Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1501 PostWysłany: 04 Gru 2021 18:03 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
To są póki co landowe regulacje dla Rheinland Pflaz, ale możliwe że inne landy albo rząd federalny pójdą za tym.

Zasada 2G i dodatkowo test obowiązuje dla:
Veranstaltungen in geschlossenen Räumen,
körpernahe Dienstleistungen, bei denen die Maske nicht getragen werden kann,
Innengastronomie,
Erbringung präsenter sexueller Dienstleistungen,
Hotels und Beherbergungsbetriebe,
Reisebus- und Schiffsreisen,
Sportausübung im Amateur- und Freizeitsport im Innenbereich,
Innenbereich von Schwimmbädern und Thermen,
Innenbereich von Kinos, Theatern, Konzerthäusern, Kleinkunstbühnen und ähnlichen Kultureinrichtungen,
den Innenbereich von Freizeiteinrichtungen,
Spielhallen und Spielbanken,
den Innenbereich von Zoos,
den außerschulischen Musik- und Kunstunterricht im Innenbereich,
den Proben- und Auftrittsbetrieb der Breiten- und Laienkultur im Innenbereich,
Innenbereich von Museen und Ausstellungen.


Co ciekawe nie obowiazuje póki co dla samolotów i lotnisk, za wyjątkiem gastronomii na lotniskach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1502 PostWysłany: 04 Gru 2021 18:15 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Inne landy juz poszly choc (jeszcze) nie na taka skale. W NRW, jakby jakis kolega pytal 2G+ obowiazuje juz w "Bordelle, Prostitutionsstätten, Swingerclubs und ähnliche Einrichtungen sowie auch an anderen Orten bei der Erbringung und Inanspruchnahme sexueller Dienstleistungen". A do tego na weselach i potancowkach.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1503 PostWysłany: 06 Gru 2021 05:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Czy ktoś kto robił bezpłatny szybki test antygenowy (Bürgertest) mógłby napisać, czy wynik nada się na lot do UK/gdziekolwiek indziej, gdzie wymagają testu antygenowego przed podróżą?

Tj. czy jest w języku angielskim (ew. można o to poprosić), są dane takie jak imię, nazwisko, data urodzenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1504 PostWysłany: 06 Gru 2021 10:51 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
Nada się, leciałam na tym do Hiszpanii
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1505 PostWysłany: 06 Gru 2021 10:55 

Rejestracja: 24 Mar 2015
Posty: 48
Loty: 15
Kilometry: 57 194
Czy jadac z Polski tylko na lotnisko BER potrzebne jest wypelnianie formularza na stronie https://www.einreiseanmeldung.de ?
I na powrocie tak samo, trzeba to wypelniac jezeli przylatujemy do Berlina z Hiszpanii czy wystarczy test?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Gru 2021 14:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1506 PostWysłany: 06 Gru 2021 11:53 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Przecież na stronie którą sam zalinkowaleś jest opcja wstawienia kraju i wszystko jasne, bo strona komunikuje czy trzeba, czy nie wypełniać.

Z Hiszpanii na ten moment nie trzeba, ale osteczną decyzję podejmuje pani wpuszczająca do samolotu i ja np. miałem na początku roku taką właśnie sytuację przy locie do Niemiec - niby w tranzycie nie trzeba było wypełniać ale Rainair zażyczył sobie wypełnienia i okazania zgłoszenia i nie było wyjścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1507 PostWysłany: 06 Gru 2021 12:03 

Rejestracja: 24 Mar 2015
Posty: 48
Loty: 15
Kilometry: 57 194
Dlatego troche juz zglupialem, ale na wszelki wypadek wypelnilem to.
Wracajac z Hiszpanii po tygodniu tez bedzie trzeba wypelnic bo sie zaznacza, ze w ciagu ostatnich 10 dni sie bylo w Polsce, chyba ze sie zaznaczy sama Hiszpanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1508 PostWysłany: 06 Gru 2021 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
"Jeśli w ramach ruchu granicznego przebywał/a Pan/i w obszarze ryzyka krócej niż 24 godziny lub będzie Pan/i przebywał/a w Niemczech krócej niż 24 godziny."

