Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 19 Wrz 2020 21:26 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Wrzuciłem linki, bo niektórzy mogą sądzić, że rozsiewam plotki. Znam dobrze sytuację na granicy. Cofanie z granicy nie jest niczym nowym w polityce granicznej tego kraju. Każdy ma takie prawo jakie ma i je stosuje. @piotrbk bywałem w Białorusi regularnie do wybuchu pandemii. W Mińsku jej nie widać, w Brześciu może też nie, ale na prowincji jest skromnie. Może to pryzmat polskich szklanych domów, ale znam to z dzieciństwa w Polsce - tak to wyglądało.
Abstrahując od polityki... Zamknięcia granicy nie ma. Kontrola na granicy jest, a jej konsekwencją jest cofnięcie. O powodach już napisano. Normalny stan to nie jest, więc lepiej tam nie jechać jak się nie ma ważnych powodów, o czym MSZ informowało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 19 Wrz 2020 22:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
To nie jest temat służący wymianie poglądów na temat sytuacji politycznej na Białorusi.
Przypominam post @Abcn z początku tematu:
Abcn napisał(a):
Temat utrzymamy jeśli będą w tu odniesienia podróżnicze , takie jak informacje w wątkach o bezpieczeństwie , (relacje z pierwszej ręki?).
Artykuły z prasy istotnie znajdziemy w prasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 20 Wrz 2020 22:37 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 271
Loty: 55
Kilometry: 102 698
W czwartek 17.09 wcześnie rano przekraczaliśmy granicę Kuźnica - Bruzgi. Aut osobowych nie było, wszystko szło od ręki. Białoruski pogranicznik przepytywał gdzie i po co jedziemy, musieliśmy pokazać voucher do muzeum. Były także pytania, czy byliśmy już kiedyś w Rosji i Białorusi. Kontrola tego co przewozimy w samochodzie dosyć szczegółowa.

W Grodnie spokój. Nie widzieliśmy w centrum żadnych niebezpiecznych zdarzeń. Nie było także widać większej ilości służb mundurowych.

Piątek 18.09 wracamy do południa i na przejściu po białoruskiej stronie wszystko na bieżąco, na wjeździe do Polski chaos, bo w kolejce stoi wiele zawróconych pojazdów, słyszymy różne opowieści i powody, głównie chodzi o towar, nawet chleb czy kawa jest powodem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 02 Paź 2020 14:45 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Dzisiaj jechałem z żoną do Mińska. Nie braliśmy żadnych prezentów, tylko rzeczy osobiste. Na granicy w Kuźnicy całkiem sympatycznie, całość przekroczenia zajęła nam ok 10-15 min. Oprócz nas nie było nikogo.
Góra
 Profil Relacje PM off
pietia lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 02 Paź 2020 16:37 

Rejestracja: 31 Maj 2016
Posty: 367
niebieski
Musieliście przedstawiać jakieś dodatkowe dokumenty (rozumiem, że żona jest Białorusinką)? Ode mnie jeszcze w lipcu chcieli aktu ślubu, choć nigdy wcześniej o niego nie prosili
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 02 Paź 2020 16:48 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Tak, ale ma również polski paszport. Także nie trzeba było żadnych dodatkowych dokumentów.
Góra
 Profil Relacje PM off
pietia lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 10 Paź 2022 20:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Na gov aktualizacja:
https://www.gov.pl/web/bialorus/informa ... rozujacych

Cytuj:
Ze względu na wzrost napięcia, wydarzenia wojenne w regionie, a także powtarzające się przypadki aresztowań obywateli polskich Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza obywatelom polskim wszelkie podróże do Republiki Białorusi. W razie drastycznego pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa, zamknięcia granic czy innych nieprzewidzianych sytuacji ewakuacja może okazać się znacznie utrudniona lub nawet niemożliwa.

Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 03 Lis 2022 22:26 

Rejestracja: 05 Sie 2021
Posty: 5
Byłem teraz 5 dni na Białorusi i jakoś nie odczułem żadnego zagrożenia będąc tam. Czołgi nie jeżdżą na ulicach, nikt mnie nie aresztował na granicy, a nawet przypadkowo zrobiłem sobie zdjęcie z budynkiem kgb i nic.

Nie ma to jak bić pianę, bo kraj nieodkryty i niezbyt mainstreamowy, to ludzie czerpią wiedzę z internetu. Owszem może i dla obywateli, w szczególności płci męskiej ukryta mobilizacja może nie być przyjemną rzeczą, jednak i tak dalej jest tam obowiązkowa sluzba wojskowa w wieku 18 lat, natomiast obcokrajowcom nic się nie stanie jak nie odwalą jakiejś grubej maniany.

Ogólnie ja ze swojego wyjazdu jestem zadowolony i kiedyś w przyszłości chętnie bym wrocil jeszcze raz do tego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 04 Lis 2022 20:23 

Rejestracja: 08 Kwi 2022
Posty: 70
risto napisał(a):
Na granicy w Kuźnicy całkiem sympatycznie, całość przekroczenia zajęła nam ok 10-15 min. Oprócz nas nie było nikogo.

Na stronie https://granica.gov.pl/index_wait.php?p=b&v=pl&k=w jest informacja że przejście w Kuźnicy jest nieczynne.
Być może dlatego był taki mały ruch.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 07 Lis 2022 13:19 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 138
Loty: 63
Kilometry: 71 702
Zobacz kiedy został napisany post o szybkim przekroczeniu granicy w Kuźnicy, jest to sprzed zamknięcia przejścia granicznego.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 07 Lis 2022 19:49 

Rejestracja: 08 Kwi 2022
Posty: 70
Faktycznie, źle spojrzałem na rok, reszta daty się zgadzała.
Dodatkowo na stronie https://gpk.gov.by/en/situation-at-the-border/ przejście jest oznaczone jako czynne, więc zaczynałem mieć wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 29 Lis 2022 20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 843
srebrny
Byłem ze trzy tygodnie temu, przejście graniczne Terespol-Brześć. Długo czekaliśmy, bo autobus poszedł na box, ale sama kontrola sprawnie i bez zbędnych pytań - jedynie na ile dni, bo od pewnej liczby trzeba zarejestrować się w Internecie na jakiejś stronie. O ubezpieczenie nikt nie pytał, kiedyś (ale jeszcze za wiz) skrupulatniej to sprawdzali. W końcu kupili sobie skaner bagażu, więc nie trzeba było otwierać walizki. Miałem tam jakieś prezenty i droższe produkty i nikogo to nie obchodziło. Zwróćcie uwagę przez jaką bramkę przechodzicie, bo jest to tak niedbale urządzone, że wydaje się, że nikogo nie obchodzi czy idziecie czerwonym czy zielonym korytarzem, ale czepiają się o to.

Duty Free tani jak zawsze. W mieście życie toczy się jak zawsze, język polski raczej nikogo nie dziwi, a przynajmniej nie denerwuje. Ostatni pobyt niczym się nie różnił od wielu wcześniejszych, poza tym, że jest drożej ze względu na niekorzystny kurs waluty, no i produkty importowane z zachodu stały się bardzo drogie.
Góra
 Profil Relacje PM off
pietia lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 21 Gru 2022 12:29 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
Białoruś ogranicza dostęp do 3 rejonów przygranicznych: łojewskiego, bragińskiego i choińskiego. Czyli tych, z których w lutym 22 wyprowadzono atak na Kijów.


-W.Szewko
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 16 Sie 2023 19:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Kraje bałtyckie i Polska rozważą całkowite zamknięcie granicy z Białorusią 28 sierpnia – powiedziała minister spraw wewnętrznych Litwy Agnė Bilotaitė.

https://www.lrt.lt/en/news-in-english/1 ... rus-border
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group