nie masz takich doświadczeń bo udaje się zakończyć spór prawny o odszkodowanie na etapie wysłania przedsądowego wezwania do zapłaty :shock:


Co robi Smartwings sp. z o.o. w tym temacie, czy inaczej gdzie to przedsądowe wezwanie wysyłasz czy jak adresujesz :?:

Skoro się tu udzielasz czy doradzasz to wydaje mi się, że ie są to dane, które powinny być ukrywane
Góra
 PM off  
      
Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato Loty na Wyspy Owcze z 2 miast od 1107 PLN. Dużo terminów, również na lato
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
#1662 PostWysłany: 22 Wrz 2019 18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
ansbach1 napisał(a):
Zdaje sobie sprawę, że powszechnie uważa się że usługa niematerialna powinna być darmowa, bo w sumie co to za pracą, co innego stolarz, kowal. Jego efekt pracy widać.

Piszesz jakieś bzdury, kiedy napisałem ci konkretny przykład forów programistycznych, gdzie tutoriali pisanych ZA DARMO jest cała masa, tak samo jak i rzesza ludzi ZA DARMO sprawdzających kod źródłowy.

A weź na Fly4Free napisz prośbę o szczegółowy poradnik pisania pozwu odnośnie opóźnienia lotu lub sprawdzenie treści pozwu, to zaraz wlecisz z @boots i odeślecie do profesjonalisty.

Nigdy pozwu przeciwko Wizz nie złożyłeś, więc może po prostu nie umiesz odpisać, ale w takim przypadku lepiej nie nabijać postów i nie spamować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1663 PostWysłany: 22 Wrz 2019 18:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8580
złoty
Cytuj:
i odeślecie do profesjonalisty.

A do kogo mamy odsyłać - do laika??? Takich tu przecież pełno w tej dziedzinie i jakoś nie pomagają...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1664 PostWysłany: 22 Wrz 2019 18:48 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Przeczytaj co napisałeś jeszcze raz i się zastanów. Czym się zajmujesz? Zastanów się czy chciałbyś zrobić to co robisz za dziękuję zamiast otrzymać wynagrodzenie. Czuję, że od razu zmienisz ton wypowiedzi. Po pierwsze Wizzair ma w d*** wezwania pasażerów skoro na wezwanie profesjonalisty wypłaca odszkodowanie. Po drugie wytłumacz jaka jest różnica w pisaniu pozwu przeciwko Wizzair, a innej linii? Odpowiem żadna. Pozew to pozew dlatego mogę napisać 1000 pozwów przeciwko LOT i nie oznacza to, że jak będzie pozwanym Wizzair to nie będę wiedział jak się do tego zabrać. Nie porównuj pisania pozwu do tutoriali, bo nie mają one ze sobą żadnego zwiazku. Ten co posiada wiedzę umiejętności jest jej dysponentem. Jak czytam post gdzie ktoś stwierdza, że nie umie tego zrobić, oczekuję wyjaśnienia krok po kroku jak to zrobić i gardzi tymi co biorą opłatę...to szlag mnie trafia. 8-9 lat nauki, żeby móc podpisać pozew, a ktoś nie mając wiedzy gardzi tymi co biorą 15%, bo przecież nic nie robią...
Czy Tobie tak ciężko jest zrozumieć, że prawnicy zarabiają pisząc pozwy? Rzeczywistość w świecie prawników nie wygląda taka jak w prawie Agaty, walka toczy się o każdego klienta. Nie oczekuj, że jakikolwiek prawnik napisze Ci pozew ot tak, bo automatycznie odpadają mu potencjalni klienci. A pozostali, co chcieliby to nie potrafią. Jak bys nie wiedział opisałem dokładnie postępowanie przed sądem, które gdzieś jest w czeluściach forum. Jednocześnie napisałem tutaj kilkaset postów, przesyłałem wyroki sądów, pomagam każdego dnia i mam cegiełkę, w tym żeby z forum wydaje mi się dawać odpowiedź oparta na przepisach i wyrokach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#1665 PostWysłany: 22 Wrz 2019 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1388
niebieski
Jak jestem w pracy, to oczekuję wynagrodzenia.

Jak siedzę na forum, to oczekuję podziękowania.

A jak ktoś myli te dwa miejsca lub (co grosza) je łączy, to już jego problem.

boots napisał(a):
A do kogo mamy odsyłać - do laika??? Takich tu przecież pełno w tej dziedzinie i jakoś nie pomagają...

Do nikogo nie odsyłać. Jak nie umiesz/chcesz sensownie odpisać, to się nie odzywasz.

Co to za forum, na którym w każdym temacie byłoby "idź do agenta ubezpieczeniowego", "idź do biura podróży", "idź do lekarza/prawnika" itp. To równie dobrze można je zlikwidować, albo zamknąć temat.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#1666 PostWysłany: 22 Wrz 2019 19:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8580
złoty
Cytuj:
Jak nie umiesz/chcesz sensownie odpisać, to się nie odzywasz.

Ależ umiem i dlatego się odzywam. W jedyny sensowny sposób...
Cytuj:
Co to za forum

To forum, na którym żeby prosić o pomoc w znalezieniu lotu, trzeba najpierw podać, co się samemu znalazło. Znasz takie forum?
Pokaż swój pozew i poproś o pomoc i sprawdzenie. Pokaż swój wkład pracy, wysil się trochę. A jak nie chcesz(nie potrafisz), to odpowiedż już wielokrotnie padła.
Poza tym zamiast narzekać na tutejsze porady, można po prostu szukać pomocy na forum prawnym. Rezultat będzie chyba dla Ciebie zaskakujący...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1667 PostWysłany: 22 Wrz 2019 19:31 

Anonymous napisał(a):
ansbach1 napisał(a):
-


Pozwie niewłaściwą spółkę takie Smartwings sp. z o.o.

Nie mam, bo po wezwaniu zawsze płacą...


Super jesteś : składać pozew, a póki co nie masz takich doświadczeń bo udaje się zakończyć spór prawny o odszkodowanie na etapie wysłania przedsądowego wezwania do zapłaty :shock:


Co robi Smartwings sp. z o.o. w tym temacie, czy inaczej gdzie to przedsądowe wezwanie wysyłasz czy jak adresujesz :?:

Skoro się tu udzielasz czy doradzasz to wydaje mi się, że ie są to dane, które powinny być ukrywane

@ansbach1 i tylko ansbach, można o tym razem konkretną odpowiedź?

A i zdanie "ze Wizzair ma w nosie wezwania od pasażerów" ma sens tylko w kontekście, że pozytywnie odnosi się TYLKO do przedsadowych wezwań z pieczątką kancelarii prawnych czy podmiotów zajmujących się tym zagadnieniem
Góra
 PM off  
      
#1668 PostWysłany: 22 Wrz 2019 19:56 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
A mógłbyś powtórzyć pytanie lub pytania, bo nie wiem czy dobrze rozumie.

W zakresie wezwań do Wizzair. Wizzair zdaje sobie sprawę, że jeśli wezwanie kieruje profesjonalista to kolejnym krokiem będzie pozew to po co płacić 717 zł kosztów x 4 jak można tylko 1000 EUR. Ktoś kto umie liczyć to policzy, co się bardziej opłaca. Fizol gada, gada, ale jak przyjdzie co do czego to się przestraszy, że przegra i będą ścigali go przez komornika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1669 PostWysłany: 22 Wrz 2019 20:00 

Gdybasz, co za bardzo nie ma sensu czy jest malo profesjonalne bo nie wiesz tak naprawdę czym się oni kierują

Konkret to do kogo pełne dane z adresem kierujesz wezwanie, ale zapewne pozostanie bez odpowiedzi
Góra
 PM off  
      
#1670 PostWysłany: 22 Wrz 2019 20:07 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
-- 22 Wrz 2019 20:03 --

manyaky napisał(a):
Jak jestem w pracy, to oczekuję wynagrodzenia.

Jak siedzę na forum, to oczekuję podziękowania.

A jak ktoś myli te dwa miejsca lub (co grosza) je łączy, to już jego problem.

Nie piszę tego ze złośliwością, ale jeśli otrzymujesz 60 zgłoszeń tygodniowo i linia nie wypłaca odszkodowania i trzeba iść do sądu, a tylko na kosztach średnio dostaniesz 1000 zł za sprawę to udzielanie się tutaj traktuje jako przyjemność. Nie piszę publicznie o swojej firmie, nie łowie osób dziele się wiedzą w zakresie jaki uznaje za stosowny.

boots napisał(a):
A do kogo mamy odsyłać - do laika??? Takich tu przecież pełno w tej dziedzinie i jakoś nie pomagają...

