Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#181 PostWysłany: 17 Sty 2022 15:12 
Awatar użytkownika

Loty: 273
Kilometry: 472 055
niebieski
Po weekendzie w Wiedniu:
- maski FFP2 w transporcie/muzeach itp., na zewnętrzu mało kto nosi
- w restauracjach i muzeach sprawdzony green pass
- na lotnisku covid passy sprawdzane pomiędzy wyjściem z samolotu a odbiorem bagażu (może się kolejkować, ale jest kilka stanowisk, więc w miarę idzie)
 Relacje PM off  

#182 PostWysłany: 21 Sty 2022 18:12 

Zbanowany
17-20 stycznia. W rejonie Bad Gastein nigdzie nie sprawdzany green pass. Dotarłem w tam pociągiem z Polski z przesiadką w Wiedniu i w pociągach też nic nie sprawdzane. W jednej restauracji w Bad Gastein jedynie tylko pytanie czy go posiadam i "na słowo" wpuścili.
 Relacje PM off  

#183 PostWysłany: 22 Sty 2022 23:37 

Pisałem o moim przypadku w poście # 172 lecz z telefonu nie umiem się do niego odnieść dlatego piszę nową wiadomość.
My już w Maladze (4 dorosłych + córka rocznik 2009 zaszczepiona dwoma dawkami.)
Lot w Wiednia dzisiaj rano W6.
Przejazd przez Czechy i Austrię zero kontroli i problemów. Na lotnisku w Wiedniu również spoko. Przy wejściu do samolotu nie sprawdzano nic. W Maladze skanowany tylko QR i po temacie.
Zobaczymy jak z powrotem do Wiednia będzie bo nie bardzo mam jak udowodnić, że tylko w tranzycie do Austrii lecimy. Brak kwitu z parkingu, dalszych lotów, itp.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
driver1880 uważa post za pomocny.

#184 PostWysłany: 26 Sty 2022 15:20 

Loty: 22
Kilometry: 29 338
niebieski
https://www.msn.com/pl-pl/zdrowie/nasze ... np1taskbar

W najbliższy poniedziałek w Austrii zostanie zniesiony lockdown dla osób, które nie zostały zaszczepione przeciwko koronawirusowi.(...)Jak uzasadniali ten krok eksperci z komisji GECKO, powołanej do walki z pandemią, utrzymywanie tego przepisu nie jest już potrzebne, ponieważ „nie ma ryzyka przeciążenia zdolności intensywnej opieki w szpitalach”.
 Relacje PM off  

#185 PostWysłany: 26 Sty 2022 17:26 

Zbanowany
piekara114 napisał(a):
[Wnajbliższy poniedziałek w Austrii zostanie zniesiony lockdown dla osób, które nie zostały zaszczepione przeciwko koronawirusowi.

Czyli 31 stycznia zniosą lockdown, a 1 lutego obowiązkowe szczepienia. Jeden dzień wolności dali :D
 Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.

#186 PostWysłany: 26 Sty 2022 17:43 

a dodatkowo od 1 lutego skracają ważność certyfikatów covidowych. Dwie dawki 180 dni, trzy - 270.
 Relacje PM off  

#187 PostWysłany: 28 Sty 2022 01:08 

Loty: 174
Kilometry: 292 343
srebrny
Ktoś wie jak będzie wyglądał powrót samolotem do Austrii po 1.02 z 2 dawkami szczepienia? Bez boostera.
 Relacje PM off
sobo lubi ten post.

#188 PostWysłany: 30 Sty 2022 18:33 

KubaJulianna1982 napisał(a):
Pisałem o moim przypadku w poście # 172 lecz z telefonu nie umiem się do niego odnieść dlatego piszę nową wiadomość.
My już w Maladze (4 dorosłych + córka rocznik 2009 zaszczepiona dwoma dawkami.)
Lot w Wiednia dzisiaj rano W6.
Przejazd przez Czechy i Austrię zero kontroli i problemów. Na lotnisku w Wiedniu również spoko. Przy wejściu do samolotu nie sprawdzano nic. W Maladze skanowany tylko QR i po temacie.
Zobaczymy jak z powrotem do Wiednia będzie bo nie bardzo mam jak udowodnić, że tylko w tranzycie do Austrii lecimy. Brak kwitu z parkingu, dalszych lotów, itp.

Wróciliśmy wczoraj.
Przy wsiadaniu do samolotu w Maladze sprawdzane boarding passy i nic więcej.
Po przylocie w Wiedniu kilka stanowisk do kontroli typowo covidowych.
Na moje hasło, że jesteśmy tranzytem do PL Pan poprosił o bilet na dalszą podróż, ja na to że jedziemy samochodem.
Następnie poprosił o kwit parkingowy, ja na to że nie mam bo auto stało w wiosce obok za free.
W takim razie poprosił o ID, że faktycznie jestem obywatelem PL. Obejrzał tylko mój i puścił nas bez problemu.
Tak więc całkiem spoko.
 Relacje PM off
trunks lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#189 PostWysłany: 09 Lut 2022 15:20 

Loty: 174
Kilometry: 292 343
srebrny
Odpowiem sobie sam, dla potomnych:
powrót Ryanairem z LPA, kilka stanowisk "covidowych" w VIE, skanują kody QR, jednemu koledze zapiszczało przy kombinacji J&J i booster, drugiemu z 2 dawkami Moderny, obaj na hasło tranzyt bez problemu przeszli dalej.
Na samych drogach żadnych kontroli, na moje oko na lotnisku 2/3 w maskach FFP2.
 Relacje PM off
elpatafiano uważa post za pomocny.

#190 PostWysłany: 16 Lut 2022 16:29 

Loty: 39
Kilometry: 52 506
srebrny
Austria zapowiada zniesienie prawie wszystkich obostrzeń związanych z COVID-19 od 5 marca 2022 r.

Österreich hebt ab 5. März fast alle Corona-Maßnahmen auf

https://www.sueddeutsche.de/politik/cor ... -1.5528173
 Relacje PM off
mikuś lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.

#191 PostWysłany: 20 Lut 2022 10:16 
Awatar użytkownika

Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Czym innym są obostrzenia wewnątrz kraju, a czym innym warunki wjazdu. Czy ktokolwiek znalazł gdzieś info, czy po 5.03 nadal będzie wymagany PCR dla osób bez boostera?

#192 PostWysłany: 09 Mar 2022 12:27 

Loty: 39
Kilometry: 52 506
srebrny
Austria zawiesza obowiązek szczepień przeciw COVID-19
Österreich setzt Corona-Impfpflicht aus

https://www.wiwo.de/politik/deutschland ... 84968.html

https://www.dw.com/de/%C3%B6sterreich-s ... a-61060931
Cytuj:
In Österreich wird die Corona-Impfpflicht für alle Erwachsenen vorerst aufgehoben. Die Impfpflicht sei bei der vorherrschenden Omikron-Variante nicht verhältnismäßig, sagte Verfassungsministerin Karoline Edtstadler.
 Relacje PM off
remineus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#193 PostWysłany: 24 Mar 2022 04:31 

Prawdopodobnie 1 kwietnia muszę lecieć z Krakowa do Wiednia, trzecią dawkę przyjąłem 18 marca więc dokładnie 14 dni przed lotem. Czy konieczny jest test czy paszport covidowy będzie już działał w tym 14 dniu?
 Relacje PM off  

#194 PostWysłany: 15 Kwi 2022 21:49 

Lekkie zmiany w Austrii

https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information

Covid rules from 16 April
FFP 2 masks are only mandatory on public transport and in essentials shops (e. g. supermarkets and pharmacies).
FFP 2 masks no longer have to be worn in coaches, excursion boats, cable cars and ski lifts.
Restaurants, bars and clubs no longer require "3-G" proof (vaccinated/recovered or tested).
The booster jab is now valid for 365 days (previously: 270 days).

The COVID pass will be extended to one year for people who have received their COVID-19 booster shot, and those having obtained two vaccines but recovered from the virus are also viewed as having had a booster shot. After two vaccinations or recovery without previous vaccinations, one is considered immunised for 180 days.
 Relacje PM off  

#195 PostWysłany: 05 Maj 2022 14:09 

Loty: 126
Kilometry: 413 271
Przylatując z innego kraju ( np z USA z przesiadką w AMS) i jadąc pociągiem/autobusem do Polski jest wymagane test/szczepienie (osoba zaszczepiona ale ponad 9 miesięcy temu).
 Relacje PM off  

#196 PostWysłany: 05 Maj 2022 15:18 

Oficjalnie przesiadka na dowolny inny środek trasportu, o ile masz jak udowodnić, jest uważana za tranzyt, czyli nie potrzebujesz nic. Sprawdź czy na przesiadke w Amsterdamie do Wiednia nie potrzebujesz czegoś. W Austri mała szansa, że ktoś Ciebie o coś spyta, gdyż oni wyrywkowo kontrolują czasam nikogo, czasem pojdedyncze osoby zarówno przy lotach z Europy jak i spoza.
 Relacje PM off  

#197 PostWysłany: 06 Maj 2022 10:17 

Wiadomo jak z muzeami? Trzeba nosić maseczki? Na stronie podanej wyżej ostatnie info jest z marca.
 Relacje PM off  

#198 PostWysłany: 06 Maj 2022 10:41 

As in the rest of the country, FFP2 masks are still mandatory in “essential” indoor public areas, including supermarkets and public transport, Hacker said. However, they are no longer required for sports, culture, and other indoor places.
https://www.thelocal.at/20220414/breaki ... pril-17th/

Wynika ze w muzeach nie trzeba.
 Relacje PM off
Undertone uważa post za pomocny.

#199 PostWysłany: 17 Maj 2022 15:27 

Witam, orientuje się ktoś jak się ma sprawa z imprezani sportowymi w Austrii? Trzeba przedstawiać dowód 3G przed wejściem np. na stadion?
 Relacje PM off  

#200 PostWysłany: 25 Maj 2022 17:54 

@rooney88
Nie trzeba już nigdzie 3G w Austrii

[ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości