Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kosowo covid
#1 PostWysłany: 25 Lut 2021 12:36 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 82
Loty: 73
Kilometry: 98 736
Czy ktoś ma informacje odnośnie ograniczeń co do wjazdu do Kosowa, bądź ma informacje z pierwszej ręki?
Czy ktoś wjeżdżał do Kosowa z Albanii, CZarnogóry, albo Macedonii?
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 25 Lut 2021 13:22 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Wg tych informacji wynika, że wjazd tylko z negatywnym wynikiem testu:
https://travelbans.org/europe/kosovo/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kosowo covid
#3 PostWysłany: 07 Cze 2021 01:54 

Rejestracja: 03 Kwi 2017
Posty: 19
Czy ktoś ma może nowe informacje o przekraczaniu granicy Kosowa? Mam zamiar wybrać się do Prisztiny ze Skopje. Znalazłem informacje na stronie rządowej UK, że osoby w pełni zaszczepione mogą przekroczyć granicę bez kwarantanny i testów, może ktoś ostatnio był w Kosowie i może to potwierdzić? Jedyne obawy jakie mam, że "paszport szczepionkowy" w języku angielskim może nie wystarczyć na granicy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kosowo covid
#4 PostWysłany: 08 Cze 2021 11:26 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 82
Loty: 73
Kilometry: 98 736
Dołączam się do tematu.
Czy ktoś ma informacje z pierwszej ręki o wjeździe do Kosowa i czy ewentualny pobyt w innym kraju, tj. Albania/Macedonia (14 dni) zwalnia z konieczności okazania negatywnego testu/potwierdzenia szczepienia drugą dawką?
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kosowo covid
#5 PostWysłany: 08 Cze 2021 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 78
Tutaj informacje z 1 czerwca co do wjazdu, więc raczej aktualne
https://mfa-ks.net/en/baner
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kosowo covid
#6 PostWysłany: 08 Cze 2021 22:49 

Rejestracja: 08 Cze 2021
Posty: 1
Byłem w ostatnią sobotę (5 czerwca) i potwierdzam, że jako jedyny nie-lokals w autokarze ze Skopje zostałem poproszony przez kosowskiego strażnika granicznego o pokazanie aktualnego testu PCR. Na szczęście miałem go ze sobą. Nie próbowałem się powoływać na mój udokumentowany status ozdrowieńca zaszczepionego 1/2 dawką.
Góra
 Profil Relacje PM off
M_Karol lubi ten post.
M_Karol uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kosowo covid
#7 PostWysłany: 04 Lip 2021 12:34 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 48
Wczoraj tj. 3.07.2021 wjechałem do Kosowa. Wsiadłem w busa w Skopje o 10:10. W weekendy wcześniej nie jeżdżą. Mam paszport covidianowy, więc byłem spokojny w oparciu o wcześniej przytoczone przepisy, ale i tak przygotowałem sobie tekst żeby uświadomić celnika jakby co. Na granicy żadnych pytań, tylko wszyscy wysiadka z busa i po kolei podchodziliśmy do budki strażnika. Paszport na skaner i dziękuję. Można na wydrę wjechać bez niczego (testów, szczepień), tak jak sąsiedzi Kosowa 😉
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
M_Karol uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kosowo covid
#8 PostWysłany: 04 Lip 2021 20:57 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 82
Loty: 73
Kilometry: 98 736
03.07.2021 jechałem busem z Tirany do Kosowa. Na granicy, na widok mojego paszportu celnik zapytał o test, ja odpowiedziałem vaccine. Celnik na to, żebym przygotował dokumenty. Na tym skończył się temat, nikt niczego nie oglądał (miałem przygotowany unijny certyfikat i żółtą książeczkę), wiec teoretycznie mogłem mieć wydrukowane cokolwiek. Gorzej jeśli trafi się na celnika służbistę. Albanczykow jadących autobusem nikt o nic nie pytał.
Turystow z zagranicy aktualnie w Kosowie praktycznie brak.
W Prizren widziałem wycieczkę z Polski (z Rainbow) i pojedynczych turystów z zagranicy, w tym spory procent z krajów arabskich.
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kosowo covid
#9 PostWysłany: 05 Lip 2021 00:41 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 175
Loty: 164
Kilometry: 274 594
A moje doświadczenie z przekroczenia granicy są inne, jadąc najkrotszą drogą z Bajram Curi do Kosowa, jechałem samochodem z wypożyczalni, co jest raczej bez znaczenia. Straż graniczna Kosowa przyjazna, ale skrupulatnie sprawdzała certyfikat szczepienia i bez tego nie zostałbym wpuszczony, a że miałem to wjechałem i wreszcie spełniłem to mała marzenie. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kosowo covid
#10 PostWysłany: 15 Mar 2022 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2019
Posty: 519
Loty: 149
Kilometry: 261 923
srebrny
Garść informacji dla wybierających się do Kosowa droga lądową:

W ostatni czwartek wjeżdżałem do Kosowa z Albanii transportem publicznym. Bezpośredni Autobus wyjeżdżał ze Szkodry i na przejściu granicznym w Vermicach nikt nie sprawdzał testów czy certyfikatu szczepień. Mało tego nikt w autobusie, ani mundurowy nie nosił maseczki. Na przejściu krótko czekaliśmy na paszporty, może z 10 min.
W Prizren i Peje widziałem tylko kilka osób noszących maseczki, głównie seniorzy. Nikt nie upominał, nikt nie wymagał. Ani w hotelach, ani w restauracjach, ani w autobusach czy muzeach nikt nie pytał o maseczki.

W niedzielę wracałem autobusem do Tirany i również nikt nie sprawdzał testów, certyfikatów szczepień czy noszenia maseczki. W Albanii jeszcze mnie osób nosiło maseczki niż w Kosowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: [PRN] Prisztina
#11 PostWysłany: 22 Cze 2022 12:28 

Rejestracja: 22 Cze 2022
Posty: 2
jean napisał(a):
autobus lotniskowy 1A kursuje co 2h : lotnisko - centrum: 8-20, centrum - lotnisko: 7-19
cena bez zmian 3€


ooo widzę, ze świeżo byłeś w Kosowie. Jak wygląda sytuacja Covidowa ? tzn. rzeczywiście sprawdzają certyfikaty / sczepienia przed wejściem w miejsca publiczne, restauracje, tranposrt itp ? Wszędzie są sprzeczne informacje, ponoć linie lotnicze nie wymagają stosownych potwierdzeń po szczepieniach, a na miejscu są wymagane. Jak jest naprawdę ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#12 PostWysłany: 22 Cze 2022 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
wszystko po staremu, nikt nic nie sprawdza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [PRN] Prisztina
#13 PostWysłany: 26 Lip 2022 16:13 

Rejestracja: 26 Lip 2022
Posty: 5
Czy ostatnio ktoś leciał Lotem z Warszawy do Prisztiny? Czy obecnie wjazd jest bez żadnych restrykcji czy np potrzebny test PCR (dla niezaszczepionych)? W mediach są sprzeczne informacje (np na stronie MSW, lotniska PRN ...).

P.S. Jako nowy członek forum postaram się również do niego wnieść trochę informacji ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kosowo covid
#14 PostWysłany: 26 Lip 2022 18:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Byłem nieco ponad tydzień temu, nikt masek nie wymaga, ale niektórzy ludzie noszą. Jakaś absolutna mniejszość.

Nie chce mi się przypadkiem robić offtopu, ale z własnego doświadczenia powiem, że covid nadal ma się całkiem dobrze i chyba wolałbym, żeby ludzie nosili maseczki niż nie, a przynajmniej z perspektywy czasu. Wiem, że chciałoby się już mieć spokój i że ciężko nosić. Z drugiej strony założenie maseczki w tłumie ludzi nie jest znowu aż tak uciążliwe. Tylko mało skuteczne biorąc pod uwagę, że nie nosi ich już prawie nikt.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
herrmagen uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kosowo covid
#15 PostWysłany: 26 Lip 2022 18:43 

Rejestracja: 26 Lip 2022
Posty: 5
Dzięki za aktualne info. A podczas check-in/boardingu w Warszawie i po przylocie do PRN sprawdzane są certyfikaty COVID/testy? Czy jest jak za "dawnych" czasów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kosowo covid
#16 PostWysłany: 27 Lip 2022 15:27 

Rejestracja: 22 Cze 2022
Posty: 2
Ja byłam w Prisztinie dokładnie miesiąc temu, czyli już w nowej rzeczywistości. Nikt nie sprawdzał certyfikatów ani podczas wylotu z Warszawy ani przylotu do Prisztiny. Ponieważ informacje podawane w mediach są trochę sprzeczne, ja upewniałam się 2 dni przed wylotem pisząc maila na informacje lotniska w Prisztinie. Są bardzo pomocni i odpowiadają spranie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
herrmagen lubi ten post.
herrmagen uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kosowo covid
#17 PostWysłany: 26 Sie 2022 22:25 

Rejestracja: 26 Lip 2022
Posty: 5
Po powrocie z Kosowa potwierdzam, że przylot i odlot z PRN jak z czasów przed covidem. Nikt nic nie sprawdzał oprócz paszportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group