Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kantor w Kopenhadze
#1 PostWysłany: 29 Sie 2017 12:35 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Cześć, który kantor w Kopenadze możecie polecić? Szukam czegoś blisko Dworca Głównego i z brakiem złodziejskich kursów. Zależy mi na wymianie konor norweskich na duńskie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#2 PostWysłany: 29 Sie 2017 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Wymieniałem kiedyś u nich, ale niewielką kwotę bo spready mieli dosyć duże:
http://www.dan-exchange.com/valutakurser.php
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blazejdaw uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 10 Maj 2023 11:17 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Pytam tu, bo jakoś mi żaden dział nie pasował ; lecę pierwszy raz do Danii, czytałam o płatnościach kk, ale chciałam kupić jakąś drobną kwotę (choćby dla obejrzenia ich
waluty :) ). Niestety, w moim mieście nie ma koron w żadnym kantorze, i to wg sprzedawców, od dawna. Czy potwierdzacie, że absolutnie da radę bez?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Maj 2023 11:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Powinno dać radę bez - nawet za hot-doga w budce przy kanale w Kopenhadze płaciliśmy kartą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 10 Maj 2023 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Byłem niedawno i nie wiem jak wygląda ich waluta, wszędzie płaciłem kartą, kantory widziałem na dworcu głównym w Kopenhadze, kursy takie sobie, po kilka procent spreadu na walucie
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 10 Maj 2023 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Ja tu mieszkam od ładnych kilku lat i nie miałem papierka w ręce od 2016 :D

Prawie wszędzie się da zapłacić kartą - ale lepiej popatrzeć na loga zanim zamówimy, bowiem do tego "prawie wszędzie" są dwa ale.
- niektóre mniejsze miejsca akceptują tylko "dankort" czyli ichniejszą nakładkę na visę (ale nie każda visa jest dankort). Z dwa razy mi się zdarzyło trafić na takie miejsce.
- czasem można płacić tylko mobilepay (czyli ichniejszym blikiem). To jest często spotykane na "amatorskich" stoiskach - pchle targi, ludzie sprzedający warzywa czy przetwory na prowincji.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Maj 2023 17:24 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Zakup jaj, warzyw czy owoców u rolników na prowincji to inna sprawa. Mają oni zazwyczaj wystawione paczkowane produkty z przyczepioną ceną przed swoimi gospodarstwami, a obok stoi puszka gdzie trzeba wrzucić kasę.

Dekadę temu mieszkałem przez 2 lata w Danii (Djursland) i prawda jest taka że już wtedy było łatwiej zobaczyć pegaza niż znaleźć punkt bez możliwości płacenia kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Maj 2023 12:32 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Po powrocie: rzeczywiście da radę bez gotówki, ale...w Aarhus nie można kupić biletu w autobusie (jechałam nr 100) za pomocą karty. Kierowca rozłożył ręce i przeprosił.
Musiałam poszukać bankomatu i wypłacić niewielką kwotę. Biletomaty są tylko na przystankach tramwajowych, wiec to też nie jest rozwiązaniem dla wszystkich.
Oczywiście, można zainstalować aplikację, ale uważam zmuszanie do instalacji setek aplikacji za nieco niekomfortowe i przesadzone. :(
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Cze 2023 20:07 

Rejestracja: 01 Sty 2023
Posty: 101
Bardziej problematyczne może być raczej posiadanie gotówki w Kopenhadze niż jej brak (w przypadku zamiaru jej wydania). Np. w Netto w ogóle nie było możliwości zapłaty gotówką. Za hot dogi w Nyhavn zapłaciliśmy co prawda gotówką, ale pani w budce w pierwszej kolejności też podsuwała terminal :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group