Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost

Giełda biletów
igrzyska-minsk-2019-gielda,17,142215


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 10 Kwi 2019 21:34 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 205
Kilometry: 374 813
niebieski
Z odstępowaniem biletu faktycznie lepiej nie ryzykować w takim przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#182 PostWysłany: 11 Kwi 2019 13:51 

Rejestracja: 30 Sie 2012
Posty: 7
Dzień dobry

Po obdzwonieniu konsulatu w Poznaniu i ambasady BY w Warszawie wiem, że nic nie wiem. Będę wdzięczny, gdybyście podzielili się wiedzą w temacie. Ponieważ jadę z dziećmi, chciałbym uniknąć wszelkiego stresu.

Mam bilety na zawody 30 czerwca i nawet, czym Was pewnie zaskoczę, niezależnie od bonusu wizowego, chcę na nie iść. Zastanawia mnie tylko, że są to bilety nieimienne, no ale tu znalazłem potwierdzenie, ze są ok, więc mam 4 bilety, po jednym wydrukowanym z pdf, dla każdego podróżującego w tym dla każdego z dzieci.

Wariant I - Jadę na Białoruś samochodem przed 30, wracam po 30 czerwca ale do 10 lipca. Wariant jak rozumiem pewny i bezpieczny, a nawet obejmujący brak opłat drogowych. Taki wariant minimum.

Wariant II - mój "wymarzony" - Jadę do Mińska samochodem, z Mińska lecę samolotem do Rosji np. Moskwy, zwiedzam Moskwę, dalej jadę pociągiem do Sankt Petersburga i je zwiedzam, z S.P. lecę do Mińska (wszystko to czynię przed 30 czerwca), później wracam samochodem do Polski. Z tego co czytam, jest to wariant bardzo problematyczny, bo bym dwa razy wjeżdżał do BY. Pytanie czy byłby możliwy, gdybym miał 2 bilety na np. 24 i 30 czerwca?

Wariant III - lecę z Polski do Rosji do np. Moskwy, dalej pociągiem do Sankt P., samolotem do Mińska i czymś do Polski, dajmy na to pociągiem. Czyli tylko raz przekraczam granicę Rus-BY, jest to taki kilkudniowy tranzyt do BY przez Rosję ze zmianą lotniska z Moskwy na S.P. Wydawałoby się, że ten wariant jest ok, ale wyprowadźcie mnie proszę z błędu, jeśli się mylę.

Wariant IV - tak jak III, tylko odpuszczam sobie Moskwę albo S.P. i pozostaję w tym samym mieście kilka dni, po czym lecę dalej do Mińska z tego samego miasta. A więc przykładowo trasa Warszawa - Moskwa, przerwa kilka dni, Moskwa - Mińsk, przerwa kilka dni w tym zawody i zwiedzanie BY, Mińsk - Warszawa. Tu już na prawdę nie wiem, dlaczego byłoby to niemożliwe w świetle umowy BY - RUS, ale znowu proszę o uwagi.

Generalnie rozumiem, może błędnie, że jeśli na bilecie wjadę do Rosji, to mogę być tam dowolnie długo w ramach okresu 10 czerwca do 10 lipca i mogę się po Rosji swobodnie przemieszczać, w tym zmienić lotnisko przylotu / wylotu. Mało tego, Rozumiem, że na bilecie mógłbym wjechać nawet 1 lipca z BY, czyli po zawodach, jeśli np. z Rosji miałbym lot powrotny do Polski np. 7 lipca. Ale może jednak tak nie jest?

Z góry dziękuję za pomoc, o ile sam mógłbym się tułać po granicach, to chciałbym oszczędzić tego rodzinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 11 Kwi 2019 16:32 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Harun napisał(a):
Wariant II - mój "wymarzony" - Jadę do Mińska samochodem, z Mińska lecę samolotem do Rosji np. Moskwy, zwiedzam Moskwę, dalej jadę pociągiem do Sankt Petersburga i je zwiedzam, z S.P. lecę do Mińska (wszystko to czynię przed 30 czerwca), później wracam samochodem do Polski. Z tego co czytam, jest to wariant bardzo problematyczny, bo bym dwa razy wjeżdżał do BY. Pytanie czy byłby możliwy, gdybym miał 2 bilety na np. 24 i 30 czerwca?


Oczywiście, że nie będzie z tym problemu. Musisz jedynie pamiętać o wizie rosyjskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 11 Kwi 2019 20:12 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
Osobiście liczę na Wariant III. Zacząłem polować na bilet, lot tam, ---> Moskwa i powrót z Mińska z dokupionym przelotem Moskwa-Mińsk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 11 Kwi 2019 20:34 

Rejestracja: 30 Sie 2012
Posty: 7
tomeeek07 napisał(a):
Harun napisał(a):
Wariant II - mój "wymarzony" - Jadę do Mińska samochodem, z Mińska lecę samolotem do Rosji np. Moskwy, zwiedzam Moskwę, dalej jadę pociągiem do Sankt Petersburga i je zwiedzam, z S.P. lecę do Mińska (wszystko to czynię przed 30 czerwca), później wracam samochodem do Polski. Z tego co czytam, jest to wariant bardzo problematyczny, bo bym dwa razy wjeżdżał do BY. Pytanie czy byłby możliwy, gdybym miał 2 bilety na np. 24 i 30 czerwca?


Oczywiście, że nie będzie z tym problemu. Musisz jedynie pamiętać o wizie rosyjskiej.


Przepraszam, jeśli byłem nieprecyzyjny, ale uznałem, że dyskutujemy w wątku "ruch bezwizowy", więc jest jasne, że rozważamy opcję wjazdu na Białoruś i do Rosji bez wizy z biletem Igrzysk. Wszystkie moje warianty dotyczą ruchu bezwizowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 11 Kwi 2019 22:07 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Wg mnie nie wpuszczą was do samolotu do Rosji bez ważnej wizy. Co inne gdyby to był pobyt max do 24h i lot do Mińska. Jest dużo różnych informacji na ten temat, więc jak będzie naprawdę to dowiecie się pewnie dopiero w czerwcu, aż pojawią się relacje z podróży. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
 
      
#187 PostWysłany: 13 Kwi 2019 12:28 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Właśnie i ja się tego najbardziej obawiam, żę po prostu linie lotnicze nie wpuszą bez wizy do samolotu do Moskwy czy Sankt Petersbyrga. Teoretycznie lot do Moskwy i kupione bilety np. koleją do Mińska spełniały by wymogi bezwizowe. Tylko ten problem z wejściem na pokład.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 13 Kwi 2019 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
W zeszłym roku, już po mundialu (wrzesień) LOT bez problemu wpuszczał na fan ID do Rosji, spisywali tylko numer i weryfikowali dane z paszportem, więc jest duża szansa że w tym przypadku również nie będzie problemu
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 13 Kwi 2019 12:51 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
@kamo375
Wtedy sytuacja była inna:
(Info ubiegłoroczne) "Duma państwowa, izba niższa rosyjskiego parlamentu, przyjęła projekt ustawy o bezwizowym wjeździe dla zagranicznych turystów, posiadających tzw. Fan-ID z mistrzostw świata w piłce nożnej. Przepisy będą obowiązywały do końca 2018 roku"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 13 Kwi 2019 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1999
srebrny
Najsensowniej pewnie napisać maila do LOTu/Wizzair’a żeby w razie problemów mieć podkladke, chociaz watpie zeby jednoznacznie odpisali
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 13 Kwi 2019 19:46 

Rejestracja: 25 Mar 2019
Posty: 9
Znalazłem taki artykuł (dość stary bo a lipca 2018 roku): http://www.pzts.pl/aktualnosci/na-igrzy ... u-bez-wizy
i z niego wynika, że bez wizy można przebywać tylko podróżując samolotem przez Mińsk. Ale to mam nadzieję już nieaktualne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 13 Kwi 2019 20:58 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
pitcairn1987 ,


To jest jak najbardziej aktualne. Gdy przylatujemy do Mińska samolotem to przy pobycie do 30 dni wiza nie jest wymagana. Oczywiście tyczy się to tylko samolotu.
Jednak mając bilet na Igrzyska możemy między 10VI-10VII wjechać przez dowolne przejście graniczne bez wizy. I to jest potwierdzone oficjalnie. "On July 24, the President of Belarus Alexander Lukashenko signed Decree No. 292 “On steps in preparation for the 2nd European Games MINSK 2019”.

Among other specifications, the document established a visa-free entry into the Republic of Belarus (regardless of the type of transport), departure and temporary stay on its territory for foreign tourists for the period from June 10 to July 10, 2019. In order to use the visa-free entry, the tourists must have valid documents for travelling abroad and the original or electronic ticket to a competition at the 2nd European Games (including Opening and Closing Ceremonies)."

