Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#81 PostWysłany: 06 Lis 2020 09:22 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
pbak napisał(a):
znaczy sie moge turystycznie wjechac do Czech z Niemiec, bez zadnych testow?

Tak, jeśli tam przebywałeś przez ostatnie 14 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
pbak uważa post za pomocny.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#82 PostWysłany: 06 Lis 2020 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
@pbak:
Jak pisze @Chupacabra, jeśli przebywałeś tam co najmniej 14 dni, jesteś zwolniony z obowiązku wypełniania formularza i testu bądź kwarantanny jeśli nie podejmujesz pracy czy nauki w Czechach, natomiast przyjazd dla kogokolwiek i skądkolwiek jest dozwolony tylko z "niezbędnych" powodów. Trudno powiedzieć czy i jak będą to egzekwować. W każdym razie, na wypadek ew. pytania o przyczynę podróży powinieneś mieć jakąś lepszą odpowiedź niż cel turystyczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#83 PostWysłany: 07 Lis 2020 16:17 

Ktoś ma aktuale info dt. wjazdu Polaków do Czech od poniedziałku 9 lis. Nieoficjalnie dowiedziałem się,że właśnie od 9 lis każdy kto wjeżdza do Czech z Polski musi posiadać negatywny wynik testu zrobiony nie póżniej niz 48 h przed wjazdem.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#84 PostWysłany: 07 Lis 2020 22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 485
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Od 9.11. podróżni z Polski co do zasady nie będą mogli wjechać na terytorium Czech. System oznakowania państw europejskich pod kątem bezpieczeństwa podróżowania tzw. „Semafor” umieścił Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka zachorowania (czerwone) na koronawirusa: https://www.mvcr.cz/clanek/pravidla-vst ... -2020.aspx (lista jest stale aktualizowana).

źródło: Polak za granicą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#85 PostWysłany: 18 Lis 2020 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
Dawno już nic nie było o Czechach. Wygląda na to, że od ok. 15 listopada sytuacja się tam stabilizuje, sądząc po odsetku zgonów: maksymalnie wynosił on bodajże 26,2, a teraz obniżył się do 24,8 (na 100 tys. mieszk. w ciągu ostatnich 14 dni) - spadek jest więc na razie nieznaczny, ale przynajmniej nie ma dalszego wzrostu. Jeśli ta obserwacja się potwierdzi, znaczyłoby to, że "II fala" koronawirusa w Czechach trwała ok. 2 miesiące (odsetek wykrytych przypadków zaczął gwałtownie rosnąć w połowie września).
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#86 PostWysłany: 23 Lis 2020 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Czy ktoś może wie jak w praktyce wyglądają przepisy dot. przylotu z Turcji do Republiki Czeskiej pod względem COVID?
Oficjalnie jest tak: "Travelers require a recent health certificate declaring them to be COVID-19 free or must self-isolate for 14 days".
Pytanie jak jest w praktyce?

Mogę wsiąść do auta i zaizolować się dopiero w kraju mlekiem i miodem płynącym, czyli w PL? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#87 PostWysłany: 23 Lis 2020 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
@ofer:
Tranzyt do 12h jest dozwolony i nie trzeba w ogóle wypełniać formularza. Więcej o tym w postach od #73.

Chyba że coś się zmieniło od 9 listopada, szczerze mówiąc ostatnio nie sprawdzałem (odsyłacze, które podałem, są na bieżąco aktualizowane, gdyby były jakieś zmiany).
Góra
 Profil Relacje PM off
ofer uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#88 PostWysłany: 23 Lis 2020 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
@nosacz - dzięki i sorry za niedopatrzenie co do powyższych postów.
W grudniu sprawdzę osobiście jak to wygląda i zdam szybką relację na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#89 PostWysłany: 03 Gru 2020 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2018
Posty: 185
W Czechach zaczęło się "wielkie rozwolnienie", czyli ponowne otwarcie sklepów i restauracji. Filmik ilustracyjny z polskim akcentem: https://tv.idnes.cz/domaci/rozvolneni-f ... nestv_ande
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#90 PostWysłany: 03 Gru 2020 21:37 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Wczoraj na praskim Staromaku w sumie spory tłum obserwował choinkę i konsumowano svarzak gdzie tylko się dało.
Dziś obiadek w restauracji gdzie stoły, co drugi oficjalnie zamknięty.
W radiu dziś słuchałem, że stoki narciarskie mają otworzyć w Wigilię.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#91 PostWysłany: 08 Gru 2020 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Czy ktoś ostatnio wjeżdżał do Czech? Będę przy granicy i nie ukrywam, że chętnie skoczyłabym na obiad. Oficjalnie bez testu, poza tranzytem 12h, można wjechać na maks. 24h z ważnych powodów (zawodowych, medycznych) - czy ktoś to kontroluje, czy może warto zaryzykować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#92 PostWysłany: 08 Gru 2020 22:43 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Nikt tego nie kontroluje, Czesi podchodzą do tego zdroworozsądkowo, mam znajomych mieszkających w Cieszynie i zdarzyło im się wyskoczyć już na piwko czy obiad do Czeskiego Cieszyna i nikt z tego nie robi problemu :) oni też chcą zarobić i zacząć żyć normalnie, to zrozumiałe
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#93 PostWysłany: 08 Gru 2020 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Myślę, że do 12h nic nie grozi. No może do 11h, bo zawsze możesz powiedzieć że jesteś w tranzycie, tylko wpadłeś na obiad i masz jeszcze 1h żeby dojechać np. do Niemiec ;)
Dla ew. kontroli bardziej będzie się liczyła Twoja data/godzina przyjazdu do Republiki Czeskiej (np. wspomniany wcześniej SMS powitalny).
Góra
 Profil Relacje PM off
malgo1987 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#94 PostWysłany: 08 Gru 2020 23:22 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
malgo1987 napisał(a):
Czy ktoś ostatnio wjeżdżał do Czech? Będę przy granicy i nie ukrywam, że chętnie skoczyłabym na obiad. Oficjalnie bez testu, poza tranzytem 12h, można wjechać na maks. 24h z ważnych powodów (zawodowych, medycznych) - czy ktoś to kontroluje, czy może warto zaryzykować?


Byłem w Czechach dzisiaj,byłem też wczoraj ,byłem również w środę i piątek ale to już służbowo , na przejściu w Chałupkach stoi (chociaż nie zawsze) straż graniczna nasza bo czeskiej tam dawno już nie widziałem ,nikt nic nie sprawdza ,chociaż na powrocie autostradą widziałem na boku jedną osobówkę i jeden autobus zatrzymany chyba do (wyrywkowej) kontroli przez służbę celną .
Jak masz okazję to śmiało ,a jak będziesz w okolicach Bohumina to polecam wybrać się również do Kauflanda akurat mają (dzisiaj jeszcze były) tam w promocji mega słodkie ,soczyste i duże mandarynki po 29Kc/kg.

Jutro sprawdzę przejście Zwardoń_Żylina,jaka tam sytuacja panuje .
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#95 PostWysłany: 09 Gru 2020 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 435
srebrny
kewatkO napisał(a):

Jutro sprawdzę przejście Zwardoń_Żylina,jaka tam sytuacja panuje .


Żylina = Słowacja a to już całkowicie inny temat ;)
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#96 PostWysłany: 09 Gru 2020 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Dziękuję wszystkim, w takim razie na pewno wybierzemy się na obiad :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#97 PostWysłany: 15 Gru 2020 15:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Jakby jeszcze ktoś się zastanawiał - byliśmy 3 razy w Harrachovie, przejazd przez Jakuszyce. Aniu razu nie było żadnej kontroli, ani po polskiej, ani po czeskiej stronie. Gospody czynne, chociaż w niektórych menu trochę ograniczone. Dobrze było po całodziennym trekkingu zjeść w restauracji i wypić zimne czeskie piwo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#98 PostWysłany: 15 Gru 2020 16:16 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Ja dziś zrobiłem sobie jednodniówkę w Bohuminie. KŚ, bilet RT 10h - 18 zł. z Katowic. Żadnych kontroli, po czeskiej stronie wszystko otwarte. Maseczki nosi może 75% osób, więcej w centrum, mniej na obrzeżach.

Czy można wyobrazić sobie mniej atrakcyjne miasto pod względem turystycznych doznań? Nie. Trud podróży rekompensują czeskie słodycze i alkohol, które uwielbiam. Kurs euro <-> korona na zdjęciu.

Sporo typów się kręci tu spod ciemnej gwiazdy (meneli/cinkciarzy), słabe miejsce na dłuższy czy wieczorny pobyt.
ImageImageImageImageImageImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#99 PostWysłany: 15 Gru 2020 16:36 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Cytując: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czechy

Przyjazd do Czech na okres powyżej 24 h wymaga: wypełnienia elektronicznego formularza lokalizacyjnego (https://plf.uzis.cz/) okazania negatywnego testu PCR wykonanego nie później niż do 72h przed wjazdem lub poddania się testowi PCR w ciągu 5 dni od przyjazdu i przedłożenia wyniku badania do regionalnej stacji higieny (w przeciwnym wypadku obowiązuje kwarantanna).

Pytanie Polaczka-cffaniaczka - czy to oznacza, że na 5 dni spokojnie można do Czech wyskoczyć, wynająć hotel i przygotowywać się do poddania testowi PCR? Z tego tekstu wynika, że kwarantanna obowiązuje przy braku okazania wyniku testu ale mamy na to aż 5 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Czechy a covid
#100 PostWysłany: 15 Gru 2020 19:01 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
-- 15 Gru 2020 20:01 --

[quote="Kothson"]Ja dziś zrobiłem sobie jednodniówkę w Bohuminie. KŚ, bilet RT 10h - 18 zł. z Katowic. Żadnych kontroli, po czeskiej stronie wszystko otwarte. Maseczki nosi może 75% osób, więcej w centrum, mniej na obrzeżach.

Czy można wyobrazić sobie mniej atrakcyjne miasto pod względem turystycznych doznań? Nie. Trud podróży rekompensują czeskie słodycze i alkohol, które uwielbiam. Kurs euro <-> korona na zdjęciu.

Sporo typów się kręci tu spod ciemnej gwiazdy (meneli/cinkciarzy), słabe miejsce na dłuższy czy wieczorny pobyt.



@Kothson
Nie wiem czy i jak znasz Bohumin ale wybrałeś jeden z najgorszych sklepów w Bohumine a na dodatek i najdroższy, kilka (dosłownie) kroków dalej masz Kauflanda wystarczy przejść przez a'la dworzec autobusowy który mieści się z prawej strony Penny za parkingiem sklepowym i po około 100m jest z prawej strony Kaufland,ceny i wybór o wiele większy ,polecam następnym razem czasowo wychodzi może 2_3minuty dalej w jedną stronę.

Edit:wyciąłem zdjęcia z cytatu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 502 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group