Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Malta na weekend
#1 PostWysłany: 17 Cze 2018 21:04 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 39
Witam
Wraz z żoną kupiliśmy lot na Malte w terminie 12-15 października (piątek-poniedziałek). Będę bardzo wdzięczny za udzielenie pomocy bo jestem troche zakłopotany:

1. Będziemy mieć dwa pełne dni na zwiedzanie planujemy w sobote zwiedzić: Valette i Blue Grotto, a w niedziele Mdina i plaże Golden Bay czy coś jeszcze jestem w stanie zwiedzić w ciągu tych dwóch dni? Będę korzystał tylko z komunikacji publicznej?

2. Jakiej pogody można spodziewać się w październiku?

3. W poniedziałek rano o 7.20 mam wylot z Malty. Jak najlepiej się dostać na lotnisko? jak będę miał hotel w Buggiba

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
 Temat postu: Re: Malta na weekend
#2 PostWysłany: 17 Cze 2018 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 277
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
1. Polecam przejść wybrzeżem z Golden Bay do Tuffieha Bay, widoki nieziemskie, my zrobiliśmy w jeden dzień popeye village, golden bay / tuffieha bay + mdina + blue grotto, komunikacja na Malcie jest bardzo dobra i sprawnie wszędzie dojedziesz, tylko najlepiej jest jak się wsiada na początkowych przystankach bo czasami kierowcy się nie chcą zatrzymywać jak jest autobus przepełniony

3. Z Bugibby na lotnisko jeździ X3, widzę że najwcześniej jest 5:15, jedzie 1,5h i na lotnisku byście byli 6:44, trochę późno, więc alternatywnie przygotujcie się na taxi, swoją drogą trzeba brać też poprawkę na to że o ile na Malcie autobusy jeżdżą to niekoniecznie o wskazanych godzinach, które bym określił jako "sugerowane"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta na weekend
#3 PostWysłany: 17 Cze 2018 21:25 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
Proponuję przejrzeć inne wątki. Sporo osób zadawało już identyczne pytania i odpowiedzi padły, więc wydaje mi się, że na podstawie innych wątków możesz uzyskać bardzo dużo przydatnych informacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta na weekend
#4 PostWysłany: 17 Cze 2018 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2015
Posty: 117
Jeśli chodzi o powrót to chyba najlepiej zamówić sobie transfer na lotnisko.
Jak będziesz w Mdinie, to będziesz i w Rabacie, warto wstąpić do Katakumb św Agaty a na przekąskę i kawę wstąp do Crystal Palace - jest na mapach google, ot taki lokalny klimat.
Będąc w Bugibbie warto zabrać butki do pływania i z maską i fajką wybrać się na plażę, czasem w wodzie można spotkać ośmiornicę.
_________________
Pozdrawiam
Nico

Kiedyś jako Nico_world

http://globtr.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta na weekend
#5 PostWysłany: 17 Cze 2018 21:39 

Rejestracja: 29 Lip 2016
Posty: 119
Polecam ogarnąć inny transport na lotnisko, z moich obserwacji podczas pobytu linia X3 była przewrotnie najmniej punktualna.

Wysłane z mojego Moto G (5) przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta na weekend
#6 PostWysłany: 17 Cze 2018 22:26 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
W październiku jest 20 st i więcej. Ja proponuję wypożyczyć jednak auto na tak krótki czas :)
Jeśli upierasz się przy transporcie publicznym to pomnóż czas dojazdu przez dwa albo nawet trzy. Pomimo tego, że komunikacją miejską na Malcie można dostać się w każdy zakątek wyspy, to zajmuje to mnóstwo czasu. Często zdarza się, że autobus będzie mocno spóźniony lub się nie zatrzyma.
Przy powrocie wzięłabym taxi albo transfer z hotelu.
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta na weekend
#7 PostWysłany: 18 Cze 2018 20:22 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 39
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. A najlepiej z jakiej strony zarezerwować transfer na lotnisko bo patrzyłam na strone maltatransfer i jest przejazd za 10 euro, ale coś wyjątkowo mało mi się wydaje bo na ryanair jest za ponad 130 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta na weekend
#8 PostWysłany: 18 Cze 2018 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2015
Posty: 117
Takie mają ceny, tylko trzeba brać pod uwagę iż będzie to busik i np. jadąc na lotnisko jeśli Twój hotel będzie na trasie jako pierwszy, to zanim dojedziesz na lotnisko, czeka Cię zwiedzanie oklicy i wszczesna pobudka.
_________________
Pozdrawiam
Nico

Kiedyś jako Nico_world

http://globtr.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta na weekend
#9 PostWysłany: 18 Cze 2018 20:56 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 39
to o której bezpiecznie godzinie będzie zarezerwowanie tego busa jak o 7.20 mam wylot. Będę miał tylko bagaż podręczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta na weekend
#10 PostWysłany: 19 Cze 2018 21:01 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Zależy gdzie będziesz stacjonował ;)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Malta na weekend
#11 PostWysłany: 04 Lip 2018 14:42 

Rejestracja: 07 Lip 2014
Posty: 51
Byłam w ubiegłym roku w terminie 13-16 października i był upał 8-)

Też latam do Poznania i już 2 razy z uwagi na wczesną godzinę lotu powrotnego korzystałam z Maltatransfer i wszystko było ok. Na umówioną godzinę podjeżdża busik, rezerwując podajesz godzinę lotu i teraz nie jestem pewna, ale chyba 3h wcześniej odbiera Cię bus, także nie wyśpisz się raczej ;) Zawsze można wziąć taxi, bo to chyba wychodzi podobnie, a na pewno nie będzie trzeba z takim wyprzedzeniem wyjeżdżać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group