Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Co przywieźć?
#21 PostWysłany: 19 Sie 2016 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 63
Pierwsze skojarzenia, to wyroby z korka naturalnego, płytki azulejos, no i kogucik :)
_________________
Natura nie łamie swych praw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Co przywieźć?
#22 PostWysłany: 19 Sie 2016 22:18 

Rejestracja: 18 Sie 2016
Posty: 8
Ciekawą pamiątką będzie też naszyjnik, popularne są wisiorki z portugalskim sercem (bardzo charakterystyczne, jeden z symboli Portugalii) zawieszone na korku.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Połączenie dwóch charakterystycznych rzeczy dla Portugalii (serce + korek).
-font-b-Portugal-b-font-Cork-necklace-font-b-Portugal-b-font-Religion-Heart-of.jpg
-font-b-Portugal-b-font-Cork-necklace-font-b-Portugal-b-font-Religion-Heart-of.jpg [ 158.57 KiB | Obejrzany 7055 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co przywieźć?
#23 PostWysłany: 24 Lis 2017 19:42 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Kawa Delta Chavena w Pingo Doce po 2,79E. Nam udało się kupić po 1,79 bo akurat była na promocji....
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co przywieźć?
#24 PostWysłany: 19 Gru 2017 16:11 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Porto w Biedronce tańsze niż w Porto(poniżej 16zł) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co przywieźć?
#25 PostWysłany: 19 Gru 2017 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Polecam wino z Setubalu - Moscatel ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
invasion uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co przywieźć?
#26 PostWysłany: 19 Gru 2017 17:34 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1023
niebieski
O...muszę tu się dołożyć :) .I tak: porto w Biedronce tanie, ale marne. Kilka lat było tylko jedno, w takiej pękatej butelce, bez producenta. za 20 zł. Po spróbowaniu
, nawet najtańszego z Portugalii-jest bez szans. Teraz pojawiło się inne tawny, producent-Velgado, jest lepsze od poprzedniego. Wiadomo, każdy ma inny smak, ale jako, że trochę tego wypiłam/próbowałam (ale to zabrzmiało ;) ),więc podaję.
Nikt nie napisał o sardynkach w puszce-to też flagowy produkt portugalski. Mi smakowały nawet te tanie, z supermarketów. Są też droższe, znanych firm, w ładnych graficznie opakowaniach. Cena od 3 € w górę. Można dla siebie i na prezent.
Co do słynnych kogutów-symboli szczególnie Porto e Norte; najtańsze są w uroczym miasteczku Barcelos. Tam je produkują. Spory kosztował w tamtejszej inf. tur, 3,50 €.
No i te ciastka zółtkowe- Ovos Moles. Ja uwielbiam. To jest b,. słodka masa z żółtek i cukru zamknięta w opłatkowej formie, różnych kształtów i wielkości.
Jest to specjalność Aveiro. Koszt 20 €/1 kg. Są na wagę i już w pudełkach 1, 0,5 kg. Kupowałam 2 razy w Cafe Barrica, malutkiej kawiarni na głównym trakcie tej miejscowości. Można czasem spotkać w Porto, ale tu b. rzadko i droższe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co przywieźć?
#27 PostWysłany: 19 Gru 2017 17:59 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Perfumy...Christiano Ronaldo, nawet ciekawa nuta zapachowa ale taka jakaś zniewiesciała :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Co przywieźć?
#28 PostWysłany: 20 Gru 2017 06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ja przywoze dobra oliwe, oczywiscie extra virgem, oliwki, kielbaski Chouricol, czerwone wina portugalskie oraz szynke Barrancos i sery, ktore idealnie komponuja z dobrym winem.
Mamie kupilem wspanialy likier wisniowy.
A tak poza tym, niedaleko mnie mam sklep portugalski, gdzie to wszystko moge kupic, tylko przywiezione z zagranicy lepiej smakuje. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Co przywieźć?
#29 PostWysłany: 09 Mar 2018 18:21 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 86
Oczywiscie konserwowe sardynki oraz Porto - moja ulubiona marka to zdecydowanie Sandeman, polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co przywieźć?
#30 PostWysłany: 09 Mar 2018 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jesli chodzi o sardynki to polecam marke "Tricana" w oliwie z oliwek, a nie w oleju, a najlepsze z czosnkiem lub "em Azeite Picante". :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co przywieźć?
#31 PostWysłany: 10 Lip 2018 14:59 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 304
niebieski
Co przywieźć ? hmmm

Dla facetów polecam to:

Image

Jedni zbierają magnesy, drudzy pocztówki, inni koszulki a ja zbieram samoloty :)

Na zdjęciu model lini Azores Airlines - z pięknym wielorybem - skala 1:200

Na żywo wygląda on tak:

Image

Może złapie ktoś podobne hobby ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Co przywieźć?
#32 PostWysłany: 19 Kwi 2019 23:27 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Jakie sery dostanę na Azorach lub w Lizbonie- charakterystyczne dla Portugalii, ale niekoniecznie łatwo dostępne w Polsce?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Co przywieźć?
#33 PostWysłany: 23 Kwi 2019 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
@neverstopexploring na Azorach gatunków serów jest mnóstwo. Są bardzo różne, łagodne i pikantne. Ja nie jestem koneserką, więc nie potrafię ich opisać :( chociaż różnicę w smaku czuję. Najłatwiej dostępne są sery produkowane przez: Ilha Azul, Nova Acores, Milhafre dos Acores. Z trudniej dostępnych fajny jest np. Picaroto z dodatkiem ziół. Generalnie polecane są też sery z wyspy Sao Jorge, ale tych akurat nie próbowałam, bo były tylko w dużych kawałkach. I jeszcze jest Quinta dos Acores - akurat ich serów to nie miałam okazji spróbować, za to lody robią fenomenalne i smaczne jogurty.
A do serów zwłaszcza takich dłużej dojrzewających to na Azorach nieraz podaje się konfiturę z miejscowych owoców jagodowych - capucho.
Z serów, które jadłam w Portugalii kontynentalnej to strasznie mi smakował ten ze zdjęcia, ale niestety w sklepach go nie widziałam, a jedynie w restauracjach był podawany jako przystawka. W kontynentalnej Portugalii też jest sporo różnych serów: krowich, kozich i owczych również białych naturalnych lub z dodatkiem przypraw. Polecam po prostu próbować :D
Załącznik:
Lody1.jpg
Lody1.jpg [ 77.86 KiB | Obejrzany 4165 razy ]

Załącznik:
Lody2.jpg
Lody2.jpg [ 35.76 KiB | Obejrzany 4165 razy ]

Załącznik:
Lody3.JPG
Lody3.JPG [ 37.76 KiB | Obejrzany 4165 razy ]

Załącznik:
Jogurt.jpg
Jogurt.jpg [ 38.6 KiB | Obejrzany 4165 razy ]

Załącznik:
Ser.JPG
Ser.JPG [ 68.21 KiB | Obejrzany 4165 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Co przywieźć?
#34 PostWysłany: 10 Sie 2020 15:27 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Czy ktoś z Was mógłby polecić jakieś konkretne miejsca gdzie można kupić ceramikę (oraz kafle) użytkową w Lizbonie, ale taką dla localsów, a nie Satna Annę?
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group