Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Karty na Malcie
#1 PostWysłany: 01 Mar 2020 22:16 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Ponieważ w żadnym dziale nie znalazłem więc piszę tutaj.
pytam więc:
- czy warto kupic karte Heritage Malta Multisite Pass za 50€? Z tego co widze to szybko sie zwraca szczególnie, że wejścia do muzeów to cena 10-15€.
- czy warto kupic Tallinja Card 7 Days za 21€ lub
Explore Plus Meep Card za 39€, gdzie w cenie sa 2 przejazdy promem, trip na Comino i Gozo lub bus hop on hop off tour po Malcie i transfer z lotniska (ale nie wiem jak sie to odbywa).
https://www.publictransport.com.mt/en/exploreplusmeep
- czy ktos kupował Malta Discount Card
- jeszcze jest Museum Pass, który zawiera free sightseeing bus ticket oraz transport z lotniska warty 5€ ale jest opcja 1-3 dni i cenowo mało atrakcyjnie wychodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
 Temat postu: Re: Karty na Malcie
#2 PostWysłany: 01 Mar 2020 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
Odpowiem odnośnie autobusów: to zależy czy chcesz korzystać z Hop offu i popłynąć na Comino:) Różnica to 18 EUR, prom na Gozo kosztuje 4,65 EUR, na Comino można dopłynąc za około 10 EUR, więc cenowo wychodzi podobnie. Nie wiem kiedy masz zarezerwowany wyjazd, ale jak teraz, to Comino specjalnego wrażenia nie zrobi, bo to miejsce tylko do popływania i poleżenia.

Generalnie Maltę można całą zwiedzić komunikacją miejską, do muzeów nawet nie wchodziłem (mimo, że często korzystam na innych wyjazdach) - ta wyspa jest atrakcją samą w sobie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karty na Malcie
#3 PostWysłany: 02 Mar 2020 13:07 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Jadę za 2 tygodnie, Na Hop off się jakoś nie nastawiam bo mam złe wrażenia po Hiszpanii i Londynie.
Ale chciałem zobaczyć katakumby, muzeum archeologiczne na Gozo i w Valletta, Pałąc Inkwizytora, Muzeum Wojny (chociaz nie wiem czy sobie nie daruje) i Muzeum Marynarki,
kilka fortów, Ghar Dalam, swiatynie Hagar Tim i Mnajdra, Skorba, Ta Hagrat, Ggantija na Gozo. Młyny na Gozo. A wejscie do każdego z tych obektów jak sie policzy to 10-15 €.
A na to wszystko mam tylko 9 dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karty na Malcie
#4 PostWysłany: 02 Mar 2020 13:51 

Rejestracja: 02 Mar 2020
Posty: 1
Co do kart zniżkowych to wszystko zależy od tego co zamierza się zwiedzić, czy też czy jedzie sie samemu czy z rodziną. Dla każdego najlepsza opcja bedzie zapewne inna.

Ja korzystałam z Malta Discount Card i w naszym wypadku (2 osoby dorosłe + dziecko 6 lat) dała ona ośczędności ok. 40 eur. Jest to dobra opcja zwłaszcza dla rodzin. Z jednej karty moga korzystać 2 os. dorosłe + do 3 dzieci poniżej 12 lat.

Co do transportu, korzystaliśmy z karty za 21 EUR/os
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karty na Malcie
#5 PostWysłany: 02 Mar 2020 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 433
Loty: 54
Kilometry: 85 890
niebieski
Na Gozo wystarczy Ci jeden dzień.
Valletta - zdecydowanie tak, poświęć na nią cały dzień, nawet dla zgubienia się wśród uliczek
Hagar Qim i Mnajdra to dwa obiekty, ale wchodzi się do nich jak do jednego.
Ghar Dalam można połączyć z wizytą w Marsaxlokk (np w ramach niedzielnego targu i rybnego obiadu
Skorba Temples i Ta Hagrat - jeśli bardzo chcesz to ok, ale ja bym odpuściła
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Karty na Malcie
#6 PostWysłany: 02 Mar 2020 14:54 

Rejestracja: 25 Sie 2019
Posty: 114
Loty: 49
Kilometry: 85 041
Co do karty Explore Plus - to masz do wyboru jedno z 2 - hop on/off lub Cpt Morgan

Przejazdy promem - ale z Silemy do Valetty, a nie na Gozo.

Ogólnie - w zależności ile muzeów chcesz odwiedzić.
Na Gozo jest jedno w Victorii - wstęp 5 EUR.
Prom - 4,5 EUR w obie strony. Bilet kupujesz tylko na powrocie z Gozo na Maltę.

Katakumby w Rabacie - bez szału, niestety każdą kryptę się zwiedza oddzielnie, sporo wchodzenia i schodzenia, częsta zmiana światło / mrok powoduje dyskomfort oczu.

Karta na autobus na 7 dni to dobry deal. Jak masz zamiar korzystać z Cpt Morgan / Hop on-off bus to pewnie Explore plus jest dobrym dealem.
Ja nigdy nie korzystałem - tylko z Malta Public Transport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Karty na Malcie
#7 PostWysłany: 02 Mar 2020 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
Gozo da się zrobić w jeden dzień, ale jak chcesz się dłużej zatrzymywać i zwiedzać muzea, to być może będziesz potrzebował jednak te 1,5-2 dni. Szczególnie, że Gozo jest naprawdę ładne i szkoda zwiedzić to miejsce byle zwiedzić :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group