Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kosowski SIM
#1 PostWysłany: 02 Sty 2019 13:23 
Awatar użytkownika

Loty: 310
Kilometry: 546 237
platynowy
Starter do kupienia na lotnisku zaraz po wyjsciu z przylotów za 3 euro + pakiecik jak niżej. Konfiguracja itd na miejscu
Działało wszystko bez zarzutu.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
xyrxis lubi ten post.
xyrxis uważa post za pomocny.

Temat postu: Re: Kosowski SIM
#2 PostWysłany: 22 Kwi 2019 12:39 

Kupowałem kartę sim w Pristinie na bulwarze Matki Teresy w sklepiku z papierosami, mapkami itp. Zdaje się, że 2GB internetu. Cena 5e. Śmigało płynnie nawet na krętych górskich ścieżkach przy granicy z Macedonią
 Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.

#3 PostWysłany: 12 Cze 2019 16:17 

Loty: 38
Kilometry: 22 649
niebieski
Z tego co tu jest napisane https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Kosovo można dokupić kodem dane pakietowe w roamingu na okoliczne kraje w tym Albanię (wszystkie sieci), Macedonię Północną (wszystkie sieci), Czarnogórę, Serbię, Bułgarię i Turcję.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Cze 2019 12:21, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 27 Cze 2019 18:29 

niebieski
Wszystko poszło sprawnie. Tuż za przejściem granicznym Vala się wyłączyła. Doładowanie można zrobić na Poczcie lub tak jak ja ma dworcu autobusowym w Saloniku telefonicznym. Gość mówi tylko po niemiecku, ale na migi jakoś się dogadaliśmy o co chodzi. Pokazałem kwit z zakupem sima oraz spis taryfy roamingowej, który tamże dostałem i załapał.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 03 Lip 2019 08:24 

niebieski
Jakby co mam na zbyciu kartę. Jest ważna do 23.12.2019 i ma na rachunku 0,7 €. Tu można ją doładować https://shop.kosovotelecom.com/index.ph ... vala5.html
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 05 Wrz 2022 16:25 

Loty: 28
Kilometry: 35 956
Aktualna oferta vala - do kupienia na lotnisku w hali przylotów za 3 euro, obsługa mówi po angielsku i pomaga w konfiguracji.
Image
 Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#7 PostWysłany: 19 Wrz 2022 21:02 
Awatar użytkownika

Loty: 172
Kilometry: 168 355
srebrny
@terrop

Niestety nie 3 Euro a 10 Euro. 3 Euro jest dla osób co już mają kartę SIM. (Operator vala)
Także trzeba się liczyć z kosztem 10 Euro (30GB jak dobrze pamiętam), karta SIM jest rejestrowana. Trzeba pamiętać o ustawieniu APN bo się nie będzie łączyć :!:
Można zapłacić kartą choć niechętnie mimo że leżą dwa terminale ;)
Drugi operator IPKO z tego co widziałem to miał o wiele drożej.
Połączenie bardzo stabilne. Przy okazji ciekawostka, ma się IP Serbskie.

PS. Jak ktoś ma eSIM w telefonie to można też rozważyć pakiet z apki Airalo - 1GB na 7 dni za 9 USD. Jak się sprawdza? Nie wiem, bo kupiłem vala na miejscu.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 19 Wrz 2022 21:28 

Martinuss napisał(a):
@terrop

Niestety nie 3 Euro a 10 Euro. 3 Euro jest dla osób co już mają kartę SIM. (Operator vala)
Także trzeba się liczyć z kosztem 10 Euro (30GB jak dobrze pamiętam), karta SIM jest rejestrowana. Trzeba pamiętać o ustawieniu APN bo się nie będzie łączyć :!:
Można zapłacić kartą choć niechętnie mimo że leżą dwa terminale ;)
Drugi operator IPKO z tego co widziałem to miał o wiele drożej.
Połączenie bardzo stabilne. Przy okazji ciekawostka, ma się IP Serbskie.

PS. Jak ktoś ma eSIM w telefonie to można też rozważyć pakiet z apki Airalo - 1GB na 7 dni za 9 USD. Jak się sprawdza? Nie wiem, bo kupiłem vala na miejscu.
W sierpniu mi najpierw też zaproponowali ten turystyczny pakiet za 10 euro, ale finalnie kupiłem za 3 razem z nową kartą.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 19 Wrz 2022 21:36 
Awatar użytkownika

Loty: 172
Kilometry: 168 355
srebrny
@terrop
A to skubaniec, taki w czarnych-krótkich włosach to był? :evil:
Bo mi wmawiał że muszę kupić ten za 10 Euro jeśli nie mam karty SIM.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 19 Wrz 2022 21:45 

Mnie obsługiwała miła pani
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 28 Wrz 2022 11:09 

Loty: 227
Kilometry: 242 508
złoty
Dzięki informacjom tutaj po prostu poszedłem do stoiska Vala na przylotach i stanowczo ale uprzejmie powiedziałem że poproszę kartę sim za 3EUR. Facet nie robił żadnych problemów. Zaproponował pomoc w konfiguracji i, co mi się nie spodobało, wziął mój telefon i sam poustawiał wszystko - przede wszystkim chodzi o APN Vala.

Niestety chodząc po samej Prisztinie parokrotnie dostawałem z telefonu komunikat, że wybrana sieć Vala jest niedostępna. Czasami pomagało włączenie i wyłączenie trybu samolotowego a czasami trzeba było się po prostu przemieścić w inne miejsce - wygląda na problemy z zasięgiem.
 Relacje PM off  

[ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości