Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Wrz 2018 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
W Norwegii przeprowadzana jest obecnie wymiana banknotów, tak jak to niedawno miało miejsce w Szwecji.
Obecnie już są wycofane z obiegu stare banknoty 100 i 200 NOK. Wymienia je już tylko bank centralny (za opłatą 250 NOK i po wypisaniu jakiegoś wniosku). W Warszawie stare banknoty skupuje Tavex, ul. Świętokrzyska 32 po kursie 4 grosze niższym od aktualnego. Jak ktoś został z gotówką w szufladzie, to całkiem niezła opcja ratunkowa :D

Załączniki:
capture2.jpg
capture2.jpg [ 32.85 KiB | Obejrzany 11659 razy ]
capture1.jpg
capture1.jpg [ 87.59 KiB | Obejrzany 11662 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 06 Wrz 2018 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Niezly pomysl na biznes. Ktoś już zrobił kalkulację ile trzeba uzbierać żeby wyjść do przodu ? ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Wrz 2018 17:55 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Kalkulacja jest przy dobrym skupie od tych co pozostali z rączką w nocniczku :mrgreen: Sporo osób trzymających zaskórniaki w NOK pod materacem nawet nie ma jeszcze pojęcia , że taka wymiana miała miejsce :lol: Nie dziwię się osobom mającym 1000-5000 NOK ale spotkałem się z sytuacją , że Pan miał...300 000 NOK. No coż. Kto zabroni bogatemu :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Wrz 2018 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tyle że przy 300tys nok to się już chyba opłaca polecieć do Norwegii i wymienić osobiście, niż sprzedawać 4gr taniej w kantorze. Pomijam fakt, ze to pewnie niekoniecznie są banknoty po 100/200, więc ewentualny problem się dopiero pojawi ;-)
no i ogólnie trzymanie NOKów jako inwestycja to obecnie tak sobie, ostatni rok powoli ale stabilnie w dół. Chyba że ma więcej materacy pod którymi ma zapewnioną odpowiednią dywersyfikację (i nie w tureckich lirach, na których dało sie juz kilka kółeczek zrobić ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Wrz 2018 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Nie ma co narzekać, że ktoś na tym zarabia, bo dla tych co zostali z niewielką ilością, 10% "prowizja" to w sumie mała strata. Zwłaszcza, że w samej Norwegii wymiana jest dość upierdliwa i przy małej kwocie w ogóle nieopłacalna. Oddziały Norges Banku są w Oslo, Trondheim, Bergen, Stavanger, Tromso i ... to już koniec. Mi w portfelu też zostało 300 NOK i jak byłem ostatnio w Alesund to myślałem, że sobie spokojnie wymienię, a tu nic z tego. Będę musiał to załatwić u nas, chociaż akurat w najbliższym czasie się nie wybieram do stolicy. Może ktoś z Gdańska akurat wybiera się do Tavexu i pomoże koledze ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Wrz 2018 09:33 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Przy tylko 10% ,,potrącenia" za fatygę to dla mnie zbyt ,,słaby" business. Może ten % stosowany jest w W-wie ale ,,u mnie" nie. Wiekszość kantorów nie bawi się w to więc lepsze pole do popisu dla jedynaków :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Wrz 2018 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tutaj chyba win-win. jak komuś zostały drobiazgi, jak wspomniane 300nok, to te 10% nie ma specjalnie znaczenia, tyle to można stracić na źle wybranym kantorze, albo jakimś chwilowym czknięciu rynku. A kantor sobie ukula większe większą walizkę papierków i sprzeda hurtem.
Ale jakby ktoś nie wiedział co zrobić z większą ilościa starych stowek i go 10% nie bolało, to możemy porozmawiać ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Wrz 2018 18:12 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Jeżeli komuś bliżej do Krakowa, to wymianą starych banknotów para się ten kantor na Grodzkiej: http://kantorparana.pl/
Nie wiem, za ile skupują stare korony norweskie, ale zawsze można zadzwonić i spytać.
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Wrz 2018 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
No to znajdźcie mi jeszcze kantor w 3-mieście, w którym pozbędę się swoich 300 NOK :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Wrz 2018 13:21 

Rejestracja: 30 Sie 2016
Posty: 5
A wiecie może czy mogę wpłacić na konto walutowe i np. przewalutować na Cinkciarzu? Czy taka kombinacja przejdzie jeszcze? Jak to wyjdzie kwotowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Wrz 2018 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Masz na myśli konto walutowe w NOK w polskim banku? Bank nie przyjmie wpłaty w banknotach które nie sa już w obiegu. Tak jak było napisane, takie banknoty pod jakimis warunkami skupuje 'wydawca', czyli "narodowy" bank w Norwegii. Lub prywatne firmy typu kantor.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Lip 2019 23:57 

Rejestracja: 05 Paź 2018
Posty: 22
Sprawdzone dziś. Bank centralny wymienia banknoty 100 i 200kr bez żadnej opłaty. Wymienione dziś w Trondheim.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 05 Paź 2019 16:06 

Rejestracja: 05 Paź 2019
Posty: 1
Hej, mam pytanie, czy w razie wymiany w tym roku, trzeba mieć konto walutowe w norweskim banku czy może byc zagraniczny? Bo wybieram się do Norwegii i chciałem to załatwić jednego dnia.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Paź 2019 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Myślę, że wymiana banknotów polega na tym że oddajesz stare i dostajesz do ręki nowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Paź 2019 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
I w kwestii formalnej - w Norwegii konto w Nok nie jest walutowe ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 04 Mar 2021 16:30 

Rejestracja: 04 Mar 2021
Posty: 5
BrunoJ napisał(a):
Ale jakby ktoś nie wiedział co zrobić z większą ilościa starych stowek i go 10% nie bolało, to możemy porozmawiać ;-)

Nie mogę napisać do Ciebie PW, więc napiszę tutaj, o prośbę udzielenia mi informacji.

Ktoś z Was w ogóle wysyłał pieniądze do Norges Bank w celu wymiany minionej generacji NOK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Mar 2021 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Ja wymieniłem normalnie w banku w Norwegii.. Z PL nic nie wysyłałem, gdy toczyła się dyskusja to jeszcze można było normalnie latać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 05 Mar 2021 22:08 

Rejestracja: 04 Mar 2021
Posty: 5
Czyli BrunoJ miałeś na myśli fizyczną wymianę, a były problemy z wymianą? Czepiali się o głębsze udokumentowanie pochodzenia banknotów itp?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Mar 2021 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Nie, ale nie miałem jakichś wielkich ilości.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Mar 2021 14:27 

Rejestracja: 04 Mar 2021
Posty: 5
Rozumiem. A czy ktoś z forumowiczów korzystał z wysyłki banknotów do Norges Bank :?: :?:
(na stronie w/w banku jest podana taka opcja, więc wychodzi na to, że jest możliwa)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group