Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Lip 2020 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
namteH napisał(a):
Nie, centrum nie jest opustoszałe (mówię o Barcelonie).
Jest trochę mniej ludzi (ale nie zobaczysz tego jak przyjeżdżasz raz na dwa lata).
W sklepach jest trochę mniej ludzi (jw.)
Na plażach są jakieś strefy żeby zachować dystans ale oprócz tego to nic nowego.

To czesciowo chyba jednak kwestia subiektywnej oceny - jak dla mnie najbardziej roznice widac w turystycznych miejscach, okolice Rambli czy Port Vell zdecydowanie bez zadnych tlumow, wrecz puste. W dzielnicach gdzie zazwyczaj turystow nie bylo, duzej roznicy faktycznie nie widac i zycie toczy sie prawie normalnie, tyle ze bez wielkich korkow na Diagonalu czy Gran Via ;)
Na plazy w BCN nie bylem, ale w Castelldefels i Sitges oprocz tablic informacyjnych nie ma zadnych wydzielonych stref.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 06 Lip 2020 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Gregggor napisał(a):
...
Na plazy w BCN nie bylem, ale w Castelldefels i Sitges oprocz tablic informacyjnych nie ma zadnych wydzielonych stref.

Też nie widziałem tych stref na własne oczy.
Ale jak byś wczoraj wsiadł w pociąg i pojechał na wybrzeże (ponieważ nie przyjechałbyś samochodem), to zobaczyłbyś, jak puste są drogi przy dojazdach na plaże... ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Lip 2020 10:00 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Obserwuję z ciekawości Playa de Levante w Benidormie na cam live i tłumów nie widać. Podobno ta plaża jest jako pierwsza w Hiszpanii podlegająca rygorowi rezerwacji miejsc :mrgreen: Przy obłożeniu turystycznemu w ok 28000 persons miejsca mają być limitowane. Na chwilę obecną podobno obłożenie w okolicach 20 000 a więc jeszcze nie ma potrzeby :P Ciekawi mnie czy Angole jak zwykle zaatakują to piękne miejsce? :mrgreen: Pisz namteH jak cuuś będziesz wiedział :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Lip 2020 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
To ja potwierdzę w zasadzie słowa poprzedników w temacie Barcelony po wczorajszej wizycie:
1) Dalej lata wszystko z T1. 2/3 lub 3/4 sklepów lotniskowych jest zamkniętych, zakładam, że nie z powodu niedzieli.
2) Przy przylocie skanowali kod QR, na podstawie wcześniej wypełnionego formularza online (ja miałem wydrukowaną wersję).
3) Na lotnisku w dalszym ciągu hula wiatr, ale już jest trochę więcej lotów niż choćby tydzień temu.
4) W metrze wszyscy w maseczkach. Jak ktoś miał maseczkę ściągniętą pod nos, to można było obstawiać, że Polak - i faktycznie miałem w tym 100% skuteczność :D
5) W powierzchniach zamkniętych i w sklepach wszyscy noszą maseczki, czasami na wejściu stała osoba i pilnowała by używać żelu, ale to w zależności od sklepu - mówię o sklepach w centrum. Co mnie zaskoczyło, że bardzo wiele osób nosi maseczki w przestrzeni otwartej i to w całości na twarzy, a nie pod nosem albo na brodzie i to pomimo wysokiej temperatury (mimo wszystko w strefie publicznej większość nie ma maseczek). Piszę "bardzo wiele", bo porównuję to z sytuacją w Polsce, gdzie już praktycznie nikt nie nosi maseczek na dworze, a poprawnie założonej jeszcze mniej.
6) Według mnie na ulicach nie było tłumów - w zasadzie w żadnym miejscu nie czułem, żebym miał mniejszy dystans pomiędzy ludźmi niż te umowne 1,5-2 metry.
7) Na plaży nikt nie nosi maseczek. Sporo osób, ale żadnych tłumów, bez problemu można było sobie znaleźć miejsce do rozłożenia ręcznika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 06 Lip 2020 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
BB108 napisał(a):
...
4) W metrze wszyscy w maseczkach. Jak ktoś miał maseczkę ściągniętą pod nos, to można było obstawiać, że Polak - i faktycznie miałem w tym 100% skuteczność :D
...

Bo pilnuja.
A ile czasu spedziłeś w bcn i w jakich godzinach byłes w centrum?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 06 Lip 2020 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
Tylko jeden dzień, więc może być mocno niemiarodajny. Po mieście chodziłem w zasadzie od 11 do 19, z czego większość w centrum, z przerwą na plażę między 15-16.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Lip 2020 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Sam będę we czwartek na Majorce więc zobaczę jak to jest. We Francji (Nicea, Cannes, Menton, Monako) ogromne ilości turystów. Niektóre ulice tak zatłoczone, że trzeba było się przeciskać. Liczę, że na Majorce będzie jednak trochę luźniej ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 06 Lip 2020 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Na Majorce jest pustka, przynajmniej we wschodniej części wyspy. Dużo sklepów i knajpek jest zamkniętych, plaża prawie pusta.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 06 Lip 2020 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 273
Kilometry: 601 451
srebrny
Czy przechodząc pieszo granicę hiszpańsko-francuską trzeba mieć również jakieś kwity ??
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 07 Lip 2020 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
namteH napisał(a):
BB108 napisał(a):
...
4) W metrze wszyscy w maseczkach. Jak ktoś miał maseczkę ściągniętą pod nos, to można było obstawiać, że Polak - i faktycznie miałem w tym 100% skuteczność :D
...

Bo pilnuja.
A ile czasu spedziłeś w bcn i w jakich godzinach byłes w centrum?
A moga zaczac pilnowac jeszcze bardziej - dzis pojawilo sie info ze Katalonia rozwaza wprowadzenie absolutnego obowiazku noszenia maseczki caly czas i wszedzie (poza domem), nawet jesli utrzymuje sie odpowiedni dystans...

https://www.elperiodico.com/es/sociedad ... es-8029510
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Lip 2020 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Gregggor
Nie mają tylu ludzi...
Z moich obserwacji to ok 60% nosi poprawnie, 30% z kinolem na wierzchu, reszta nie nosi lub nawet w ogóle nie ma na wierzchu.
Oczywiście kto zmienia maseczki co najmniej codziennie to tego nikt nie wie...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 08 Lip 2020 12:50 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak podaje ,,El Pais" od jutra w Katalonii nakaz chodzenia w maseczkach we wszystkich przestrzeniach publicznych nawet jak zachowujesz dystans społeczny. :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 08 Lip 2020 13:08 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
A ja akurat dziś przebukowałem sobie lot z Chanii na Barcelone, bo się bałem testów na Covid tam na lotniskach. A teraz widzę info że wszędzie w maseczkach w Katalonii trzeba... Planowanie "wczasów" w tym roku to jakiś dramat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 08 Lip 2020 14:40 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Takie życie...after covid :mrgreen: Nie przejmuj się zawsze może być...gorzej :lol: A jak zrobią ponowny lockdown w Barcelonie? :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Lip 2020 14:57 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
Lecę tam za tydzień. Mam nadzieję że już nic mnie nie "zaskoczy" nowego. Ciekawe jak z tymi maseczkami będzie, czy będą to rygorystycznie oceniać nawet na plażach czy pobłażliwie :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Lip 2020 15:47 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
krychxagg
Do tej pory policja ignorowała sprawę, ewentualnie zwraca uwagę, bez mandatu. Najbardziej rygorystyczne są sklepy, sprzedawcy mają obowiązek pilnować


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lip 2020 15:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
krychxagg lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 08 Lip 2020 15:54 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
W sklepie nie przeszkadza mi nosić maseczkę. Gorzej w upał po mieście w niej chodzić, nie mówiąc o opalaniu się w niej na plaży :cry: Jeśli Policja od jutra ma zacząć rygorystycznie łapać na ulicach i plażach w Barcelonie ludzi to nie wiem czy nie opłaci się bardziej już mi uciec wynajętym autem do Walencji, w której chyba nie ma tego obowiązku maseczek na dworze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 08 Lip 2020 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Generalnie zasada jest taka, że jak ci policja zwróci uwagę to masz nałożyć maseczkę. Jak nie nałożysz to mandat.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
krychxagg uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 08 Lip 2020 16:10 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 08 Lip 2020 17:07 --

Ten rygor obowiązuje tylko w Katalonii ' ale okręg Walencji do niedawna także podlegał surowym przepisom :mrgreen:
Hiszpanie dosyć szybko reagują na pogorszenia spowodowane covidem ' więc co będzie za tydzień to raczej jak wróżenie.

-- 08 Lip 2020 17:10 --

¡mascarilla , señor!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lip 2020 16:58, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 08 Lip 2020 16:14 

Rejestracja: 28 Cze 2019
Posty: 36
Loty: 31
Kilometry: 86 519
Miejmy nadzieję że Covid się uspokoi :)
A mnie czeka dylemat najbliższych dni czy zostawać w tej Barcelonie czy wynająć auto i Walencja.


Ostatnio edytowany przez klapio, 08 Lip 2020 16:37, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group