Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 05 Maj 2015 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2014
Posty: 55
Loty: 29
Kilometry: 45 500
Byłem dwa tygodnie temu w Larnace i w Ayia Napa - kwietniowe 22 stopnie były bardzo przyjemne i o wiele cieplejsze niż nasze polskie :)

Na Cape Greco polecam się przejść - bardzo ładne widoki i kolor wody :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciacho_majonez uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#42 PostWysłany: 21 Maj 2015 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Gru 2013
Posty: 203
Loty: 525
Kilometry: 1 226 981
niebieski
cinek83 napisał(a):
Czyli zdecydowanie upał? Kapiel w morzu czy basenie jak najbardziej?


Pogoda plażowa jak najbardziej, ale na kąpiele w morzu bym się nie porywała, taki nasz "wczesny Bałtyk". Do dłuższego siedzenia w wodzie z dzieckiem się nie nadaje:(
_________________
Image

Śledźcie mnie na instagramie: https://www.instagram.com/travelela/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 22 Maj 2015 20:58 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 132
Loty: 29
Kilometry: 41 921
W drugiej połowie kwietnia były przeze mnie wizytowane plaże w dwóch miejscach: w Larnace kąpiel w morzu przy dość silnym wiaterku i pełnym słoneczku była mega przyjemna. W wodzie było cieplej niż na wietrze, o wiele cieplej niż w Bałtyku, temp wody 22 C. Natomiast przy podobnych warunkach atmosferycznych w Pafos, nie było już tego komfortu cieplnego w wodzie i kąpiel w morzu została odwołana. Myślę, że może być taka prawidłowość ze względu na geografię...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 25 Maj 2015 00:06 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
W tym roku w połowie maja było już bardzo ciepło w południowo-wschodniej części. Bezproblemowo można było codziennie pływać w morzu w Larnace, Aiya Napa, Konnos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 02 Wrz 2016 09:53 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Cypr Coral Bay (Paphos), termin 20-27 maja 2015 temperatury odczuwalne koło 35 stopni, a w okolicy Polis dużo wyżej. Ani kropli deszczu, a woda zupa :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 02 Wrz 2016 10:08 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Jak jest na początku lutego w ok.Larnaki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 03 Wrz 2016 08:56 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
W Atenach w lutym siedzę przy śniadaniu, 20°C i ostre słońce, pot płynie mi po szyi ciurkiem, a pań z hotelu zdejmuje szalik i się pyta, czy zwiększyć ogrzewanie. Na Cyprze jeszcze ciepłej, ale woda raczej zimna jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 13 Lut 2017 10:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
To mój pierwszy post, więc nie zamierzam zaśmiecać forum, a pytać starszych użytkowników o wskazówki.

1) Moje dzieciaki źle znoszą ekstremalne upały (+35 C), czy wyjazd pod koniec maja do Larnaki, to dobry pomysł? Czy pogoda jeszcze będzie w miarę przyjemna?
2) Czy ktoś z użytkowników może na 100% potwierdzić, że dla dzieciaków wystarczy dowód osobisty z aktualnym zdjęciem? Przeczytałem komunikat na MSZ i dowód osobisty jest tańszy, ale za nim je do fotografa zaprowadzę, wypełnię wnioski itp, chciałbym być pewny.
3) Rezerwowałem apartament (Booking) w bardzo niskiej cenie. Okazało się, że pani która go obsługuje to Polka. W stopce emailu, który do mnie w odpowiedziach wysyła jest inna nazwa apartamentu. Czy to możliwe, że w Larnace Polki obsługują/wynajmują kilka tanich apartamentów? Apartament jest z przedpłatą* , 200 euro w postaci depozytu na poczet zniszczeń. Czy to powszechna praktyka? Jadę z dzieciakami i chcę z nimi miło spędzić czas.

Dziękuje za poświęcony mi czas.
Kamil
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Lut 2017 11:46, edytowano w sumie 1 raz
Zmiany w tytule :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 13 Lut 2017 11:06 

1. Pod koniec maja może już być gorąco. Byłem kiedyś na początku czerwca i upał był niemiłośerny.
2. Dowód wystarczy na 100%.
3. Możliwe że Polki wynajmują apartamenty w Larnace.
Ale ta przedpłata 200€ nie jest normą. Ja bym nie posyłał żadnej kasy z góry i poszukał innego lokum. Jest tego zatrzęsienie.
Góra
 PM off
obibok lubi ten post.
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 13 Lut 2017 11:19 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
hicarian napisał(a):
Apartament jest z przedpłatą 200 Euro, w postaci depozytu na poczet zniszczeń. Czy to powszechna praktyka? Jadę z dzieciakami i chce z nimi miło spędzić czas.


Kamil

Taki depozyt wpłaca się czasami,ale dopiero po przyjeździe i jeśli po pobycie wszystko jest o.k. zwracają przy wymeldowaniu.Co do pogody to zależy jak trafisz ,ale w maju extremalnych upałów jeszcze nie powinno być.W Larnace spotyka się dużo rodzin z dziećmi.
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 13 Lut 2017 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Dziękuje za szybkie odpowiedzi :)

Mogłem źle napisać - przedpłata wynosi 50% rezerwacji (do końca marca) + 200 Euro depozytu po przyjeździe. Czy negocjować depozyt? Martwi mnie też 50% rezerwacji. Cena za 7 noclegów wyszła za mniej niż 800 złotych - bardzo, bardzo tanio, gdy obecnie najtańsze apartamenty/hotele zaczynają się od 1100 złotych.

http://www.booking.com/hotel/cy/apartme ... rt.pl.html

Czy lepiej według was rezerwować bez przedpłaty i bez depozytu (zapłacić powiedzmy 500 zł więcej za inne lokum) i płacić dopiero po przyjeździe?
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 13 Lut 2017 11:55 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Byliśmy z 10 miesiecznym dzieckiem w zeszlym roku na poczatku czerwca! Pogoda była super nie za ciepło dla dziecka! Co prawda w samo poludnie chodziliśmy do pokoju ale to dlatego ze mały spał w poludnie nie ze wzgledu na upał! Woda w morzu była już ciepła i ssuper dla dzieci lagodne zejście do morza!
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#53 PostWysłany: 13 Lut 2017 12:44 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌hicarian‌ Cena,lokalizacja i sam apartament są więcej niż dobre.Jeśli macie już bilety i 99 % pewności,że jedziecie to moim zdaniem warto spełnić do końca marca postawione warunki ,ew. zapytać czy depozyt na miejscu mógłby być np.100 E.Dużym plusem przy podróży z dziećmi jest darmowy transfer z i na lotnisko :) Udanego wypoczynku.
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 13 Lut 2017 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Dziękuje pięknie za wszystkie odpowiedzi :)
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 13 Lut 2017 13:25 

hicarian napisał(a):
Dziękuje za szybkie odpowiedzi :)

Mogłem źle napisać - przedpłata wynosi 50% rezerwacji (do końca marca) + 200 Euro depozytu po przyjeździe. Czy negocjować depozyt? Martwi mnie też 50% rezerwacji. Cena za 7 noclegów wyszła za mniej niż 800 złotych - bardzo, bardzo tanio, gdy obecnie najtańsze apartamenty/hotele zaczynają się od 1100 złotych.

http://www.booking.com/hotel/cy/apartme ... rt.pl.html

Czy lepiej według was rezerwować bez przedpłaty i bez depozytu (zapłacić powiedzmy 500 zł więcej za inne lokum) i płacić dopiero po przyjeździe?


Na podstawie 7 opinii trudno napisać, że coś jest "wyjątkowe" stosunkowo lekko na uboczu przy plaży, ale trochę od centrum czy samej Larrnaki
Zapewne i tak zamierzacie lecieć Wizzair, jak nie macie jeszcze lotów to zarezerwuj czy sprawdź jak to wygląda na Wizz Tours (na 2 ostatnich stronach w postach w temacie poniżej masz 2 zapewne czynne kody, sprawdź ile tam wychodzi lot i hotel/osoba)
wizz-tours,1500,35541&p=883072&hilit=wizz+tours#p883072

Obok w/w apartamentu w tym okresie macie masę hoteli apartamentowych większość w podobnej cenie ze śniadaniami
Góra
 PM off
hicarian lubi ten post.
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 26 Sty 2018 13:46 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 56
Planuję wyskoczyć na Cypr pod koniec maja i tu pytanie - od kiedy w okolicach Ayia Napy zaczynają swoje koncerty cykady?
Poważnie pytam, gdyż uwielbiam te dźwięki - słońce spalające okoliczne wzgórza i koncerty cykad.

Dlatego proszę o informację - czy można się ich spodziewać od 25 maja na Cyprze, czy jeszcze nie? Wtedy przesunę wyjazd, cykady w okolicach lata są niezbędne.
W necie jest wiele artykułów na temat cykad, ale nie ma nigdzie info o interesującym mnie terminie, stąd prośba do osób, które były w tym czasie na Cyprze lub znają kogoś, kto zna kogoś...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 26 Sty 2018 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
w Agia Napie są głównie hotele, bary, restauracje, drzew nie ma jakoś dużo, więc i cykad nie będzie tak słychać. Tak czy inaczej, zaczynają cykać dopiero mniej więcej w czerwcu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Paulos uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 27 Sty 2018 13:20 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 56
Trzeba będzie szukać biletów na inny termin.
Dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group