Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 22 Lut 2021 19:48 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
@kubus95 Jak już wspominałem, sprawdź możliwość testu na powrocie do Polski, cenę itd. Test zrobiony w przychodni np. w Reykjaviku jest możliwy oczywiście, ale dość kosztowny (ok. 150 euro, jakoś tak szacowałem). Cenę zawyża wizyta w przychodni, no i wystarczyłby antygenowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 22 Lut 2021 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 859
niebieski
@j_a akurat mam tamtejsze ubezpieczenie i coś jak numer pesel, więc możliwe, że nawet nie będę musiał za to płacić. Albo zapłacę sporo mniej jak w tamtym roku, gdy testy na lotnisku kosztowały 9000 koron( ok 270 pln).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 23 Lut 2021 20:23 

Rejestracja: 11 Sie 2010
Posty: 1842
HON fly4free
Wróciłem z Islandii. Samolot (do Warszawy) ponownie mocno wypełniony. W samolocie kazali wypełniać jakieś kretyńskie formularze, które potem zebrali. Po wylądowaniu zero kontroli, wyszliśmy jak dawniej, po prostu na miasto. Nic mi nie jest wiadome o jakiejkolwiek kwarantannie.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 23 Lut 2021 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Z najnowszych wieści, rzekomo 100 tysięcy koron kary za nieprzedstawienie certyfikatu z negatywnym testem:

https://www.ruv.is/frett/2021/02/23/100 ... i-vottordi
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 23 Lut 2021 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 859
niebieski
@man4business jak u nas nie było kwarantanny to sam widziałem dwa razy na locie do Wawy jak załoga wyrzucała te formularze do kosza jak ostatni pasażerowie wychodzili :lol: a co do kwarantanny- oni już teraz nie ogarniają, a jak wprowadzą testy i kwarantanny dla tych którzy przekraczają granicę pieszo lub własnym samochodem to dopiero będzie bałagan.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 02 Mar 2021 05:28 

Rejestracja: 04 Gru 2015
Posty: 35
Przyleciałem właśnie do Islandii więc na gorąco opiszę jak to było z kontrolami itd. Na lotnisku w Warszawie Pani wzięła nasze (moje i mojej dziewczyny) międzynarodowe książeczki szczepień i to wystarczyło. Następna kontrola była już po wylądowaniu i w pierwszej kolejce kontrolerzy skanowali barcody, czyli taki kod kreskowy, który dostajemy po wcześniejszej rejestracji na covid.is, a następnie mówili gdzie mamy iść, w zależności od posiadanego dokumentu. Podeszliśmy do "budki" gdzie była prawdopodobnie straż graniczna, Pan wziął i sprawdził nasze książeczki szczepień, dowody i ponownie zeskanował barcody i tyle. Potem już tylko w hotelu padły pytania: czy mamy kwarantanne i co powiedziała policja na lotnisku.

Ogólnie byłem przyszykowany jak na wojnę, mój arsenal to były zaświadczenia przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego np, a tu się okazało, że mamy szczęście i książeczka wystarczy.
Co do testów pcr na lotnisku, to nie pomogę, bo to była zupełnie osobna kolejka. Z nami stało dwóch Polaków co przeszło covid, to też bez problemu przeszli kontrole pokazując dokument na to.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 04 Mar 2021 18:39 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 1
Hej, kto wpisał wam szczepienie na Covid do międzynarodowej książeczki szczepień? Książeczkę mam, szczepienie też, ale w szpitalu powiedzieli, że się tym nie zajmują, a lekarz medycyny podróży nie chce uzupełnić szczepionki na Covid.
Na Islandię wybieram się na majówkę i zastanawiam się czy nie łatwiej zrobić przeciwciała
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 04 Mar 2021 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 859
niebieski
uzupełniając wypowiedź @Radziiu- w Warszawie trzeba się było stawić przy checkinie, pytanie o barcode i sprawdzanie testu pcr. Po przylocie kolejka do sprawdzenia testu, dostajemy próbki i z nimi idziemy "na górę" i tam już bez kolejki standardowe badanie. Potem krótka rozmowa z policją o przestrzeganiu kwarantanny i dostajemy książeczkę ze wszystkim co trzeba wiedzieć. Odebrać z lotniska może nas tylko taksówka albo podstawiony samochód, ale nie widziałem na zewnątrz, żeby ktoś to sprawdzał. Po paru dniach telefon z policji czy przestrzegam kwarantanny, czy wiem o drugim teście i czy wszystko ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 04 Mar 2021 20:41 

Rejestracja: 04 Gru 2015
Posty: 35
ksroka1 napisał(a):
Hej, kto wpisał wam szczepienie na Covid do międzynarodowej książeczki szczepień

Szpital gdzie byłem szczepiony wpisal mi wszystkie informacje do książeczki. Nie obyło się bez walki, bo najpierw cały dzień dzwonilem, a potem chodziłem po gabinecie, ale w końcu mi wpisali wszystko.

kubus95 napisał(a):
uzupełniając wypowiedź @Radziiu- w Warszawie trzeba się było stawić przy checkinie, pytanie o barcode i sprawdzanie testu pcr. Po przylocie kolejka do sprawdzenia testu, dostajemy próbki i z nimi idziemy "na górę" i tam już bez kolejki standardowe badanie...

Tak, to prawda. Z lotniska można wydostać się tylko podstawionym samochodem lub taksówką. Nie pisałem o tym, bo te informacje są na rządowej stronie covid.is i zalecam wszystko przeczytać dokładnie przed wylotem, bo tam jest sporo informacji przydatnych. Na przykład podczas kwarantanny można wyjść z domu na spacer, ale trzeba zachować dystans itd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 13 Mar 2021 09:02 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 78
Loty: 199
Kilometry: 442 858
@ksroka1 @Radziiu
W §5 rozporzadzenia Ministra Zdrowia z 16.09.2010 w sprawie wykazu zalecanych szczepień ochronnych oraz sposobu finansowania i dokumentowania zalecanych szczepień ochronnych wymaganych międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi jest to uregulowane, gdyby ktoś musiał się powołać:
4. W Międzynarodowej Książeczce Szczepień oprócz szczepień wymaganych na podstawie międzynarodowych przepisów zdrowotnych, o których mowa w art. 19 ust. 9 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, mogą być odnotowywane również inne szczepienia ochronne.
5. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, dokonuje osoba przeprowadzająca szczepienie ochronne.
6. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, osoba mająca uprawnienia do prowadzenia szczepień ochronnych może dokonać również w terminie późniejszym, o ile na podstawie przedstawionej dokumentacji szczepień ochronnych możliwe jest ustalenie danych niezbędnych do dokonania wpisu, a fakt przeprowadzenia szczepienia ochronnego nie budzi wątpliwości.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 16 Mar 2021 11:04 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Ja też wybrałem się w zeszłym tygodniu na tę piękną wyspę. Na podstawie testu na przeciwciała zostałem zwolniony z kwarantanny :D
Z grubsza wygląda to tak, leciałem oczywiście Wizz, w WAW trzeba iść do stanowiska odprawy, nie można wydrukować boardingów w domu. Dziewczyna sprawdza testy, kod QR i drukuje boarding. Uwaga, wedle jej informacji test na przeciwciała musi być wykonany więcej niż 2 tygodnie przed wylotem! Testy wykonane mniej niż 14 dni przed odlotem, wedle informacji uzyskanej od tej koleżanki, nie są honorowane. Nie wiem na jakiej podstawie tak twierdziła, była pewna siebie i wiedziała, że nie jest to precyzyjnie opisane w dostępnych przepisach (przynajmniej ja tego nie zauważyłem, jakoś wydedukowałem, że test zrobię właśnie 2 tygodnie przed odlotem). Odprawa nie jest czystą formalnością, faktycznie kilka osób nie wpuszczono na pokład, ale nie wiem z jakiego powodu.

Powrót jak za dawnych czasów, zero kontroli, nikogo (dosłownie) z obsługi lotniska. Stewardessa zbierała te karteczki dotyczące lokalizacji, nie wiem czy ktoś to w ogóle dalej sprawdza, wątpię. Jakość tych formularzy jest żenująca, ksero z ksera ksera, trudno to w ogóle odczytać. Przerobienie tych formularzy na jakąś wersję elektroniczną, wprowadzenie do systemu zajęłoby jednej osobie kilka godzin jak sądzę, błędy nie do uniknięcia. Trudno też stwierdzić, co tam ludzie wpisują. Prościej byłoby coś zrobić z listą pasażerów.

Ps. Pytałem islandzką urzędniczkę, jak długo ważny jest test. Nie odpowiedziała precyzyjnie, ale powiedziała, że za miesiąc czy dwa mogę przylecieć z tym samym testem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
BooBooZB uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 16 Mar 2021 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Właśnie drążę temat wbicia się na Islandię jako ozdrowieniec i na stronach islandzkich jest wyraźnie napisane, że zwalnia test PCR albo na przeciwciała. W przypadku PCR starszy niż 14 dni.
za covid.is
Załącznik:
afaetf.jpg
afaetf.jpg [ 189.94 KiB | Obejrzany 964 razy ]

Przechorowałem covida, miałem 2x robiony wymaz i PCR ale nie mam jak się do tego dostać za bardzo bo w IKP tylko info, że test pozytywny czyli dla Islandzkich służb i dla mnie bezwartościowy.

W tamtym roku udało mi się idealnie wstrzelić w okienko z darmowym testowaniem, mam nadzieję, że teraz też się uda wjechać bez kwarantanny i innych utrudnień.

@j_a a test na przeciwciała robiłeś ilościowy i igg czy igg i igm?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 16 Mar 2021 12:09 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Moim zdaniem PCR nic ci nie da, chyba że robiłeś go po angielsku. Prościej jest zrobić przeciwciała (PCR zabrać na wszelki wypadek).
Robiłem tylko IgG ilościowy. Test zrobiłem w Alab, najprościej mówiąc droższy, za 118 zł. Precyzyjniej to właśnie z oznaczeniem ilościowym przeciwciał. Badanie zrobione w laboratorium w Waw na Stępińskiej, metodą CMIA, Alinity I Abbott.

Stresowałem się rzecz jasna, ale niepotrzebnie. Ta ścieżka zwolnienia z kwarantanny działa u nich bardzo sprawnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
cypel uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 16 Mar 2021 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Dzięki kolego za info.
@j_a a wynik testu miałeś po angielsku czy po polsku i tłumaczenie przez przysięgłego?
No właśnie jakbym miał test PCR z listopada bo wtedy chorowałem to bym miał problem z głowy a tak to muszę na przeciwciała zrobić
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 16 Mar 2021 12:32 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Zamawia się wynik po angielsku i trzeba to zrobić od razu. Po zleceniu badania chyba nie ma takiej możliwości. Szkoda kasy i czasu na przysięgłego.

Test bezproblemowy, zwykłe pobranie krwi, wynik tego samego dnia wieczorem online. Wydrukowałem i było wszystko ok.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#96 PostWysłany: 16 Mar 2021 14:55 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
@cypel Po zastanowieniu się dodam, że być może koleżanka z Wizz źle zinterpretowała regulację, którą zamieściłeś w załączniku. Minimum 2 tygodnie od pozytywnego testu RT-PCR oczywiście ma 100% sens, natomiast o przeciwciałach nic nie jest napisane w kontekście daty/czasu testu na stronach islandzkich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 17 Mar 2021 11:15 

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 31
Loty: 8
Kilometry: 7 833
https://www.icelandreview.com/travel/ic ... rom-may-1/

Od 1 maja test przed wylotem i test na miejscu bez kwarantanny dla krajów niskiego ryzyka według ECDC. Niestety Polska nie jest już pół roku takim krajem i nie zanosi się, żeby przed sezonem spadła do tej kategorii. Szykuje się raczej obowiązek kwarantanny również w wakacje :|
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 17 Mar 2021 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Dla ozdrowieńców nic się nie zmienia chyba (mam nadzieję) od maja.
Do wakacji to 4 razy Islandia może się zamknąć a i nas mogą zamknąć.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 17 Mar 2021 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Pytanko jeszcze, ile te przeciwciała utrzymają się w organiźmie... Oby jak najdłużej, skoro już się przeszło
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 17 Mar 2021 17:50 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Zrobiłem badanie 4 miesiące po zachorowaniu (lekkim) i poziom przeciwciał dalej mam wysoki, próg razy 10 mniej więcej. W pierwszym teście po ok 3 tygodniach miałem x5, testy trochę inne więc to nie do końca porównywalne.
Moim zdaniem pół roku utrzymywania się przeciwciał u zdrowego człowieka to minimum. Pewnie zależy to też od konkretnego organizmu.

Ps. Pierwszy polski pacjent sprzed roku ma dalej przeciwciała, przeprowadzono mu test (chyba TVN), ale nie mogę teraz znaleźć linka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group