Do nikogo nie odsyłać. Jak nie umiesz/chcesz sensownie odpisać, to się nie odzywasz.

Co to za forum, na którym w każdym temacie byłoby "idź do agenta ubezpieczeniowego", "idź do biura podróży", "idź do lekarza/prawnika" itp. To równie dobrze można je zlikwidować, albo zamknąć temat.


-- 22 Wrz 2019 20:07 --

Anonymous napisał(a):
Gdybasz, co za bardzo nie ma sensu czy jest malo profesjonalne bo nie wiesz tak naprawdę czym się oni kierują

Konkret to do kogo pełne dane z adresem kierujesz wezwanie, ale zapewne pozostanie bez odpowiedzi


Nie gdybam tylko mówię to na podstawie doświadczenia.

Do obsługującego przewoźnika. Obsługującym przewoźnikiem jest w większości spółka czeska czyli adres czeski Smartwings a.s. Równie dobrze mógłbyś pozwać Enter.

“W rozpoznawanej sprawie jakkolwiek umowa przewozu została zawarta między powodami a (…) sp. z o. o. z siedzibą w W., co nie zostało zakwestionowane przez pozwaną, to jednak odpowiedzialnym za opóźnienie lotu (…) na trasie W. – Z. w dniu 27 lipca 2014 roku nie był pozwana, co zostało przez nią podniesione i zanegowane, ale (…) a.s. z siedzibą w P..“
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1671 PostWysłany: 22 Wrz 2019 20:11 

@ansbach to już nawet nie jest dziwne, w twoim wypadku jest to tragikomedia

Choc jest jeden pozytyw:
Wychodzi, by być skutecznym bez konieczności pozwu zwrócić się do radcy, prawnika by za stosowną opłatą skierowali czy wysłali na podany tu adres w sprawie odszkodowania przedsadowe wezwanie do zapłaty na firmowym druku

Poki co na Wizz Hungary na przykladzie ansbacha dziala,
Góra
 PM off  
      
#1672 PostWysłany: 22 Wrz 2019 20:15 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Prosiłem o powtórzenie pytania, bo nie byłem w stanie go rozumieć. Nie wiem czy to wina weekendu, ale ni składu ni ładu.

Rozśmieszyłeś mnie.Czy myślisz, że adwokat napisze wezwanie do zapłaty za dziękuje. Migiem zobaczy jakie są stawki na rynku i zażąda 25% + VAT za podpisanie wezwanie, a za proces kolejnego hajsu i nie poniesie ryzyka kosztów. Firma bierze od 15 do 40 % i też ma prawnika i przynajmniej ponosi ryzyko kosztów.

O tak, tak wyślij wezwanie do Wizzair Hungary...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1673 PostWysłany: 22 Wrz 2019 20:18 

W twoim wypadku oczywista wina weekendu i czytania bez zrozumienia

Napisałem, że zrobi to za opłatą, a stawki jak dla mnie podajesz wygórowane
Góra
 PM off  
      
#1674 PostWysłany: 22 Wrz 2019 20:26 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
ansbach1 napisał(a):
Fizol gada, gada, ale jak przyjdzie co do czego to się przestraszy, że przegra i będą ścigali go przez komornika.

Na zasadzie analogii mam rozumieć,że tylko psychole/mózgole są nieustraszeni :?: ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1675 PostWysłany: 22 Wrz 2019 20:51 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Fizol = osoba fizyczna

Koszty zastępstwa w przypadku przegranej:


powyżej 500 zł do 1500 zł – 270 zł;
powyżej 1500 zł do 5000 zł – 900 zł;

Klauzula 126 zł
Egzekucyjne 225 zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1676 PostWysłany: 22 Wrz 2019 21:00 

ansbach1 napisał(a):
Prosiłem o powtórzenie pytania, bo nie byłem w stanie go rozumieć. Nie wiem czy to wina weekendu, ale ni składu ni ładu.

Rozśmieszyłeś mnie.Czy myślisz, że adwokat napisze wezwanie do zapłaty za dziękuje. Migiem zobaczy jakie są stawki na rynku i zażąda 25% + VAT za podpisanie wezwanie, a za proces kolejnego hajsu i nie poniesie ryzyka kosztów. Firma bierze od 15 do 40 % i też ma prawnika i przynajmniej ponosi ryzyko kosztów.

O tak, tak wyślij wezwanie do Wizzair Hungary...

Inaczej @ansbach1 Cię zapytam

Czy pozew z postu 254
odwolane-loty-wizzair-na-sezon-zimowy,226,130876?start=240

z danymi "przeciwko" na teraz został by przyjęty i rozstrzygniety przez SR Tarnowskie Góry, jeżeli nie to konkretnie DLACZEGO :?:
Góra
 PM off  
      
#1677 PostWysłany: 22 Wrz 2019 21:47 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2331
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Nie. Pozwany jest oznaczony błędnie bowiem wskazany jest oddział w Polsce. Pozwanym jest zawsze przedsiębiorca zagraniczny. Oddział wskazuje się tylko po to, żeby listy szły na adres w Polsce i pisma były sporządzane po polsku.

III CSK 72/14

Nawet posłużenie się firmą oddziału osoby prawnej nie oznacza, że stroną postępowania jest oddział jako niezależny podmiot stosunków prawnych, ponieważ stroną w postępowaniu sądowym jest wówczas sama osoba prawna będąca przedsiębiorcą zagranicznym mającym w Polsce swój oddział.

Mylne oznaczenie w pozwie strony pozwanej nie daje więc samo przez się podstawy do odrzucenia pozwu, gdy z uzasadnienia zawartego w nim żądania jest widoczne kogo powód miał zamiar pozwać (wyrok SN z dnia 22 czerwca 2006 r., V CSK 139/06, niepubl., postanowienie SN z dnia 15 maja 2009 r., II CSK 681/08, niepubl.). Tym bardziej więc niewłaściwe określenie wyłącznie siedziby osoby prawnej, przez wskazanie siedziby jej oddziału utworzonego w Polsce i wpisanego do rejestru przedsiębiorców nie uzasadnia uznania, że stroną pozwaną jest oddział osoby prawnej nie mający zdolności sądowej.

I CSK 669/14

Oddział zagranicznej osoby prawnej jest wyodrębnioną i samodzielną organizacyjnie częścią działalności gospodarczej, wykonywanej przez tę osobę prawną poza siedzibą tej osoby lub głównym miejscem wykonywania działalności (art. 5 pkt 4 u.s.d.g.). Takie wyodrębnienie a samodzielność organizacyjna, pojawiające się w kilku płaszczyznach (np. w zakresie uprawnienia do posługiwania się "formą" oddziału - art. 436 k.c.; możliwością rejestracji oddziału w KRS - art. 36 pkt 14 u.k.r.s.) nie świadczy, oczywiście, o przyznaniu oddziałowi zdolności prawnej, a tym samym zdolności sądowej w rozumieniu art. 64 § 1 i § 11 k.p.c. Takimi zdolnościami dysponuje jedynie zagraniczna osoba prawna (zagraniczny przedsiębiorca) jako całość.

Wskazując jako pozwanego oddział w Polsce sąd powinien wezwać Cię do sprecyzowania kogo pozywasz oddział czy przedsiębiorcę zagranicznego, gdyby nie powyższy wyrok sąd odrzucałby pozew. W pewnych kwestiach jak wynikających z prawa praca, gdy to oddział jest pracodawcą może on zostać pozwany. Jak zapewne widzisz wyroki zapadły w 2015 roku, czyli po nakazie z #254.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1678 PostWysłany: 22 Wrz 2019 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Teraz po reformie kpc i podwyżce opłat sądowych lepiej dla powoda, by jednak profesjonalista się sprawami prawnymi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1679 PostWysłany: 28 Wrz 2019 15:50 

Rejestracja: 28 Wrz 2019
Posty: 3
Witam,
Nie mogę znaleźć odpowiedzi, ale ile czasu czeka się na wypłatę odszkodowania przez Wizzair?
10 września dostałem odpowiedź mailową, że pozytywnie rozpatrzyli moją skargę.
W odpowiedzi na maila odpisałem, że wybieram zwrot środków na moje konto Wizz i podałem numer klienta.
Do chwili obecnej konto nie zostało uzupełnione.
Czy Wizzair ma jakieś terminy na wypłatę odszkodowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1680 PostWysłany: 28 Wrz 2019 15:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
Różnie to bywa,ale zwykle przekazanie kwoty na konto wizz nie trwa tak długo.Chyba powinieneś się im przypomnieć w swojej sprawie podając raz jeszcze pełne dane i nr swojego konta wizzair.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3672 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 184  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group