Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#881 PostWysłany: 31 Mar 2021 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
To dziwne, bo jesli lecisz z np. FRA do NCE (drugi lot) to skad w NCE maja wiedziec, ze przylatujesz spoza EU. Teoretycznie wystarczy mi dowod na lot FRA-NCE ktorego niekt nie musi sprawdzac. Tak samo jak lece z MUC do WAW, nikt mnie nie sprawdza bo jestem w Schengen
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
 Temat postu: Niemcy covid
#882 PostWysłany: 31 Mar 2021 15:31 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Bo lądując we Fra i idąc do bramki na samolot do NCE musisz przejść kontrole paszportowa.
W przypadku lądowania spoza Schengen w FRA i lecąc dalej poza Schengen nie ma kontroli jak już wcześniej kolega napisał.

(Jest za to kontrola bagaży, ale to inna para kaloszy)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 31 Mar 2021 17:19, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#883 PostWysłany: 31 Mar 2021 15:45 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@pingwin_: nie zawsze świat wygląda jak Ty go postrzegasz, powtarzam miałem dwa przypadki kiedy nie przechodziłem kontroli paszportowej w lotach o jakich pisałem.
Jak to się odbyło, to domyśl bo ja się musiałem domyśleć o Co wam chodzi. A przepisy są i mówią co w takich przypadkach żeby nie było niejasności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#884 PostWysłany: 31 Mar 2021 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Tu nie chodzi o postrzeganie swiata, ani wlasne opinie, takie sa przepisy. Przewozac 10kg koki z Kolumbii moze mi sie to udac i tez napisze, ze nikt mnie nie sprawdzal i nie kloccie sie ze mna, ze sie nie da tego zrobic ale to nie znaczy ze moglem to zrobic, badz jest to zgodne z przepisami. To o czym piszesz wyklucza obowiazujace przepisy, ale oczywiscie mozesz pisac co chcesz, jak mielibysmy to niby zweryfikowac.
Twoj przypadek sie wyklucza z tym o czym stanowia (w wypadku miedzyladowania):

Start- und Zielflughafen im Schengen-Raum: In der Regel ist keine Passkontrolle erforderlich.
Start- und Zielflughafen außerhalb des Schengen-Raums: In der Regel ist keine Passkontrolle erforderlich, sofern Sie den Gatebereich nicht verlassen.
Startflughafen im Schengen-Raum und Zielflughafen außerhalb des Schengen-Raums: Eine Passkontrolle ist erforderlich.
Startflughafen außerhalb des Schengen-Raums und Zielflughafen innerhalb des Schengen-Raums: Eine Passkontrolle ist erforderlich.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#885 PostWysłany: 03 Kwi 2021 10:35 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Jakoś nikt w tym tygodniu nie poruszył wątku " listy mutantów".
Teraz, gdy w Niemczech już jest ok. 90% zachorowań z mutacji brytyjskiej chyba nie ma sensu dopisywania nowych krajów bo już i tak czasu nie cofną 🤔
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#886 PostWysłany: 04 Kwi 2021 10:39 

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 58
Tuż po Świętach mam lot z Berlina. Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło i wjazd do Niemiec w celu tranzytu jest bez testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#887 PostWysłany: 04 Kwi 2021 10:49 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Oczywiście, że z testem. Nawet kierowcy flixa sprawdzają testy i nie wpuszczają bez testów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
fighter uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#888 PostWysłany: 04 Kwi 2021 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Tranzyt z testem (dowolnego typu transportu) jest w tej chwili dla wszystkich bez wyjątku? Czy tylko dla grupy z wysoką zachorowalnością? (czyli tu gdzie jest Polska). Będę tranzytował z Austrii przez Niemcy do Polski pociągiem, a Austria jest w grupie 3-ciej z "normalnym" ryzykiem.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#889 PostWysłany: 04 Kwi 2021 13:59 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Teoretycznie jest, tak jak piszesz, choć są/były regiony Austrii, ktore są na cenzurowanym w Niemczech.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#890 PostWysłany: 04 Kwi 2021 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Tak, Tyrol przez jakiś czas był na cenzurowanym, ale już nie jest. Podobnie jak Czechy. Ja mam za kilka dni bilet na trasę Villach - Salzburg - Monachium - Berlin - Frankfurt Oder, więc oby było bez testów na tranzycie ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#891 PostWysłany: 04 Kwi 2021 21:33 

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 58
Ten fragment co do tranzytu ze strony naszego MSZ jest nieaktualny?

Edit: domyślam się, że tak. Proszę w takim razie pilnie o pomoc. Lecę we wtorek z Berlina o 19.40. Flixa z Poznania mam o 13. Gdzie dam radę zrobić test, żeby wynik był we wtorek rano? Jutro jest swięto, więc chyba nigdzie testu nie zrobię?

Załączniki:
Screenshot_20210404_213243.jpg
Screenshot_20210404_213243.jpg [ 192.33 KiB | Obejrzany 1123 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#892 PostWysłany: 05 Kwi 2021 14:29 

Rejestracja: 12 Sty 2019
Posty: 32
Zapytam bo juz sie pogubilem w tych regulacjach..
Lecac z Berlina na Kanary musze miec test TMA, Lamp lub PCR.
Dojazd autem i parking lotnisko.
Wracajac do Berlina z Hiszpanii musze miec test?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#893 PostWysłany: 05 Kwi 2021 14:54 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Tak i tak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#894 PostWysłany: 05 Kwi 2021 15:12 

Rejestracja: 17 Lis 2013
Posty: 182
Warto zwrócić uwagę, ze lecąc do Hiszpanii test NAAT musi być (np właśnie ten LAMP czy PCR). Wracając z powrotem, możemy przylecieć na antygenowym. I Niemcy i Polska go akceptują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#895 PostWysłany: 05 Kwi 2021 17:28 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@perek123:
Nie zmieniła ta aktualizacja kwietniowa nic - tylko chyba dodane zostało ze lądowanie z Schengen uznawane jest za wjazd na teren Niemiec.
Nie potrzebujesz zgodnie z przepisami dla tranzytu NIE-lotniczego z 'high-incidence areas and other risk areas' :

'Those in transit (except air travel) from high-incidence areas and other risk areas are exempt from testing requirements under certain circumstances. This includes transit through a risk area without a stopover prior to entering Germany as well as transit through Germany via the fastest route. No exceptions can be made for entry from virus variant areas.'

Zgodnie z aktualizacja z 1.04 z tego linka : https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268
Góra
 Profil Relacje PM off
pingwin_ lubi ten post.
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#896 PostWysłany: 10 Kwi 2021 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Potwierdzam, że tranzyt z Austrii (czyli w tej chwili z kraju zwykłego ryzyka) przez Niemcy do Polski bez testu pociągiem możliwy. W Freilassing tuż za Salzburgiem policja każdego w pociągu kontroluje. Wystarczyło pokazać bilet i po sprawie. Wczoraj tak jechałem.

Ja akurat bilet miałem kupiony tylko do Berlina (regionalny do Frankfurtu Oder kupiłem dopiero na stacji w Berlinie), ale jak powiedziałem szczegółowo, gdzie jadę to tylko usłyszałem odpowiedź: "perfekto" ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
fixmin lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#897 PostWysłany: 12 Kwi 2021 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 78
fighter napisał(a):
Tuż po Świętach mam lot z Berlina. Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło i wjazd do Niemiec w celu tranzytu jest bez testu?


I jak? Jak możesz, daj znać czy wymagano testu i gdzie kontrolowano.
Interesuje mnie jak to teraz wygląda, jadąc z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#898 PostWysłany: 12 Kwi 2021 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@fixmin

2 dni temu wracałem do Polski przez Słubice i po obu stronach mostu policja tylko w aucie siedziała i nikogo nie kontrolowała. Co prawda to była sobota godzina 22:00 i ruch już był niewielki, ale i tak kilka aut i pieszych się przewijało bez zatrzymywania.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
fixmin lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#899 PostWysłany: 12 Kwi 2021 17:40 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Dziwne co? Na tym wlasnie polega porozumienie z Schengen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#900 PostWysłany: 12 Kwi 2021 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Dziwne, bo pomiędzy Niemcami a Austrią kontrole są już regularne, tak jak wspomniałem wcześniej. Przez to pociągi z Salzburga w kierunku Monachium są po 30-40 minut poopóźniane i nawet przewoźnik DB informuje oficjalnie, żeby te opóźnienia uwzględnić przy przesiadkach. Więc to porozumienie z Schengen powoli będzie umierało niestety, jak się tak na to wszystko patrzy.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group