Dodatkowo jest to nieszczęsne info nt Federacji Rosyjskiej:
"As previously reported, Belarus and Russia signed an intergovernmental agreement related to the entry of foreign citizens and stateless persons to international sports events. In accordance with this document, the Russian side must grant the right of visa-free travel and stay on its territory to foreign fans travelling to Minsk for the 2nd European Games in 2019. "


Cytaty pochodzą z oficjalnej strony Igrzysk. Minsk2019.by
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 22 Kwi 2019 19:06 

Rejestracja: 25 Mar 2019
Posty: 9
Dziękuję. Czyli podsumowując, w okresie Igrzysk oraz 10 dni przed i 10 dni po (razem 30 dni) mogę wjechać na białoruś autem z dowolnego miejsca i przebywać przez ten okres bez wizy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 23 Kwi 2019 07:55 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 798
niebieski
W zasadzie całkowicie tak, poza opcją "z dowolnego miejsca", bo czy wjedziesz na Białoruś z Rosji na dziś dzień to jeszcze akurat nic na 100% pewnego.
Z dowolnego innego kraju - YES.

Pzdr, Art.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 25 Kwi 2019 00:25 

Rejestracja: 25 Kwi 2019
Posty: 15
Otrzymałem odpowiedz z Ambasady Federacji Rosyjskiej.

Cytuj:
Szanowny Panie Chmielecki,
Uprzejmie informujemy, ?e wed?ug Porozumienia mi?dzy Rz?dem Federacji
Rosyjskiej a Rz?dem
Republiki Bia?oru?, "O niekt?rych zagadnieniach, zwi?zanych z wjazdem
obywateli obcych
pa?stw i bezpa?stwowc?w na mi?dzynarodowe imprezy sportowe",
podpisanego w dniu 29 maja
2018 roku w Mi?sku, mo?e Pan po pobycie na II Igrzyskach Europejskich
przejecha?
tranzytem z Bia?orusi przez Rosję do Polski na podstawie wa?nego paszportu
krajowego oraz biletu na igrzyska.
Z powa?aniem,
Wydzia? Konsularny Ambasady Rosyjskiej w Warszawie
Góra
 Profil Relacje PM off
Harun uważa post za pomocny.
 
      
#196 PostWysłany: 25 Kwi 2019 09:34 

Pamiętaj, że Rosja to "dziwny stan umysłu"

Rosja rok temu kazdemu za darmo dawała darmową wizę w postaci Fan Id, tu poza biletem i paszportem nie masz nic

Do tego Polska graniczy z Białorusią

Mimo wszystko powodzenia dla odważnych, koniecznie napiszcie co i jak w wersji przez Rosję
Góra
 PM off  
      
#197 PostWysłany: 25 Kwi 2019 09:50 

Rejestracja: 25 Kwi 2019
Posty: 15
Nie tyczy się to tylko Rosji. Mając wize do USA możesz być nie wpuszczony na terytorium tego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 25 Kwi 2019 09:53 

Mimo wszystko wizę masz, a nie tylko czy aż bilet za grosze na mimo wszystko podrzędne imprezy sportowe
Góra
 PM off  
      
#199 PostWysłany: 26 Kwi 2019 10:43 

Rejestracja: 26 Kwi 2019
Posty: 2
Ktoś pytał na poprzedniej stronie czy będzie można wyjechać przed rozpoczęciem się Igrzysk, więc się nieśmiało podpinam, ze względu na zobowiązania na uczelni mogę wyjechać jedynie w terminie 10-17 czerwca i trochę się martwię jak to zostanie odebrane.

Z innych kwestii: ubezpieczenie rozumiem można wykupić u dowolnego ubezpieczyciela? I pewnie jeszcze Zieloną Kartę na samochód?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 26 Kwi 2019 13:42 

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 7
Anonymous napisał(a):
Pamiętaj, że Rosja to "dziwny stan umysłu"

Rosja rok temu kazdemu za darmo dawała darmową wizę w postaci Fan Id, tu poza biletem i paszportem nie masz nic

Do tego Polska graniczy z Białorusią

Mimo wszystko powodzenia dla odważnych, koniecznie napiszcie co i jak w wersji przez Rosję


Ja wobec sprzecznych informacji nie będę ryzykować i zrezygnowałem z wbicia się na kilka dni do Moskwy na tę cebulę. Kombinowany tranzyt z Gdańska do Mińska będzie, ale trochę inny - zamiast via Kaliningrad i Moskwa będzie via Oslo (Torp) i Wilno :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 595 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 30  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group