Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Lip 2022 09:23 

niebieski
Wróciłem właśnie z Chorwacji i chciałem wybrać pieniądze z bankomatu. Karta Visia Świat Intensive mBanku. W Puli obskoczyłem jakieś 15, w Rijece z 8, wszystkie miały prowizję oprócz tych z Agram Banka, tu lokalizacja bankomatów:
https://www.agrambanka.hr/bankomati/
Wybrałem z nich w Rijece i Zagrzebiu bez prowizji. Wygląda na to, że od tego roku wszystkie banki pobierają prowizję, chyba, że zależy to od karty, ale raczej wątpię. Wybierałem po 1000 kun, bo za pierwszym razem mi wyskoczyło, że więcej nie można to potem się tego trzymałem.
 Relacje PM off
dormozg lubi ten post.
dormozg uważa post za pomocny.

#62 PostWysłany: 01 Sie 2022 23:34 

Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Mi się udało wyjąc bez prowizji z jakiegoś no name bankomatu, gdzie myślałam, że będzie. Ale z kolei w OTP banku już wszędzie prowizja :/

#63 PostWysłany: 04 Sie 2022 14:00 

Loty: 48
Kilometry: 64 837
złoty
W Zagrzebiu trzy bankomaty nie żądały prowizji za wypłaty. Karta Revolut VISA
1. Agrambanka (lokalizacja STP Automehanika, Ul. kralja Zvonimira 25, 10000, Zagreb)
2. Imexbanka (lokalizacja Frankopanska ul. 9, 10000, Zagreb)
3. KentBank (lokalizacja Ilica ul. 23, 10000 Zagreb)

Na stronie Imexbanka jest taki komunikat:
Cytuj:
Imex banka članica je MBU-a. Na bankomatima u sustavu MBU mreže u Hrvatskoj (preko 1.000 bankomata) klijenti Imex banke d.d. mogu podizati gotovinu bez plaćanja naknade. Potražite bankomat s oznakom MBU ili Mbnet u vašoj blizini.

Adrese bankomata u sustavu MBU mreže na kojima klijenti Imex banke d.d. mogu podizati gotovinu bez plaćanja naknade po županijama:

Lista z linku poniżej pokrywa się moimi wypłatami bez prowizji, ale jest na liście Erste & Steiermaerkische Bank, który chciał prowizję. Listę należy traktować umownie:
https://www.imexbanka.hr/Portals/0/Doc/ ... panija.pdf

Bankomaty, który chciały prowizję przy wypłacie:
Zagrebačka Banka 35 HRK (ten z charakterystycznym logiem UniCredit. W Polsce kiedyś PeKaO)
Raiffeisen Bank 22 HRK
Privredna banka Zagreb PBZ 36 HRK (czerwone logo, dużo bankomatów)
OTP Banka 35 HRK, ten dodatkowo rozpoznaje Revoluta jako kartę brytyjską i przed wypłatą i informacją o prowizji oferuje "korzystne" przewalutowanie (zielone logo)
Addiko Bank 30 HRK
ERSTE Bank 28 HRK (niebieskie logo)
Auro Domus 39.90 HRK (żółto-czarne bankomaty)

Co do cen w sezonie lato 2022 to masakra. Przełom lipca/sierpnia:
1. kostka masła 250g kosztuje 27HRK (17PLN)
2. litrowa butelka Jogurtu 18,59HRK (11,67PLN)
3. litr mleka 3.2% 9,29HRK (9,29PLN)
4. pomidory na straganie na rynku 15HRK za kg, takie same w supermarkecie Konzum 12,99HRK za kg
5. piwo w knajpie na peronie na dworcu PKP 15HRK (9,42PLN) za 0,5 litra za Ožujsko/Karlovačko
6. w kawiarni poza centrum, bardzo dobry sok ze świeżo wyciśniętych owoców 0,3 litra za 21HRK (13,19PLN)
7. piwo w centrum na Kaptolu 20HRK (12,56PLN) za 0,5 litra za Ožujsko/Karlovačko
8. woda cytrynowa 1,5l JAN 10,49HRK (6,59PLN)
9. puszka piwa 0.5l Karlovačko w najtańszym sklepie jaki znalazłem (Diskont Osmica na ul. Franje Fuisa 12) za 11HRK (6,91PLN)
10. woda Kala 1,5l tamże 3,99HRK (2,50PLN)
11. jeden duży burek sa sirem 15 HRK (9,42PLN) w pekarze
12. jeden duży burek s mesom 16 HRK (10PLN) w pekarze
13. jeden mini burek sa sirom 8,50HRK (5,34PLN) w pekarze

W najlepszej kawiarni w jakiej byliśmy w Zagrzebiu (VivasBar, ul. Selska 90) koło naszego noclegu:
1. kawa espresso 12HRK (7,53PLN)
2. kawa z mlekiem Velika 14HRK (8,79PLN)
3. pivo Vukovarsko 0,5l 19HRK (12 PLN)
4. sok ze świeżo wyciśniętych owoców 0,3 litra za 21HRK (13,19PLN)
5. kawałek dobrego ciasta 21HRK (13,19PLN)

Generalnie nie jest tanio i kasa szybko wychodzi z portfela. Obsługa wszędzie anglojęzyczna, im dalej od centrum tym bardziej uprzejma i prokliencka. Najlepiej jest się żywić w pekarach, co też czynią sami Chorwaci

edit.1
tak jak piszę @marek2011, poza tym Poznania bym też nie oszczędzał i dodał do tej listy ;)

To był mój pierwszy raz w Chorwacji i najbardziej mnie uderzyła ogromna ilość kawiarnio-pijalni piwa. W centrum i na obrzeżach, na każdej ulicy chociaż jedna, ładnie urządzona oraz z klientami w środku o praktycznie każdej porze dnia. Wiedeński sznyt kawiarniany jest dostrzegalny. Widać, że Chorwaci umieją w kawiarnie oraz lubią tam spędzać czas. Jeszcze jakby serwowały jedzenie jak pastelarie w Portugalii to by człowiek z nich nie wychodził.

1. kawa w Kraš choco&cafe za 17 HRK x2
Załącznik:
kras_choco_cafe_34HRK.jpg

2. kawa 9 HRK i piwo 16 HRK na targu Tržnica Trešnjevka
Caffe bar Baza
Załącznik:
Caffe bar Baza.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Ostatnio edytowany przez wersus79, 04 Sie 2022 16:05, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#64 PostWysłany: 04 Sie 2022 15:15 

HON fly4free
Ale kawa ciągle wyraźnie tańsza niż w Krakowie, Warszawie czy innym Gdańsku ;-)
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#65 PostWysłany: 04 Sie 2022 19:13 

Loty: 111
Kilometry: 133 112
7,5 zł za espresso to wyraźnie taniej niż w Warszawie?
(pomijam, że to dwa razy więcej niż w Albanii :))
2021: Litwa
2022: Albania...
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 29 Sie 2022 22:31 

Do listy bezprowizyjnych bankomatów dodam:
Nova Hrvatska Banka

Wypłacałem dzisiaj 2500 kun karta dolarowa Alior banku w Puli zaraz obok Łuku Sergiusza. Swoją drogą szedłem do bankomatu Agrambanka, ale jako że pojawił się nowy bank to postanowiłem spróbować:)
Wcześniej kilkanaście bankomatów proponowało mniejsze lub większe prowizje.
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 04 Wrz 2022 17:41 

dzidzi napisał(a):
Wróciłem właśnie z Chorwacji i chciałem wybrać pieniądze z bankomatu. Karta Visia Świat Intensive mBanku. W Puli obskoczyłem jakieś 15, w Rijece z 8, wszystkie miały prowizję oprócz tych z Agram Banka, tu lokalizacja bankomatów:
https://www.agrambanka.hr/bankomati/
Wybrałem z nich w Rijece i Zagrzebiu bez prowizji. Wygląda na to, że od tego roku wszystkie banki pobierają prowizję, chyba, że zależy to od karty, ale raczej wątpię. Wybierałem po 1000 kun, bo za pierwszym razem mi wyskoczyło, że więcej nie można to potem się tego trzymałem.

Wielkie dzięki za namiary. Właśnie wypłaciłem w Rijece 3500 kun - też przeszło bez problemu.
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 05 Wrz 2022 22:05 
Awatar użytkownika

Loty: 62
Kilometry: 75 709
a propos kun - od dzis zaczyna sie okres przejsciowy, czyli ceny sa i w kunach i w euro. Wiec wlasciwie problem walutowy w HR znika :D

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
KL_user uważa post za pomocny.

#69 PostWysłany: 07 Wrz 2022 13:37 

Niby tak, ale będąc na miejscu stwierdzam, że dalej bardziej opłaca się mieć i płacić kunami - posługiwanie się EUR zwłaszcza na targach, w małych sklepikach to wciąż egzotyka. Za to w barach, restauracjach nie ma problemu z płatnością kartami.
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 10 Wrz 2022 15:36 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Lotnisko DBV: bez prowizji można wypłacić w bankomacie Privredna Banka Zagreb (Revolut, MC). Bankomaty PBZ są oczywiście także w Dubrowniku, niedaleko portu i na Starym Mieście.
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Ghana, Rwanda,, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
 Relacje PM off
Raphael uważa post za pomocny.

#71 PostWysłany: 25 Wrz 2022 11:07 
Awatar użytkownika

Loty: 86
Kilometry: 165 923
srebrny
Chyba wiemy małe co nieco o możliwości wymiany resztek kun, które ewentualnie pozostały w portfelach:

The money exchange will be possible in Croatian banks during 2023. It will also be possible in FINA and Hrvatska pošta until the end of June 2023. These institutions will not charge transactional fees regardless of the amount of kuna you want to exchange.
After this period, you can exchange an unlimited amount of money kuna at HNB, also free of charge. However, HNB will not exchange the money during 2023.
Overall, there is no deadline for the exchange of kuna banknotes. As of 2024, Croatian residents
(nie wiem czy słusznie rozumuję, ale chyba wszyscy, a nie tylko rezydenci Chorwacji) can exchange banknotes in HNB whenever they like. However, kuna and lipa coins can be exchanged for only 3 years from the day of the introduction of euro (until 2026).
https://www.expatincroatia.com/transition-to-euro-residents/

Kurs wymiany stały:
1 € = 7,5345 kn

#72 PostWysłany: 25 Wrz 2022 11:51 
Awatar użytkownika

Loty: 361
Kilometry: 388 033
srebrny
dormozg napisał(a):
Niby tak, ale będąc na miejscu stwierdzam, że dalej bardziej opłaca się mieć i płacić kunami - posługiwanie się EUR zwłaszcza na targach, w małych sklepikach to wciąż egzotyka. Za to w barach, restauracjach nie ma problemu z płatnością kartami.

Minusem może być też, że póki co, wszystkie ceny w euro wyglądają tak: 7,58; 6,23; 10,11 itp. Przy płatnościach gotówką w euro dużo zabawy z centami.

Jeśli ktoś ma pod nosem, mogę polecić kantor Tavex - na Revolucie kurs 0,63 (w weekend wyższy), natomiast w Taveksie 0,65 - przy niewielkich kwotach różnica niewielka.

#73 PostWysłany: 28 Wrz 2022 23:52 

Polecacie jakies bankomaty bez prowizji na lotnisku w Split czy miejscowosci Trogir?
 Relacje PM off  

#74 PostWysłany: 29 Wrz 2022 08:49 

Stan na 08.2022:
Na lotnisku Split wszystkie bankomaty pobierały prowizję 35 HRK.
Jedyny bankomat jaki znalazłem bez prowizji to HPB w Trogirze (w siedzibie banku) przy ulicy Stepinca: https://goo.gl/maps/iM6jzQb9DViwkxr97
Bez prowizji można było wypłacić tylko Revoultem i tylko w przypadku jak miałeś środki na koncie w HRK. W innym przypadku bankomat chciał prowizję, inne karty (wielowalutowe z polskich banków) też wyplata z prowizją 35 HRK.
 Relacje PM off  

#75 PostWysłany: 29 Wrz 2022 10:37 

Fantastyczne dzieki! Wlasnie o Revolut chodzilo :)
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 29 Wrz 2022 19:47 

Loty: 703
Kilometry: 1 063 763
srebrny
Wczoraj wymieniałem w Zadarze euro na kuny, kurs w zależności od kantoru 7,20 - 7,30. Łatwiej jest płacić w kunach bo tak jak wspomniał @Djorkaeff nie ma tych śmiesznych eurocentowych końcówek.
 Relacje PM off  

#77 PostWysłany: 07 Paź 2022 19:13 
Awatar użytkownika

Loty: 50
Kilometry: 107 268
ile według Was muszę mieć w gotówce kun żeby starczyło na weekend w Zadarze bez szaleństw ,zwiedzanie,jedzenie , mam Revoluta i będę płacił raczej kartą ale jakieś wydatki w małych sklepikach czy knajpkach,etc. żeby potem nie zostało,dzięki.
 Relacje PM off  

#78 PostWysłany: 07 Paź 2022 21:09 

Loty: 48
Kilometry: 64 837
złoty
@BP2??
Przełom lipca, sierpnia. 4 dni od rana do popołudnia w Zagrzebiu. Wydałem równowartość 600 PLN, w tym piwka, kawki, soki (wszystko w kawiarniach), transport, wejście do Nikola Tesla Technical Museum. Jadłem tylko w pekarach oraz w supermarkecie Konzum.
 Relacje PM off
BP2?? lubi ten post.
BP2?? uważa post za pomocny.

#79 PostWysłany: 08 Paź 2022 07:43 

W ramach zadoscuczynienia za wczesniejsza informacje o bankomacie, podsylam wlase znalezisko.
W Split szukalem darmowego miejsca parkingowego. Mozna je znalezc bez problemu w okolicach Globo hotel. Tam takze jest bankomat HPB i nie pobiera zadnej prowizji przy wyplatach z Revoult :)
Namiary
https://maps.app.goo.gl/B2q3pamLbKDQ15S77?g_st=ic
 Relacje PM off  

#80 PostWysłany: 22 Paź 2022 14:11 
Awatar użytkownika

Loty: 376
Kilometry: 522 183
złoty
jacubus napisał(a):
Stan na 08.2022:
Na lotnisku Split wszystkie bankomaty pobierały prowizję 35 HRK.
Jedyny bankomat jaki znalazłem bez prowizji to HPB w Trogirze (w siedzibie banku) przy ulicy Stepinca: https://goo.gl/maps/iM6jzQb9DViwkxr97
Bez prowizji można było wypłacić tylko Revoultem i tylko w przypadku jak miałeś środki na koncie w HRK. W innym przypadku bankomat chciał prowizję, inne karty (wielowalutowe z polskich banków) też wyplata z prowizją 35 HRK.

Dziękuję za polecenie tego bankomatu.

Wszystkie pozostałe HPB chciały prowizję, ale ten nie pobrał.
Brałem kartą Revolut, na koncie miałem wyłącznie PLN - przeliczyło po średnim kursie.

Ciekawostka - bankomat nie chciał wciągnąć karty i po kilku nieudanych próbach zacząłem wkładać inaczej - okazuje się, że w tym nietypowo wkładamy paskiem magnetycznym do góry (a chipem do dołu) :lol:
Jakbym nie spróbował, to byłbym pewien, że bankomat jest uszkodzony.

"Podróżować to żyć..."
 Relacje PM off
Nikt uważa post za pomocny.

[ 81 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości