Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zalecane jest sprawdzenie informacji na stronach:
https://www.gov.pl/web/hiszpania (strona MSZ z informacjami nt. wymogów wjazdowych do Hiszpanii)
https://www.hellocanaryislands.com/coronavirus/ (strona organizacji turystycznej Wysp Kanaryjskich)

Lista autoryzowanych laboratoriów na Wyspach Kanaryjskich
https://turismodeislascanarias.com/site ... 0A4_EN.pdf

Co jeśli na Wyspach Kanaryjskich wyjdzie mi pozytywny test na COVID?
https://www.hellocanaryislands.com/covi ... ce-policy/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 96  Następna
Autor Wiadomość
#1281 PostWysłany: 09 Kwi 2021 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
trocha napisał(a):
chodzi mi o praktykę - czy restauracje w takich obostrzeniach są otwarte -;czy jest dużo turystów,
czy się zamykają, bo mało turystów i jeszcze mają ograniczenia do otwarcia tylko ogródków/tarasów

@trocha powiem Ci na przykładzie Las Palmas- generalnie otwarte były te knajpy, które miały możliwość obsługi klientów na zewnątrz. Powodowało to czasem problem z dostępnością miejsc w obiadowej porze.
Często też nie było już wieczornego otwarcia, tylko np. knajpy normalnie czynne do 15:30 były otwarte np. do 17.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#1282 PostWysłany: 09 Kwi 2021 17:48 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
A jak z godziną policyjną i jej pilnowaniem? Pytanie w kontekście wejścia na Teide
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1283 PostWysłany: 09 Kwi 2021 18:21 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4040
złoty
Ludzie się stosują, ale nikt nie pilnuje. Policji nie widać w ogóle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1284 PostWysłany: 10 Kwi 2021 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sty 2012
Posty: 203
niebieski
Wieczorami (przed 22) policja jezdzi chodnikami, ale nawet nie zwracają ludziom uwagi jeśli ktoś nie ma naciągniętej maseczki na nos. Nie testowałem ich wyrozumiałości w czasie godziny policyjnej, ale bary/restauracje/sklepy zamykają się do 22.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1285 PostWysłany: 10 Kwi 2021 01:34 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Wielokrotnie wracałem po godzinie policyjnej i spoko. Zdarzyła się tez huczna impreza u znajomych, wracaliśmy po niej na piechotę z Los Cristianos do Las Americas, i tez nic. Ochrona w hotelu także nas goniła za imprezy, ale bardzo grzecznie. Potem zdałem sobie sprawę, że naruszamy przepisy, bo spotykały sie osoby z kilku rodzin w liczbie większej niż dopuszczalna, gdyby policja chciała zrobic wjazd, to mielibyśmy problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1286 PostWysłany: 10 Kwi 2021 12:06 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4040
złoty
Na wylocie z Fuerteventury wszyscy muszą okazać test i niemiecki formularz, bez tego się nie poleci, nawet w tranzycie.
Tylko nie piszcie o tym, jakie są przepisy, bo wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1287 PostWysłany: 10 Kwi 2021 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
jacek96

mówisz o locie do DE lub przez DE?
Ja wracając do Polski test mam zamiar zrobić na lotnisku w Warszawie. Ktoś już to przerobił na własnej skórze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1288 PostWysłany: 10 Kwi 2021 19:58 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4040
złoty
z FUE do BER.
W Niemczech nikt nic nie sprawdzał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1289 PostWysłany: 11 Kwi 2021 00:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jestem od kilku godzin na Teneryfie w Santa Cruz. Jeśli chodzi o godzinę policyjną (tutaj od 22:00), to warto mieć na uwadze, że w knajpach ok. 21:15 zaczyna się sprzątanie przed zamknięciem, bo obsługa też musi mieć czas na dotarcie do domu (czyli kuchnię muszą zamykać jeszcze wcześniej). Generalnie wygląda na to, że wszystkie lokale przestrzegają zakazu obsługi we wnętrzach i stoliki na zewnątrz w sobotni wieczór przeżywają oblężenie.
Nocujemy przy Plaza de la Candelaria w centrum i o ile o 22:00 było jeszcze gwarno, to 22:15 była już cisza.

EDIT: jeszcze parę słów o lotach - lecieliśmy Wizzem z Warszawy, nadawaliśmy bagaż rejestrowany i wtedy nam sprawdzali kody QR i testy. Na lotnisku TFS kolejka - wszystkim sprawdzali kody QR i wyrywkowo testy COVID (trafiło m.in. na moją żonę - obejrzeli na szybko i puścili bez dodatkowych pytań).
O test zostaliśmy też poproszeni na recepcji hotelu przy zameldowaniu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1290 PostWysłany: 11 Kwi 2021 19:07 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Ja wczoraj przyleciałem na Teneryfę z Modlina. Na lotnisku w PL sprawdzali tylko QR. Na przylocie kolejka na 20-30 minut. Sprawdzili znowu QR i testy (rzut oka, znalezienie „negative” i można zaczynać wakacje). W apartamencie z booking.com testy już nikogo nie interesowały :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1291 PostWysłany: 11 Kwi 2021 20:40 

Rejestracja: 21 Mar 2021
Posty: 11
W nocy wróciłem z Teneryfy i mam parę informacji.
Rejs WAW-TFS 03.04 Wizzair
Na odprawie sprawdzali test, mieliśmy RT-LAMP, pytali też o kod QR, ale nie musieliśmy go pokazywać.
Samolot prawie pełny, po drodze nic dodatkowego nie wypełnialiśmy.
Po lądowaniu sprawdzali kody QR, o test nikt nie pytał.
W jednym z dwóch noclegów (oba prywatne) chcieli testy.
TFS-WAW 10.04 - godzinę opóźniony. Na powrocie wypełnialiśmy w trakcie lotu karty lokalizacyjne, po lądowaniu podstawiali autobusy. Kto chciał test wysiadał na pierwszym przystanku, reszta na końcu. Była kontrola graniczna, pokazywało się test i puszczali dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#1292 PostWysłany: 11 Kwi 2021 22:39 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Również byłem 3-10.04 na Teneryfie, w Puerto de la Cruz i u mnie podobne wrażenia.
Przed wejściem do samolotu w Modlinie sprawdzono kody QR i testy, co ciekawe, nikt nie sprawdzał dokumentów tożsamości...
Po przylocie sprawdzano wszystkim kody QR i wyrywkowo testy na koronawirusa (mojej dziewczynie sprawdzano).
W hotelu też chcieli test, na powrocie do Modlina kontrola Straży Granicznej, ale jako że byliśmy pierwsi poszło bardzo sprawnie.
Właściwie na Teneryfie poza maseczkami nie odczuwa się pandemii, przy takiej pogodzie i tak wszyscy siedzieliby na zewnątrz w restauracjach.
Polecam, można trochę odpocząć od naszej zmiennej pogody :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1293 PostWysłany: 12 Kwi 2021 23:52 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Szukając noclegu na Teneryfie zauważyłem, że niektóre obiekty mają zastrzeżenie:
Cytuj:
Zgodnie z rządowymi wytycznymi dotyczącymi minimalizacji ryzyka transmisji koronawirusa (COVID-19) w okresie obowiązywania tych wytycznych ten obiekt może akceptować rezerwacje tylko od kluczowych pracowników/podróżujących dysponujących specjalnym pozwoleniem, którzy przedstawią odpowiedni dowód po przyjeździe. Jeśli taki dowód nie zostanie przedstawiony, rezerwacja zostanie odwołana po przyjeździe

Czy to jakieś stare śmieci pozostały, czy niektóre obiekty rzeczywiście mogą prosić o jakieś dokumenty po co tam jestem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1294 PostWysłany: 13 Kwi 2021 07:01 

Rejestracja: 13 Kwi 2021
Posty: 5
A orientuje sie ktos jak jest z podrozami miedzy wyspami w szczegolnosci miedzy Teneryfa (Level3), Fuerteventura (Level3) i Lanzerote (Level2)? Czy wystarczy zadeklarowac rezerwacje booking i bedac obcokrajowcem puszczaja na lotnisku, na prom?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1295 PostWysłany: 13 Kwi 2021 11:14 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
pafnucy7 napisał(a):
maciek napisał(a):
Siedzi ktoś na zdalnej na Teneryfie i poleci kartę prepaid z dobrym pakietem?
Polecam Simyo moim zdaniem najlepsza:) pozdro


Może ktoś pomoże gdzie to kupić? Pokazuje punkt sprzedaży w Santa Cruz, ale to dla mnie druga strona wyspy. Najlepiej w okolicach Adeje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1296 PostWysłany: 13 Kwi 2021 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Podroze pomiedzy wyspami (LEVEL 3) sa dozwolone nawet dla turystow. Przed lotem, a pwenie tez przed podroza promem, wypelnia sie deklaracje dot. celu podrozy bo jest ok. 10 wyjatkow. 2 z nich sa interesujace dla turysty:
a) podroz w celu udania sie do hotelu / zarejestrowanego miejsca wypoczynku
b) podroz w celu udania sie do miejsca zamieszkania (powrot do PL)
inne wyjatki, to mniej wiecej tak jak u nas w hotelach: podroze sluzbowe, biznes, szkola, obowiazki publiczne itp...
Karteczke oddaje sie przed wylotem. A potem standardowa procedura w hotelu: pokazanie testu lub fakury/rachunku za poprzedni pobyt.
Tak, ze no problem z przemieszczaniem sie. I zdecydowanie polecam :-)

Załączniki:
TFN-7_48AM.JPG
TFN-7_48AM.JPG [ 39.81 KiB | Obejrzany 605 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#1297 PostWysłany: 13 Kwi 2021 13:03 

Rejestracja: 12 Kwi 2017
Posty: 23
Loty: 53
Kilometry: 98 779
Czy testy na powrocie są wymagane żeby wsiąść do samolotu? Czy jest to tylko kwestia braku kwarantanny w Polsce? Zastanawiam się w kontekście osoby zaszczepionej, która z kwarantanny jest zwolniona
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1298 PostWysłany: 13 Kwi 2021 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@Papaj0 generalnie nie są wymagane, ale czasami zależy to od linii lotniczej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Papaj0 uważa post za pomocny.
 
      
#1299 PostWysłany: 13 Kwi 2021 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Czyli w skrocie albo TAK, albo NIE :-)
Zalezy...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1300 PostWysłany: 13 Kwi 2021 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@Washington w nocy na Teide nie bedzie policji :-)
@refiko => wiki :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1901 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 96  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group