Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 24 Wrz 2021 20:15 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 268
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Mnie nic więcej nie pytali jak powiedziałem, że jadę dalej samochodem, gdzie go mam itd. Z mojego dzisiejszego punktu widzenia, pokazanie rachunku za winietkę powinno wystarczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#102 PostWysłany: 07 Paź 2021 00:33 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 24
Hej, bede mial przesiadke w Wiedniu z Austrian Airlines, ktore wyslalo mi informacje o obowiazkowych maseczkach FFP2 przy lotach do Austrii. Czy ktos w zwiazku z tym sie orientuje czy z maseczka medyczna/chirurgiczna moge miec problem z wejsciem na poklad?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 07 Paź 2021 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
nayare napisał(a):
Czy ktos w zwiazku z tym sie orientuje czy z maseczka medyczna/chirurgiczna moge miec problem z wejsciem na poklad?


@nayare, widac, ze Austrian 15. wrzesnia ostro zaostrzyl i musisz miec FFP2.

Cytuj:
From 15 September 2021, the wearing of FFP2-masks without a valve has become mandatory on all Austrian Airlines flights. Therefore, please make sure to bring your own FFP2-mask with you.
https://www.austrianblog.com/en/safe-tr ... ffp2-masks

Chyba, ze zrobisz test i lekarz, ci podpisze, ze sa przeciwwskazania to wtedy mozesz leciec bez maski. Inna opcja to mozesz saczyc sobie winko, jedno za drugim i wtedy dlugi czas jestes bez naski.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#104 PostWysłany: 07 Paź 2021 02:26 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Ale na czym dokładnie polega problem? Dlaczego nie możesz kupić takiej maski?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#105 PostWysłany: 07 Paź 2021 07:46 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 24
Dziekuje za odpowiedzi :) Kwestia jest taka, ze mieszkam w kraju gdzie od 2 miesiecy maseczki sa nieobowiazkowe, a od miesiaca nie ma zadnych restrykcji. Z tego tez powodu maski o wyzszym standardzie jak FFP2 nie sa dostepne wszedzie od reki, a mam dosc ograniczony czas przed lotem i po prostu mocno zdziwil mnie ten wymog, szczegolnie ze to tylko przesiadka. Mam oczywiscie jeszcze caly zestaw maseczek chirurgicznych/medycznych, tylko nie wiem jak one sa brane pod uwage, stad pytanie, czy warto sobie zawracac glowe (jak ktos lecial ostatnio AA).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#106 PostWysłany: 07 Paź 2021 08:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@nayare AA to American Airlines.
Na 99% nie zostaniesz wpuszczony na pokład samolotu bez odpowiedniej maseczki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#107 PostWysłany: 07 Paź 2021 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
nayare napisał(a):
Dziekuje za odpowiedzi :) Kwestia jest taka, ze mieszkam w kraju gdzie od 2 miesiecy maseczki sa nieobowiazkowe, a od miesiaca nie ma zadnych restrykcji. Z tego tez powodu maski o wyzszym standardzie jak FFP2 nie sa dostepne wszedzie od reki, a mam dosc ograniczony czas przed lotem i po prostu mocno zdziwil mnie ten wymog.


Sorry, ale nie bardzo rozumiem, w czym jest problem? Mam nadzieje, ze w tym kraju, w ktorym mieszkasz, istnieje cos takiego jak apteka, a poza tym na wiekszych lotniskach typu Wieden, rowniez znajdziesz apteke, gdzie mozesz sie zaopatrzyc w FFP2. ;)
Btw nawet, gdyby sie komus udalo, to nie znaczy, ze Ciebie wpuszcza bez FFP2.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#108 PostWysłany: 08 Paź 2021 11:37 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 24
Ja zadnego problemu nie widze. Zadalem pytanie zwiazane z interpretacja surgical mask vs ffp2, dostalem szybkie, lecz roznej wartosci odpowiedzi, bywa i tak. Niemniej jednak dziekuje.
Niestety nie zdazylem sprawdzic czy sa u mnie apteki, ale na lotnisku sprzedawali ffp2, wiec mialem plan b na wypadek gdyby mnie cofneli. Tak z 90% pasazerow rzeczywiscie takowe posiadala, reszta jednak na chirurgicznych. Mimo wszystko zadnych interupcji przy boardingu nie doswiadczylem. Jednakze zgadzam sie z poprzednikiem, jeden przypadek nie potwierdza reguly.
Pozdrawiam serdecznie i zycze milych lotow z AA, American Airlines.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#109 PostWysłany: 13 Paź 2021 13:07 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Nie mogę doczytać się w kwesti wjazdu do Austrii. Lecę w piątek (15.10) na weekend z Polski do Wiednia. Jestem w pełni zaszczepiony dwoma dawkami. Mam certyfikat w telefonie i w formie papierowej. Czy obowiązuje mnie wypełnienie formularza https://entry.ptc.gv.at/en.html?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#110 PostWysłany: 13 Paź 2021 13:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Lepiej wypełnić niż nie wypełniać. Nie kosztuje to nić i będziesz mieć swięty spokój.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#111 PostWysłany: 13 Paź 2021 13:14 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
To problem rozwiązał się sam. Przy próbie wypełnienia formularza takie info

Kod:
You do not need to register or go into quarantine if you enter Austria with a valid negative test result, a vaccination certificate, a recovery certificate, or a medical certificate thereof.

Upon request of the authorities, the documentation must be presented at the border.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#112 PostWysłany: 17 Paź 2021 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
nayare napisał(a):
Tak z 90% pasazerow rzeczywiscie takowe posiadala, reszta jednak na chirurgicznych. Mimo wszystko zadnych interupcji przy boardingu nie doswiadczylem. Jednakze zgadzam sie z poprzednikiem, jeden przypadek nie potwierdza reguly.
Pozdrawiam serdecznie i zycze milych lotow z AA, American Airlines.


Dzis we Lwowie dokladnie sprawdzali, nie chcieli mnie wpuscic do samolotu Austrian, bo zapomnialem zmienic na FFP2. Ale pozniej w Wiedniu widzialem parke z chirurgicznymi i ich nie cofneli podczas boardingu Austrian. Anyway moze sie udac, ale lepiej miec. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#113 PostWysłany: 26 Paź 2021 11:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Dla zainteresowanych wypadem na narty do Austrii https://www.bankier.pl/wiadomosc/Na-nar ... 12051.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#114 PostWysłany: 26 Paź 2021 13:51 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
Wydaje się zatem, że certyfikat Covid nie będzie wymagany - powinno wystarczyć badanie o posiadaniu przeciwciał. Czy ktoś ma może link do szczegółów rozporządzenia?

"W sektorach 3G - od hoteli i standardowej gastronomii po imprezy masowe - nadal będzie możliwość wykonania testu antygenowego (którego wynik będzie honorowany przed upływem 24 godzin) lub wykrycia przeciwciał z ostatnich trzech miesięcy."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#115 PostWysłany: 26 Paź 2021 14:03 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Nic się nie zmieniło konkretnie i chyba to jest jasne: albo zaświadczenie o zaszczepieniu albo zaświadczenie o przebytej chorobie nie później niż 6 miesiący albo aktualny test z wynikiem negatywnym.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#116 PostWysłany: 26 Paź 2021 14:33 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
Ale z artykułu wynika co innego: nie ma tu mowy o przebytej chorobie w ciągu ostatnich 6 miesięcy ale o "wykryciu przeciwciał z ostatnich trzech miesięcy". A to wbrew pozorom duża różnica. Przeszedłem Covid ale statystykach nie byłem więc certyfikatu nie mam, a przeciwciała tak (robiłem testy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#117 PostWysłany: 28 Paź 2021 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 78
Nawet wzór podają do wypełnienia przez lekarza, wychodzi na to, że wystarczy jak poświadczy, że się przeszło covida, więc test na przeciwciała być może wystarczy -> https://www.ris.bka.gv.at/Dokumente/Bun ... lage_4.pdf

https://www.austria.info/en/service-and ... egulations
Góra
 Profil Relacje PM off
zuchu1 lubi ten post.
zuchu1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#118 PostWysłany: 01 Lis 2021 21:13 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 150
Dobrze rozumiem, że do wjazdu do Austrii z krajów spoza tych list (w moim przypadku Armenia) wystarczy tylko szczepienie bez żadnych formularzy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#119 PostWysłany: 05 Lis 2021 21:39 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 806
platynowy
Od 8.11 restauracje, hotele, wydarzenia sportowe, obiekty kulturalne i rekreacyjne, imprezy powyżej 25 osób tylko dla zaszczepionych lub wyzdrowiałych (negatywny test nie wystarcza).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Austria i COVID
#120 PostWysłany: 08 Lis 2021 10:55 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
No i w efekcie jest run na szczepienia - "Sznyclowa panika" w Austrii 8-) https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... g,79cfc278
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group