Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Malta będzie od 14.07.2021r respektowała tylko Unijny Certyfikat COVID, a także analogiczne certyfikaty wystawiane przez Wielką Brytanię.

W przypadku unijnego certyfikatu Malta robi istotne zastrzeżenie: od środy będzie espektowała tylko tę część certyfikatu, która dotyczy szczepień. Oznacza to, że na Maltę nie będą wpuszczane (bez kwarantanny ) osoby z certyfikatem potwierdzającym przechorowanie koronawirusa, które jednocześnie nie zostały zaszczepione.

Jak czytamy w depeszy agencji Reuters, jedyny wyjątek od reguły zaszczepienia będą stanowiły dzieci w wieku 5-12 lat, które jednak, aby wjechać na Maltę, będą musiały mieć negatywny wynik testu na koronawirusa i podróżować w towarzystwie w pełni zaszczepionych rodziców lub innych opiekunów.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malta - covid
#421 PostWysłany: 01 Gru 2021 02:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27859336,poznan-problemy-na-lotnisku-lawica-mezczyzna-nie-mogl-poleciec.html

orientujecie się może jak jest na miejscu na lotnisku na Malcie traktowane jak się ma świeżą (poniżej 14 dni) 3cią dawkę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
 Temat postu: Re: Malta - covid
#422 PostWysłany: 01 Gru 2021 02:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Lokalny paszport covidowy nie ma daty ważności, nie jest też w niego wpisywana trzecia dawka. Ale linie lotnicze swoje, a lokalne przepisy swoje, czyli jak w artykule. Nic mi nie wiadomo o tym by kogoś nie wpuścili na pokład bo booster miał mniej niż 2 tygodnie wcześniej, a 5akie rzeczy szybko trafiają na fb i do lokalnych mediów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zoli uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#423 PostWysłany: 01 Gru 2021 10:31 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
To samo ostatnio było w Helsinkach, cofneli z kilkanaście osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#424 PostWysłany: 01 Gru 2021 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
@zoli - weź w razie czego wydruk sprzed trzeciej dawki, gdzie indziej sprwdzałem jak się czytają certyfikaty stary i nowy - oba jako ważne
Góra
 Profil Relacje PM off
zoli uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#425 PostWysłany: 01 Gru 2021 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2013
Posty: 1109
Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
@pabien tak planowałem

poza tym na stronie lotniska maltańskiego jest wyraźnie napisane:
"The Maltese Health Authority is also accepting recognised vaccine certificates with a booster dose of an EMA approved vaccine following a primary full schedule with a WHO approved vaccine on a recognised vaccine certificate."

https://www.maltairport.com/covid19/arrival/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#426 PostWysłany: 01 Gru 2021 20:52 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
gucio25 napisał(a):
Być może ktoś miał podobną sytuację i pomoże rozwikłać zagadkę - lecimy na Maltę, ale wracamy przez Rzym - czy w związku z tym powinienem wypełnić 2x dPLF - jeden na Maltę, drugi na Włochy, czy tylko jeden na Włochy, zaznaczając że w międzyczasie będę na Malcie?


Mam podobną sytuację tzn. lot z Polski przez Włochy (tam pobyt 5 dni) i dalej na Maltę. Czy wystarczy jeden dPLF ? Formularz jest ten sam zarówno dla Włoch i Malty więc teoretycznie powinien wystarczyć jeden z wyszczególnieniem wszystkich lotów. Ktoś sprawdzał w praktyce ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#427 PostWysłany: 02 Gru 2021 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
pawel5432 napisał(a):
gucio25 napisał(a):
Być może ktoś miał podobną sytuację i pomoże rozwikłać zagadkę - lecimy na Maltę, ale wracamy przez Rzym - czy w związku z tym powinienem wypełnić 2x dPLF - jeden na Maltę, drugi na Włochy, czy tylko jeden na Włochy, zaznaczając że w międzyczasie będę na Malcie?


Mam podobną sytuację tzn. lot z Polski przez Włochy (tam pobyt 5 dni) i dalej na Maltę. Czy wystarczy jeden dPLF ? Formularz jest ten sam zarówno dla Włoch i Malty więc teoretycznie powinien wystarczyć jeden z wyszczególnieniem wszystkich lotów. Ktoś sprawdzał w praktyce ?
Przy wyborze destynacji masz mozliwosc wybrania jednego kraju wiec pewnie osobne formularze dla Wloch i Malty, w dodatku muisz podac adres tymczasowy .. adres hotelu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#428 PostWysłany: 09 Gru 2021 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Minister zdrowia ogłosił dziś, że maski będą znowu obowiązkowe we wszystkich miejscach publicznych, na ulicy, idąc samemu, również. Przepis wchodzi w życie w tą sobotę 11.12.2021
Więcej tu: https://timesofmalta.com/articles/view/mask-wearing-extended-to-open-public-spaces-from-saturday.920332
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#429 PostWysłany: 09 Gru 2021 15:52 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Bezterminowo czy do jakiejś konkretnej daty z opcją przedłużenia? Eh, Malta, Malta...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#430 PostWysłany: 09 Gru 2021 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Póki co bezterminowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#431 PostWysłany: 10 Gru 2021 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Więcej odnośnie powrotu masek i kar za ich nienoszenie: https://timesofmalta.com/articles/view/its-official-anyone-over-the-age-of-three-must-wear-a-mask-outdoors.920665
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#432 PostWysłany: 11 Gru 2021 10:39 

Rejestracja: 21 Wrz 2020
Posty: 233
@orchidea04 a z Twojego doświadczenia jak bardzo tego przestrzegają / pilnują / karzą? jestem tu właśnie od kilku dni i szczerze mówiąc wybrałem Maltę właśnie dlatego że nie było obowiązku maseczek na zewnątrz i biorąc pod uwagę poziom "wyszczepienia" nic nie wskazywało na taki ruch.. u mnie w Bugibba na ulicach dziś rano jakieś 90% ma maseczkę na twarzy..
sam na szczęście bywam tu głównie w miejscach odosobnionych, na kompletnym odludziu, bo biegam trailowo, szansa na spotkanie policjanta jest niewielka, i dodatkowo bieganie (aktywność o wysokiej intensywności) należy do wyjątków, maska nie jest obowiązkowa
wg. tej strony: https://lovinmalta.com/news/these-are-a ... k-mandate/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#433 PostWysłany: 11 Gru 2021 11:32 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Fajeczkę można palić, widzę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#434 PostWysłany: 12 Gru 2021 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
@harti przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale od wczoraj jestem na urlopie w Polsce i nie miałam czasu wcześniej (jak to w ogóle brzmi - na urlopie w Polsce :mrgreen: )

Jeśli chodzi o maski to lokalni raczej tego przestrzegają. Kary były i myślę, że będą znowu. Na początku, gdy znieśli nakaz noszenia masek dla zaszczepionych, to wielokrotnie slyszałam od ludzi mijanych na ulicy bym zalożyła maskę. Na moje, że jestem zaszczepiona odpowiadali, że i tak powinnam nosić.
Maski przy bieganiu nie musisz mieć, ale jak się zatrzymasz to już tak no bo stoisz i nie biegniesz :D więc lepiej ją ze sobą miej, nawet jeśli to jest na odludziu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
harti lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#435 PostWysłany: 13 Gru 2021 18:45 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 25
Wróciłem w sobotę z Malty i muszę przyznać, że pozytywne jest ich zdyscyplinowanie - np. nikogo w autobusie nie trzeba pilnować by miał maskę przez cały czas itp. O nakazie noszenia maseczek na zewnątrz szczegółowo się nie wypowiadam (zgadzam się, że to przesada)

Przylot na Maltę to drobiazgowe skanowanie PLFów i certyfikatów szczepienia (w przeciwieństwie do Wrocławia, gdzie Pan na lotnisku zeskanował kod QR swoją gałką oczną;)
Góra
 Profil Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#436 PostWysłany: 16 Gru 2021 14:53 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 302
niebieski
Dzień dobry.
Mam pytanie , bo jakoś nie potrafię znaleźć informacji na ten temat. Czy informacje na temat restrykcji wjazdowych są podawane na bieżąco( cokolwiek to znaczy i jakkolwiek potrafi to uprzykrzyć podróżowanie;-)) czy cyklicznie, czyli co tydzień, 10 dni itp.?
Z góry dziękuje za pomoc- wylot mam w poniedziałek 8-)
Pozdrawiam słonecznie
Justyna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#437 PostWysłany: 22 Gru 2021 21:00 

Rejestracja: 22 Gru 2021
Posty: 31
Loty: 64
Kilometry: 77 061
Witajcie,

Jestem świeżo po powrocie z Malty, poniżej kilka spostrzeżeń.

Na WMI sprawdzano tylko paszport covidowy na oko. W MLA przy wejściu sprawdzanie temperatury (przynajmniej na to wygląda, są kamery termowizyjne??), pod koniec podchodzi się do miejsca, gdzie postawiono kilkanaście "budek". Wnikliwie sprawdzane są paszport covidowy, PLF i nasz dokument tożsamości.

Przy wylocie też chyba sprawdzano temperaturę. Należy podejść do checkinu (powrót W6) i pokazać paszport covidowy i nasz polski PLF, dostajemy kartkę i dopiero z nią możemy udać się do security.

W hotelu nikt mi nic nie sprawdzał (noclegi w Sliemie), o knajpach się nie wypowiem, bo stołowałem się tylko w McDonaldzie i pastizzeriach :) . Z ciekawostek - w markecie Welbee's była mierzona temperatura przy wejściu, ale ja się na to nie załapałem. Na miejscu sporo Polaków.

Co do maseczek na zewnątrz - noszą je praktycznie wszyscy (przynajmniej w Valletcie i Sliemie), natomiast im bardziej oddalamy się od głównych ośrodków, tym bardziej ludzie mają na to wywalone. O dziwo lokalsom też zdarzało się nosić na brodzie, czy na nosacza. Co do ewentualnych kar - policję widziałem przez kilka dni zaledwie kilka razy. Raz nawet koło mnie przejechali i w ogóle na mnie nie zwrócili uwagi (ale szedłem bardzo szybko, bo podobno wysiłek o dużej intensywności jest jednym z wyłączeń). Na totalnych odludziach pewnie też można spokojnie nie nosić.
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#438 PostWysłany: 24 Gru 2021 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Po pierwszych przypadkach zakażenia Omicronem rząd maltański ograniczył imprezy publiczne. Od poniedziałku restauracje, kina i studia fitness będą musiały zostać zamknięte o 1 w nocy, powiedział minister zdrowia Chris Fearne. Widzowie nie mogą już uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, a imprezy stojące są zabronione. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są śluby i pogrzeby.

Od 17 stycznia 2022 roku tylko zaszczepione osoby będą miały dostęp do barów, restauracji, studiów fitness, kin i wydarzeń sportowych. W najmniejszym kraju UE 93 % populacji jest podwójnie zaszczepionych, a 41 % dorosłych otrzymało już trzecią szczepionkę.

https://www.nau.ch/news/europa/nach-omi ... n-66073412
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#439 PostWysłany: 30 Gru 2021 17:40 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Orientujecie się jak długo ważny jest paszport szczepionkowy na Malcie ? Czy też skrócili jego ważność ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta - covid
#440 PostWysłany: 30 Gru 2021 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@eroberto1

Polukaj:

https://europa.eu/youreurope/citizens/t ... dex_pl.htm

Pozdrawiam.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
eroberto1 lubi ten post.
eroberto1 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group