Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 12 Lut 2018 16:14 

pecior napisał(a):
- kiszony czosnek niedźwiedzi - niech was nie zwiedzie nazwa, bo po rosyjsku ten czosnek to CZERIEMSZA :-)

Niech was nie zwiedzie też wygląd - w przypadku tego czosnku nie oczekujcie ząbków, to są zielone łodygi o średnicy 3-8mm.
 PM off  

#82 PostWysłany: 12 Wrz 2019 12:27 
Awatar użytkownika

Loty: 278
Kilometry: 294 176
niebieski
pecior napisał(a):
Odnośnie Rygi polecam specjał, którego u nas kupić praktycznie nie można. Mianowicie chodzi o MINOGI.

Ja się przez ostatnich 9 lat nasłuchałem o minogach, ale szans ich dostania w Polsce nie ma żadnych, są pod ochroną.

Internet mówi, że są do kupienia w każdym supermarkecie na Łotwie, ale w Rydze widziałem tylko Maximę. Nawet w wielkiej Maximie w Riga Plaza minogów nie było. Z pomoca przyszła hala rybna w kompleksie ryskich hali targowych. Warto jednak odnotować cenę - minogi kosztują 40 euro za kilogram. Można kupić je w plastikowych pudełkach/słoikach/świeże, najmniejsze pudełko jakie znalazłem kosztowało 8 euro.

Z innych ciekawostek, to we wrześniu na targowisku mają truskawki za 2 euro/kg. No i oczywiście polecam kiosk/stanowisko z uzbeckimi chlebkami blisko hali rybnej, wersja z baraniną rewelacyjna.
Cicha_Woda lubi ten post.

#83 PostWysłany: 12 Wrz 2019 14:27 
Awatar użytkownika

Loty: 78
Kilometry: 102 633
złoty
Minogi smażone, czy w galarecie z hali targowej w Rydze najlepiej kupować na wagę. Mi bardzo smakowały. Według samej strony Centrāltirgus obecna cena minogów smażony to nieco ponad 20 euro za kilogram:
https://www.rct.lv/lv/pircejiem/tirdzni ... paviljons/
Pakowane na pewno są droższe :(
Być może konkretne minogi z ujściowego odcinka rzeki Gauja są droższe, ale one mają unijny certyfikat regionalnego pochodzenia i można je poławiać tylko na terenie 1 gminy na Łotwie, a i to w sezonie tj. od sierpnia do lutego. Te konkretne minogi to "Carnikavas nēģ" czyli minogi z gminy Carnikava.
A nawet jeśli teraz kosztują 40 euro za kilogram to polecam spróbować chociaż jednego :P
 Relacje PM off  

[ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości