Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 26 Sty 2019 01:23 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
2-3 dni na Flores i Corvo razem to trochę tempo japońskiej wycieczki. Da się zrobić - pożyczając auto można główne atrakcje Flores objechać i w jeden dzień, a na Corvo też powinno się dać pojechać na jednodniową wycieczkę (tylko dobrze sprawdź połączenia), ale zostanie Ci w głowie kolorowy miszmasz i kompletnie nie poczujesz klimatu tych wysp. Tam warto zrobić sobie kilka pieszych wycieczek, wieczorem przejść się do baru, posiedzieć niespiesznie po 2-3 dni w jednym miejscu robiąc sobie wycieczki po okolicy pieszo, autem albo stopem (działa świetnie). Ja byłem na Flores 6 dni + 2 na Corvo (z 2 noclegami) i mam wrażenie, że to było w sam raz, chociaż chętnie bym tam jeszcze wrócił.
Mając 8 dni na całość zrobiłbym właśnie z Flores i Corvo główny cel wyjazdu, a na wyspie, przez którą na nie dotrzesz (czyli najpewniej Sao Miguel, Terceira albo Faial) spędził z 2 dni, z założeniem, że jeszcze na nią wrócisz.
Co do darmowych dolotów na mniejsze wyspy, to SATA / Air Azores ma prawny obowiązek je oferować jako przewoźnik świadczący w tym zakresie usługi publiczne, więc to nie jest kwestia polityki firmy, ale portugalskich regulacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 26 Sty 2019 07:53 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Pełna zgoda. Przy 8 dniach uczyń z Flores i Corvo główny cel wyjazdu. Ja byłem na Flores 5 dni i chętnie bym jeszcze został.Zwróć tylko uwagę, że na Flores w weekendy nie funkcjonuje komunikacja publiczna- ja w ten sposób nie dotarłem do Santa Cruz (stacjonowałem w Faja Grande) i uciekł mi prom na Corvo.
Jeśli lubisz trekkingi to Flores jest do tego stworzona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 26 Sty 2019 13:26 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
W ogóle komunikacja publiczna na Flores jest szczątkowa. Nastawiałbym się raczej na wypożyczenie samochodu (ale to utrudnia piesze wycieczki z punktu A do punktu B, a takich jest sporo), albo łączenie chodzenia pieszo ze stopem, od czasu do czasu taksówką i komunikacją publiczną, jeżeli akurat gdzieś będzie pasujące połączenie.
W moim notesie na https://meczko.wordpress.com/europe/ znajdziesz m.in. link do strony z rozkładami jazdy.
Ewentualnie można zrobić tak jak my - pożyczyliśmy na koniec auto na 2 dni i objechaliśmy miejsca, do których nie dotarliśmy wcześniej innymi sposobami.
No i koniecznie weź dobrą odzież przeciwdeszczową - Flores to najbardziej mokra wyspa z całego archipelagu. Nie leje ciągle, ale potrafi lać często i czasem mocno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 28 Sty 2019 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@neverstopexploring nie wypowiem się na temat Flores i Corvo, bo tam nie byłam, ale mogę napisać coś o innych wyspach, skoro szukasz trzeciej do kompletu ;)
Sao Miguel - największa wyspa i chyba z największą liczbą atrakcji. Byłam tam dobę, a atrakcji jest na co najmniej tydzień. Można wybrać się krócej traktując to jako rekonesans do swobodniejszego poznawania wyspy w przyszłości.
Terceira - duża i gęsto zaludniona wyspa, dobrze (jak na Azory) rozwinięta infrastruktura turystyczna i komunikacja publiczna. Sporo zabytków historii i kultury, krajobrazowo (chyba) najmniej urozmaicona z azorskich wysp. Byłam półtorej doby i sporo zobaczyłam. Myślę, że na 3-4 dni to idealna wyspa, bo zobaczy się wszystko i nie będzie potrzeby tu wracać. Chyba, że tylko w ramach przesiadki.
Faial - średnia wyspa, urozmaicona krajobrazowo, z cały rok tętniącym życiem portem w Horcie. Przez 3-4 dni można wszystko zobaczyć. Z drugiej strony Faial oraz sąsiednie Pico i dość bliską Sao Jorge fajnie jest zwiedzać razem, bo jest dobra, całoroczna i dość tania komunikacja promowa między wyspami. Wtedy na te trzy wyspy 8 dni to dobry czas na ich poznanie i poczucie atmosfery.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 06 Cze 2019 15:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Pytanie nietypowe: czy sklepy na Sao Miguel są dobre zaopatrzenie w wina Porto? Chodzi mi przede wszystkim o marki Graham's i Taylor's.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 06 Cze 2019 20:40 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Nie pamiętam akurat tych marek, ale Ponta Delgada to spore miasto z supermarketami ze standardową ofertą, więc myślę, że powinni mieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 12 Gru 2019 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Pytanie do osób, które były na Pico: którą miejscowość, a przynajmniej którą część tej wyspy polecacie na miejsce zakwaterowania? Będziemy tam przez 4 dni w lipcu, mamy zamiar wypożyczyć auto.
Czytałem pozytywne opinie o Lajes Do Pico i o Sao Roce Do Pico, ale chciałbym poznać więcej opinii. A może inne miejscowości, np. Madalena?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 12 Gru 2019 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Każda lokalizacja ma swoje plusy i minusy, które postaram się wypisać. Ja byłam w listopadzie na Pico i mieszkałam w Sao Roque.
Sao Rogue:
- jest po północnej, chłodniejszej części wyspy, co w lipcu nie powinno mieć wcale znaczenia, a i w listopadzie nie było w zasadzie odczuwalne, ale to mogła być kwestia dość wietrznej pogody na całej wyspie,
- zawijają tu promy wypływające z Madaleny na Sao Jorge,
- jest świetny widok na Sao Jorge,
- jest dość blisko na lotnisko,
- jest dość blisko do pól lawowych Lajido,
- jest jedno z kilku muzeów wielorybnictwa,
- jest market spożywczy wielkości Biedronki,
- jest kilka całorocznych barów, typowe restauracje są sezonowe, ale w lipcu będą otwarte,
- są naturalne baseny lawowe, gdzie można się kąpać,
- łatwo w poprzek wyspy przejechać do Lajes do Pico.
Lajes do Pico:
- jest po cieplejszej stronie wyspy,
- wypływają stąd łodzie na obserwacje wielorybów i delfinów,
- jest jedno z kilku muzeów wielorybnictwa,
- jest ciekawa delta lawowa,
- są bardzo dobrze urządzone baseny naturalne do kąpieli (z prysznicami),
- są chyba dwie całoroczne restauracje, a sezonowych pewnie kilka więcej,
- łatwo w poprzek wyspy przejechać do Sao Roque.
Madalena:
- stolica wyspy i największe miasto,
- jest kilka restauracji całorocznych, a sezonowych pewnie więcej,
- jest największy wybór sklepów,
- wypływa prom do Sao Jorge, z przystankiem w Sao Roque,
- było muzeum kaszalotów i ośmiornic, ale w listopadzie 2018 było zamknięte i przenoszone ze względu na zniszczenia po sztormie, nie wiem czy już jest otwarte w nowym miejscu,
- jest Museu do Vinho do Pico z tradycyjnym krajobrazem winnic,
- jest dość blisko na lotnisko,
- jest dość blisko do pól lawowych Lajido,
- z tego co pamiętam to niektóre firmy oferujące wycieczki na wieloryby, a wypływające z Horty na Faial oferują opcję podpłynięcia do Madaleny,
- jest prom na Faial,
- jest fajny widok na Faial.

