Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#21 PostWysłany: 08 Gru 2021 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
@dyzio1 To może być tylko furtka przy pasażerach z lekkimi objawami, nie oznacza, że każdy przylatujący jest kierowany na test.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#22 PostWysłany: 08 Gru 2021 22:35 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Może znajdzie się tutaj ktoś to ostatnio leciał do Rygi, albo tam mieszka i zna szczegóły "dobrowolnego wykonania testu"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#23 PostWysłany: 10 Gru 2021 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
leciałem 02/12 i nikt nic w Rydze po przylocie nie sprawdzał.
kontrola dokładna była w PL: covid + QR
5minut po wylądowaniu byłem już na przystanku i czekałem na autobus 22 do centrum

w mieście wszędzie dokładnie sprawdzali CovidPass +id.
wszystkie knajpy/puby, galerie, hotele, nawet wejście na hale targowe Centrāltirgus :shock:

miasto całe białe udekorowane choinkami i światełkami
jednak brakuje jarmarków świątecznych :(
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#24 PostWysłany: 15 Gru 2021 12:07 

Rejestracja: 03 Mar 2016
Posty: 68
Loty: 53
Kilometry: 52 073
4989341 napisał(a):
leciałem 02/12 i nikt nic w Rydze po przylocie nie sprawdzał.
kontrola dokładna była w PL: covid + QR


mam to rozumieć, że po powrocie z kraju schengen (Łotwa) do PL test?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#25 PostWysłany: 15 Gru 2021 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
@paramedic Zapewne chodziło o kontrolę na wylocie z PL.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#26 PostWysłany: 15 Gru 2021 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
dokładnie tak :) kontrola szczegółowa przed wylotem do Rygi

po powrocie normalne procedury
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#27 PostWysłany: 15 Gru 2021 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2233
złoty
Czy szczegółowa to nie wiem. Dziś leciałem do Rygi, w WMI pokazałem tylko łotewski QR i nic więcej. W RIX żadnej kontroli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#28 PostWysłany: 17 Sty 2022 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Na .gov podana jest informacja, że na lotnisku w Rydze losowe osoby zostają poddane testowi, czy to prawda? Jestem zaszczepiony o zastanawiam się czy można tam lecieć bez stresu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#29 PostWysłany: 01 Lut 2022 13:00 

Rejestracja: 01 Cze 2021
Posty: 2
Czy ktoś w ostatnich dniach leciał na Łotwę i może potwierdzić, że test jest obowiązkowy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#30 PostWysłany: 16 Lut 2022 16:21 

Rejestracja: 16 Lut 2022
Posty: 1
Witam, podbijam temat. Czy lecąc samolotem na Łotwę muszę mieć test pomimo zaszczepienia? Z info na gov.pl wynika, że zasępieni do wjazdu na Łotwę nie potrzebują testu ani przed ani po przyjeździe. N rządowej stronie Łotwy niby też nie ale jest też mały plusik który mówi :
Test before
travelling to
Latvia+
+
According to sub-paragraph 148 of Cabinet's Regulation persons must have been tested for COVID-19 within the last 72 hours (detecting the SARS-CoV-2 virus RNA) or 48 hours (SARS-CoV-2 rapid antigen test) before boarding the vehicle of a carrier or entering the Republic of Latvia by a vehicle not performing carriage and the test result must be negative. If the person enters from a particularly high-risk country, it is mandatory for such person to undergo
the test referred to in this Paragraph, even though such person has been vaccinated against COVID-19 or has recovered from COVID-19 infection.
Czy ktoś ostanio leciał i wie coś na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#31 PostWysłany: 16 Lut 2022 21:03 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 120
Wystarczy certyfikat. W połowie stycznia nawet nic nie sprawdzali po przylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#32 PostWysłany: 16 Lut 2022 21:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Anna757 napisał(a):
Z info na gov.pl wynika, że zasępieni do wjazdu na Łotwę nie potrzebują testu ani przed ani po przyjeździe.

I to prawda. Choć teoretycznie mocno zasępiony zaszczepiony może być losowo zaproszony na bezpłatny test na łotewskim lotnisku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#33 PostWysłany: 25 Lut 2022 22:09 

Rejestracja: 27 Kwi 2015
Posty: 7
Loty: 25
Kilometry: 38 465
Cześć!

Może Wy mi pomożecie. Otóż kontaktowałem się z ambasadą polską, łotewską, a nawet z granicznikami Łotewskimi i nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Łotwa skróciła certyfikat covidowy dla osób zaszczepionym Jonhssonem do 150 dni (5 miesięcy). Pytanie jest następujące: czy te skrócenie odnosi się tylko do "wewnątrz kraju" tj. obowiązuje tylko dla kin, muzeów, restauracji itd? Czy ja przekraczając granicę z Łotwą drogą powietrzną zostanę uznany za osobę zaszczepioną (od szczepienia minęło nieco ponad 8 miesięcy)? Po prostu czy przy przekraczaniu granicy brana będzie pod uwagę regulacja dot. ważności wydana przez UE (270 dni) czy to co wprowadziła Łotwa będzie miało zastosowanie podczas przekraczania granicy?

Ambasada Łotewska - nie wie nic, przekierowali do naszej w Rydze.

Konsul RP w Rydze na koniec korespondencji stwierdził, że mam brać pod uwagę info o 150 dniach.

Pogranicznik nie wiedział, ale zasugerował "zweryfikować" mój certyfikat na ich stronie do tego przeznaczonej. Jeśli pojawiłaby się informacja "Valid", wówczas przekroczę granicę jako zaszczepiony - tak też się stało. (https://covid19sertifikats.lv/)


Informacje ze stron łotewskich:

https://covid19.gov.lv/en/aktualites/va ... ertificate (w szczególności pkt. 3 oraz 11)
https://eng.lsm.lv/article/society/heal ... a.a437704/

Z powyższych treści można wywnioskować, że mój certyfikat będzie ważny podczas przekraczania granicy, pomimo, że minęło ponad 150 dni od szczepionki jednodawkowej Janssen (tak przynajmniej sądzę)

Co myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#34 PostWysłany: 02 Kwi 2022 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
Łotwa od 01.04.2022 r. zniosła wszelkie obostrzenia wjazdowe
Cytuj:
Updated: 01.04.2022.
Entry requirements to Latvia changed as of 1 April 2022
Beginning 1 April 2022, travellers entering Latvia will no longer need to present an interoperable vaccination or recovery certificate, or proof of a negative COVID-19 test result.

https://www.mfa.gov.lv/en/information-travellers-latvia-provisions-preventing-spread-covid-19
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Łotwa i covid
#35 PostWysłany: 10 Kwi 2022 17:28 

Rejestracja: 27 Kwi 2018
Posty: 16
Loty: 41
Kilometry: 80 226
Jeszcze w połowie marca 2022, jakiekolwiek wejście do baru, kawiarni czy restauracji opierało się na pokazaniu certyfikatu - w przeciwnym razie pożegnanie. Generalnie na ulicach maseczek nie nosił praktycznie nikt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group