Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 55  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 04 Maj 2021 09:22 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 150
Loty: 47
Kilometry: 55 558
Czy dobrze rozumiem, że lecąc na Maderę z PL przez Porto nie muszę mieć testu (różne rezerwacje ale transfer tego samego dnia) i jest to ważny powod?
Tylko nie wiem jak z powrotem bo wypada noc w Porto przy transferze do PL. Czy tu testy już konieczne i robione na Maderze? I czy powód jest nadal ważny mimo tej nocy? Planuje loty na początku czerwca, do wtedy może się jeszcze wiele zmienić ale pytam gdyby utrzymali to co jest teraz..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#462 PostWysłany: 04 Maj 2021 22:22 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
@acidka teoretycznie to masz rację, ale czy linia lotnicza wpuści cie na pokład jeśli masz 2 rozne rezerwacje? Ja leciałam Dublin Faro z testem Ryan em. Dzień później Lisbon Madeira. Test będę robić w Funchal przed wylotem bo mi do Irlandii potrzebny.
Do czerwca pewnie się jeszcze sporo zmieni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 05 Maj 2021 14:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Czytam wpisy i oficjalne informacje o wymogach wjazdowych i głupieję :?
Czy jeżeli lecę na jednej rezerwacji Warszawa - Lizbona - Azory to w Lizbonie jestem pasażerem tranzytowym i tym samym łapię się na "essential travel"?
Czy fakt, że pomiędzy przylotem do Lizbony a wylotem na Azory mam 37h przerwy i 2 noclegi może być jednak traktowany jako przebywanie w Portugalii kontynentalnej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 08 Maj 2021 15:07 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Wrzucę aktualne info dotyczące przylotu do Lizbony na pewno przyda się odnoście Waszych pytań powyżej.
5 maja odbyłem lot z Malagi do Lizbony ( bilet Tap maiłem na trasę Malaga-Lizbona-Paryż . Ostatni odcinek pominąłem i zostałem w LIS)
Na lotnisku w Maladze niezależnie kto gdzie leciał potrzebny był kod QR oraz test PCR bez tych dwóch nie otrzyma się karty pokładowej większość musiała na miejscu wypełniać w aplikacji dane aby uzyskać ten kod. Odpowiednie informacje przy check in o potrzebie kodu jest umieszczone. Być może tak samo mają wytyczne na innych lotniskach w UE i poza skąd dany lot jest do LIS. U mnie zanim dziewczyna sprawdziła jaką mam końcową destynację od razu zapytała o test. Więc nie wiem co by było gdybym miał tranzyt do destynacji gdzie nie potrzeba testu. Zapewne obsługa swoje a przepisy tranzytu swoje.
Po przylocie wychodzimy w strefie tranzytowej przy gate na T1 , wiec jeśli ktoś ma dalszy lot w ten sam dzień ( co ważne !) od razu może kontynuować podróż przebywając w tranzycie.
Inaczej się ma sytuacja kiedy chcemy opuścić lotnisko nawet jeśli mamy lot następnego dnia lub dłuższy stop. Wychodząc do hali karuzel są dwa kierunki lewy i prawy . Ten pierwszy dotyczy wyjścia wszystkich obywateli Portugalii , rezydentów i co ważne przylatujących z Azorów lub Porto i Faro . Kontrola karty pokładowej - czyli traktowane jest jako domestic i dalej w miasto.
Drugi kierunek z prawej to przejście dla wszystkich pasażerów lotów z innych państw UE czy z poza. Była godzina 11 przed południem byłem sam jako obcy przylatujący lotnisko puste. Dochodzę do kontroli tym razem dwóch policjantów . Pierwsze pytanie TEST dokładnie sprawdzany z dokumentem i pytanie o cel wizyty w PT. Udawałem się na imprezę lotniczą organizowaną w bazie lotniczej Beja - miałem odpowiedni dokument od organizatorów potwierdzający zaproszenie. Po przeczytaniu go - droga wolna. Czy tranzyt będzie "ważnym powodem" zapewne tak ale test obowiązkowy.

Reasumując kontrole są , jeśli tranzyt z PL i chcemy stopa to test jest potrzebny. Jak zachowa się obsługa na lotnisku w PL lecąc tranzytem przez LIS (nie wychodząc na miasto) czy będą wymagać testu czy nie , nawet jak docelowe państwo nie wymaga tego nie wiem.
Warto zaznaczyć że nikt nie sprawdzał kodu QR w LIS nawet Policja ważniejszy był dla nich test.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#465 PostWysłany: 08 Maj 2021 16:45 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Test jest zawsze konieczny, bez względu na port docelowy.
Wcale przepisy nie różnią się od postępowania obsługi lotniskowej, gdyż jasno są określone zasady tranzytu przez Portugalię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#466 PostWysłany: 10 Maj 2021 18:54 

Rejestracja: 10 Maj 2021
Posty: 1
Może to wróżenie z fusów a może ktoś mieszka w Portugalii i zna jakieś przecieki.
Są szanse na przełomie czerwca/lipca na normalny turystyczny lot do Portugalii kontynentalnej, bez testów itp, jeśli jest się zaszczepionym, czy raczej nie ma na to szans?.
Bo Hiszpanie powinni się do tego czasu otworzyć dla zaszczepionych, natomiast polityka Portugali może być inna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#467 PostWysłany: 10 Maj 2021 19:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Może tak, i może nie. Chociaż bardziej ze na tak, otworzą się, bo taki był ich plan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#468 PostWysłany: 12 Maj 2021 23:40 

Rejestracja: 23 Cze 2015
Posty: 35
tomaszl75 napisał(a):
Na lotnisku w Maladze niezależnie kto gdzie leciał potrzebny był kod QR (...)
Warto zaznaczyć że nikt nie sprawdzał kodu QR w LIS nawet Policja ważniejszy był dla nich test.

Skąd się te kody QR bierze? Nie trafiłem nigdzie na taką informację przy lotach do Portugalii kontynentalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#469 PostWysłany: 12 Maj 2021 23:49 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Jak wypełnisz formularz wjazdowy online, to go otrzymasz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Ciemnobialka uważa post za pomocny.
 
      
#470 PostWysłany: 13 Maj 2021 11:05 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Takie dywagacje dla planujących podróż do Portugalii w najbliższym czasie:
- obecny podział krajów z progami 150/500 zgodnie z rozporządzeniem obowiązuje do 16 maja
- ECDC publikuje dane (14-day case notification rate per 100 000 inhabitants) w środy/czwartki. Obecnie są już dane za tygodnie 17-18. Polska ma tam wskaźnik 191,68. Wg moich obliczeń, taki poziom był po danych dot. zakażeń publikowanych 10 maja.
- do końca tygodnia musi się pojawić jakieś nowe rozporządzenie: jeżeli zasady pozostaną bez zmian, to Polska na następne 2 tygodnie będzie niestety na liście krajów, z których podróż musi być udokumentowana jako "essential travel" :evil:
- z lepszych wieści: dzisiaj średnia 14-dniowa dla Polski jest na poziomie ok. 160, a 7-dniowa na poziomie ok. 147.

Wnioski: jeśli nie zaliczymy w kraju gwałtownego wzrostu zakażeń a Portugalia nie zmieni swoich zasad wjazdowych, to utrzymanie średniej z ostatniego tygodnia (3970 zakażeń dziennie) pozwoliłoby na przesunięcie Polski do listy krajów, gdzie wymagany będzie "tylko" test PCR, mniej więcej od początku czerwca. Ale patrząc na decyzje innych krajów, mam jednak nadzieję, że wkrótce i Portugalia trochę złagodzi swoje wymogi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#471 PostWysłany: 13 Maj 2021 20:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Dla zainteresowanych. Wlasnie wyladowalem w Porto. Przy wylocie na bramce na lotnisku w DTM pytali o test pcr. Po przylocie na bramkach celnych sympatyczny celnik (ledwo mowiacy po angielsku) spytal skad jestesmy, pokazalismy dowody i test pcr. Zamiast zapytac o powod przylotu, zaczal opowiadac ze imiona mojej żony istnieja tez w Portugalii ale z inna pisownia😂 to by bylo na tyle, wszystko trwalo nie wiecej niz 3min.
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT


Ostatnio edytowany przez smarzyk 13 Maj 2021 21:03, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#472 PostWysłany: 13 Maj 2021 21:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Jaki był powód tych obaw?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#473 PostWysłany: 14 Maj 2021 16:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Promyk nadziei na szybsze poluzowanie obostrzeń wjazdowych :) https://www.portugalresident.com/portug ... re-may-17/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#474 PostWysłany: 14 Maj 2021 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ale na minus jest to ze to jedyny (normalny) kraj do którego UK zezwala na loty wakacyjne bez kwarantanny powrotnej - wiec spodziewalbym sie wysokich cen i tloku brytyjskich turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 14 Maj 2021 16:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ja już mam wszystko na czerwiec dawno zarezerwowane, więc martwię się tylko essential travel. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#476 PostWysłany: 14 Maj 2021 17:59 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Czyli w sumie na dniach powinni coś ogłosić. Lot na 31.06 via Monachium
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 14 Maj 2021 18:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
visitportugal została dzisiaj zaktualizowana https://www.visitportugal.com/en/conten ... d-portugal
Dla Polski na razie bez zmian. Najważniejsze dotyczy Wysp Brytyjskich:
- British Tourists are allowed to enter Portugal as of the 00:00 of 17th of May, but must present proof of a negative test to COVID-19 (RT-PCR), carried out within 72 hours before boarding time
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#478 PostWysłany: 14 Maj 2021 21:02 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
w sumie można różnie to interpretować: “Essential travel” is defined as trips allowing the transit, entry into and departure from Portugal for professional purposes, study, family reunions, health and humanitarian reasons and under the reciprocity principle..

Jak rozumieć ostatni powód oraz powody rodzinne? Czy wizyta u cioci jest ok? i jak sprawdzają te powody
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#479 PostWysłany: 15 Maj 2021 05:28 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Pytałem w konsulacie PT a wyjazd na chrzciny według nich to essential travel :)
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#480 PostWysłany: 15 Maj 2021 19:45 

Rejestracja: 16 Gru 2012
Posty: 140
Cześć,
Jest nowe info:
https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-na-s ... ii-5095306

Test PCR i można lecieć :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1100 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 55  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group