Ten akapit powinien jasno wykluczać konieczność wypełniania formularza meldunkowego w przypadku standardowego przejazdu na trasie PL-lotnisko DE i w drodze powrotnej do domu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1509 PostWysłany: 06 Gru 2021 17:18 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
@Shaq

racja, ale pozostaje ostateczna instancja w postaci Seniory lub Seniority z boardingu na lotnisku w Hiszpanii - ja bym nie ryzykował i wypełnił, bo co mi po racji, jak do samolotu mnie nie wpuszczą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1510 PostWysłany: 06 Gru 2021 17:47 

Rejestracja: 24 Sty 2018
Posty: 5
@Tomasz101
Dlatego ja przed lotem z Albanii do Berlina wydrukowałem sobie zgłoszenie na papierze. W razie czego aby wypełnić awaryjnie (i potem do kosza). Na szczęście nie było potrzeby.
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1511 PostWysłany: 07 Gru 2021 10:48 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Jak ktoś chce, to jak wyżej proponowano niech sobie ściągnie papierową wersję deklaracji tutaj i pokaże wypełnioną na życzenie pracowników lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1512 PostWysłany: 08 Gru 2021 12:54 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Na wczorajszym locie Teneryfa-Berlin (easyjet), nikt nie pytał o formularz z www.einreiseanmeldung.de To może się zmienić, jeśli Hiszpania będzie na liście krajów wysokiego ryzyka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1513 PostWysłany: 08 Gru 2021 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Na wczorajszym locie KTW-DTM też nikt nie sprawdzał. Tylko covid pass lub test, BP i ID. Wygląda na to że ten formularz mało kogo obchodzi, więc można mieć wypełniony na smartphonie (albo wcale).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1514 PostWysłany: 08 Gru 2021 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
A tymczasem zamknięto imprezownie w Berlinie ze względu na wysokie statyki zachorowań.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1515 PostWysłany: 08 Gru 2021 15:37 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Jeszcze w ogóle gdziekolwiek u naszych zachodnich sąsiadów jest potwierdzony jakiś jarmark? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1516 PostWysłany: 08 Gru 2021 15:46 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Hesja, Nadrenia Palatynat, NRW, Saarland, Dolna Saksonia i pewnie jeszcze pare innych landow. Z 2G albo z 2G+ ale jeszcze sporo jarmarkow jest otwartych.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1517 PostWysłany: 08 Gru 2021 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Wykonałem bezpłatny test antygenowy na covid w Zagłębiu Ruhry. Po wypełnieniu formularza online u jednego z wykonawców dostałem kod QR. Dla pozorów zmyśliłem adres zamieszkania i podałem prawdziwy numer tel. niemiecki. Numer nie był potrzebny, bo wszystko przychodzi na mail. Później stawiłem się o umówionej godzinie w jakiejś prowizorycznej blaszanej budzie w centrum miasta i niczego ode mnie nie chciano poza QR. Test wykonano w taki sposób, że wynik negatywny był właściwie gwarantowany. Certyfikat w dwóch językach (na osobnych 2 stronach) - angielski i niemiecki po 30 minutach na mailu. Elegancko spełnia wymogi na lot np. do UK, co spróbuję wykorzystać wkrótce. Polecam. Robiłem w novida-test.de. Jeśli plany się nie zmienią, to za tydzień będę robił u innego dostawcy w Berlinie, jak ktoś ma pytania to PW.

travellista napisał(a):
A tymczasem zamknięto imprezownie w Berlinie ze względu na wysokie statyki zachorowań.

Uściślając - zakazano tańczyć, co zmusiło ich do zamknięcia :mrgreen: Przynajmniej do początku stycznia. Iście polska konstrukcja prawna.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1518 PostWysłany: 08 Gru 2021 17:14 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Z tym nie sprawdzaniem miejsca zamieszkania to różnie bywa. Na wiosnę dwa razy testowałem się w Berlinie w tym samym punkcie i raz nic nie chcieli, a za drugim razem musiałem pokazać dowód zameldowania w Berlinie (testy antygenowe były wtedy darmowe tylko dla mieszkańców Berlina). Nie brałbym za pewnik tego, że nikt niczego nie będzie sprawdzał, bo można się zdziwić.
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1519 PostWysłany: 10 Gru 2021 14:20 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Ktos sprawdzal w praktyce nowe rozporzadzenie niemieckie, z ktorego wynika ze mozna z kraju wpisanego na liste wariantow wrocic do kraju UE tranzytem przez Niemcy (nie bedac Niemcem :))?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1520 PostWysłany: 10 Gru 2021 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 945
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Jestem świeżo po teście w jednym z berlińskich punktów. Wybrałem sobie wcześniej punkt 100test na Stresemannstr. i zarejestrowalem sie online na termin, akurat miałem tam najbliżej z hotelu. Dzisiaj przy rejestracji w "blaszaku" pokazałem tylko kod QR ze zgłoszenia internetowego i paszport, nikt z obsługi o nic więcej nie pytał. Pani posmerała nieco w nosie a po kwadransie dostałem maila z negatywnym wynikiem w PDF w dwóch językach (DE + EN) z kodem QR, całkiem profesjonalnie to wygląda. Od razu można to powiązać z apką Corona Warn App.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group