Generalnie lokalizację noclegu wybierz ze względu na to co będziesz chciał robić na Pico. Jednak wydaje mi się, że Sao Roque albo Lajes dają większe możliwości zwiedzania, bo jednego dnia można pojechać na wschód wyspy, a drugiego na zachód i objechać całość. Z Madaleny na wschodni kraniec jest już nieco dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 12 Gru 2019 17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Wielkie dzięki. Jak zawsze, można na Ciebie liczyć :)
A masz może jakieś skojarzenia/wspomnienia/uwagi dot. Sao Mateus? Znalazłem tam dość ciekawą ofertę.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 13 Gru 2019 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
No niestety jeśli chodzi o Sao Mateus to tam nie byłam, więc tu nie pomogę :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 13 Gru 2019 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Nie ma sprawy :) W takim razie sam napiszę kilka słów, gdy wrócę (bo klepnąłem lokal tamże).
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Azory
#52 PostWysłany: 19 Maj 2020 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
warto dorzucić tu cenny wpis @meczko z innego wątku i obserwować wskazany przez niego profil na FB:


viewtopic.php?f=135&t=151716&p=1340911#p1340853
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 30 Wrz 2021 09:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
Cześć,

Czy ktoś zechciałby się podzielić wrażeniami z pobytu na Azorach zimą? Chodzi mi przede wszyskim o miesiąc luty. Sprawdziłem już średnie temperatury natomiast bardziej niż to, interesują mnie opinie tych z Was, którzy tego doświadczyli. Warto pojechać czy wręcz przeciwnie? Z góry dzięki za podzielenie się wrażeniami : )

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 30 Wrz 2021 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Byłem na koniec stycznia parę lat temu i moim zdaniem warto. Tutaj nawet jakiś wpis popełniłem viewtopic.php?p=881151#p881151
Może popadać i wiać ale to raczej norma.
temp. bardzo przyjemne, ok. 20*C
Azory zawsze na propsie podobnie jak Madera.
No chyba, że chcesz plażować ale to nie ten kierunek, ale pewnie wiesz ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
puhacz uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 30 Wrz 2021 12:18 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Byłem w lutym 2 razy, raz na Sao Miguel, innym razem Flores i Corvo. Potwierdzam to co pisze przedmówca, z tym że te temperatury to raczej średnie i górne -naście, 20 było może do słońca przez chwilę :) Bardzo przyjemnie, zielono, krystalicznie czyste powietrze (w porównaniu z zimową Polską już to jest potężną różnicą), świetne warunki do wycieczek. Owszem, może popadać i będzie wiało, ale raczej nie powinno padać non-stop. Często jest pogoda typu "trzy pory roku w jeden dzień", potrafi zmieniać się z deszczu w słońce kilka razy w ciągu dnia, albo w jednym miejscu wisi mgła i mży, a 15 km dalej jest pełne słońce. Na wycieczki w teren warto mieć dobrą kurtkę przeciwdeszczową. Przy czym na jednej wyspie pada więcej, na innej mniej. Flores jest najbardziej deszczowa (co nie zmniejsza jej uroku), Santa Maria ponoć najmniej, Sao Miguel też relatywnie mniej mokra.
Aha, i w barze na Flores miejscowi opowiadali, że dwadzieścia kilka lat wcześniej spadł tam raz śnieg :) Byli już dość mocno zrobieni, podejrzewam, że jak ten rzekomy śnieg widzieli, to mogli być w podobnym stanie świadomości :-)

No i odradzam planowanie przelotów "na styk". Utknięcie na koszt linii SATA na dodatkowy nocleg to poza sezonem część azorskiego standardu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
puhacz uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 24 Mar 2022 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Trzęsienia ziemi na Azorach
https://turystyka.wp.pl/wladze-azorow-c ... 654914496a
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 24 Mar 2022 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Tutaj https://www.ipma.pt/pt/geofisica/sismicidade/ można podejrzeć sytuację, faktycznie nie wygląda to dobrze na Sao Jorge
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 24 Mar 2022 19:10 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Lokalne władze odradzają wyjazdy na wyspę São Jorge. Trzęsienia ziemi są słabe (najsilniejsze miało jak dotąd 3.3 w skali Richtera), ale ich liczba i częstotliwość oznacza ryzyko czegoś mocniejszego albo nawet wybuchu wulkanu.
Piszą też, że są gotowi do ewakuacji ludności, a osobom o ograniczonej mobilności zamieszkałym w najbardziej dotkniętej części wyspy zalecają wyjazd już teraz.
https://www.acorianooriental.pt/noticia ... rge-337134
https://www.acorianooriental.pt/noticia ... rge-337131
https://www.acorianooriental.pt/noticia ... ras-337128
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group