Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 31 Sty 2018 23:39 

Rejestracja: 04 Cze 2017
Posty: 12
Temat jest trochę zakurzony więc go odświeżę: dwie samotne dziewczyny, około północy, środek tygodnia muszą wysiąść z metra lub autobusu, odebrać klucze i przejść do apartamentu jak wg mapki poniżej (mam nadzieję że widać). Czy to bezpieczna okolica?

Załączniki:
mapka.png
mapka.png [ 503.75 KiB | Obejrzany 10064 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#62 PostWysłany: 31 Sty 2018 23:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Bezpieczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 03 Mar 2018 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 245
Kilometry: 294 341
niebieski
pomału szukam noclegu na maj.
tutaj i w necie dużo info o brudzie i niebezpieczeństwie w okolicach Omoni czy Metaxourghio.
Jak jest naprawdę?
czy ta okolica różni się czymś od Garibaldi w Neapolu, czy innych okolic dworca w miastach włoskich np. w Mediolanie?

bardziej chodzi o znajomą z którą lecę. to jej pierwsza wyprawa poza granice Polski. chcę aby miała dobre wspomnienia...


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Kwi 2018 12:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 16 Mar 2018 15:50 

Rejestracja: 04 Cze 2017
Posty: 12
Znajoma wczoraj wróciła z Aten. Powiedziała by raczej nie zapuszczać się w Metaxourghio, tym bardziej po zmroku. Bardzo nieprzyjemna okoilca z narkomanami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 16 Mar 2018 15:59 

Dzięki za cynk.
W życiu tam nie pòjdę, skoro znajoma tak powiedziała. :twisted:
Góra
 PM off  
      
#66 PostWysłany: 16 Kwi 2018 12:11 

Rejestracja: 25 Lip 2015
Posty: 13
Czy naprawdę jest tak niebezpiecznie w Atenach?

"Pan Maciej wybrał się z kolegą do Aten, aby pozwiedzać słynne zabytki. Feralnego dnia chodzili po Akropolu, a wieczorem wybrali się na górę Filopappou. Tam rozegrał się dramat. – Poczułem mocny chwyt na karku i ostrze noża na swojej szyi. W tym samym momencie zauważyłem trzech bandytów biegnących z przodu do mnie i Tomka. Zostaliśmy otoczeni przez czterech gości z nożami, butelkami i pistoletem gazowym. Oddaliśmy im wszystko: telefony, aparat fotograficzny i pieniądze. Na szczęście nic nam nie zrobili – mówi pan Maciej."

Jak uniknąć tego typu sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 16 Kwi 2018 12:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Zdrowy rozsądek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 16 Kwi 2018 12:18 

Siedziec w domu.
Góra
 PM off  
      
#69 PostWysłany: 17 Kwi 2018 10:17 

Rejestracja: 06 Lis 2017
Posty: 41
ale to na przestrzeni jakiego czasu tak się zrobiło niebezpiecznie w Atenach?

Kurcze bywałem w Atenach o różnych porach roku, w dzień, wieczorem i po zmroku. To co tu czytam, to tak jak by o jakimś inny mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 17 Kwi 2018 10:24 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
To nie czytaj.
W Atenach nic się nie zmienilo. Są dzielnice no-go i spoko dzielnice.

Ataki takie, to nawet w Krakowie się spotyka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 19 Kwi 2018 11:09 

Rejestracja: 19 Kwi 2018
Posty: 1
Cześć, co możecie powiedzieć o okolicach uliczki Papanikoli? Na street view wygląda jak z horroru ale względnie blisko Akropolu. Z góry dzięki za info.

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Zeus, 19 Kwi 2018 11:20, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 22 Kwi 2018 12:42 

Rejestracja: 21 Kwi 2018
Posty: 4
Witam, prośba do Zeusa bądź kogokolwiek, kto ma wiedzę na temat aktualnej sytuacji. Będę na Syntagmie około północy, nocleg przy ulicy Filis. Przeczytałam, że okolice Wiktorii i Filis nie należą do przyjemnych miejsc -odpowiedź z 2015 r. Odcinek chcielibiśmy z chłopakiem pokonać pieszo. Proszę o informację, czy załączony poniżej plan trasy jest względnie bezpieczny, czy też lepiej odpuścić nocny spacer i szukać alternatywnego sposobu dotarcia na miejsce.

