Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Albania i covid
#81 PostWysłany: 26 Lip 2021 15:54 

Rejestracja: 04 Lip 2011
Posty: 326
niebieski
thomas9321 napisał(a):
Witam wszystkich.
Mam pytanie dotyczące wymogów okazania testu przed wejściem do samolotu w Tiranie, kierunek Berlin (Wizzair). Posiadamy zaświadczenie, że jesteśmy zaszczepieni.
Może ktoś ostatnio z Was leciał z Albanii do Niemiec :).
Ewentualnie, czy na lotnisku można zrobić szybkie testy?
Dziękuję i pozdrawiam.

ps: czy ktoś korzystał ostatnio z ferry na jeziorze Koman - czy trzeba z wyprzedzeniem zabookować przewóz auta, czy wystarczy podjechać na prom?


Zaszczepieni nie potrzebuja testów.

A co do promu na Koman, to nie trzeba rezerwować z wyprzedzeniem ale lepiej to jednak zrobić, żeby po przybyciu nie okazało się, że wszystko zajęte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Albania i covid
#82 PostWysłany: 02 Sie 2021 11:12 

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 52
Autem lepiej z wyprzedzeniem, bo ten prom nie jest specjalnie duży. Płynąłem 2 tygodnie temu, było kilka wolnych miejsc dla samochodów, ale to może być loteria.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#83 PostWysłany: 04 Sie 2021 17:16 

Rejestracja: 20 Sie 2018
Posty: 448
srebrny
Jak z "tłokiem" turystów w Albanii? Czarnogóra w miejscach turystycznych jest ponoć zapchana, zwłaszcza plaże. Albania na podobnie luźne zasady wjazdowe - czy do Albanii też zjechały tysiące osób i zapchały plaże itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#84 PostWysłany: 04 Sie 2021 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Ja będąć pod koniec lipca korzystalem raz z plazy we Vlore i generalnie pusto, mnóstwo wolnych leżaków, ale zakładam też, że to nie jest jakaś super urokliwa plaża, na którą ściągają tłumy. Przejeżdżając przez Dhermi i Himare nie było gdzie zaparkować, więc zakładam, że i ludzi więcej.

Patrząc jednak na całokształt (będąc we Vlore, Berat, Gjirokastra, Osumi Kanion, czy Blue Eye) tłumów turystów raczej nie spotkałem - no może poza Blue Eye, ale i teren niewielki i dosyć popularne miejsce. Dopiero wieczorami robi sie tłumnie, ale zakładam też, że dużo lokalnych osób wychodzi na "miasto".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#85 PostWysłany: 05 Sie 2021 10:46 

Rejestracja: 27 Paź 2016
Posty: 46
Między Durres a Golem na plażach obłożenie średnie (19-26.07). Nie nazwałbym tego tłumami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#86 PostWysłany: 09 Wrz 2021 19:09 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Czy ktoś już wjeżdżał po ostatnich zmianach i może potwierdzić, czy Albańczycy akceptują unijne certyfikaty szczepień z IKP?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
heide_berg lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#87 PostWysłany: 09 Wrz 2021 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Tak. Jestem tu od poniedziałku 6.09. Po przylocie był lekki bajzel bo na raz lądowało 6 samolotów. Czekania na 40min. Oprócz tego stewki LOTu dawały do wypelnienia formularze lokalizacyjne
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#88 PostWysłany: 20 Wrz 2021 11:40 

Rejestracja: 23 Mar 2013
Posty: 8
Właśnie wróciłem z Albanii. Na lotnisku w Tiranie nikt nie sprawdzał certyfikatów ani testów. Rozdawane na pokładzie samolotu formularze lokalizacyjne zostały w torbie - nikt ich nie zbierał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#89 PostWysłany: 06 Paź 2021 22:40 

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 8
Czy na lotnisku w Tiranie zrobi sie szybki test covid ??Chodzi o powrot do Włoch.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#90 PostWysłany: 07 Paź 2021 13:45 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 474
niebieski
Na stronie lotniska jest info, że w centrum testowym można zrobić za 35EUR test PCR (wynik w 90minut) oraz że nie robią w tym centrum testowym testów antygenowych.

https://www.tirana-airport.com/d/297/pc ... al-airport
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#91 PostWysłany: 15 Lis 2021 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 780
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Odnośnie testów na lotnisku - na parkingu lotniskowym jest kontener, w którym można zrobić testy na Covid - szybki test (20 min) - 15 euro, PCR (90 min) - 35 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
potylika uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#92 PostWysłany: 15 Lis 2021 12:34 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
Czy dobrze rozumiem, że lecąc z Albanii do Włoch potrzebuje zrobić test na covid, pomimo posiadanego pełnego zaszczepienia? Albania jest na liście E wg strony włoskiego min. zdrowia. Ktoś może potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#93 PostWysłany: 15 Lis 2021 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 780
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@potylika - jeżeli masz pełne szczepienie (QR Code), to nie potrzebujesz testu. Inna sprawa, że po przylocie nikt w Albanii tego nie sprawdza, dopiero przy wylocie sprawdzany jest QR Code.
Generalnie w Albani bardzo luźno podchodzą do wszelkich restrykcji - zdecydowana większość (myślę że ponad 90%) osób nie nosi maseczek, niezależnie czy to komunikacja miejsca, supermarket, czy nawet lotnisko. Kawiarnie są full, ośrodki kulturalne standardowo czynne, itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#94 PostWysłany: 15 Lis 2021 15:03 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
Ja lecę DO Włoch i wylatuje Z Albanii, nie pytam o wjazd do samej Albanii a o wjazd DO Włoch :/ wszędzie mam sprzeczne informacje i nie wiem co robić…
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#95 PostWysłany: 07 Sty 2022 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4585
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Albania wbrew pozorom nie jest państwem, w którym nie podejmuje się działań w związku z zarazą. Co więcej są tu poważne ograniczenia. Bary i restauracje otwarte do 23, kluby i dyskoteki zamknięte, baseny i spa w hotelach nieczynne, obowiązek szczepień lub pcr co 5 dni dla niektórych grup
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#96 PostWysłany: 15 Mar 2022 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 547
Loty: 156
Kilometry: 283 789
srebrny
W niedzielę wróciłem z Albanii do WAW i poniżej zamieszczam kilka praktycznych informacji:

Test lub certyfikat zaszczepienia jest sprawdzany tylko na lotnisku w Polsce, po wylądowaniu W Tiranie pandemii już nie było. Żadnych formularzy, żadnego sprawdzania testu czy certyfikatu, żadnych maseczek (nawet na lotnisku). Przez 4 dni w Albanii widziałem może z 8 osób w maseczkach, byli to ochroniarze w bankach i galeriach oraz niektórzy seniorzy.

Przed terminalem wylotowym są punkty do testowania w cenie 15 euro za test antygenowy. Przy wylocie z Tirany na lotnisku sprawdzany jest tylko paszport/ dowód osobisty. Po wylądowaniu w Warszawie Pan w zielonym kubraczku sprawdzał dodatkowo testy i certyfikaty.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#97 PostWysłany: 15 Mar 2022 18:00 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 120
Obecnie żeby wlecieć do Albanii wystarczy tylko dowód szczepienia mimo, że w UE wygasł ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#98 PostWysłany: 12 Kwi 2022 19:09 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
@radas86 tak, dokładnie. U mnie sprawdzali tylko na boardingu w Warszawie, w Tiranie nikt o to nie pytał.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
Antia lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Albania i covid
#99 PostWysłany: 26 Kwi 2022 18:10 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 191
No i Albania odwraca się od covida i umożliwi wjazd bez żadnych warunków.

https://exit.al/en/2022/04/26/albania-lifts-covid-entry-requirements-for-foreign-visitors/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group