Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 26 Lut 2020 20:40 

Rejestracja: 03 Sie 2017
Posty: 20
Ja jestem, pogoda wspaniała, na krótki rękaw i spodnie, ale tylko do ok. 16, bo później już nieco chłodniej. Woda w temperaturze lipcowego Bałtyku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#202 PostWysłany: 24 Sty 2023 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Sam początek stycznia tego roku - trafiło się nam głównie słońce, temperatura wg wskazań 20 stopni, co pozwoliło na krótki rękawek w dzień (od mniej więcej 11 do 16) i nawet krótką kąpiel w zimnym jak Bałtyk latem morzu w Ayia Napa (plaża Nissi). Wieczorami potrzebna grubsza bluza lub kurtka. Niestety dni krótkie (po 17:00 już ciemno) ale mimo wszystko nawet w styczniu może być bardzo przyjemnie na Cyprze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mobilek lubi ten post.
Mobilek uważa post za pomocny.
 
      
#203 PostWysłany: 24 Sty 2023 20:04 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
To ja powiem tak: Byłem na Cyprze ponad 20 razy, w różnych miesiącach i zawsze było lato, przy czym zgadzam się z @flus, że kąpiele w morzu to od marca do grudnia. Ale nawet w połowie stycznia, choć w górach ludzie lepili bałwany, to na dole kąpali się w morzu. Stworzyłem więc sobie obraz Cypru, niekoniecznie może zgodny z prawdą, jakby to był co najmniej Katar.

Tymczasem w ubiegłym roku w kwietniu było super i letnio, ale ludzie mówili, że cały poprzedni tydzień 4°C. W październiku trzy pierwsze dni ciepłe (można było pływać nie tylko w morzu, ale i w basenie), ale dwa kolejne lało. Aż nie dowierzałem, bo prognozy mówiły o dwudniowym deszczu non stop, ale gdy akurat przenosiliśmy się z Pafos do Lemesos i poubieraliśmy w peleryny, to przestało i do wieczora było przyjemnie, ale już następny dzień to nieustanny prysznic i nie dało się wyjść z hotelu. A ja myślałem, że na Cyprze jak pada, to 15 minut. I żeby było gorzej, to gdy ostatniego dnia trzeba było jechać na lotnisko, to zrobił się upał.

No i teraz - przedłużony weekend 12-15 stycznia. Według prognoz nieustanny deszcz. Zajeżdżamy, a tam leje niemiłosiernie. Ale trzy kolejne dni były już ładne, w piątek ani kropli, w sobotę tyci tyci pod wieczór, a w niedzielę po tym jak się opalałem nad basenem, zaczęło lać i opóźniło nam wyjazd z hotelu, a potem jeszcze raz było przelotnie.

Może to element większej całości, bo ja w sumie od kilkunastu lat podróżuję i zawsze trafiałem na słońce, nawet tam, gdzie miejscowi mówili, że nie wiedzieli o jego istnieniu, a od roku, gdzie nie pojadę, to leje. Niektórzy by gadali coś tam o karmie, ale chyba po prostu niedoceniana acz bardzo ważna gałąź nauki, jaką jest statystyka, bezlitośnie odbiera swoją należność.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#204 PostWysłany: 02 Sty 2024 22:46 

Rejestracja: 01 Sty 2023
Posty: 101
monroe napisał(a):
Sam początek stycznia tego roku - trafiło się nam głównie słońce, temperatura wg wskazań 20 stopni, co pozwoliło na krótki rękawek w dzień (od mniej więcej 11 do 16) i nawet krótką kąpiel w zimnym jak Bałtyk latem morzu w Ayia Napa (plaża Nissi). Wieczorami potrzebna grubsza bluza lub kurtka. Niestety dni krótkie (po 17:00 już ciemno) ale mimo wszystko nawet w styczniu może być bardzo przyjemnie na Cyprze ;)


Właściwie to samo mogłabym napisać o obecnej pogodzie (z wyjątkiem kąpieli, chociaż widać kąpiących się). W dzień jest słonecznie i ciepło, ok. 20 stopni, wieczorem chłodno, więc jest dużo przyjemniej niż w Polsce w tym samym czasie, ale oczywiście nie są to tropiki, jeśli ktoś szuka upału na koniec/początek roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
rmk lubi ten post.
 
      
#205 PostWysłany: 03 Sty 2024 00:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Ją byłem 15. grudnia i podobnie. W dzień nawet upalnie (27) woda w morzu tak ciepła, że córka (3-letnia) nie chciała wyjść, a wieczory chłodne, choć nie tak, żebym zakładał długi rękaw (bo ja jestem zimnolubny), ale odczuwalnie.
A to że się tak wcześnie robi ciemno (bo to jednak nie pasuje do tak letniej pogody) powodowało jakiś dysonans poznawczy, tzn. koło 18:00 miałem wrażenie, że jest bardzo późno i trzeba iść spać.
Góra
 Profil Relacje PM off
rmk lubi ten post.
 
      
#206 PostWysłany: 07 Sty 2024 00:34 

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 146
Mimo że jesteśmy Grekomaniacy to Cypr też już zdążyliśmy polubić, byliśmy dwa razy w drugiej połowie maja i pogoda za każdym razem podobna ok 25-30 stopni, spokojnie dało się pływać i w basenie i w morzu. Ale zakochaliśmy się w Cyprze zimą, 23-30.01.2023 Larnaka i ok 20 stopni, 6 dni słońca i jeden dzień pochmurny, teraz jesteśmy 30.12-07.01 Ayia Napa i pogoda chyba jeszcze lepsza, codziennie od rana do 17 spodenki i koszulka, po zachodzie bluza i długi rękaw, w morzu spokojnie da się kąpać, nawet nas trochę spiekło. Prognozy na kolejne dni również zachęcające. Baterie naładowane na 100% na kolejne miesiące. Ayia Napa, Pernera i Protaras plaże bajka. Jak się uda to na przyszłą zimę też Cypr.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#207 PostWysłany: 07 Sty 2024 11:40 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Czekaj, czekaj. Dla mnie najlepsze jest to, że jak pojedziesz w styczniu, to na dole jest tak jak piszesz (niektórzy się kąpią w morzu, a i niektóre luksusowe hotele można wyhaczyć za śmieszne pieniądze), ale jak pojedziesz w góry Troódos, to możesz ulepić bałwana.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#208 PostWysłany: 31 Sty 2024 14:42 

Rejestracja: 25 Kwi 2012
Posty: 152
Druga połowa lutego, prawdopodobieństwo lepszej pogody w Larnace czy Pafos? Czy bez znaczenia bo ryzyko deszczu podobne?
Przejrzałem historię pogody i wygląda to różnie. Która z tych częsci Cypru jest z reguły cieplejsze i mniej deszczowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 31 Sty 2024 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
To na tyle nieduża odległość, że jak będzie marnie to już bez znaczenia czy Larnaca czy Paphos.

Mnie dwukrotnie w styczniu i lutym spotkały bardzo duże i intensywne deszcze (i do tego wiatr) także ryzyko jest.

Oczywiście jak się poszczęści to i 22-23 ze słoneczkiem, że można się spiec.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
czacza uważa post za pomocny.
 
      
#210 PostWysłany: 08 Mar 2024 09:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
Witam był ktos niedawno? MAm dylemat czy cypr czy hiszpania, jak odpalam youtube to na sporej ilosci filmikow wieje jak licho a ludzie chodza w dlugich kurtkach... czlowiek zazyl by slonca troche, ale jak ma wiac w morde i zimnica to do pupy w hiszpani wiecej zabudowan wiec na pewno nie jest tak wietrznie... dodatkowo wiecej infrastruktury dla dzieci (place zabaw, oceanarium)a tu z tego co widze slabo, co myslicie?
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 08 Mar 2024 10:27 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Na kilku placach zabaw na Cyprze z córką byłem (ostatnio w grudniu) i nie narzekam, choć oczywiście tam jest w porównaniu z Hiszpanią bardziej hm... swojsko niż infrastrukturalnie. Co do pogody to chyba najgorszy jest styczeń i luty, a potem z każdym miesiącem coraz lepiej. Słońce jest prawie zawsze, ale trzeba trafić. Zaliczyłem długie ulewy w styczniu i październiku, ale i styczniowy żar. A kurtkami się nie przejmuj - południowcy mają taką percepcję temperatury. Gdy w listopadzie w Atenach pływałem w cieplutkim morzu, miejscowi chodzili w szalikach i kożuchach, a w tramwajach chodziło ogrzewanie.


Ostatnio edytowany przez obibok, 08 Mar 2024 10:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
ziolo1988 lubi ten post.
 
      
#212 PostWysłany: 08 Mar 2024 10:29 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Co do pogody, no to zalezy jak trafisz. Z tym że ogolnie na Cyprze mniej pada niż w Hiszpanii. Za to temperatura wody na pewno na Cyprze będzie wyższa w marcu/kwietniu niż w Hiszpanii. Ten rejon Morza Śródziemnego jest ogólnie najcieplejszy. Atrakcje, no to jak kto lubi, ale dla dzieci wg mojej oceny w Hiszpanii jest lepsza infrastruktura. Na Cyprze po sezonie akwaparki / baseny ze zjeżdżalniami są zamknięte. Place zabaw nieliczne (ew. płatne, np. w kręgielniach itp).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ziolo1988 lubi ten post.
ziolo1988 uważa post za pomocny.
 
      
#213 PostWysłany: 08 Mar 2024 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
W poprzedni weekend:
Piątek, sobota (Larnaca, Agia Napa, Limassol i okolice) - ciepełko na krótkie spodenki, ~25 stopni, ale zaraz po zmroku robi się zimno i trzeba zakładać warstwy
Niedziela (Paphos i okolice) - ok. 18 stopni i deszcz, lekki wiatr i od razu dość chłodniej.
Także trzeba mieć warstwy:))
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ziolo1988 uważa post za pomocny.
 
      
#214 PostWysłany: 17 Mar 2024 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Paź 2012
Posty: 298
Loty: 26
Kilometry: 46 405
niebieski
Dzieki za cenne rady moj tydzien na Cyprze byl bardzo cieply przewaznie na krotki rekaw, w morzu sie pokąpaliśmy. Fly4free ma moc /d3 załadowane na high!
_________________
Codzien­nie pat­rz na świat, jak­byś oglądał go po raz pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#215 PostWysłany: 17 Mar 2024 21:09 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Gratulacje. <zazdrość>
Góra
 Profil Relacje PM off
ziolo1988 lubi ten post.
 
      
#216 PostWysłany: 21 Mar 2024 09:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Cypr na zimę zawsze super. Jak byłem w grudniu to jeden dzień padało ale w lutym już cały czas piękne słoneczko
Góra
 Profil Relacje PM off
ziolo1988 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 216 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group