Załączniki:
mapa.png
mapa.png [ 757.86 KiB | Obejrzany 9362 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 22 Kwi 2018 13:48 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Ja w Atenach z żoną byłem 5 razy. Z reguły mieszkaliśmy w okolicy centrum, a raz w okolicach placu Omonia i nigdy nie byliśmy zaczepiani i do bezpieczeństwa nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń. Ostatni raz byliśmy we wrześniu 2017 roku. Nie wierzę, że aż tak się pozmieniało. Ze swej strony mogę polecić rozwagę, a jeżeli ktoś się boi chodzić po mieście po zmroku to pozostaje tylko taksówka.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 23 Kwi 2018 19:11 

Rejestracja: 21 Kwi 2018
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedź. Trzy tygodnie temu wróciłam z Neapolu, po którym również włóczyłam się nocą i ani razu nie czułam się zagrożona. Zaskoczyły mnie wpisy o ateńskim niebezpieczeństwie. Wychodzi na to, że niektóre opinie są mocno przesadzone. Narkomani, kieszonkowcy, złodzieje, bezdomni są przecież w każdym mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off
Krycha55 lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 04 Sie 2018 13:20 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 2
Nie chcę popadać w żadną paranoję ale chciałbym się zapytać odnośnie noclegów w Atenach. Razem z dziewczyną będziemy spać przez AirBnB. Dwa razy opcja superhost, dużo pozytywnych opinii, więc zakładam, że nie będzie problemów. Do wyboru mamy dwie lokalizację.

1. to region Gizi i Exarchcia
2. to okolice Gouva i Artemios.

Cenowo oczywiście druga troszkę więcej kosztuje bo bliżej Akropolisu. Czy lepiej dla spokoju wziąć opcję drugą czy nie przesadzać i brać pierwszą? Generalnie koło 0:00 na pewno chodzić nie będziemy. Zakładam, że najpóźniej jakaś 22-23. Rozsądek mamy, żeby omijać parki i ciemne uliczki z podejrzanymi ludźmi.

PS. Trzymanie telefonu w ręku na selfiesitcku lepiej unikać czy spokojnie? Byliśmy we Włoszech i nigdy z tym problemu akurat nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 04 Sie 2018 13:45 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 04 Sie 2018 14:36 --

Selfstick do 2m jest bezpieczny. Powyżej 3m radziłbym uważać. :lol: :lol: :lol:

-- 04 Sie 2018 14:45 --

BTW...jak masz dalej dylematy to może załóż na selfstick telefon...stacjonarny? Powinno być bezpieczniej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 04 Sie 2018 22:00 

Rejestracja: 04 Sie 2018
Posty: 2
Nie ma to jak generalnie ominąć meritum wypowiedzi i skupić się na drobnostce o którą zapytałem. Jak się nie posiada lustrzanki ani ręcznego aparatu to stick spełnia fajną rolę przy robieniu zdjęć. Nie tylko swojej twarzy. Swego czasu czytałem, że odradza się tak trzymać na wierzchu sprzęt bo można go szybko stracić.

@Zeus możesz się odnieść co do pytania o dzielnice?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 05 Sie 2018 11:15 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Gdziekolwiek byś nie był z fajnym sprzętem na wierzchu to jesteś narażony na jego stratę. Ogólnie ...myśl i przewiduj zachowanie swoje i otoczenia a zdecydowanie zmniejszysz wszelkie ryzyka. A od Zeusa oczekujesz potwierdzenia czy zaprzeczenia tego co może nastapic w danym momencie w...przyszłości? :lol: :lol: :lol: Nie myl Bogów z forum. Nawet Zeus nie przewidzi co się stanie podczas Twojego pobytu w Atenach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 05 Sie 2018 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Moim zdaniem cały ten wątek w ogóle nie powinien istnieć, ale skoro powstał to może go wywalić? :lol: . Sieje tylko zamęt i mnoży idiotyczne pytania, sam też sie nabrałem. Ateny to normalne europejskie miasto z cieniami i blaskami.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 05 Sie 2018 12:21 

Co jest idiotycznego w pytaniu, która lokalizacja uchodzi za bezpieczniejszą? Tak jak w każdym normalnym mieście, tak i w Atenach, są dzielnice spokojniejsze i takie, gdzie "inżynierów i lekarzy" jest więcej...

Jedzie gość z laską na wakacje, to chyba oczywiste, że stara się zapewnić jej bezpieczeństwo. Zakładając, że pytania nie zadał John Rambo, to wybiera optymalne z punktu widzenia jakiś 99 proc. populacji: minimalizuje ryzyko kłopotów.

Oczywiście, że można wywalić. Wszystko można.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 102 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group