Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Kwi 2017 17:58 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 79
Loty: 137
Kilometry: 236 091
Hej,
za trzy tygodnie wybieram się na tydzień do Algarve, na miejscu będę 30.04 o 17:20 a wylot z Faro mam 7.05 o 17:45 (Ryanair).
Od kilku dni myślę jak wykorzystać ten czas żeby jak najwięcej zobaczyć. Dziś patrząc na mapę stwierdziłem, że odległości między ciekawymi miejscami są nieduże. Zmierzyłem odległość i między Faro a przylądkiem św. Wincentego jest około 130 km; ja liczę 180 km. Plan mam taki, żeby jak najwięcej iść wybrzeżem; oczywiście nie samą plażą bo często są strome klify; ale jak najbliżej oceanu. I tu moje pytanie czy w tym okresie powinno być luźno na plażach czy jest już to okres licznego wylegiwania się ? :) pytam ponieważ nie chciałbym chodzić między ręcznikami. Choć oczywiście liczę się z tym, że przy większych miastach będą odcinki z większą ilością osób.

Noclegi planuje w plenerze, czyli hotel z tysiącami gwiazd. Nie biorę namiotu, tylko karimata i śpiwór więc nie powinienem mieć żadnych problemów.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#2 PostWysłany: 10 Kwi 2017 18:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Z tysiacem gwiazd mozesz miec problem jesli zacznie padac ;) bedziesz mial jakis znak rozpoznawczy zeby Ci pomachac jesli bedziemy w poblizu ? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Kwi 2017 19:30 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 79
Loty: 137
Kilometry: 236 091
Ewentualnie wezmę norkę - namiot; ale jakoś mam szczęście na wyjazdach i jakoś deszcz mnie omija, a jak pada to krótko :)
O znak rozpoznawczy trudno, może będę czasem podśpiewywał piosenki Lady Pank :lol:
Będę miał plecak w polskim kamuflażu moro wz 93 z małą flagą Polski na prawym pasku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Kwi 2017 19:40 

Ludzie na plażach, raczej nie będą Ci przeszkadzać. Trochę ten "rewir" objechałem. Nie obszedłem tak jak Ty. :D Takiej kondycji to nie mam. 8-)
Plażami za bardzo nie pójdziesz , bo to przeważnie małe zatoczki. Bez przejścia dalej. Czyli trzeba schodzić i wchodzić. Niekiedy są tuneliki wydrążone w klifie i w ten sposób, położone blisko siebie plaże się łączą.

Tak czy owak. Pomysł nietuzinkowy. Życzę powodzenia. Napisz koniecznie po powrocie, czy się udało... ;)
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Kwi 2017 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
lukasz0207 napisał(a):
pytam ponieważ nie chciałbym chodzić między ręcznikami. Choć oczywiście liczę się z tym, że przy większych miastach będą odcinki z większą ilością osób.

Nie wiem jak bardzo zaludnione mogą być plaże w Portugalii ;) ale nie podejrzewam, by groziło Tobie przedzieranie się między ręcznikami. Lubię spacerować po plaży, a kilka razy wybrałam się na nieco dłuższą wycieczkę plażą (7-10 km) do latarni (Tunezja), zamku (Grecja), czy po prostu przed siebie i z powrotem (Polska). Nawet jak jest pełnia sezonu i kurort turystyczny, to ręczniki, czy tym bardziej leżaki nie dochodzą do samej linii przyboju. A na tej linii właśnie najprzyjemniej i najlżej się idzie, bo piasek jest mokry i ubity, a delikatne fale przyjemnie chłodzą stopy. Jedyną trafiającą się "przeszkodą" są dzieci budujące zamki z piasku :lol:

@‌lukasz0207‌ Trzymam kciuki za realizację i mam nadzieję poczytać relację z tej wędrówki :D
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz0207 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 10 Kwi 2017 21:18 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 79
Loty: 137
Kilometry: 236 091
Ja jestem pozytywnie nastawiony, pytam z ciekawości bo nawet nie wiem czego się spodziewać.
To fakt, najlepiej się idzie na mokrym piasku.

Już kiedyś przymierzałem się do napisania relacji z jednego wyjazdu ( również pieszego), ale jakoś mi nie wyszło.
Tym razem spróbuje coś stworzyć, ale najpierw muszę pojechać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Kwi 2017 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
lukasz0207 napisał(a):
Noclegi planuje w plenerze, czyli hotel z tysiącami gwiazd. Nie biorę namiotu, tylko karimata i śpiwór więc nie powinienem mieć żadnych problemów.


Nocleg na dziko w Portugalii jest zakazany i policja może Ci za to wlepić mandat.
Sam robiłem trasę z Faro do Przylądka Św. Wincentego i z powrotem, ale stopem. I jak gdzieś się rozbijałem na noc pod chmurką (miałem namiot) to wybierałem raczej takie miejsca, aby nikt mnie nie widział (rozbijałem się już po nocy) i nie zadzwonił na Policję. Rozmawiałem z kierowcami, którzy mnie podwozili od miasta do miasta o spaniu na dziko w Portugalii i każdy ostrzegał mnie, że mogę się zdziwić jak z rana obudzi mnie policja, bo jakiś "uczynny" obywatel do nich zadzwonił i zgłosił, że ktoś śpi na dziko...;/ Po prostu musisz uważać i nie rozbijać się na środku plaży :)
A jeśli chodzi o samą drogę, to tak ja już wcześniej wspomniano, większość malowniczych plaż jest w zatoczkach odciętych jedna od drugiej skałami, do której aby dojść trzeba zejść po kilkudziesięciu schodach.

Życzę powodzenia przejściu całej trasy i czekam na relację :D
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz0207 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Maj 2017 17:56 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 79
Loty: 137
Kilometry: 236 091
Dziękuje za wszystkie rady i dopingowanie.

Udało się :D , w piątek (5.05) doszedłem na przylądek św. Wincentego. Cała droga pokonana o własnych siłach. Było rewelacyjnie.
Za kilka dni spróbuje napisać krótką relacje.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Maj 2017 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Mogles sie odezwac, zalapalbys sie na podwozke ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Maj 2017 21:46 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 79
Loty: 137
Kilometry: 236 091
:D
Pamiętałem, ale niestety nie złapałem nigdzie internetu żeby się odezwać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Maj 2017 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
To na przyszlosc, w kazdym centrum handlowym, w kazdym McD (nawet tablety tam maja) i w niektorych miastach na glownych promenadach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Mar 2020 20:38 

Rejestracja: 09 Mar 2020
Posty: 1
Czesc :)
Chce wybrac sie w droge z Faro do przyladka i jak zdaze do Lizbony. Chcialabym zapytac o kilka rzeczy. Prosze o kontakt kkasiulka0409@wp.pl
Kasia
lukasz0207 napisał(a):
Hej,
za trzy tygodnie wybieram się na tydzień do Algarve, na miejscu będę 30.04 o 17:20 a wylot z Faro mam 7.05 o 17:45 (Ryanair).
Od kilku dni myślę jak wykorzystać ten czas żeby jak najwięcej zobaczyć. Dziś patrząc na mapę stwierdziłem, że odległości między ciekawymi miejscami są nieduże. Zmierzyłem odległość i między Faro a przylądkiem św. Wincentego jest około 130 km; ja liczę 180 km. Plan mam taki, żeby jak najwięcej iść wybrzeżem; oczywiście nie samą plażą bo często są strome klify; ale jak najbliżej oceanu. I tu moje pytanie czy w tym okresie powinno być luźno na plażach czy jest już to okres licznego wylegiwania się ? :) pytam ponieważ nie chciałbym chodzić między ręcznikami. Choć oczywiście liczę się z tym, że przy większych miastach będą odcinki z większą ilością osób.

Noclegi planuje w plenerze, czyli hotel z tysiącami gwiazd. Nie biorę namiotu, tylko karimata i śpiwór więc nie powinienem mieć żadnych problemów.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Kwi 2020 20:48 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 79
Loty: 137
Kilometry: 236 091
@Kasia Jachimowicz trochę późno zobaczyłem Twoją wiadomość, ale obserwując sytuacje w Europie pewnie jeszcze nie jesteś w drodze.
Jeśli to dla Ciebie nie problem to uważam, że lepiej spytać tutaj; może więcej osób skorzystać.
A jeśli nie to pozostaje nam PW lub mail ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group